Ochrnutie po autonehode. Vyzná sa v tom niekto z Vás?

nitka
28. apr 2008

Moj otec je takmer 2 mesiace po autonehode,kde ho preslo auto a mal zasitu hlavu a celu nohu dolamanu na 5 krat...a teraz po 2 mesiacoch ochrnul na obidve ruky.Lekarka mu na to dala bekomplex...to mu urcite nepomoze...to ochrnutie moze byt z tej nehody?nikto mu nic nepovedal ci je to docasne alebo navzdy...je tu medzi vami niekto kto sa do toho vyzna a napise mi nieco blizsie?diky moc kocky za vsetky prispevky 😉

rinuska
28. apr 2008

no k tomu by sa mal vyjadriť lekár , musí vás oboznámiť s tým , čo sa môže diať , je zvlášte , že to ochrnutie začalo až teraz , predpokladám , že chrbticu zlomenú nemal , tak to vypadá ako by mu začalo niečo tlačiť na miechu niekde v oblasti hrudníka , na postraumatický šok je neskoro , aspoň myslím - nie som lekár

leteku
28. apr 2008

Nitka - nemám síce takúto skúsenosť ale odporúčam zmeniť lekára. Do mňa tiež pchali B komplexy a všetky možné Bčka, pomohli mi až kortikoidy (mám inú diagnozu ale v podstate som bola tiež ochrnutá resp. paralizovaná na polku tela). No a moja mama našla takýto zázračný liek, ešte som to neskúšala ale vyzerá to dobre. Skúste to, je to síce drahé ale možno to pomôže. http://www.suncity.sk/olimpiqu-stem-cell-na-pod...

nitka
autor
28. apr 2008

rinuska chrbticu nemal zlomenu aj mna napadlo ze mu moze nieco tlacit na miechu ale co?urcite sa s nim porozpravam o tej zmene lekara... 😉
leteku dik za radu ale 2450 Sk za lieky ty kokso to je moc pre muza ktory zije takmer z nicoho a nemas tu istotu ze to pomoze

leteku
28. apr 2008

Nitka aj pre mňa je to veľmi veľa peňazí ale ak sa môj stav zopakuje tak do toho určite pôjdem (dúfam, že to nebude v blízkej budúcnosti). Ale veľmi sa mi to páči na budúci týždeň to prekonzultujem s mojou neurologičkou, aký má na to názor.

stenli
28. apr 2008

nitka- a to mu tie ruky ochrnuli náhle alebo sa to postupne zhoršovalo? Vyšetril ho neurológ? S B-komplexom by som sa určite neuspokojila, bolo by treba odborné vyšetrenie a potom CT prípadne MR mozgu a krčnej chrbtice- určite!

stenli
28. apr 2008

nejaká samoliečba podľa mňa neprichádza do úvahy, musí sa zistiť príčina a podľa toho zahájiť liečba, držím palce

susik77
28. apr 2008

leteku: topiaci sa aj slamky chyta 😔 ale v tomto pripade mi pripada, ze firma sa chce len nabalit...
veeelmi pochybujem, ze zmes antioxidantov a flavonoidov pomoze proti ochrnutiu...pracovala som v lekarni-majitel vlastnil firmu s volnopred. pripravkasmi a jeden kolega sa vyjadril, ze ich reklama spociva v tom, aby vsetko vyzeralo veeelmi odborne, aby tomu bezny clovek nerozumel a tym padom mal pocit, ze je to velmi ucinne 😝
ked si zoberes ze antioxidanty su vitaminy A, C, E, flavonoidy su prirodne latky, kt. sa vyskytuju napr. v hroznovom vine a v citrusoch...

bianca
28. apr 2008

nitka moze sa jednat o opuch.Urcite je nutne CT a magneticka rezonancia.

bianca
28. apr 2008

susik placebo ako vysite

leteku
28. apr 2008

prvé čo som napísala bolo vymeniť lekára ak s tým prvým nie som spokojná. To či ten liek funguje netuším a písala som, že to chcem prekonzultovať s mojou neurologičkou. A v žiadnom prípade neodporúčam samoliečbu to som nikdy nepovedala.

bibinka
28. apr 2008

nitka- ak odmietajú urobiť ct a MR v jednej nemocnici, skús ho objednať v inej, v prešovskom kraji je viac nemocníc kde robia tieto vyš. ozvi sa ako ste dopadli. ako píše bianca, je možný opuch, treba urobiť všetky kroky k zisteniu, prečo ochrnul.Hlavne sa nedaj odbiť!

susik77
28. apr 2008

bianca: noo, v podstate skoro vsetky volnopred. pripravky su placebo...okrem napr. pripr. proti bolesti a pod.,
ale napr. uz neverim ani vitaminom...ak mas pestru stravu, nepotrebujes. resp. vstrebavaju sa lepsie zo stravy ako z tabletiek.

bianca
28. apr 2008

susik ja to poznam.Len som sa musela smiat nad tymi kmenovimi bunkami

nitka
autor
28. apr 2008

o chvilku sa chystam k nemu ako sa mu to vlasne prihodilo teda to ochrnutie lebo len cez telefon mi to dnes povedal tak vam vecer napisem ze co a ako vlastne...velmi sa bojim aby to neostalo trvale

bianca
28. apr 2008

nitka neboj sa.Bude to dobre.Napis vecer

nitka
autor
28. apr 2008

bibinka dik ale presovsky kraj je na....skor ti pomozu v Kosiciach ako u nas,ked nemas peniaze nie si pre nich ako pacient zaujimavy ☹

stenli
28. apr 2008

nitka, ale no, no, hádam to nebude také zlé, niekedy treba lekárom aj dôverovať

nitka
autor
28. apr 2008

lekarom doverovat to je rada-poznam kopec ale kopec pripadov kde sa k tebe spravaju ako ku kope hnoja,no ale sa im ani necudujem za ich platy,ale ked to nechcu robit tak mozu ist zametat ulice

nitka
autor
28. apr 2008

diky baby 😉 vecer napisem nieco blizsie

susik77
28. apr 2008

bianca: 😀 ja tiez predstavila som si, ze si dam vitamin C a zacnu sa mi vyplavovat kmen. bunky 😀
nitka: drzim palce 😉

bibinka
28. apr 2008

nitka- hlavne kľud, ak ti nevyjdu v ústrety s tým CT a MR(magnetická rezonancia), tak sa obráť na inú nemocnicu- ale verím, že nebudeš musieť a lekári urobia s tvojím otcom maximum.

stenli- určite to myslíš dobre, možno si z fachu ale možno si len laik, ale nitka je zúfalá, každý by bol zdesený, keby jeho blízky zrazu ochrnul a to bez očakávania.

stenli
28. apr 2008

veď ja to chápem, len ju chcem povzbudiť, ťažko niekoho liečiť, keď tomu neverí, netreba hneď od začiatku lámať palicu

stenli
28. apr 2008

a tiež sa mi nezdá fér hádzať všetkých lekárov do jedného vreca 😝

nitka
autor
28. apr 2008

takze kocky obvodna lekarka povedala ocovi ze to ma pristiknute nervy na rukach od toho ako nosi barle kedze ma nohu v sadre ze si ich ma obviazat tie barly aby ich mal mäksie ibaze otec ide o barlach iba na vecko a naspät do postele...dokaze dvoma rukami dvihnut pohar,ale najest sa uz nedokaze...v stredu ide na kontrolu s nohou tak sa bude pytat na vysetrenie...mala som slzy v ociach ked som ho videla,lebo este pred tou havarkou bol riadny chlapisko a teraz sa nedokaze obliect ani najest 😢

liana
28. apr 2008

na reparáciu nervov je vhodná aj Serapeptáza. Predáva sa v lekárni. Vyskúšala som ju a v tom čase mi iba ona pomohla, takže niečo na tom bude. Ten link čo dala leteku - tiež asi na tom niečo bude, ale cez net obchod by som to nekupovala, tá cena je premrštená.

bianca
28. apr 2008

susik asi by si to mali precitat ty co do vyzkumu kmen.buniek investovali milardy dolarov 😀 😀 😀

bianca
28. apr 2008

nitka no aj to moze byt,ale skriply nerv boli ako...Neviem.Barly su potvory,ale tak?Nech sa v stredu nenecha odbit a keby sa mu to zhorilo tak nech ide na pohotovost.
U akej dr.bol dnes?Chce to miminalne neurologa.

nitka
autor
28. apr 2008

bianca iba u obvodnej a ta mu dala bekomplex a pobedala ze to ma od barly jeho nic neboli tak ale musi ist na neurologiu musim cakat do stredy ked ho tam vobec poslu

bianca
28. apr 2008

ja som si to myslela 🙄 ja fakt milujem obvodakov 🙄 Ked sa co i len trosku zhorsi,bezte do nemocnice.Tam ho poriadne predru a budete kludny

bibinka
28. apr 2008

nitka- to nemyslíš vážne s tou obvoďáčkou, preč od nej. takíto "hrobári" sú aj u nás, ja som sa od takej odhlásila,, za čo ďakujem bohu. No k veci. Ja by som šla ešte raz k tej obvoďáčke pre lístok ku neurológovi, a pohrozila, že prípad dám preveriť na úrad pre dohľad nad zdr. star.-minimálne podať sťažnosť. Je riadna blbosť, že od držania barly sa prištiknú nervy- škoda, že na toto(neschopnosť niektorých lekárov) doplácajú ľudia .
A nech si so sebou vezme zdravotnú kartu.

bianca- u nás sa bez "lístka od obvoďáka" do nemocnice na vyšetrenie nedostaneš,bohužiaľ,slovenské zákony 😠 , takže nitka sa musí prelúskať cez obvoďáčku, i keď asi nie normálnu 😅