Oddelené spálne. Ako to funguje?

bobulka34
6. máj 2008

spávate oddelene, ako to funguje?

mixka
6. máj 2008

raz som citala clanok v casopise, ktory napisal nejaky psycholog a bolo tam, ze to moze utuzit vztah, ked si manzelia ci partneri dohovaraju schodzky... ja osobne to nepraktizujem a ani nemam v plane... nie je nic krajsie, ako sa pritulit a tak spat 🙂

emjee
6. máj 2008

my spime oddelene len ked je manzel na nocnej, vtedy ja spim v noci on cez den 😉

mixka
6. máj 2008

😀 😀 😀

cervena_ciapocka
6. máj 2008

Ja mam obcas pocit, ze spime oddelene, aj ked sme v jednej posteli 😀 je to totiz taka velka a kadzy z nas sa zvinie do klbka na jeden kraj, takze k tomu druhemu je daleko 😅 😅 😀 😀

filipa
6. máj 2008

nebolo to sice ucelne, ale odkedy ma maly svoju izbu, striedame sa v noci pri nom, kedze sa stale este budi a nevieme ho naucit, aby on prisiel za nami.... no a kedze sme chceli zamedzit "nocnej turistike", ide rovno niekto spat k nemu (i ked castejsie je tam tatino, predsa len chlapi su chlapi, pomaly sa v tomto smere dostavam na vedlajsiu kolaj 🙂 ). hovorime si, aj to patri k rodicovstvu, a tak treba vydrzat 😉

bibula
7. máj 2008

😀 😀 😀 noooo,my spime oddelene,ked ma muco vypite,ja totiz neznasam alkohol a spat vo "vyparoch" liehu ...fuuuuuj /aspon si vypije len 4x za rok/ 😉

kluara
7. máj 2008

u nás je to podobné ako u emjee - oddelene sa u nás spí každý druhý týždeň, keď je manžel na nočnej

adetka
7. máj 2008

my mame oddelene spalne viac menej od zaciatku manzelstva (3,5 roka)... manzel neskutocne chrape... a ja neviem pri nom spat... aj ked prisiel do postele daleko po polnoci... svojim chrapanim ma zobudil... a ja som nevedela opat zaspat... a tak som si urobila postel v pracovni...
momentalne (od narodenia mojej dcerky)... spim s Mirkou v jej detskej izbe... a nejak sa trosku bojim dna, ked Mima bude chciet spat sama... manzel na svojom chrapani robit nic nechce... ze vraj ine zeny dokazu spat aj pri chrapajucich muzoch... 😅 ... a ja sa chcem vyspat...

certica
7. máj 2008

aj my mame najnovsie oddelene 😀 - ja spim v spalni na manzelskej posteli uprostred a okolo mna decka 😀 , no a drahy spi v detskej izbe na synovej posteli 😉

karolinkafe
13. máj 2008

My oddelene,len ked sme pohadani. Ale aj to v jednej posteli, len kazdy na krajicku postele na svojej strane 😀

certica
13. máj 2008

no, zivot je zmena 😀 , takze u nas sa to strieda stylom - v spalni bud len ja s malym (to je uplne najsuper 😀 ), starsi vo svojej izbe a drahy v obyvke (len uboha sedacka), ja s deckami v spalni a drahy v detskej, no a najnovsie sa uz aj moj drahy ocitol naspat vo svojej povodnej posteli, teda vedla mna (len keby menej chrapal 😅 )

jerryjanka
13. máj 2008

no kedže byty su obmedzené priestorom tak to teraz nehrozí - možno časom :D :D :D
momentálne mame nielen spoločnú posteľ ale aj perinu 😀

bihan
13. máj 2008

Svokrovci majú od nepamäti oddelené spálne, lebo svokor vraj strašne chrápe a vždy si to veľmi pochvaľovali, ale nemala som odvahu sa opýtať, ako si dohadovali "rande" 😝

poleva
13. máj 2008

my spíme spolu, neviem si predstaviť, že nie
ja som rada, že mám koho objať a manžel tiež.

fyalynka
13. máj 2008

ja tiez zaspavam mojmu manzelovi na ramienku a neviem si predstavit, ze by sme spali kazdy v inej miestnosti 😅
jedine ked sme pohadani, tak spime kazdy na svojej polovici postele, ale aj tak citim, ze je pri mne 😀 😉

lencici
13. máj 2008

Tak ja spím na manželovej strane celkom pri nom. Zatial mu to nevadí takže je to dobré. Raz sme spali oddelene ja s malou v obyvačke a môj drahý v dosť podnapitom stave v spálni. Nebol schopný sa ani postaviť z postele tak sme museli odísť na čerstvý vzduch 😝

rumka
14. máj 2008

no my spíme oddelene ako sa nardila Lucinka aj sme skúšali spať spolu ale tiež môj drahý chrápe a keď v noci kojím tak potom nemôžem zaspať ☹ no veľmi sa mi to nepáči lebo sa nemôžem pritúliť ale keď sa musím vyspať aby som a mohla venovať Lucke tak to riešime takto ( tiež by mohol s tým chrápaním niečo spraviť 😨

matinka
14. máj 2008

my spime vzdy jeden na druhom a dufam, ze to tak zostane, aj ked sa maly narodi 😵 , aaaleee poznam par, ktory funguje od zaciatku kazdy vo svojej spalni 😕 , maximalne divne.... no co uz, pre mna nepochopitelne

ella1
14. máj 2008

divné to nie je,čítala som o tom článok a náhodou,to môže byť sranda,dohovárať si rande a tak....
a takým,kde jeden je nočná sova a druhý ranné vtáča to môže maximálne prospievať....

evitkamalicka
14. máj 2008

my tiez uz asi mesiac spime oddelene, lebo moj manzel nenormalne chrape v poslednom case a potom cele noci nespim

ella1
14. máj 2008

evit,aj môj,ale ja ho kopnem a prestane 😀 ale robí to len ,ked spí na chrbte.....
inak,poznám manžela aj švagrinu 😉

ifrimka
14. máj 2008

my momentalne tiez spime oddelene, deli nas maly......akokolvek svojho syna lubim, velmi mi chyba to zaspavanie v jeho objati

ufka
22. máj 2008

ahojte my oddelene spíme odkedy sa malá narodila a mna to dost žerie,ale manžel sa chce vyspat.na jedno ucho počuje lepšie a to ucho nám kazí spánok pri sebe. on počuje úplne všetko aj ako prehltam aj ako sa mrví malá všetko.

svistinka
27. máj 2008

ahojte. My spávame väčšinou tež oddelene, pretože manžel je zvyknutý zaspávať pri telke v obyvačke. Zo začiatku ma to hnevalo a skúšala som to zmeniť po dobrom aj po zlom, ale už som rezignovala.On takto zaspával do 26 rokov kým býval s rodičmi. Mal vo svojej izbe tv a rodičia mu to v noci chodili vypínať.Ja do spálne nechcem žiadnu telku.

katakata
4. jún 2008

aj my spime oddelene, v podstate od posledneho mesiaca pred porodom a potom samozrejme aj ked sa nina narodila, manzel sa chce vyspat lebo vela robi a kedze neskutocne chrape tak by som sa pri nom nevyspala ani ja...mala sa vela budi ja k nej vstavam a potom to uz neide zaspat ked chrape ...takze fungujeme takto...zatial mi to vyhovuje obcas mi je za nim smutno v posteli aleaj tak sme nikdy nezaspavali spolu lebo on je nocny vtak chodi spat o jednej druhej v noci a to som ja zvykla uz davno spat....

a inak vobec to nie je divne....ludia si to zariadia tak aby im to najviac vyhovovalo ...romantika ide bokom ked su ine starosti ako deti a praca

digysa
18. júl 2008

bobulka34: ako spavate vy s manzelom???? (ja mam z teba dost 😀 )

lenadka
18. júl 2008

aj my spavame vacsinou kazdy inde ale nie od narodenia malej to v poslednom case zacal viac chrapat 🙄 on chrapal minimalne a teraz je to priam pravidlo 🙄 ked ze ho potom stale stucham tak to vzdava bud v noci, alebo rovno ostane vedla v izbe na gauci 😅

pikino
6. okt 2008

my spime s manzelom oddelene odkedy sme sa nastahovali do noveho domu.
manzel strasne chrape a mna to psychicky deptalo, cele noc som preplakala do podusky unavena, a cez den som bola ako mrtvola.
ma to svoje pre aj proti. musim povedat ze vztah to rozhodne neutuzilo aspon nie ten nas. a pokial ide o dohadovane rande tak sme to riesili cez den na mailoch alebo sme jednoducho jeden druhemu nabehli do postele a bolo vymalovane 😀
teraz mame sex zakazany kvoli hrozbe potratu. takze sa vidime asi hodinu denne kedze manzel ma v izbe pc a to je jeho laska zivotna.

slnieckova
6. okt 2008

😕 neviem si predstavit oddelene spalne. Mna by od manzela nedostalo ani chrapanie 😀 Vlastna skusenost - chrape 😅

pikino
6. okt 2008

slnieckova asi mas pevne nervy. ja som to tiez cele tie roky nescela dopustit aby spal inde, a teraz si to neviem vynachvalit aj ked sem tam sa v noci strhnem zo sna a od strachu si zaznem lampu. ale da sa to skusnut. lenze maj manzo chrape tak ze je ho pocut este aj cez dvere a to spava a poschodie vyssie. nieco ako motorova pila.
a najhorsie je ze sa s nim nedalo ani pohnut on ked spal tak bol ako v tranze.