Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Odchod od partnera aj s dieťaťom.

olinaaaa
21. máj 2019

Môžem zobrat dieťa a odyst od partnera? Nebudú ma trestné stihat?

veronikaszabova
21. máj 2019

@olinaaaa jasne, ze mozes.
Len hned ries aj zverenie dietata do tvojej strostlivosti - na socialnej kuratele ti s tym pomozu.
A nezabudni na alimenty na dieta.

olinaaaa
autor
21. máj 2019

@veronikaszabova ďakujem

veronnica080
21. máj 2019

@olinaaaa áno môžeš od neho odísť aj s dieťaťom. Ste zobratý či iba spolu žijete?

olinaaaa
autor
21. máj 2019

@veronnica080 niesme.. Sme len partneri

zlatica99
21. máj 2019

tak potom to budes mat o to lahsie, kedze nie ste zobrati. len ako ti to tu uz bolo napisane, tak by bolo asi fajn, ak by si zverenie malej do svojej starostlivosti zacala riesit co najskor

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronnica080
21. máj 2019

@olinaaaa tak potom to máš ešte jednoduchšie. Ale zverenie si daj plnohodnotne iba k sebe, žiadosť čo najskôr treba dať 🙂

cacianka
21. máj 2019

@alenah31 dobre napísané, len upresním - neodkladné opatrenie.

@olinaaaa prečítaj si viac príspevkov na túto tému, v tejto skupine, aj v iných napr. Rozvody a súdy a najmä Právne poradenstvo. buď si prelistuj všetky strany a vyberaj príspevky o výživnom, alebo si vyhľadaj pod # heslá zverenie, výživné , odchod od partnera a iné. nájdeš toho veľmi veľa, stovky príspevkov k tomuto problému. často sa to opakuje, tak sa už nechce ľuďom písať stále to isté

bubalea
21. máj 2019

Prečo by si nemohla keď vám to jednoducho neklape a nie ste ani zobratí, tak by som v tom žiadny problém nevidela. No tiež by bolo fajn si najskôr naštudovať všetky veci ohľadne zverenia dieťaťa do výhradnej starostlivosti

jana19877
21. máj 2019

môžeš ale ako ti tu už baby napísali, hneď rieš zverenie dieťaťa do vlastnej starostlivosti. držím palce

olinaaaa
autor
21. máj 2019

Ako vidím všetky ste si tym presli? Ste zlaté dievčatá

nada847
21. máj 2019

@olinaaaa myslim, ze nepresli si tym vsetky. Ale vela takychto pripadov mam aj ja v okoli. Hlavne konaj co najskor 🙂

olinaaaa
autor
21. máj 2019

@nada847 ale strach je tam... Co mala ako sa zachová.. A co chlap....

tilda84
21. máj 2019

@olinaaaa my sme zosobášny, ale už prebieha rozvod, tiež už chcem odist, kolízna a psychologička ktorú nám určil súd, mi povedali ze môžem a mam odísť , nič nemôže urobiť. Teraz čakám na vhodnú chvíľu, keď ja budem mat voľno a on bude v práci. Strašne sa bojím, ale uz nevydrzim sním.

olinaaaa
autor
22. máj 2019

@tilda84 verím ti.. Ja tiez strach a veľký

lulula12
22. máj 2019

@olinaaaa Cim viac sa budes bat tym to bude horsie. Strach ma vplyv na mnohe veci, aj ked mnohokrat mame problem si to pripustit, ze to nechceme vidiet. Ale na co podvedome myslime to si aj pritahujeme.

cacianka
22. máj 2019

@lulula12 presne.
a nedať tomu gerojovi najavo strach, to je voda na jeho mlyn, benzín na motor jeho vyhrážania.

ecoli
22. máj 2019

Presne toto som riesila... Najprv s právničkou, poslala návrh na zverenie malej do mojej opatery, povedala ze vybavenie trva cca 2tyzdne, takže nemám odísť hneď, ale počkať cca týždeň, nech sa to už vybavuje a až potom odísť. Lebo sa môže stať, že keby som odišla hneď, on by podal návrh na zverenie malej jemu, nejak by to posúril a jeho žiadosť by vybavili skôr ako moju. Takže som počkala celé dva týždne, prišiel mi mail od právničky, že posielala žiadosť na upsvar aby nám pridelili kolíznu opatrovníčku a včera som sa zbalila, napisala list ze odchádzam natrvalo a budem u rodičov... On musí vedieť kde s dieťaťom si aby to nebolo považované za únos. Odvčera prežívam najhoršie chvíle v živote.... Čakala som že bude agresívny a bude robiť bordel... Ale on je úplne pokojný a citovo ma vydiera.. Plače ... Ako to on nezvládne, ako jeho život nemá zmysel, že to zle dopadne atď... A to je pre mňa ešte horšie ako keby mi jednu zvesil alebo rozkopal dvere... Trvá to len druhý deň a už nevládzem.... 😪 Nechcem sa k nemu vrátiť.. Ale dosiahol čo chcel a ľutujem ho...

marty_4
23. máj 2019

@cacianka asi tak :-/ len udrzat si ten nadhlad, nedat najavo strach to jednoduche nebude :/

cacianka
24. máj 2019

@ecoli citove vydieranie, manipuluje a velmi dobre vie ze si lutostiva.ake ty ho nemas preco lutovat.lutuj seba a dieta ze ta k tomu dohnal.
Lutost este nic dobre nepriniesla a najme nie v partnerstve.viem o tom svoje a zazila som....
Drz sa

Tu začni písať odpoveď...

Odošli