Odsťahovali sme sa

23. máj 2020

Ahojte. S priateľom sme istý čas žili s jeho rodičmi ale po nezhodách ktoré časom logicky prišli sa vzťahy veľmi zhoršili , zbalili sme si teda všetky caky paky, zadlžili sa u mojich rodičov a odišli sme do prenájmu. Najprv sme si chceli niečo našetriť, ale nedalo sa to časom vydržať... Ide o to, že priateľova matka bola časom neznesiteľná. Ohovárala mňa, priateľa, robila nám naprieky, hrabala sa vo veciach, mala o všetkom prehľad, pretvarovala sa... Nebolo toho málo. Ale ako sme odišli, napíše mu asi dvakrát ako sa má, kde vôbec je, či v práci na ubytovni a ako sa mu robí a podobne. Potom už časom hlúposti fotky z domu čo robila a podobne. Príde mi to zvláštne, veď predtým sa ledva pozdravili, riadne sa nebavili (priateľ mal dosť jej klamstiev a podrazov) nemal sa s ňou O čom baviť a zrazu takýto záujem. Na správy jej reaguje jedno slovne, vyjadril sa že nemá chuť s ňou komunikovať... Čo tým matka sleduje, myslíte že má výčitky?

dee01
24. máj 2020

@tykat ty si asi tiež mamička nejakého tajtrlika, ako keď dospelí ľudia bývajú chvíľu u rodičov, to je prúser? A prečo by mali hlásiť po každé kam idú? To sme kde, v nejakom ústave? 😂

marca12
24. máj 2020

Vela hriechov ste aj vy asi narobili. To je prirodzene,ak ludia byvaju pod jednou strechou,tak maju mat prehlad,kto co robi,kto kde bol a podobne. To ste tam chceli okolo seba len prechadzat ako mumie? Ty ako partnerka by si ho mala podporit,aby komunikoval s mamou a ty ho len stves proti nej. Uz sa vy nevesty prestante hrat na lepsie ako ste a prestante bojovat so svokrami.

marca12
24. máj 2020

@dee01 Nemaju hlasit,ale mozu slusne odpovedat,ak sa opyta. Chapem,ze to obtazuje,ale zaklad slusnosti a ucta voci rodicom sa nejako vytratila.

tykat
24. máj 2020

@dee01 Chvilu byvaju u jednych rodicov... Potom s velkou parou odidu lebo sak nemaju 15.. . pozicaju si od druhych rodicov na byvanie a kupia rachotinu... bravo 😂😂😂, tito by nie ze mali hlasit kde idu ale by mali mat gps chip a byt bez OP nech nenarobia dalsie hovadiny (dlhy).
Trochu slusnosti a pokory by to chcelo ked uz rozumu nepobrali 😁

autor
24. máj 2020

@katarinka89 Áno všimla som si, že tu asi udeľujú nejaké ceny za to kto koho viac strápni a naloží🤗 a potom sa hrdinsky tľapkajú po pleci. Ona v ňom vidí asi druhého partnera alebo také čosi, pretože jej manželstvo je rozbité a najväčšie šťastie ako keby videla v tom že sa starala o môjho priateľa pritom mala ďalšie deti . Neviem čím to je proste to je môj pocit a chcem podotknúť hlavne to že my sme mali zo začiatku naozaj dobrý vzťah , nebolo to takéto vždy ale keď prišlo k nejakému väčšiemu staraniu sa o jej syna tak .... No proste odpútal sa od nej čo sa týkalo varenia a starania sa tak to nevedela prežiť a drží ju to stále .. potom aj to že bola zvyknutá tráviť čas s ním viac alebo robili spolu veci ktoré teraz robíme spolu a už je zle

autor
24. máj 2020

@marca12 Uznávam keď sa pozriem spätne urobila som aj ja nejaké chyby, áno. Ale snažila som sa jej pomáhať v domácnosti veď predsa sme tu spoločne žili a potom mi bolo vytknute že si to urobí sama ... Alebo že prečo by som mala ja uvariť obed keď je to jej domácnosť ... Nie keď sme komunikovali normálne ani vtedy sme nehovorili kde chodíme a možno jej to vtedy vadilo menej alebo čo , ale keď začalo byť takéto dusno už bola nevrlá čo nič nepovieme kam ideme a potom výčitky prečo sme ju nevzali. Ja s ňou nemám prečo bojovať naozaj, bolo to rozhodnutie môjho priateľa nezdieľať s ňou veci a zážitky. Urobí po svojom aj keby som sa na hlavu postavila takže o nejakej manipulácii reč nemôže byť ... Tiež mu bolo ublížené rečami že nič neurobil, nič nekúpil do domácnosti ale že ako najmladší sa staral o chod domu a oprávky to nevidel potom už nikto ... A zrazu keď to prestal robiť, platiť a chcel nech je to spravodlivo už bolo zle.... Svokor sa o dom už moc nestará aj keď je jeho pretože so svokrou si prestal rozumieť a čas trávi inde....

autor
24. máj 2020

Uvediem príklad mojej mami samozrejme ju nestaviam na piedestál matky roka tiež má svoje muchy a chyby ale keď u nás býval brat s priateľkou tak nikdy neriešila takéto blbosti... Iba chcela aby ona pomohla okolo domu , neviem ako to mali s prispievanim do domácnosti ale nikdy nemali výsluch kde kedy na čo chodia ... Aj som chcela aby sme išli bývať k nám ale vtedy bol priateľ ešte maminkin maznáčik tak také niečo nehrozilo ... Tiež má synov a dcéru a takéto výsluchy a výčitky sa nediali pretože si uvedomovala že su svojprávni tak nechápem prečo to je u nej taký problém, proste sme necítili potrebu jej vešať na nos kde trávime večer

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. máj 2020

@perdulka7 Neviem, úprimne máš pocit že som nariaďovala čo smie a nesmie? Veď to nebola ani nie je moja domácnosť

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. máj 2020

@perdulka7 ona sa ani nepýtala, iba sme sem tam započuli rozhovor že nič nepovieme, ale že by sa nejako priamo pýtala to nie. Málokedy a to sme jej na rovinu odpovedali.

eliska13
24. máj 2020

Mne sa zdá, že ty si tu už písala tento problém so svojou, že varíš chces ju odbremeniť....nikdy sa jej nič nepaci...tak ste sa odtrhli a žite ako viete.Len neviem prečo riešiš čo matka sleduje tým, že napíše synovi?Samozrejme, že by som bola nešťastná, keby mi syn priniesol domov babu, ktorá mi tu začne variť robiť rozbroje, potom vehementne odídu a pritom na to nemajú a zase si len pozicaju.Mladi majú bývať sami, ak na to nemajú nech cucia v detských izbickach.Svokru nerieš aké má manželstvo staraj sa o svoj vzťah s partnerom.Neries staré krivdy kto čo kedy urobil, neurobil.Ste sami užívaj si to

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eliska13
24. máj 2020

Pozri skús byť nad vecou čo bolo to bolo...nič nie je horšie ako, keď si rodina nerozumie vezmi chlapa a choďte k svokre na návštevu uvidíš...neurazajte sa ako malé deti.Aj ty by si nebola šťastná, keby si mala zle vzťahy s mamou

sidicek
24. máj 2020

Urobili ste dobre keď ste odišli, keďže s budúcim svokrom aj tvojou rodinou máte dobré vzťahy , nebudete až takí otrasni. Vzťah s matkou si musí vyriešiť priateľ, ty im do toho nezasahuje, lebo sa to môže obrátiť proti tebe, stačí keď mu budeš oporou.A nie, nie ste povinní svokre všetko vešať na nos a brať ju na výlety a pod. normalna žena to ani nebude požadovať . Žiaľ, niektoré matky sú tak upnute na svoje deti, dieťa že by chceli kontrolovať všetko . Tipujem, že nemá veľmi koníčky ani priateľky.

autor
24. máj 2020

@sidicek Nie s mojou rodinou vychádzame dobre aj so svokrom. S ňou sme tiež fajn vychádzali ale potom sa to takto zvrtlo... Veď práve nemuseli sme jej všetko hlásiť kedy kde s kým ako ideme... Ona moc s kamarátkami nechodí von ani nemá nejaké záľuby , väčšinu času trávi doma

elizabeth175421
24. máj 2020

Ženy, ale vy by ste si naozaj niektoré mohli uvedomiť, čo píšete. Áno, autorka sa sťažuje na svokru, ale rieši sa tu aj jej situácia s bývaním. Je pravdou, že ak šetrím na vlastné bývanie, tak si kúpim staršie ojazdené auto. My sme si napr kúpili felíciu a stačilo nám to. Lenže teraz máme dieťa, auto sa kazilo, tak sme ho vymenili za iné, ale stále lacné ojazdené cez bazoš. V tomto možnou autorka s priateľom urobili chybu, že minuli úspory na auto a mohli kúpiť lacnejšie.. Lenže sú aj ľudia, ktorí nechcú kupovať o pár rokov ďalšie auto a tak predpokladajú, že keď kúpia drahšie, tak bude dobre. A na aute sa hoc kedy môže niečo pokaziť, takže to, že vrazili peniaze do opravy, je asi normálne. Nevieme, čo sa tam pokazilo a ak ho mali predať za 1500 eur kvôli tomu, tak ho radšej opravili.. A ten výsmech z toho, že si požičali peniaze od mamy. A žiadna z Vás nemá hypotéku? Vy ste si nepožičali? Veď radšej si požičiam od mamy a bez úroku, ako splácať banke. Nepoviem, že jej mama žije v chudobe a napriek tomu od nej niečo chcú, ale ak na to má, tak prečo nie? Prepáčte, to mi príde ako závisť.. Máte pravdu v tom, že mohli inač šetriť, inač hospodáriť. Ale ani jedna nie ste v jej topánkach, tak prečo toto riešite?.. My dávame rodičom mesačne určitú sumu, ktorú nám kázali a okrem toho mienieme na nákupy aj okolo 300 eur, čo sa jedla týka. A ako mám na tom ušetriť? Ja zjem minimum a muž kým nebola karanténa, tak mal obed celý týždeň v meste. Ale keby sme nekúpili, tak nám nikdy nič nezostane. Lebo je tu otec, mama, brat a oni jedia aj to, čo kúpime my.. Ale sme radi, že máme kde byť, kým budeme mať dom, tak bohužiaľ.. Len nerozumiem, prečo každý hovorí o výdavkoch druhého, keď ich nepozná 🙂

autor
25. máj 2020

@elizabeth175421 Mysleli sme si že keď kúpime drahšie tak nebudeme musieť doň toľko vrážať, ale čo čert nechcel museli sme lebo bolo treba vymeniť veľa vecí, ktoré sa opotrebujú aj časom a ďalšie boli skrátka pokazené na čo sme prišli neskôr ... Nie každá vada sa hneď prejaví. Keby ho neopravíme mohli by sme ho predať za polovicu aj menej... Mňa naozaj len zaráža keď je hocijaký problém takto si svokrou tak všetky radia choďte do svojho a keď sme tak urobili, požičali si, splácame to poctivo tak aj z toho sa dokážu smiať ☝️

dee01
25. máj 2020

To si z toho nič nerob, jasné, že sa tu najdu, čo sú dokonalé a majú na všetko riešenie, akoby zjedli všetku múdrosť sveta, ale realita je mnohokrát iná, vo väčšine prípadov ide o zakomplexovane ženské, preto si tieto komenty ani nepripustaj .

autor
25. máj 2020

@dee01 Áno tuším každá druhá tu je taká chytrá a myslia si, aké sú vtipné ...

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sidicek
25. máj 2020

@perdulka7 ja si myslím, že ju zneistil, ten obrat o 180 stupňov u svokry. Zas povedzme si úprimne,roky je upnuta na syna, čiastočne jej nahrádza partnera a zrazu jej ho nejaká mladá odvedie a ona naňho nemá dosah. Možno jej len chyba a možno ho chce späť.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. máj 2020

@sidicek Áno a to dosť zneistil, povedzme si úprimne, koho by nezneistil človek, ktorý najskôr by synovi zniesol modré z neba, potom zase opačne je z nej doslova fúria ktorá nám počas našej neprítomnosti prehrabala všetky zásuvky, osobné veci, skrine, mne raz prehrabala kabelku... A potom sa tvári ako milujúca, starostlivá matka. Naozaj toto nedokážem pochopiť , asi ani nikdy nepochopím. Pretože toto skutočne milujúca matka neurobí. Ja nehovorím, že som neurobila miestami chyby, takisto ani priateľ nebol bez viny, každý máme na tom svoj podiel. Ale nikdy sme si nedovolili hrabať sa v jej veciach a počúvať za dverami! Ak som sa ja previnila tým, že som upratala kuchyňu, kúpeľňu, povysávala, tak kľudne. Len potom opäť nerozumiem jednej veci, na koníku by ma zožrali aj keby pomôžem, aj keby nepomôžem ☝️

sidicek
25. máj 2020

Ved ja ta úplne chápem, tiež by som bola v strehu o co jej zrazu ide.

elizabeth175421
25. máj 2020

Tu to niektoré nepochopia. Ono mne keď niekto niečo hovoril na svoju svokru, tak som nechápala, prečo. Bola som názoru, že ak sa nevesta vie ku svokre správať slušne, tak musia mať dobrý vzťah.. Ale sú isté typy ľudí, ku ktorým sa cesta nájsť nedá. Moja svokra mi tak naubližovala, že sa stretávam sporadicky s ňou. Pre ňu som dedinská sliepka, ktorá si spravila decko na mužovi aby nemusela chodiť do roboty. Titul P... K... A podobné som dostala niekoľkokrát. Celá mužova rodina ma nenávidí a to ma poriadne nepoznajú, boli sme spolu asi tak 5x za 4 roky max.. A zrazu, keď mi takto naubližovala a muž tam istý čas prestal chodiť a teraz príde len minimálne, tak vyvoláva. Ako sa mám, prečo neprídem a ako sa musím o seba starať, aby som bola zdravá a podobne. Tiež mi to prekáža, lebo aj teraz ma len ohovára a to ma už od Vianoc nevidela.. Ustupila som miliónkrát, ale naposledy už nie. Takže Ťa chápem, že ti to prekáža.. Mne je až do plaču, keď tam muž ide a berie aj syna, ale nechcem jej v tom brániť. No mrzí ma, že ho už teraz hucká proti mne, svojmu mužovi a pod.. Kto nezažil, nepochopí.. Moja rodina mi hovorila, aká som zlá. Že sa so svokrou nebavím a vadí mi. Po jednom stretnutí ju už nikto nechcel vidieť. Ale ona je taká povaha, nevychádza s nikým, ani s vlasntým mužom a deťmi