Nový partner po rozvode, kedy ho predstaviť synovi?

kvietocka33
28. okt 2019

Dievcata som 3roky rozvedena a cca rok mam noveho priatela. Priatel je tiez rozvedeny 2roky. Obaja byvame u rodicov a stretavame cez vikend ako nam to cas dovoli. Obaja pracujeme a ja mam este skolopovinneho syna tak ozaj ten cas je len cez vikend. Obaja sme si niecom presli aj ked kazdy prezival rozvod inak ... ja som bola ta ktora podala ziadost pretoze byvali manzel bol alkoholik a on si zase prezil sklamanie a podvadzanie zo strany manzelky teda ex-manzelky. Teraz je vo vztahu dost opatrny a tvrdi ze sa boji sklamania . Je nam spolu krasne len mi chyba viac neznosti a z jeho strrany otvorenost citov .tvrdi ze mu je krasne ked sme spolu ale nepovie mi ze ma lubi ... mozno je este ozaj skoro ... zatial ani neplanujeme spolu byvat ale napr planuje spolocnu dovolenku ... kedy ste vy vsetko riesili s novym partnerom po rozvode ... kedy zoznamit syna on ma tiez dve deti aj ked uz 18rocneho syna a dceru v pubertalnom veku ... kedy je cas oznamit im o novom parnerovi-partnerke pokracovat vobec vo vztahu ked mi neprejavuje city?

17juraj17
29. okt 2019

@kvietocka33 Tak mas ho rok. Kedze sa stretávate max cez vikend tak ste sa videli max 52x ak odpocitame nejake povinnosti tak 35x. Podla môjho nazoru je to zatial taka animalna zalezitost hlavne kvôli sexu. Ak sa dvaja lubia ( do coho by si mala spadat aj ty ) tak vyhladavaju kazdu moznu prilezitost byt spolu alebo sa vidiet. Takze si zatial uzivaj dobry sex a casom uvidis ako sa to vyvinie.

karolinakr
29. okt 2019

@17juraj17 vsak ale vidis, co jej zeny radia.Ze on sa boji, je citlivy zakial on sa smeje uziva si sex, zavazky ziadne a zeny ho este lutuju..To je na smiech mozno v 17 by som to este prijala ale v tomto veku si mysliet, ze po roku ti neni partner schopny povedat mam ta rad.A dokedy ma cakat? Do 50? Ked jej krasaodkvitne potom povie, ze si to rozmyslel a chce byt volny...

777januska777
29. okt 2019

@karolinakr Aj ja sa tu na tom smejem 😀

eliska13
29. okt 2019

@karolinakr aj ona si uziva sex, zavazky ziadne....su chlapi to je jedno ci rozvedeni s traumou ci nie, ktori nevedia vyznat lasku.
@kvietocka33 chces nejaku istotu, ktoru nebudes mat ani, ked Ti vyzna lasku.Uzivaj si co mas a neries ci suri Ta cas?mas kde byvat s nim?chces dalsie deti?ak Ti nevyhovuje rozid sa s nim.Netlac na pilu naco Ti to je, aby to povedal detom?

zlatica99
29. okt 2019

Presne ako ti napísali, netlač na to. Nechaj tomu voľný priebeh. Naplánovať dovolenky si spolu môžete a potom časom zoznámite aj deti. Netreba na neho tlačiť, lebo by to mohlo dopadnúť zle. Užívaj si teraz tie pekné chvíle a nerieš čo bude.

karolinakr
29. okt 2019

@eliska13 lebo su nemtavi.A s takym ja zit urcite nebudem

anita6666
29. okt 2019

@kvietocka33 mna by zaujimalo,na základe čoho vám vznikol vztah? Ako ste k tomu dosli, ze tvoríte pár??? Lebo to je podľa mňa dosť podstatné....od toho sa ďalej vztah odvíja a mal byť rast...ja som bola v podobnej situácii....mne partner slovne nevyznal city ani po roku,správanie a činy boli,no slovne nic...keď som sa ho pytala preco, tak mi povedal,že ja som sa k tomu nemala a keby som sa vyjadrila ako prva,tak by mi ich opatoval....u mna ale týmto vyjadrením klesol,lebo je to ch*novina pre mna...mužov ma byt ten,co sa vyjadri prvý a nie alibisticky čakať čo urobí žena a aj keby ta zena mala od neho navždy zdrhnúť,keď to tak citi,mal by to povedať a nie taketo drísty.... Pre mma je totálne neprirodzene vyznavat mužovi city ako prva a nikdy by som to neurobila...

miadi
29. okt 2019

Je mi stebou krasne takto. Nechcem to menit. Vikendy spolu su fajn. U rodicov mi je dobre. Neplanujem s tebou buducnost nepotrebujem poznat tvojho syna ani ty moje deti. Nemusim stebou skusit žit v podnajme v mama hotel mam vse a ostane viac $ v mojej penaženke. - takto to chapem ja z jeho strany. Z toho co si tu napisala.

eliska13
29. okt 2019

@anita6666 pises, ze spravanie a ciny boli....to Ti tak chybalo pocut to slovne?Asi som malo romanticka, ci chladna, ale pre mna to neznamena nic a zaujima ma ako sa sprava...ja som nikdy nebola na taketo vyznavania lasky a sladke reci.Asi preto, ze chlap pre ktoreho som bola zena jeho zivota a bol na mne prilis citovo priputany ma uplne podrazil a nejde o neveru.Su ludia,ktori to nevedia povedat a taki, ktorym to prinesie rozpaky pocuvat.

eliska13
29. okt 2019

@miadi tiez rozmyslam, ze chlap, ktory ma skoro 20 r dieta preco byva u rodicov?mozno caka kym sa majetkovo vysporiadaju...chlapi si neradi komplikuju zivot to skor zeny stale nieco riesia.mozno sa boji reakcie jej syna, problemoveho spravania, zavazkov...takto randia ako pubertaci cez vikend nie je to prijemne?😜ak spozna jej syna svoje deti ma cez vikend asi kde vsetci budu?asi ma z toho stres vsetko zoficialnit mozno aj kvoli ex vycitkam od deti....
@kvietocka33

anita6666
29. okt 2019

@eliska13 ja to nepotrebujem počúvať,určite nie,ale ak to chlap nevyslovi ani raz za celé trvanie vztahu,tak to považujem za pruser.....jednoducho to jediné prvýkrát vyslovene lubim ta musí byť....

simca06022011
29. okt 2019

@kvietocka33 no isla by som na tu dovolenku cim skor, tam sa ukaze ako spolu vydrzite ked ste dlhsie... a kedze ja som za otvorenost citov, mne by prekazalo ze po roku mi nevyzna lasku, ale je mu so mnou "krasne", hlavne ked ja som papula a isto by som mu sama povedala, ze ho milujem.. proste ja by som veru na tu pilu zacala tlacit :D To ze ho byvala sklamala ma co s tebou? Nic.. mozno ho tiez sklamala prave pre nedostatok prejavov lasky atd.

jana_eyre_2
29. okt 2019

@777januska777 a ako by to podľa teba mala teraz po roku stretávania a možno aj po roku sexu vysvetliť, že spolu nemajú spávať možno aj rok?

karolinakr
29. okt 2019

@simca06022011 to by bola srsnda, keby ho aj tato opustila pre nedostatok citu a bude 2nasobne zatrpknuty a sklamany na zeny

kaki3
29. okt 2019

@simca06022011 Presne toto si ani ja neviem predstavit, akoze chapem, ze kazdy to ma inak, kazdy tie city inak vnima, inak prejavuje, ale ja mam rada ked pocujem nejake pekne slova 🙂

miadi
29. okt 2019

@eliska13 tak neviem je to taky nejasny vztah. Ze na tie vikendi tutu mutu je im spolu fajn. Nehovorim zeby sa mali hrnut do svadby atd. Ale ked za rok jej nepovedal ze ju lubi tak kam to smeruje? Stacilo by raz a uprimne jedoducho -lubim ta. A mat nejaky plan do buducnosti. Jasne je rozvedeny iba 2r nechce sa hnat do dalšieho zavazku. Ale zit takto ako pubiši? Co ked ona otehotnie? Stale bude u rodicov len uz s 2detmi? Jeho deti uz su velke Mozno nema zaujem zit s cudzim dietatom vychovavat alebo zalozit si snou rodinu. Vse je ok ak to chcu rovnako ak to aj jej vyhovuje takto. Ja by som si snim pohovorila o tom ako vidi našu buducnost a co ku mne citi. To nie je tlačenie na pilu to je komunkacia vo vztahu -vediet na čom som. A podla toho sa zariadim.

777januska777
29. okt 2019

@jana_eyre_2 Normálne by som mu povedala pravdu. Napríklad, že chcem na určitú dobu prestať sexovať. Lebo sa mi zdá, že kvôli sexu sa nepoznavame po iných častiach života. A tiež sa mi zdá, že ty skôr náš vzťah berieš po sexuálnej stránke, takto si to urovnaš aj ty v hlave a aj ja. Lebo dospelí ľudia sa var dokážu o veciach baviť normálne priamo a nie cez nejaké dotahovačky. Ja toto nechápem ja som sa vždy s ľuďmi rozprávala priamo a aj svoje požiadavky a názory som vždy prezentovala priamo a pravdivo. A aj ona bude aspoň hneď vedieť ako je natom, keď mu toto povie.

miadi
29. okt 2019

@777januska777 ja nechapem co vsetko niektore ženy chlapom toleruju. Netlačit na jeho city? A čo moje city? Nepoviem po par rande ale po roku? Jasne tiez mam radsej ked sa prejavi činmi je to viac ako slova Ale aj tie treba. A čo ako on prejavil že mà o nu važny zaujem? Dovolenka je nič. Kopec parou ide spolu niekam Po par mesiacoch. To proste Nie je zavazok len par dni niekde spolu si uzivat. Asi nechce spoznat jej syna jej rodicov. Ja si neviem predstavit zeby som nejakemu frajerovi dala moje vikendi ked mozem mat program s dietatom .. Mozno stiha oboje cez den so synom a vecer s milencom. Za par mesiacov by som ho mala poriadne prečitaneho ci je to material pre mna a mojho syna ci by sa dalo planovat spolocna buducnost. Lebo žit u rodicov ., mà akurat tie vyhody ze jej syn nie je sam kym je u frajera. Takto sa vidiet cez vikend je fajn pre pubišov co maju cely život pred sebou alebo takych rozvedenych co uz maju deti velke a chcu to takto nezavazne si len uživat. Ratam že ked mà 8r dieta este je v mladom veku a mohla by mat stastne manželstvo rodinu. Ze tu funkciu by od vztahu mohla este chciet aj mat stym spravnym partnerom.

simca06022011
29. okt 2019

@karolinakr tak to je jeho problem :D preco by to tie zeny mali trpiet, mozno najde taku, ktorej to nevadi... Mozno mu to takto nezavazne vyhovuje, mozno neciti k nej nic.. neviem si predstavit konfrontovat partnera po roku s tym, ze mu poviem ze ho milujem a nic.. a on sa bude tvarit, ze ma zranene city z predosleho vztahu a preto je opatrny? Tak ked je opatrny a zraneny, nech sa netaha do dalsieho vztahu.

terezka1947
29. okt 2019

@777januska777 krasne napisane....lenze to by si zeny museli same seba vazit,aby si ich dokazali vazit aj muzi. No mnohe si muza iba sexe udrzia,no a potom placu.

miadi
29. okt 2019

@simca06022011 city mà zranene Ale jeho penis to prežil bez problemu takze ten jej moze cez vikend dat.. ale aby vyjadril city to už je ina kapitola. Ale aj ticho o niečom svedči.

karolinakr
29. okt 2019

@miadi 🤣🤣

karolinakr
29. okt 2019

@miadi ked prestane aj penis fungovat, potom uz je dovod na paniku😁

nefertiti5843
29. okt 2019

@777januska777 Rok bez sexu? A chlap? To si robíš srandu, však?

dskjhfdlkdjhl
29. okt 2019

@kvietocka33 no, mne to pripada, ze si fajn kamoska s vyhodami. Neviem, ci byvate v jednom meste, ale to ani nie je podstatne. Mne by vadilo, ze sa s nim stretavam len cez vikend. Jasne, cez vikend je vsetko jednoduchsie, menej zhonu, ale takto ani nemate sancu zistit, ci by to vobec vydrzalo, keby ten zhon a problemy prisli. Toto by mne nevyhovovalo, to moze vyhovovat do urciteho veku, to je taka studentska laska, len ta v zrelom veku uz asi nie je to prave orechove. Preco sa ho priamo nespytas, coho sa bojis? Pravdy?

xeonela
30. okt 2019

@miadi Toto je tak jak si napisala. Ticho velakrat povie aj viacej jak samotne slova