Odpustili by ste neveru?

mirushka000
12. jún 2009

ahojte neviem ci tu uz je takato tema,ale snad nie a budem rada ak sa k tomu vykvyjadrite....

ide o moj pripad.....manzel ma sice podviedol, nie fyzicky ( teda nebol sex) ale tym ze si s nou pisal, stretol sa zoparkrat....

sice to ukoncili ako on tvrdi ze ona, prave preto ze je zenaty a ma dcerku....
manzel slubil ze chce zit s nami, so mnou s dcerkou, ze pre rodinu ale ja neviem....neverim uz jeho slovam...

rada ho mam stale ale uz je medzi nami bariera....

odpustili by ste, dali by ste druhu sancu alebo nie?
ak ano tak dali by ste nejake ultimatum????

bejbypd
12. jún 2009

nebudem sa hadat vysvetlovat nikomu ani nic ale moja odpoved je nie 😉 a tema tu uz je a aj riadne hadky tam boli je to iba na tebe teraz budes asi elmi vela premyslat...

vinka
12. jún 2009
libka1
12. jún 2009

asi nie, nevedela by som zabudnut...

vinka
12. jún 2009
cestovatelkaandrea
12. jún 2009

☹ nie

bodka13
12. jún 2009

neviem či sa to dá odpustiť ☹ nezabudneš nato...dá sa o tom asi iba nehovoriť,no myslím že vo mne by to stále vytváralo pochybnosti 😒

twinflame
12. jún 2009

Bohužiaľ to nefunguje v živote tak, že dnes sa z lásky vezmeme a budeme bok po boku žiť ďalších 50-60 rokov vo vernosti a v šťastí. Pokušenia stále prichádzajú a číhajú na oboch stranách. Otázka je ako sa k tomu postavíme. Obávam sa, že v tomto Ti nikto neporadí, či odpustiť alebo nie, otázka skôr stojí tak, či Ty to cítiš tak, že je hodný odpustenia. Ako sa odvtedy správa? Máš pocit, že ľutuje, že sa stretával s inou ženou? Máš pocit, že ostáva s Vami, lebo Vás ľúbi? Máš pocit, že ľutuje, že Ťa klamal? Snaží sa o Tvoju priazeň a obnovenie Tvojej dôvery? Skús si zodpovedať tieto otázky, snáď Ťa odpovede niekam posunú.

maruschka
12. jún 2009

neodpustila.. 🙄 🙄 Dospelý človek má mať aj srdce aj rozum. Ak sme sa zobrali a sme manželia, tak isto chápeme, aký obrovský význam má manželský zväzok. Nie je to kamarátstvo, nie je to ani známosť. Je to to najsilnejšie puto. A ak sa jeden z partnerov DOBROVOLNE rozhodne podvádzať a násť si milenku/ca, tak to puto roztrhol. Manželský zväzok je o láske,dôvere-bezodnej, je to obrazne povedané "spojenie sŕdc a duší"-a to je aj pravda, 😵 ....A ak toto niekto len tak chytí a hodí za hlavu kvôli niekomu inému, bohužiaľ... 🙄Manželstvo nie je o tom, že podvediem, ale...: "Vieš čo, nehnevaj sa muž môj, včera som ťa podviedla, ale dnes už chcem žiť s tebou a s dcérami, tak na to zabudnime..veď sa prakticky nič nestalo..budeme si nažívať spolu pod jednou strechou až naveky..." 😖

Aj keby som ako milovala manžela, nedalo by sa odpustiť. 🤐

hasleerka
12. jún 2009

neviem či odpustila či nie ... možno by som bojovala aby od nás neodišiel, možno by som ho s ponožkami vyhodila ... a ako napísala twinflame, všetko záleží len na tebe ...

mywiel
12. jún 2009

Nic nie je idealne do smrti a nik nie je bez chyby, sme ludia a nie sme dokonali, skus sa zamysliet preco to urobil, co mu doma chyba? Ked ma dieta urcite hned vsetko nehac do kosa, ale skuste sa o tom porozpravat, bude musiet sa velmi snazit aby sa tvoja sklamana dovera v neho opat obnovila a to musi dokazat len on o tom ta presvedcit, ze uz ma oci len na tebe, je to chlap a kedze sex nebol este by som mu sancu dala. Ale ako vravim, musi ti teraz on dokazat, ze to bol len faux pas a teraz uz robi vsetko preto aby bol s vami a svojou rodinou. Drzim palce nech sa netrapis.

markiza
12. jún 2009

nie

briketa
12. jún 2009

uz predtym nez by som si niekoho zobrala by som musela byt skalopevne presvedcena, ze ak sa raz cosi stane, bude to natolko chytry chlap, ze sa to urcite nikdy nedozviem a nebudem to musiet riesit....

janinah
12. jún 2009

mirushka000 ,manžel sa včas spamätal,tak nerob somára z komára a daj mu druhú šancu,ale nech si uvedomí,že neveru /skutočnú/ nebudeš tolerovať ani odpúšťať,len medzi nami-veľa vecí sa zmení,ak sú deti a záväzky napr. finančné,,tiež by som neveru neodpustila,ale nie som si tým 100% istá,asi by záležalo od okolností...našťastie som toto nemusela riešiť
😉

evea80
12. jún 2009

no mne sa stalo nieco podobne sice davno....my sme sa nakoniec aj tak rozisli, ale to sme nemali deti... Ja som mu este dala druhu sancu, ale uz to nikdy nebolo take ako pred tym, stale som ho z niecoho upodozrievala, nevedela som na to zabudnut. Takze keby sa nieco take stalo teraz, asi by som uz neodpustila, aj ked...nikdy nehovor nikdy, neviem presne povedat co by bolo keby...snad sa to nikdy nestane... Ale drzim palce nech sa rozhodnes spravne

smejko1
12. jún 2009

necitala som vase prispevky, ale odpovedam na otazku z temy...... nie, ja by som nedokazala odpustit neveru..... uz nikdy by to nebolo ono..... dufam, ze to nebudem musiet nikdy riesit...... drzim sa zasady, ked miujes neni co riesit.... nemalo by sa nic take stat......

erikasadek
12. jún 2009

nebudem to vsetko citat.. odpoved je nie. nikdy.. a tym som si ista.. je to asi jedina vec ktoru by som nedokazala odpustit muzovi..............

asi taky nazor ako smejko... 😉

zuzulask
12. jún 2009

nie

flamenga
13. jún 2009

odpustiť áno, zabudnúť nie

barborenka
13. jún 2009

ja by som mu odpustila,ak ho teda milujes

vroni
13. jún 2009

Neveru by som asi odpustiť nedokázala, neviem, našťastie som také nikdy nemusela riešiť. Lenže to, čo rieši zakladateľka témy nie je nevera, ale afektovanie (jej vlastné, nie manželovo) Mažel ju PODVIEDOL tým, že si s niekým písal?! 😲 😲 😲 A rozprávať sa s inými ženami ako svojou vlastnou smie alebo len v doprovode svokry? Úprimne, mať takúto manželku, tak ju asi podvediem naozaj a nielen tým, že si s niekým píšem. U mňa by šmírovanie v počítači, mobile či pošte znamenalo koniec vzťahu (aj bez nevery). Kde nie je dôvera, nie je ani vzťah....

anjelik333
13. jún 2009

mirushka000 ahoj. Neviem ci by som odpustila neveru, mozno ano mozno nie, skusila si sa s nim porozpravat, preco to urobil, co mu vo vasom vstahu chybalo ked nieco take musel urobit a co sa mu na tej babe vlastne pacilo, co ho k nej tahalo. Ci mu to vsetko chybalo vo vasom vstahu. Najlepsie sa je o tom vsetkom porozpravat a ty sama musis vediet ci mu to chces odpustit a dat mu druhu sancu, alebo mu uz neveris. Vies teraz to bude take, ze ked napriklad raz nepride domov, alebo ho budes vidiet na pocitaci, hned ho budes upodozrievat ci zasa s nou nebol alebo ci si s nou nepise, ja viem o com hovorim, lebo som to tiez zazila a bolo to presne takto. A nakoniec to medzi nami uz bolo tak zle, lebo obaja sme to nevydrzali a on sa vratil k nej, lebo ako tvrdil ze sa do nej moc zamiloval a chce zostat s nou. Ale aj keby zostal s nami, uz by som mu asi nikdy nedoverovala, lebo ako sa hovori, ked to urobi raz urobi to aj druhy raz.
Ale je dobre, ze si mu tu sancu dala a uvidis ako to bude pokracovat, nie kazdy muz je svina 🙂
Drzim ti palce, aby prave ten tvoj nim nebol. 😵 😵 😵

eva7780
13. jún 2009

nie

arimzv
13. jún 2009

nie

veronikahel
13. jún 2009

ano, kazdemu sa to moze stat... 😉

kocurik16
13. jún 2009

hovorí sa,že odpustiť sa dá,ale zabudnúť nikdy a asi je to aj pravda.Práve preto by som mu zbalila veci a poslala ka
de ľahšie,aby som nespomínala nato ako ma vodil za nos a na deti nikto neukazoval prstom,akého majú otca.

oalaa
13. jún 2009

ahojte, vidim ze zakladatelka vytvorila temu a uz sa neozyva 😠 no, je to diskusiu ci pisanie si a stretavanie sa s niekym je NEVERA. Ja mam tiez kamaratov, dokonca poniektory byvaly s ktorymi si sem-tam napisem a aj sa s nimi rada stretnem a porozpravam co nove, ale to neznamena, ze som manzelovi neverna. On o tom vie a kamaratov mi nezakazuje. To ze sme manzelia, neznamena, ze odijdem so spolocnosti a budem sa rozpravat jedine s nim. Ked si s niekym pisem alebo sa s niekym stretnem,tak nie za ucelom, ze ho idem balit, ale porozpravat. Vobec tam nemam myslienku, ze by som ho chcela, pretoze viem, kde je moja zodpovednost a ze mam rodinu, ktoru nadovsetko milujem. A ak nemali sex....tak to podla mna nevera nieje a preco ti to nepovedal ako manzelke....to tiez neviem, mozno sa bal tvojej reakcie. Aj vies o com sa rozpravali, resp.precitala si si jeho maily o com si pisali, alebo z coho usudzujes, ze ti bol neverny???

teodorka
13. jún 2009

neveru by som neodpustila ...nikdy...
aj ked u Teba nie je jasne ci k nevere doslo kedze Ti tvrdi ze sa len parkrat stretli a rozpravali sa ... 😒 co by ma stvalo by bolo to ze to bolo tajne stretavanie cize ani teoriu o tom ze sa ,,len rozpravali "by som mu asi nezhltla.Tiez som si pisala na pokeci ,tiez ma prisli niektori pozriet ale o kazdom stretnuti vedel aj moj manzel a pri niektorych aj sam bol.Je sucast mojho zivota a nie je dovod mu robit nieco za chrbtom .No a nakoniec som aj tak zistila ze na tom pokeci su sami blbci takze uz tam ani nechodim 🙂

anjelik333
13. jún 2009

oalaa uplne s tebou suhlasim, stretavat sa s niekym alebo len tak si popisat s kym sa zoznamis napr na pokeci nie je vobec zle, ja sama mam tam kopu kamaratov co si s nimi dobre rozumiem a tiez sa obcas s nimi stretnem a super si pokecame. ale asi je rozdiel ked sa ten chlap do tej s ktorou si pise a stretava do nej aj zalubi, ale presne ako si napisala tak zakladatelka sa viac nevenuje teme, tak ani nevieme co tam vlastne medzi jej manzelom a tou babou bolo.

mirushka000
autor
13. jún 2009

oalla, nesedim za pocitacom den a noc, temu som zalozila a prispievat budem....

vroni...ziadne moje afektovanie, cista nevera, nenapisla som vsetko....kedze som to uz rozviedla v inej teme....
zaujimal ma nazor inych, sturcne ano alebo nie....to stacilo....kedze vsetky podrobnosti nevies tak neries do detailov staci strucna odpoved......urobila si cisty predudok o niecom do coho nevidis a nevies nic o tom viecej.....takze tolkko k tebe.... pojem nevera sa u kazdej osoby vyklada inac...
nebola to nevera cez pc, alebo iba flirtovanie...to by mi nevadilo...islo o stretnutia, konkretne dotyky, bozky, ....ivsetko tajili kym som na to neprisla.....

dakujem za kazdu odpoved, za kazdy komentar.....

abetka
13. jún 2009

ja by som asi neopdpustila. LAe to zalezi, v akej situacii by som bola apod. Ovplyvnuje to vela faktorov , ale vnutorne by som ju neodpustila 😉