Odpustili by ste neveru?

mirushka000
12. jún 2009

ahojte neviem ci tu uz je takato tema,ale snad nie a budem rada ak sa k tomu vykvyjadrite....

ide o moj pripad.....manzel ma sice podviedol, nie fyzicky ( teda nebol sex) ale tym ze si s nou pisal, stretol sa zoparkrat....

sice to ukoncili ako on tvrdi ze ona, prave preto ze je zenaty a ma dcerku....
manzel slubil ze chce zit s nami, so mnou s dcerkou, ze pre rodinu ale ja neviem....neverim uz jeho slovam...

rada ho mam stale ale uz je medzi nami bariera....

odpustili by ste, dali by ste druhu sancu alebo nie?
ak ano tak dali by ste nejake ultimatum????

nanyka
16. jún 2009

mirushka - a rodicia ti nemozu nejako pomoct s malou? aby si sa financne postavila na nohy?
no ja by som sa s danou osobou urcite nestretla,ani netelefonovala - je to ponizujuce..na to som prilis hrda.

inak je to len 18rocna zaba - decko - nehnevaj sa,ale rozum mal mat v prvom rade tvoj muz 🙄

a co by som urobila - podala ziadost o rozvod..nechapem ako mozes zit s tym,ked ti povedal, ze ta nemiluje 😖

mirushka000
autor
16. jún 2009

ano navine su obaja....podla mna aj jeden aj druhy mali mat rozum.... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to mas uplnu pravdu

ma drzi pri nom len ten spolocny rodinny dom ( novostavba) a to ze nemam kam ist

rodicia mi nepomozu, byvaju v bytovke kde otava brat so snubenicou takze tak....

katrin21
16. jún 2009

ja by som asi odpustila... mam tu skusenost ale mne by odpustit neveru nepomohlo, lebo muz si vybral "tu druhu" a zije s nou dodnes( bude 7 rokov) takze asi LOVE STORY ....Neveru som chcela odpustit, kvoli nasej ani nie dvojrocnej dcere....

potom som neveru zazila este raz, aj tu som odpustila, ale aj tak to nebolo ono a tak sme to nasledne ukoncili..... chalan to dodnes lutuje,ale uz ma svoj zivot... a aj babatkenko, ale zostali sme kamarati.. dlho si hladal babu, podobnu mne 😀 a aj taku ma.... ale prajem mu vsetko dobre.

Ako by som reagovala teraz.. neviem.. Nevera existovala vzdy , ludia boi kedysi tolerantnejsi.... neviem, ako by som reagovala teraz, mam partnera, kt. uz na 100% verim, presviedcam sa o tom kazdy den, ze mam preco verit.,.. uz poznam signaly a pod.... Hadam som konecne nasla verného muza, co sam zažil neveru( tiez mu odisla zena s inym a vzdala mu aj dceru...), ktorý ale teraz sice je o to viac ziarlivy...

Neveru treba odpustit, ak to clovek naozaj dokaze, ak bytostne tuszi byt s tym druhym clovekom, ak sa mu nezhnusil, ak mu to nebude pti kazdej prilezitosti vycitat,ale naopak tesit sa z toho, ze z toho boja vysiel vitazne a ze pre neho rodina znamena viac.. ja som to stastie nemala.
Na druhej strane dnes som rada. vsetko preboli, treba sa snazit.. mna uz nic v zivote neprekvapi a som mozno trochu tvrdsia... ale som na seba hrda, ze som sa vyhrabala.. a drzim palce aj Vám, baby !!!
😉

katrin21
16. jún 2009

este... tym , ze som povedala, ze ludia boli kedysi tolerantnejsi, som nemyslela, ze ju treba tolerovat ....
Iba tolko, ze ak sa stane, treba si zvazit za a proti.. ale ak ti muz povie, ze uz ta nemiluje( ako mne), tak by som mu zbalila jeho 5 slivák a nech ide k tej 18tke a nech mu perie a vari.. aj sam sa vrati,..

A viete aka je najlepsia pomsta podvedenej manzelky? nechat toho neverníka milenke!!! 😀

mirushka000
autor
16. jún 2009

katrin dakujem za uprimne rady..... mas uplnu pravdu

twinflame
16. jún 2009

mirushka000, je to velmi zlozita situacia, podla toho co pises sa Ti ju dari zvladat bravurne. Snazis sa mat nadhlad, skor ako nieco urobis zvazujes ... Neviem kolko mas rokov, ale Tvoje konanie a spravanie je pomerne zrele. Ja by som Ti navrhla odstahovat sa od manzela, dat mu pocitit stratu rodiny a pockat ako sa zachova. Chapem, ze pises ze nemas kam ist, skus zvazit, ci naozaj je to tak. Alebo ho poziadaj aby sa odstahoval on. Ak situaciu takto vyhrotis, ukaze sa na ktoru stranu sa prikloni. Ostat s nim zit v jednej domacnosti s tym, ze on o tom co sa stalo nekomunikuje, no neviem ... Chcete sa tvarit, ze vsetko je v poriadku? Neboj sa takejto konfrontacie a vyhrotenia situacie, budes mat urcite jasnejsie ako ked ostanete zit spolu ako dvaja cudzi ludia. Ak ziska pocit straty, moze to byt pre neho varovny prst aby uz viac nic take neurobil. Ak sa nepreberie a nevrati sa, nevadi, nestal za to aby si s nim zila svoj zivot. Musis zistit ci naozaj o teba stoji.

zajama
16. jún 2009

Mirushka000, myslím, že si si trochu odpovedala aj sama - "neviem to pochopit, zmierit sa stym.....a tusim ani sa nikdy s tym nezmierim...." Neviem či ti pomôžu naše múdre rady, ty sama sa musíš rozhodnúť a urobiť si poriadok v srdci aj v hlave....

vroni
16. jún 2009

Mirushka, podľa mňa hľadáš maslo na nesprávnej hlave. Tá žabka žiadnu rodinu nerozbíjala. O to sa postaral tvoj pán manžel. Babenka je mladá, slobodná a môže sa stretávať s kým len chce. Nemá záväzky a za nikoho okrem seba nenesie zodpovednosť. Takže tým, kto by si mal SVOJE!!!! záväzky a povinnosti uvedomiť je tvoj muž a nie nejaká osemnástka. Snáď si nemyslíš, že jej povedal: "Hlboko milujem svoju manželku, ale po kríčkoch by som sa chcel olizovať s tebou." a baba nadšene súhlasila.... To jej skôr nakukal, aký je on chudáčik doma nepochopený, so ženou sa dávno odcudzili a nemajú si čo povedať, nebyť dcéry tak je dávno rozvedený a bla, bla, bla... Ktorá osemnástka nezožerie takúto rozprávku aj s navijakom? Skôr si myslím, že ho už prekukla a zdrhla kade ľahšie (preto sa nič nebude diať ani keď sa vráti. Nie preto, že by tvoj muž objavil nejaké morálne zábrany) Pravdu ti poviem, menej by ma žrala tá "nevera" ako tie duchaplné výroky, ako ťa on vlastne nemiluje.... Lenže na základe toho, čo si napísala si myslím, že možeš kedykoľvek čakať, že sa situácia zopakuje a vyhrotí (báb sú plné ulice) - teraz sa nemá muž za čo ospravedlňovať (on si myslí, že nemá), lebo s ňou nespal, nabudúce sa nebude mať za čo ospravedlňovať, lebo s ďalšou sa síce už vyspal, ale čo keď už ženu nemiluje a s novou je to také super, a vlastne ti povedal, že ťa nemiluje, tak čo po ňom ešte chceš.... Jednoducho je to egoistické dieťa a nie partner (a spústa chlapov dokáže byť egoistickým dieťaťom až do smrti, z toho sa nevyrastá) Ale čo s ním urobiť ti veru neporadím...

zajama
16. jún 2009

Vroni absolútne s tebou súhlasím a to sa mi často nestáva... 😉

danu
10. aug 2009

tatarka1 • 1d • Dnes o 22:26
Ahojte, sme s manželom 2 roky, chodili sme spolu 3 roky - máme úžasného 2-ročného syna. A predsa riešim veľký problém - tento týždeň som sa dozvedela, že ma manžel milenku. Som z toho na nervy teraz čakám či ostane s nami alebo odíde navždy, avšak ak sa aj vráti ako žiť s tým, že mal niekoho iného, dá sa mu ešte veriť, že to neurobí znovu??? Alebo žiť dokonca radšej v nevedomosti - nech si aj má - pokiaľ žije s nami - je dobrým otcom. Poradíte?

jahodas01 • 1d • Dnes o 22:38
tatarka1 - ťažko radiť... ☹ ja by som neodpustila...

zazalienka
10. aug 2009

neodpúšťam, netolerujem.. môj manžel bol ten podvádzaný, ex ho odkopla a vymenila, snaží sa ho pripraviť o dcéru.. vtedy si proste človek uvedomí, čo má teraz doma a váži si to.. ale pokiaľ by sa niečo také stalo a prídem na to, do hodiny má zbalené tašky pred dverami.. láska neláska.. proste nie.. sľúbil vernosť a nedodržal.. ja za neveru neberiem len čisto sexuálny akt.. nevera je aj všetko okolo toho.. no pevne verím, že sa toho v živote nedožijem..

luciarisko
10. aug 2009

mirushka000 - moj nazor, ked ti povedal ze ta nemiluje, tak by som s nim nebola, viem ze chces pre dieta otca, ale navzdy to bude medzi vami divne, ty nebudes verit a kontrolovat a on to nezvladne. skuste dom predat a kazdy si nieco kupit. na vine su urcite obidvaja, ale to ze ona ma "iba" 18 ju neospravedlnuje. ja by som ju teda vyfackala a povedala jej co si o nej myslim. nech jej rozpraval co chcel raz ked ma muz rodinu tak je pre mna tabu, viem ze nikdy nehovor nikdy.
pre mna je nevera aj bozky, ci pisanie, nehovorim s kamaratkami co poznam a ja a viem o tom, ale keby si pise na pokece alebo tak s nejakymi cudzimi tak ma to nastve, a ked som ja verna cakam to iste od neho.

bodka13
10. aug 2009

tatarka...iba ti to niekto povedal,alebo máš dôkaz?
...čo ti poradiť?...neviem,čo by som robila...ak by som mala dôkaz určite by som mu povedala,že o tom viem a že mi nie je jedno čo robí 😠

peeetulka84
10. aug 2009

mirushka000 - Ja osobne by som mu neodpustila. Nikdy. Keby som bola na tvojom mieste stou 18stkou by som
sa chcela stretnúť a nešetrila by som ju. A pravdaže aj jej rodičia by sa to odomňa dozvedeli nech vedia aká je ich dcéra.

danu ja by som neodpustila.

helenkasabinka
11. aug 2009

jaj kocky ja dufam ze nie som v takej situacii ze by mal manzel milenku-ale keby mal a pridem mu na to,tak by som urcite neodpustila 😠 aj ked ho nadovsetkom lubim ale laska-ne laska nedokazala by som s nim dalej zit...stale by som mala to pred ocami aj v posteli by som to porovnavala,ze ci ta dotycna nie je v tom lepsia.....

takze urcite nie!

monika131
11. aug 2009

no ani ja by som neveru neodpustila. Dúfam, že sa toho ani nedožijem aby mi bol manžel neverný, ale stať sa môže všetko.
Ja si myslím, že keď to niekto urobí raz, tak to bude robiť stále, opakovane.
Ja by som sa mu viac nedokázala pozrieť do očí, nedokázala by som ho viac pohladiť, pobozkať, milovať sa s ním, ak by som vedela, že sa bozkával a miloval s inou ženou. 😠

ada085
11. aug 2009

ulet by som asi odpustila ale milenku urcite nie. tam uz hrozia aj city k nej z jeho strany.

katrin21
11. aug 2009

ja som neveru dokazala odpustit... ale problem je, ak to polovicka nechce ukoncit... dnes je presne 7 rokov, co som z EX vypacila,ze musi mat inu, lebo to uz nie je normalne , ako sa chova.... Pamatam si to presne, lebo ona je Zuzana a dnes je Zuzany... no ale kedze to nechcel skoncit, tak som ho di tyzdna zbalila a vyhodila.... vraj najlepsia pomsta podvedenej zeny, je nechat toho nevernika milenke.. 😉
Ja som spokojna. zijem si lepsie ako pri nom. Dokonca aj " s nou" sa uz vieme porozpravat, zasmiat..Viem, ze asi by som neveru odpustila znova, keby k tomu doslo, nie som totiz naivna, a spokoro kazdy muz po rokoch manzela podvedie.. ulet sa stane, hlavne ak sa pije a pod... A hoci svojmu snubencovi verim, kto vie, co bude o 20 rokov... dokazem odpustit , ale nie zabudnut..a hlavne, musel by mi dokazat, ze o mna stale stoji a olutovat , co spravil...

kedysi zeny viac vedeli odpustat, aj muzi , a nebolo tolko rozvodov... dnes je to ine..

katrin21
11. aug 2009

a este: nesuhlasim s tym, ze ked to niekto urobil raz , bude to robit opakovane.. a viem preco to pisem..
samozrejme nemam na mysli chronickych nevernikov ,ktorí podvadzat budu, lebo potrebuju zmenu...

daniela1983
11. aug 2009

ja osobne som taky pripad poznala a nakoniec to dopadlo dobre,
teraz ti manzelia maju krasny vztah. ale chvilu trvalo kym ho obnovili, ale obaja na tom popracovali. nebolo to ale lahke samozrejme

sue
11. aug 2009

Odpustila 😔

monika131
11. aug 2009

katrin - tak to ťa obdivujem - v dobrom slova zmysle. Ja by som to nedokázala.
A nemyslím si, že skoro každý muž podvedie, ono ako sa hovorí, že bez vetra sa ani lístok nepohne.
No koniec koncov, tak ako píšeš, že odpustiť sa dá, ale zabudnúť sa nedá.
No z mojej strany by to odpustenie trvalo asi stráááááááášne dlho a ja by som to asi ani nedokázala.

A nakoniec, veď neverní nemusia byť iba muží, nie 😀

luise
11. aug 2009

Ja by som to nemohla. Nedokázala by som s tým žiť, i keď neviem, že ako by som žila bez neho. No verím, že niečo takéto nebudem musieť nikdy riešiť. 😎

mima1
11. aug 2009

odpustit neveru? hm nikdy... cez to by som sa ja nepreniesla ☹

krasuliak
11. aug 2009

never say never

mima1
11. aug 2009

krasuliak ak to patrilo mne tak stojim si za svojim 😉

frisbee
11. aug 2009

nie..keď už si nemohol pomocť,tak mal byť aspoň natoľko slušný taktný a diskrétny,aby neublížl rodine.

krasuliak
11. aug 2009

podla vyskumov je viac zien nevernych ako muzov 😀

frisbee
11. aug 2009

kto to vyskúmal? 😀

mima1
11. aug 2009

to by som aj ja chcela vediet kto to vyskumal lebo to je blbost 😉 😉 😉 za vsetko mozu vzdy len chlapy 😀 😀