Oddelené spálne. Ako to funguje?

bobulka34
6. máj 2008

spávate oddelene, ako to funguje?

ulalaa
7. mar 2015

@jana_eyre sme spolu rok, spime u seba casto. bud on u mna alebo ja u neho. samozrejme v jednej posteli, potom objatie, ranajky do postele. co som sa teraz nedavno dozvedela, s byvalou mal tiez oddelene spalne. podla mna sa to da, ked chcu dvaja a nie, ked je jeden proti a taktiez nie na zaciatku spolocneho byvania, kedy je ranne objatie najkrajsie. Citim sa jednoducho odstrcena. tiez si neviem predstavit situaciu, ked pridu deti. mame hladat min. 4 izbovy byt, aby kazdy mal svoj priestor?

jana_eyre
7. mar 2015

@ulalaa to je naozaj zvlastne.. veru, treba aby to chceli obaja.. a presne ten argument s tym 4rizbovym bytom by som pouzila, ved to sa nebude dat navzdy mat taky luxus, kazdy svoju izbu..

a navrh co najvacsiu postel - to mu nestaci? taka 180siatka - tam by mal svojho priestoru habadej.. ja osobne som tiez nemala rada ak bol muz kumne prilepeny v noci - kazdy sme spali na svojej strane postele a nezavadzali si..

adri266
7. mar 2015

@ulalaa ako pises, ak su obaja za, tak nevidim problem. Ale ak jeden z nich je proti, tak toto nedopadne dobre.
Ja by som velmi rada chcela vediet, preco potrebuje vo vztahu tolko osobneho priestoru. Ved ked si vezmes, kazdy z vas bude pracovat v inej praci, pridete vecer domov, ste spolu dve hodiny a zas potrebuje svoj priestor???
Toto by som chcela, aby mi nejaky psycholog vysvetlil, preco je tomu tak. Ja by som za tym tiez hladala nieco ine - teda ze on potrebuje priestor, aby sa hral na PC veci, ktore Ty nemas vidiet.
A tiez by som to brala ako taku divnu vec...on ma kedykolvek *navstivi*, ked bude mat chut, ale potom sa odvali z postele a ide do svojej 🙄 Pre mna nemyslitelne.
A ano, ked bola dcerka babatko, tak manzel spal v obyvacke, ale neviem si predstavit, aby to tak bolo aj pred dietatom.

petermm
8. mar 2015

Ahojte. U nás to je tak. Ak sa pohádame, tak niekedy manželka odišla spať do hosťovskej izby. Max. za dva dni ju to prešlo. Ja som to znášal veľmi ťažko, nedokázal som spať keď nebola v spálni. Teraz je to mesiac. Priznám sa intímne nás to úplne vzďaluje, aspoň u mňa. Možno čaká, že ju prídem volať naspäť, ale v tomto určite nie. Ak to tak cíti, tomu sa podľa mňa nedá rozkázať. Sme spolu 17r a je to prvý krát, ale podľa mňa ak si niekto myslí, že je to normálne a osvieži to vzťah, tak určite nie. Je to totálne trápenie sa a ubíjanie niečoho, čo dokáže ponúknuť len manželstvo.

petermm
8. mar 2015

@adri266
ako píšeš ani pre mňa to nie je pochopiteľné. Neprikladal som tomu neakú vážnosť, ale teraz to zažívam tiež na vlastnej koži. Možno ak by to vyhovovalo obom. Ja som zo spálne nikdy neodišiel, ani keď sme mali malé deti. Ten tvoj možno nie je ešte asi dospelý, aspoň tak by som ho zaradil.

janinah
8. mar 2015

roky som sa nevyspala pre manželovo chrápanie,pri poslednom teh. to bolo strašné,manžel šiel do inej izby,ked sa syn narodil a aj keď som k nemu vstávala,tak som sa cítila viac vyspatá ako predtým,spíme oddelene doteraz,mám 50 a čoraz väčšie problémy so spánkom aj keď spím sama,tak si neviem predstaviť,že by pri mne niekto chrápal...intímny život nie je o ne/oddelených spálňach,ani v manž. posteli nie ste na sebe nalepení každú noc a každú minútu

petermm
8. mar 2015

@simona55
Presne ak hovoríš. Len u nás je to teraz tak, že keď odišla do hosťovskej spálne, za dva dni prišla naspäť. nespal som dva dni. Teraz je to horšie, trvá to už mesiac a nie je to dobre. Ja už spím, lebo šak mesiac by bolo asi veľa. Už si pripadám, že máme doma operku.

petermm
8. mar 2015

@janinah
To máš právdu, nejde len o intímny život. Ja som stával v noci ku deťom, bez problémov a to som stával ráno o 6h do práce. Kúpal som dcéru skoro o polnoci, aby spala čo najdlhšie. Pre mňa je to, že ju môžem v noci pohľadiť, dať pusu, keď je odokrytá tak prikryť. Veľa krát ráno som sa dokázal na manželku pozerať aj hodinu ako spí. Hľadiť ju. To je to čo mi chýba a neviem si predstaviť oddelené spálne. To chrápanie si neviem predstaviť, pretože nechrápem, stane sa niekedy, ale to sem tam každý.

oldman50plus
8. mar 2015

Peter, podľa mňa mesiac je strašne dlho. Ak to nie je nejaký spomalený typ (ale to by predošlé hádky netrvali normálne krátko) sú len dve možnosti. Buď prišla do bodu že si už duševne pripustila rozchod s tebou a proste práve sa to začalo, alebo niekoho má, či už skutočne alebo vo výhľade a len využíva zámienky aby nemusela byť s niekým kto už nie je na prvom mieste.
Samozrejme každá kríza môže prejsť ak chcú obidvaja. Ale poviem ti čo by som ja neočakával: že sa toto "opraví samo" a prejde to bez následkov a bude dobre. Môže to trvať roky ale pokiaľ to spolu nevyriešite asi je to začiatok konca. Ak nebude s tebou o tom chcieť hovoriť tak sorry, začni hľadať nové riešenia.

janinah
8. mar 2015

@petermm robíš chybu,že nechceš urobiť prvý krok,čím dlhšie to trvá,tým horšie...

misaelka
8. mar 2015

jedno nemecke porekadlo hovori nieco v tom zmysle ze "ked sa rozdelia postele rozlucia sa srdcia" ja by som nechcela spat bez mm... a keby hej asi by som rozmyslala nad tym preco to tak je a ci je ten vztah perspektivny... necitala som prispevky, len tolko k teme...

petermm
8. mar 2015

Priznám sa neviem ako z toho. Viem že sa to neopraví samo, ale zase je to taká vec, že čo budem mať z toho ak ju prinútim ku tomu, že ju budem volať že poď naspäť. Podľa mňa to musí byť od nej samej, že chce. Ak to vnútorne tak necíti, nedá sa to vynútiť.

petermm
8. mar 2015

@oldman50plus
S tým duševným rozchodom máš pravdu. Keď som jej aj povedal, že mi chýba keď ju môžem v noci hľadiť, pozerať sa ako spinká, tak ma vysmiala. Nastúpila do novej práce od januára, majú tam zväčša ženský kolektív, takže nemyslím si že by mala niekoho. Prípadne ako to zistím. Možno je to počiatočné zaľubenie sa jej do niekoho. Prepáčte mi, už píšem asi nezmysli, ale trápi ma to.

janinah
8. mar 2015

@petermm nevieš ako z toho? správaj sa cez deň tak,aby v noci chcela byť s tebou....je MDŽ ,máš príležitosť....

lady511
8. mar 2015

@bobulka34 ahoj my spíme oddelen pakticky niekolko rokov a je to super,,teda ked prídu rodičia k nám ,,tak spíme spolu aj s malou,,ale inak oddelene,,ja mam zlý zdrv.stav a potrebujems a nerušene vyspat a moj drahý dost chrápe a vadí mu ked ho stáe otáčam takto sme spokojný obaja,,ked chceme byt spolu vymojkáme sa v obyvačke,,niekedy tam spolu aj zaspíme,,ale zväčša spíme oddelene 😉

petermm
8. mar 2015

@janinah
Kvety dostala aj čokoládu. Je to zložité. Vy na to možno pozeráte ženy inak, ale ja, keď odišla zo spálne, tak si pripadám akoby som ju znásilnil, jednoducho si pripadám že ani sa ma nedotkni.

oldman50plus
8. mar 2015

Jedna vec je spať oddelene kvôli chrápaniu. Mám kamaráta pri ktorom vibruje sklo v oknách. Kto to nevidel neuverí a myslím že polovica ľudí nie je schopná tak nahlas revať ako on chrápe. Dobre.
Druhá vec je že značná časť mužov veľmi ťažko znáša odchod zo spálne a ja by som to na mieste ženy nerobil ak nechcem riskovať celý vzťah. Je viacero možností ako sa s tým vyrovnávať, jednou je okamžité vytiahnutie niektorej z "lavice náhradníčok" hlavne v situácii keď dotyčný už o tom rozmýšľal ale zatiaľ to zavrhol. To je vec s ktorou sa nezahráva. Ak očakávate že chlap vás bude odprosovať tak to urobia len tí najsubmisívnejší, väčšina to neurobí. Ale aj tí najvernejší v tomto období sú schopní "podľahnúť nejakej zvodkyni" takže nie, nebude to mať účinok aký čakáte - "aby sa spamätal", naopak hrozí "že sa namotá" aj keď sa iných okolností by ho to ani nenapadlo. Nejde o to že je bez sexu (maximálne trošičku) ale o to že je hlboko zranená duša ktorú pofúkať môže iná žena.

petermm
8. mar 2015

@oldman50plus
Ja ti poviem tak. Rozpravali sme sa ženou teraz. Mne tvrdila, že si vie predstaviť takýto život, čo som nechápal. Ja som jej povedal, že ja určite nie. Nechcel som od nej, tak teraz poď naspäť do spálne, ani nešla povedala, že ešte nie. Povedal som jej max. mesiac ak nie je koniec, prísť môže hoci kedy. Ja si neviem predstaviť takýto život. Ak by som dačo chcel mám prísť zaklopať, to určite nie. Mne sa nejedná o ten sex. Mne sa jedná o to milé dámy, aby som mal komu dať v noci pusu, pohladit po vláskoch a mal pocit, že tú ktorú mám ochranovať mám pri sebe, takto mám pocit, že mňou opovrhuje a nestojí o mňa.

petermm
9. mar 2015

Už len na záver. Ďakujem všetkých za príspevky. Určite pomohli.
Možno je to odo mňa sebecké, ale ten pocit aby som mohol dať manželke v noci pusu, pohladiť po vláskoch, ráno, keď ešte spala dokázal som pozerať na ňu aj hodinu, všetko to mi dáva pocit, že tú ktorú mám ochraňovať mám pri sebe a som hrdý nato že som to práve ja. Oddelenou spálňou mám pocit, že mňou opovrhuje a nestojí o mňa. Možno to staromódny a vyznie to hlúpo, ale už len v noci sa oprieť vzájomne chrbátom, znamená pre mňa veľa. Tajne som dúfal, že včera príde naspäť, ale neprišla. Ponuku ktorú som dostal, že môžem si prísť ku nej nachvílu ľahnúť, alebo ak chcem dačo mám zaklopať a prísť určite nie je pre mňa. A poviem vám chrápem možno dva krát za rok, manželka dva krát do týždňa.

rebekamarcusko
9. mar 2015

@petermm no my to mame naopak,manzel niekedy zaspi na gauci a ja ho v noci budim,nech ide ku mne..ze sa bojim 😀 dokonca teraz cakame druhe babo a on navrhol..ze bude spavat v detskej a deti nech spia so mnou,aby sa vyspal do prace. ja som to odmietla,pekne nech vydrzi 😀 ja som zas zla,lebo manzel v noci chrape a ja ho nadrzovku zobudim,nech sa otoci na bok. ale myslim se..ze spanie bezomna by mu dlho.nevydrzalo,lebo obaja ked zaspavame tak v objati a ked sa zobudzame tak tiez v objati. mozno by mu to vydrzalo 3 dni 😀

petermm
9. mar 2015

@rebekamarcusko
ono stalo sa aj mne, že som zaspal na gauči a tiež ma budila 🙂 . Ja som v noci stával ku obom, prebaliť, pomojkať nemal som problém. al by vydržať, len sú muži ktorí to neako nedokážu, mám takých kamošov. Ono vy ženy máte krásny dar. Viete sa mužom zalíškať. Skús nájsť takú vec, kde by si ho za niečo pochválila a popri tom povedať, že by ti veľmi pomohlo keby niekedy vstal a že budeš mať pre neho sladkú odmenu. To máš ako s trávnikom. Ak poviem chlapovi, bolo by treba pokosiť trávu, urobí to? Ak mu povieš, čo keby si pokosil trávu a ja mám pre teba odmenu. Samozrejme nie vždy, aby si nezvykol a nebral to ako samozrejmosť. Určite budeš unavená, takže na rádovánky veĺa nálady nebude, ale stačí mu to slúbiť. Dáš mu pocit, že o neho stojíš a on pochopí že, keď ti pomôže ako by dobil hrad. To že tak zaspávate je krásne, vo vzájomných dotykoch je viac ako si myslíme, takže užívaj si to. 🙂

rebekamarcusko
9. mar 2015

@petermm ja mu davam odmeny aj ked si och nezasluzi 😀 ale mne neprekaza..ze mi takto nepomaha,kedze robi od 6 rana az do 22hej a ma aj firmu a pracuje v nej aj manualne kedze je to firna s plastovymi oknami a preravanie bytov a domov.tak nechcem od neho nic,namahavejsie,ale kedze on si synceka vyzenil a ma 24 rokov a sprava sa k nemu akoby bol jeho.je s nim od 1.mesiaca a velmi ho lubi. on sa s nim skor hraje. niekedy ho zobere na prechadzku ked ma cas a vynysla nam programy. to mi uplne staci.mozno ked bude teraz pri porode a bude v dusi citit..ze toto babo je naozaj jeho(tym nechcem povedat ze syna by prestal mat rad,velmi.ho lubi)ale kazdy chlap v kutiku duse bude citit to,ze maly nie je jeho.ale myalim si ze si nalicke pomojka v noci a pomoze. predsa bude s nou od narodenia a bud so mnou cele tehotentvo. ked som cakala syna som bola na tehotenstbo sama a zila som u mami,kedze partnera zatvorili do vazenia,ked som bola v 6.mesiaci

rebekamarcusko
9. mar 2015

@petermm ja som mu vdacna,ze ni dal noznost byt so synom doma a venovat sa jemu a ze sa o nas stara a miluje nas.kto nezazije nepochopi

petermm
9. mar 2015

@rebekamarcusko
Si zlatá ,že to tak berieš. Život vie byť krutý, ale aj krásny. Ja som bol pri pôrode dcéry, syna už nie bol som s dcérou. To že ho má rád je veľmi dobre. Ono muž nemá taký materský inštinkt ako žena a to je práve dobre. Syn potrebuje aby bol otec zároveň aj jeho kamarát a podľa toho čo píšeš aj je. Nemyslím si že by ho začal mať menej rád po pôrode, to určite nie. My sme také deti aj v dospelosti. Chlapec musí poznať lásku, poznať kedy je zdyhnutý prst na výstrahu, aby bol z neho ten správny muž a dokázal sa starať o také ženy ako si ty. 🙂

rebekamarcusko
9. mar 2015

@petermm no syncek ma vacsi respekt pred nim ako predomnou. som rada za takyto nazor.matka do mna furt rype ze manzel bude robit rozdiely atd. myslim si,ze ked ho lubil doteraz neprestane ho lubit ani ked sa narodi druhe.akurat nam preraba manzel byt co sme kupili a najviac sa tesi ako syncekovi zariadi izbu.takze citim z neho, ze nas ma uprimne rad a rpbi vsetko pre nase blaho. co sa tyka tvojej manzelky,skus ju pozvat na veceru a tam sa porozpravat o tych oddelenych spalnach aj ja ked sa urazim idem velice spat na gauc alebo do inej izby,ale v kutiku duse tuzim po tom aby ma manzel k sebe zavolal a vzdy ma zavola a nakoniec zaspime v objati. zena niekedy nevie co chce a hlavne ked je hrda,chce aby si trochu dobijal. fakt to skus vobec to nwbude tak..ze znasilnenie alebo nievo take.,zeny potrevuju pocut a citit a ze ich chlap miluje a nevie bez nej zit

operaphantom
9. mar 2015

@janinah A take ze operacia proti chrapaniu nepoznas??? 😀

petermm
9. mar 2015

@rebekamarcusko
Pozval som ju aj do kina aj na večeru. Vieš ono to nie je pár dní. Je to skoro mesiac, čiže je to niečo na čo nepoznám vôbec odpoveď . Pýtal som sa či nie je zaľúbená do niekoho, povedala že nie, ale že jej to imponuje. Mám pocit, že niekedy nevie čo chce sama. Ono vzťah musia tvoriť vždy dvaja. Chceli by sme mať partnerov podľa našich predstav. Možno by sme aj takého našli, ale otázka znie či budeme spĺňať kritériá ktoré má on. Všetko je o protipóloch, Čiže taká súhra partnerov neexistuje. Vždy musia byť určité kompromisy a musia ich robiť obaja. musíme mať pocit, že kompromis ktorý som ubral, bude vyvážený aj z druhej strany. Nie na nadarmo sa hovorí ,,sme len ľudia". Prajem ti krásne materstvo a nechaj toho svojho niekedy pohľadiť bruško.

rebekamarcusko
9. mar 2015

@petermm dakujem a prajem ti pri manzelke vela trpezlivosti 🙂

petermm
10. mar 2015

Píšem len ako záver. Manželka je späť, dokonca sme sa boli hore skoro do rána. Môj názor je taký. Je to cesta po tenkom ľade. Ak by to trvalo dlhšie, vznikne citové odcudzenie. Možno by vzťah fungoval, ale len v zmysle rodičovským povinností, spoločenských a možno by boli uspokojené živočíšne pudy. Tá priepasť, ktorá by tam vznikla, ťažko by ju bolo napraviť, ak vôbec. Adrianka mala už čudný pocit, že niekto vedľa nej spí, že keď sme si povedali že už ideme spať, mala pocit, že už ide preč, akoby už mala ten pocit intimity spálne niekde inde. Sú racionálne dôvody na oddelené prespanie, ako je napr. to chrápanie, prac. zmeny a pod. Nezaradil by som to medzi pojem oddelené spálne. Ak si niekto pripúšťa tento manželský, alebo partnerský stav, nie je to láska. Láska nie je nikdy slepá. Potrebujeme ju k tomu aby sme dokázali milovať. Nenechajme zlé emócie, aby riadili naše rozhodnutia. Takže len na záver. Intimita spálne, má veľa podôb a vie priniesť niečo krásne, ktoré nás vie duševne aj fyzicky uspokojiť, upokojiť a v neposlednom rade nenúti hľadať inde to čo tam máme. Ešte raz ďakujem za inteligentné príspevky od diskutujúcich a samozrejme tvorcom portálu.

oldman50plus
10. mar 2015

Pokiaľ ti nepovedala skutočnú pravdivú príčinu prečo sa odsťahovala tak je to len dvíľkový odklad problému. Problém je že ak ti to nechce povedať vlastne nemôžeš s tým nič robiť. Veľa štastia.