OČR a následné prepustenie.

8. nov 2019

Bola som na OČR s dieťaťom a šéfka ma chce prepustiť :(

autor
9. nov 2019

Určite nie každý mesiac 10 dní.

koniarova
9. nov 2019

A to ti šéfka udala ako jediný dôvod?

autor
9. nov 2019

@koniarova Povedala, že je pre nich výhodnejšia a výnosnejšia nejaká mladá žena, čo nemá deti.

koniarova
9. nov 2019

Kašli na takú robotu. Dohodni odstupné a nájdi si normálnu robotu.

autor
9. nov 2019

@koniarova Veď práve pozerám Profesiu, nejaké podobné prac.miesto :|

koniarova
9. nov 2019

A čo si robila, ak sa smiem spýtať?

autor
9. nov 2019

Fakturantku

koniarova
9. nov 2019

To si nájdeš isto robotu. Nebála by som sa.

autor
9. nov 2019

Ďakujem vám za povzbudenie

lujza123
9. nov 2019

Určite nepodpisuj výpoveď dohodou, ty si sa predsa nedohodlo. Na OCR máš zo zákona nárok a na odstupné ak ta chce vyhodit tak isto. Žiadaj odstupné a hľadaj novú prácu.
Bohužiaľ su firmy kde sú zamestnanci tlačený do dochádzky dosť nepríjemným spôsobom. Chceš OCR? Véd zavolaj na stráženie babku. Chceš PN? No ale kto bude za teba robiť? Nevadí ze máš chrípku a horúčky ved si dáš paralen. Chceš v lete dovolenku? Chceš dovolenku vkuse 14 dní? No ale kto bude za teba robiť, to sa predsa neda....Odmietas nadčas cez víkend? No vieš na tvoju pozíciu čaká ďalších 20 ľudí tak si to rozmysli...

Neznášam otrokarov s podobným psychologickým nátlakom, nemajú na to najmenšie právo a poslala by som ich do pitche. Keď tak motivovať zamestnanca dochádzkovým bonusom, nie nátlakom... Keď som bola mladá a blbá chodila som do práce aj chorá, nikdy viac. Je mi blbo ležím v posteli. Mam dieťa choré tak prvé dni kým jej je zle som s nou doma. Nezneužívam PN ký ale mávať so sebou nenechám. Personálne problémy (nemá kto za teba robiť) ma nezaujmaju, to je starosť firmy nie mna

evittam
9. nov 2019

@lujza123 Výpoveď dohodou neexistuje

jarka212
10. nov 2019

Nemajú právo Ti dať výpoveď pre OCR. Teraz mnohé mamičky len vydierajú, práveže by som "nahrala" šéfku, ako Ti vraví, že si nepotrebná kvôli očr - naozaj si jej veľa nečerpala, a podľa zákona máme na to právo, kde si máme dať choré deti? ako to všetci zabudli, že aj oni mali deti??? a informovala by som sa na Inšpektoráte práce, že robia na Teba nátlak. Je to diskriminácia mamičiek, my to máme v práci tiež tak, nesmie sa diskriminovať, nesmie a práve tie mamičky diskriminujú! A prečo by si si mala hľadať inú prácu, ak si tam spokojná? a šéfka má deti?

evittam
10. nov 2019

@jarka212 Ano mas pravdu. Ale predpokladam,ze uz spokojná naďalej nebude. Ak sa jej chcu zbaviť. A to nestojí za ziadne peniaze. Bohužiaľ.

loginexistuje
10. nov 2019

@jarka212 pozri ziadny normalny zamestnavatel nevyhodi zamestnanca po 6 rokoch (je sice otazka kolko bolo realne odpracovanych a kolko na md +rd) ak su jeho vykony ok a ma obcas ocr zadavatelka pise o 10 dnoch za rok a necerpa pn a pod casto
tam su potom len dva dovody preco to zamestnavatel robi
bud je problem u neho ze chce nato miesto niekoho ineho po znamosti (co ale ak je dochadzka a vykony alebo potreba znizivat stavy )
alebo je tu nieco nedopovedane a su tam ibjektivne priciny preco chce PP ukoncit napr vykonnostny dochadzkovy alebo neznasanlivost v ramci oddelenia

a ako to je to si uz musi sama zadavatelka v sebe poriesit ale zamestnavatel ma financny a casovy naklad jednak pri prepusteni a jednak pri hladani a zaucani noveho cloveka

nech uz je to akokolvek treba sa na to pozriet kriticky aj zo strany zadavatelky zistit co je presne realny dovod a podla toho sa rozhodnut co dalej