Ocko uprednostňuje prácu. Ako ste na tom vy?

llaayllaa
17. sep 2009

Neviem,či len ja mám tento problém s manželom,ale od neakého času,je mojmu drahému prednejšia práca,a teraz nemyslím zamestnanie(aj ked ho má fakt také,že je viac v zamestnaní,ako doma,ale to ešte chápem,lebo v dnešnej dobe potrebuje každý peniažky)ale myslím robotu ako takú,napr.pred pár mesiacmi si u svojich rodičov začal stavat garáž,skoro celý august sme sa poriadne nevideli,a ani momentálne to nieje o nič lepšie,z práce rovno do garáže ku nim a opačne,a my sme neustále samé ☹ a z toho potom vznikajú medzi nami hádky a nezhody,ktoré by sa podla mna dali kompromisom lahko vyriešit,ale moj drahý nieje schopný neaký ten kompromis urobit ☹
Poznáte to tiež niektorá,alebo to len ten "moj"manžel je taký žhavý do roboty?

jajka968
17. sep 2009

llaallaa, prečo myslíš, že mu je prednejšia práca??????????????? ono aj záleží od pozície, akú zastáva, koľko času strávi v práci. no a stavba garáže, vy ste sa na tom nedohodli, bolo to iba jeho rozhodnutie, nie vzájomná dohoda????? veď to môžete vyriešiť tak, že ak ide pracovať na garáži, môžete ísť spolu, alebo si stanoviť plán?, alebo neviem ako by som to pomenovala, proste rozvrh, kedy bude čas tráviť v práci, kedy na svoje záľuby, kedy s rodinou.

ja som s deťmi tiež stále sama, môj muž podniká, čiže nemôžem čakať, že mu o 14-tej padne a od do pol hodky bude pri mne doma. proste ako si napísala, peniaze potrebuje každý a tak som musela na niečom ustúpiť aj ja, aby som mohla ostať na materskej a venovať sa deťom a tým pádom funkciu živiteľa rodiny prevzal v plnej miere manžel.
stanovíme si napr. nedeľa je pre rodinu, alebo pol na pol, aj okolo auta, či čo je potrebné pobehať a potom sa venovať nám. ja viem, že je to ťažké, no tu na koni som našla super baby, stretávame sa a tým nám i čas rýchlejšie prejde 😉

a pozerám, že si z nitry, máme jednu tému vo veľnej diskusii - kamošky z modrého koníka ....maminky a nielen maminky, kľudne sa k nám pridaj 😉 , budeme radi 🙂

llaayllaa
autor
17. sep 2009

jajka ahoj 🙂 no momentálne si to ani nie že myslím,ale to viem,pretože všetok svoj volný čas sa venuje iba stavaniu tej garáže,a áno dohodli sme sa na tej garáži samozrejme spolu,ale bolo to trochu inak naplánované ako to je teraz,a tie plány som sa snažila urobit,teda rozplánovat ten jeho volný čas medzi nás a robotou,ale nejak sa mi to vymklo spod kontroly a manžel to prestal dodržiavat,jednoducho čím skor to chce dokončit,ja ho v podstate aj chápem,ale počas celého týždna si nenajst chvilku aj pre nás,tak to mi už fakt ide niekedy na city,proste pokým to nedokončí budeme viest takýto uponáhlaný život,v podstate každý sám,a áno chodievame ku svokrovcom aj my s malinkou,lenže stále sa to nedá,a potom aj tak sme tam ako keby samé,svokrovci už majú svoje roky a o nejakej pomoci sa nedá ani hovorit,ale o to teraz nejde,jednoducho mám pocit,že nás tá garáž od seba čím dalej tým viacej vzdaluje ☹
a na tú temu určite mrknem 🙂

jajka968
17. sep 2009

hm, to mi je ľúto, naozaj. čo tak si zarezervovať nejaký víkend na peknom mieste, alebo len zájsť na večeru, porozprávať sa, užiť si jeden druhého. ja viem, že ľahko sa hovorí a radí, ale ťažšie sa to robí, ale pokiaľ sa nevyskúšajú rôzne možnosti tak pomaličky, ale iste sa váš vzťah rozpadne ☹ , no a to hádam nechcete?

llaayllaa
autor
17. sep 2009

no pevne verím,že k takému niečomu nedojde,ale......... ☹ to určite nechcem,a myslím,že ani on,len je tažké sa s ním teraz bavit o takých veciach ako je víkend niekde,ale tá večera už napadla aj mna,len je tažké to skorigovat,aj s malou,kedže nám ju nemá vlastne ani kto postrážit,naši by ju síce mali,len,no uvidíme........... 🙂
a jajka,tú temu nejako nedokážem najst 😀

atrami
17. sep 2009

Jednoducho si sadnúť a dohodnúť sa.Ak sa snaží garáž dokončiť ešte pred zimou, tak robí čo može. Namiesto lamentovania sa zober aj s dcérkou a bežte za ním, sesedenie doma a nariekanie Ti nepomože.
A Ja MM tiež poriadne nevidím celé dni. Začíname podnikať. Predtým mal tiež náročnú prácu, takže sa nič nezmenilo. Pri 3 deťoch, koníčkoch mám stále čo robiť.

dai
17. sep 2009

llaayllaa,
ako pise jajka, porozpravaj sa s nim o svojich pocitoch - nie v hadke, ale v dobrej chvili, priprav romanticky vecer ( objednaj jedlo, zapal sviecky uloz malicku a prinut sa byt pri nom..) - ked bude dobra atmosfera, povec mu ako ti chyba, ako chyba malej, ze ho viac potrebujes citit...

my sme s muzom obaja v praci - po praci ideme rychlo za malickou, snazime sa byt s nou, pohrat sa - obaja...
planujeme si hlavne predlzene vikendy - tie su nase 🙂 ale mame naplanovany aj cas len pre nas dvoch - a to bol napr. muzov napad, lebo ja som vdaka malej tuto potrebu prestala pocitovat, on nie... a myslim ze je to dobre - mala sa uci vydrzat bez nas, chape ked jej poviem ze pridem ked sa vyspinka a podobne... je ale zas aj vacsia ako tvoja...ten cas ked sme sami dvaja je super - chodime raz do tyzdna na tanecnu ( opat muzov napad ) - keby rovno netancujeme tak je to aj tak fajn, lebo musime byt spolu v aute cestou tam a spat kde sa vzdy fajn porozpravame...

llaaylla - urcite zakroc, poznam zial pary ktorych vztah sa rozbil na stavbe domu a pod. ☹

vroni
17. sep 2009

Ja súhlasím s atrami, zbaľ malú a choďte občas za ockom na stavbu. Tiež mám doma exemplár, ktorý cez týždeň pred ôsmou - pol deviatou večer doma nevidím, ale to ešte neznamená, že dovtedy budem sedieť ako pečiatka doma a smútiť, že si chlap "kdesi poletuje" (aj keď pracuje 😝 )

ollako
17. sep 2009

llaayylla ahoj to akoby si vravela o nas s manzelom,tiez uz niekedy mam nervy a trpezlivost konci... my staviame dom a este mame hotovu len hrubu stavu, takze roboty ako na kostole, tiez sa nevidime a uplne chapem ako sa citis...tiez staviame, blizko svokrovcov, ale ako pise vroni, ja vezmem maleho a sup vyberiem sa za nim 😉 , svokrovci mi ho nachvilu zoberu ja si oddychnem od maleho a pomozem manzelovi a aspon sa porozpravame..sem tam vezmem aj maleho na stavbu, povozim ho vo furiku obehneme celu stavbu s metrom v ruke 😉 este nechodi celkom sam, tak je to s nim horor, ale aspon chvilku sme s ockom 😝

llaayllaa
autor
18. sep 2009

baby 🙂 neviem či ste čítali moje predošlé príspevky,ale ako som už raz písala,samozrejme,že nesedím doma ako ste niektorá napísali,ako "pečiatka",ale pravidelne,teda skoro vždy chodievame s manželom,dokonca mu s niektorými vecami,ktoré zvládnem pomožem,to nieje vobec o tom,ako ste písali nariekaní,nikto tu o nariekaní nehovoril 😕 len ma napadlo sem napísat a trocha sa postažovat,ale určite nie som ten typ ženy,ktorá bude sediet doma na zadku a čakat kedy si drahý spomenie,že má aj rodinu,rada priložím ruku k dielu,ak sa dá

atrami-k tomu nariekaniu a sedeniu,som sa už vyjadrila,len som ešte chcela dodat,že z toho ako píšeš mi vyplýva,že ty si zvyknutá na takýto sposob života,ale ja nie,pokým sme nezačali stavat garáž,bolo všetko inak,aj ked MM má tiež časovo náročnú prácu,vždy sme si vedeli ukradnút čas pre seba,len teraz ten čas už nieje vobec,kedže ako si aj ty napísala,to chce dokončit ešte pred zimou,lenže už sa vidí,že to prehána 😒 ,a ja mám síce len jednu nezbedníčku doma,ale nakolko býamy v meste v ktorom skoro nikoho nepoznám a nemám tam ani rodinu,a momentálne s zriedka aj manžela,tak mám čo robit,neboj sa 🙂
dai-tak vy to máte super naplánované,lenže v poslednom čase to už nás nezaberá,každá volná chvílka je v garáži ☹ 😉 ,super,len tak dalej,lenže mne asi momentálne nezostáva nič iné,len to vydržat,nechat MM nech to v klude dorobí,a dúfam,že sa potom všetko vráti do starých kolají,aj ked teraz mi je smutno z toho,ako sa to medzi nami vyvrbilo ☹

macka01
18. sep 2009

llayllaa tak akosi neviem pochopiť čo vlastne chceš.Predtým to bolo OK ako píšeš,teraz stavia a už tto nie je OK.Ale veď to je logicke,akonáhle ti pibudne práce,stratíš voľný čas.Keď dostavia zasa bude pri tebe.Ja v tom nevidím problém a keď ešte chodíš za nim občas,no tak si pri nom.A čo preháňa?Veď si dospelá musíš mať trochu pochopenia.Za jednu hodinu tam nespravý nič akorát si veci porozkladá.Tiež by som bola rada keby mi muž chodilz práce čo najskôr,ale ja nepracujem,takže sa musí snažiť a nás oboch,aby sme žili na takej úrovni na akej chceme.Nie si zvyknutá?Neboj sa,zvykneš si.

llaayllaa
autor
18. sep 2009

macka,očividne si nepochopila 🙂

atrami
18. sep 2009

llaayllaa,
prepáč, ale súhlasím s mackou.
Vieš koľko mám by menilo s Tebou a koľko si povie: ,,Mať, tak jej starosti!"

Tú garáž nebude stavať stále.
Ja som sa tiež presťahovala na dedinu, kde som nepoznala nikoho, dokonca sme prerábali dom a čo.

macka01
18. sep 2009

A čo som nepochopila?možno naozaj skutočne neviem čo konkretne ťa trapi,ale ty si si aj sam dala odpoveď.A ako píše Atrami,mať len takú starosť,že odrazu sa môj muž so mnou menej mojka,ako doteraz.Skutočné problémy si asi ešte neriešila,to by sa ti tieto zdali hodne smiešne.Lebo ty vlastne ani problé nemáš,veď pred garážou všetko OK,garáž=na prt,po garáži -zasa OK.

frisbee
18. sep 2009

súhlas s kočkami...my sme sa kvoli práci s manželom videli za posledného 2,5 roku iba párkrát,bol preč,ale robí to kvoli nám,ego musí ísť stranou.jediná moja rada je,keď to ťažko znášaš,pohovor si s ním,chlapom je treba všetko povedať polopaticky...povedz mu,že ti chýba,urobte si pekný večer a porozprávajte sa..iné riešenie nevidím,moja. 🙂

macka01
18. sep 2009

tiež by som ho chcela mať doma čo najviac,aspoň ho prosím,aby prišiel,kým ešte deti nespia,aby sa spolu trošku potešili,keď sa ho nevedia dočkať celý deň.Nič mu nevyčítam,prave naopak si veľmi vážim jeho snahu nas zabezpečiť čo najlepšie,a čo by som mala robiť teraz keď odyšiel na 4 týždne?

marya
18. sep 2009

No, je pravda, ze ak spolu travite malo casu, mozes mat pocit, ze sa od seva vzdalujete, ale ludia sa vzdy len natolko odcudzia, nakolko to sami dovolia...namiesto toho, aby s sa trapila tym, ze sa vzdalujete, tak mysli na to, ze ako sa manzel na tej garazi namaka, ze to robi aj pre vas, ze sa neflaka a pracuje, ze sice nie je tak casto s vami ale pracuje pre vas...a ked Ti je dlho, napec mu trebars nejaky dobry kolacik, a hned bude po odcudzeni 😉

llaayllaa
autor
18. sep 2009

dievčatá,ja som sem nepísala preto,aby ma tu niekto súdil 😝 napísala som sem z dobrým úmyslom pokecat s babami,ženami,ktoré prechádzajú podobnou etapou života,alebo si nou prešli,tiež som nechcela rady,ja mám vlastný s rozum a dobre viem čo mám robit,A už vobec tu nikto nehovoril o tom,že toto je ten najvadčší problém sveta,alebo niečo podobné,mne nikto nemusí hovorit,že sú o vela závažnejšie problémy v živote,ja to viem velmi dobre,len som sa tu chcela trocha postažovat,ale ako vidím nebol to velmi dobrý nápad 😒
Zamestnanie,to je iná kapitola,jasné,že som rada,že MM pracuje a stará sa ako najlepšie vie,lenže o tom sa tu nikto nestažoval 🙂

maminuska
18. sep 2009

llaaylla, ja ťa určitým spôsobom chápem.
Ja som ešte v drsnejšiej situácii ako ty, vidím manžela len cez víkend, počas týždňa som sama s dvoma deťmi a tretie je na ceste. Ja žijem tu na Slovensku , on v Čechách, a aj keby som žila v Čechách, videla by som ho aj tak asi večer, nakoľko má kopec práce.
Aj ja som s deťmi skoro stále sama, ale časom mi to začalo vyhovovať . Zober to aj z tej pozitívnej stránky :
minimálny bordel v byte, môcť ísť na prechádzku s kamoškou bez toho aby MM bol odutý atď.
A keď je doma som nesmierne rada, tešíme sa na neho a čo najviac sa zbližujeme 😀.Aj cez víkend pracuje, lebo musí ale pracujem aj ja, lebo musím.
Dostavia garáž a všetko sa vráti do starých koľají, len aby ti potom doma nezačal vadiť 😀

macka01
18. sep 2009

llaayllaa,ale teraz hovoríš úplne inač ako v prvom príspevku,keď nie si zvedavá na rady tak ozaj neviem,a kto pechádza podobnou etapou života?aj ja som prešla etapou stavania garáže a prežila som bez ujmy,nafukla si problem,ktoý ani nie je a teraz si urazená lebo ti níekto píše ake prkotiny riešiš.Pozeraj na svet realne

llaayllaa
autor
18. sep 2009

a čo som v prvom príspevku hovorila inak?ja sa na svet pozerám reálne,no niekto až príliš vážne.............nič v zlom,ale macka,zbytočne sa "čertíš" 🙂 a ked je neustála neprítomnost partnera taká "prkotina",ako ty vravíš,tak potom prečo manžela musíš prosit,aby prišiel aspon o chvílku skor........ 😕 ?Tento krát,ja nechápem 😉

atrami
18. sep 2009

llaayllaa,
prepáč, ale riešiš problém, ktorý vlastne nie je.
Na manžela, ktorý sa stará o rodinu, by si mala byť hrdá. 😉

Všetky prešli tým, že príchod dieťaťa všetko zmenil. Ale má to svoje výhody. Mne sa napríklad rozšíril okruh priateliek, spomedzi mamičiek.Ak by si nazvala tému- chýba mi kamarátka, reakcie by bola iné.

macka01
18. sep 2009

atrami dostala si IP?llaayllaa nepritomnosť partnera nie je prkotina,prkotina je zažívať hisáky preto,že nie je doma par dni po večeroch leborobí niečo pre rodinu,neprekrucaj moje slova len aby si ty teraz nevyzerala hlupo,a to teda vyzeraš,podľa odozvy

maminuska
18. sep 2009

dievčatá netreba sa do llaaly obúvať. Vnímanie problému je u každého subjektívne
Ja jej verím že to môže byť pre ňu problém a že to tak vníma. Ak je stále sama s malým dieťatom , môže to ísť naozaj na nervy. Ale ..... treba si uvedomiť, že muž po práci nejde na pivo a nevysedáva s kamarátmi , ale znova pracuje. Myslím že si na neho príliš naviazaná a to nie je dobre, v žiadnom vzťahu to nie je dobre, ani keby skončil o 15 hod a bol už doma.
Z môjho manžela by si potom mala mrtvicu, skôr ako o 21 hod domov z práce nejde a viem že v tej práci je a pracuje. Ja keď uložím večer deti tiež pracujem , ak tu niečo nevypsujem 😀. Keďže robíme v rovnakej branži , viem ho pochopiť a keby som mu aj niečo vyčítala nič by som nedosiahla, len odcudzenie.

macka01
18. sep 2009

čo by rov?obila keby jej musel odísť niekde do zahraničia na niekoľko týždňov?to by sa psychicky zrútila?Veď keď si chcem založiť rodinu musímpočítať že to nebude len prechádzka ružovou záhradou,ale už som 🤐

maminuska
18. sep 2009

macka, ty si ale číslo 😀
Pozri layla , ak mu niečo budeš stále vyčítať , budú medzi vami hádky, tak ta garáž bude pre neho únikom , len aby ťa nemusel počuvať. Keď skončí garáž, bude niečo iné.
Ja osobne by som na tvojom mieste upustila od toho, vytvorila si vlastný program a hlavne sa neviazala na neho. Čím viac výčitiek , tým viac odcudzenia, čím viac voľnosti vo vzťahu tým väčšia spätosť. Ale pod tou voľnosťou netreba rozumieť že mimomanželské vzťahy a život každý podĹa svojich predstáv. 😉
Ver mi mám to odskúšané, som druhýkrát vydatá 😉

macka01
18. sep 2009

suhlasila by som,len som sľubila že budem 🤐 takže nič 🙂

atrami
19. sep 2009

Nikto ju neodsudzoval.

macka01
19. sep 2009

Myslím,že keď žena chce visieť na mužovi ako ozdobný prívesok,časom sa mu začne zdať okukaný a bude si chcieť kupiť niečo nove na krk 😠

llaayllaa
autor
19. sep 2009

radčšej nebudem reagovat na nezmyselné prejavy 😝 aj tak by ste to ihned obrátili proti mne,a pripadá mi hlúpe dohadovat sa tu z určitými exemplármi 😒
prajem pekný den 🙂