On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

enilora
1. feb 2010

vitty
ja mám len jedno dieťa ale velmi by som ešte jedno chcela...Ale keby sa mi teraz podarilo otehotnieť poviem pravdu tiež by som možno nad potratom uvažovala a to s toho dovodu že moje manželstvo je v hlbokej kríze neviem ako to celé dopadne a myslím si že celkom stačí keď sa trápy jedno dieťa a nie to ešte viac detí..
Neviem ako by som reagovala čo by som urobila..moj syn keď mal 6r ako tvoj velmi chcel súrodenca no teraz má 8 a už súrodenca nechce..celkom mu postačia 3 malé sesternice 🙂

brookbank
1. feb 2010

holky moc díky ! zítra ráno jdu na kontrolu tak jsem zvědavá jak to dopadne 😕 mám z toho trochu obavy...

danfal: kdyby skákal do stropu tak bych to tak neřešila, nejspíš bych byla nadšená taky a užívala si to, ale takhle to prostě nejde ☹

beruska2x
1. feb 2010

ja myslim ze zitra to budes videt hodne jinak, kdyz poprve fazolku uvidis, v 9tt uz i uvidis jak mu tuka srdicko, tak je vetsinou po rozhodovani 😀 😉

brookbank
1. feb 2010

no já jsem na utz už byla takže jsem už viděla 😅 a pokud jsem opravdu v 9tt tak už nebudu schopná "to" dát pryč....

beruska2x
1. feb 2010

tak se zitra u Dr drz 😔 😉

vitty
1. feb 2010

Broo, obavy neměj, bude to ok. Zítra dej vědět. 🙂

alias313
1. feb 2010

brookbank ahoj vieš, ani ja som nikdy nebola typ ženy, ktora je k detom ťuťuli muťuli..v rodine sme ich už mali dost, ale ja som na ruky nezobrala ziadne, preto ked som otehotnela brala som to dokonca ako "tragediu". Sice sme (vtedy este) s priatelom boli spolu 3 roky a byvali spolu 2 roky zdalo na babo skoro-planovala som ho minimalne po 30, v najlepsom pripade nikdy. A potom bum tiez dve ciarky, priatel si ma hned zobral, vsetko nam klape, on dietatko chcel oveeela viac ako ja, ale nad potratom som nikdy nerozmyslala. A teraz mam takeho maleho uzasneho cloviecika, za ktoreho by som dala zivot v ktorejkolvek chvili. A je to bez ohladu na to, či mam, alebo nemam manzela. Aj keby odo mna odisiel, mala by som svojho anjelika. Ono to niekedy nie je len o tom, že ked si s muzom mas aj viac financnych prostriedkov. Manzel mal v decembri autonehodu a je este teraz na pn. takze u nas su obmedzene financie. ale na tom nezalezi. Maly ma co papat, ma plienky, ma proste komplet vsetko co potrebuje. Vies, niekedy na zaciatku tehotenstva som si vravela, ze nikdy nebudem mat nikoho rada tak ako manzela, ale mylila som sa. Môj Adrianko je na 1.mieste, on je moje vsetko. Preto ak to nie je nevyhnute na potrat urcite nechod.Tvoje dietatko Ti to vsetko vynahradi tym, ze bude...A ty budes urcite skvelou maminkou, tak ako sa o to pokusam ja 😉držím Ti veeelmi palce, aby bolo tvoje rozhodnutie správne.

andy2306
2. feb 2010

ahoj broo...tak co,jak jsi se rozhodla?jak to dopadlo u doktora?který teda jsi týden?myslela jsem na tebe a držela pěsti,at se rozhodneš správně.

momin
2. feb 2010

broo taky na tebe myslim. urcite se rozhodnes spravne at uz to bude jakkoliv.... 😉

brookbank
2. feb 2010

ahojky, tak jsem zpět do Dr. ...nakonec to vypadá jen na zač.5 týdne. vše je v pořádku, je vidět velký gest.váček, cca 5 cm. mám v podstatě čas do konce unora v případě že bych si to nechala vzít. pokud bych se rozhodla že dítě chci tak musím co nejdříve k Dr aby mi napsal léky na podporu a udržení těhu a nejspíš bych skončila na rizikovém těhotenství.
volala jsem příteli...v podstatě bych ho chtěla vidět ☹ , tak prý si nemyslím že je to dobrý nápad pokud nejsem rozhodnutá co dál. a pokud bych se rozhodla pro potrat že by za mnou přijel a byl těch pár dní se mnou, abych nemusela ležet v nemocnici a postaral by se jak o mě tak o mé psy.... 🙄

momin
2. feb 2010

Boze to je chlap....... 🙄

A tak teda k cemu se ted priklanis vice? Co by sis prala ty?

jabber
2. feb 2010

brookbank - myslím si, že to dítě chceš 😉 jinak bys takhle neváhala 😉
Jinak od přítele je to tedy nabídka velmi šlechetná 🙄

hanka274
2. feb 2010

hlavne, ze budete mat postarene o psy 🙄 🙄 😠

mywiel
2. feb 2010

brookbank chlapi sa niekedy vedia tak rychlo zbavit zavazkov a zodpovednosti, ze az oci otvaram... 🙄

brookbank
2. feb 2010

nj to je chlap no 😒 ☹
hanko: tu poznámku o psech nějak nechápu, jsou to moji miláčci a nemám nikoho komu bych je tady svěřila, rodinu mám 300km daleko :( tak musím přemýšlet i nad nima no...
asi to dítě chci, ale jak jsem už psala mám hrozný strach....

jabber
2. feb 2010

Jako já ho svým způsobem chápu - on žádné dítě neplánoval, nechtěl od začátku, brookbank to věděla a viděla to stejně. JENŽE - stalo se něco s čím se ani ve snu nepočítalo, brookbank otěhotněla i přesto, že se to podle lékařů nemělo nikdy stát - a tady já vidím ten kámen úrazu - on by jí tu šanci neměl brát, protože se už nemusí nikdy opakovat 😅 A pokud to dělá, tak je podle mě tedy sobec.

andy2306
2. feb 2010

myslím-že nemáš už nad čím přemýšlet.dyt je to sprostý hulvát-mluví o tvém těhotenství-o dítěti jako by to byla věc,která se dá odhodit kdykoliv to člověku nepřijde vhod.musíš byt skvěláženská,když dokážež milovat takového sobce....
bro..neobětuj mu to nejhezčí,co můžeš od života dostat-nezaslouží si to.ale ty ano-ty si zasloužíš to,co ti dá dítě......stokrát ti to vynahradí..!nevzdávej se ho.

brookbank
2. feb 2010

jabber, díky za pochopení 😵

henikav1
2. feb 2010

brookbank - stalo sa mi nieco podobne s otcom mojho dietata, tiez ma prosil, aby som si dala dieta vziat. Ja som mu dala na slobodny vyber, mna s dietatom alebo nic, nemusel byt ani uvedeny ako otec. On stale naliehal, ze mna chce ale dieta nie. Nakoniec akoby sa v nom nieco zlomilo a po niekolkych mesiacoch sa zacal na dieta tesit. Sice zostal tym nezodpovednym chlapom, akym bol a aj sme sa rozviedli, ale aj tak som najstastnejsia, ze to dieta mam, dychala by som zanho, milujem ho z celeho srdca, hoci na zaciatku tehotenstva som bola aj ja plna pochybnosti, ako to zvladnem. Dostavam lasku mojho syna kazdy den a to je tak nadherny pocit, ked ma jeho rucky objimu, alebo ma poslinta cokoladovou pusou, tento pocit je to najkrajsie co v zivote poznam. Okrem toho, teraz uz ma sice nevlastneho ale dobreho otecka, takze zije v normalnej rodine. No a jeho nezodpovedny otecko sa tiez snazi spravat zodpovedne aspon v tie kratke chvile ked su spolu.
Samozrejme, to ber tak, ze toto je moj nazor, vedela som ze sa o dieta postaram ako budem najlepsie vediet. Takze aj ty sa rozhodni podla toho ako to citis, ci to dieta chces ty a neber ohlad na nikoho ineho, pretoze sa jedna o tvoj zivot a zmeny v nom a takisto o zivot drobceka

brookbank
2. feb 2010

holky, můžu se zeptat, co jste zustaly sami v těhu a pak i s mimčem, co bylo nejtežší ? ci jednou řeknete svým dítkům proč nemají tatínka ?

brookbank
2. feb 2010

on mě neprosí, on to v podstatě bere jako hotovu věc a myslí si že je to pro nás všechny nejlepší... 😔

jabber
2. feb 2010

brook - ale jak si může, kurnik, myslet, že je to nejlepší pro tebe? 🙄 Pro koho vás všechny je to nejlepší?

brookbank
2. feb 2010

jabber: pro mě protože jsem si zařídila a naplánovala život jinak...pro něj protože to má tak jak má...a pro to dítě protože si myslí že dítě potřebuje otce a tím on neumí být...

henikav1
2. feb 2010

brookbank, ja som sice nezostala sama s malym hned, ale bolo to nieco podobne, pretoze otec sa o maleho vobec nestaral, ani ho nikdy nepostrazil a nemam tu ziadnu rodinu kedze zijem v zahranici, takze som bola na maleho uplne sama, dokonca som nezohnala jasle, teda niekedy som od unavy padala na nos, lebo som pracovala tak ze som si maleho nosila vsade so sebou, ale stalo to zato, nelutujem ani jednu tazku minutu z toho. No a maleho neotacam proti otcovi, nech si tvoria vztah aky chcu, povedala som mu len tolko ze nam to dvom neklapalo, pretoze sme priliz rozdielny, ale obaja sme radi, ze ho mame (maleho). No a teraz ma takmer 10 rokov a uz chape vela veci, uz presne vie, preco sme sa rozviedli, vie ze jeho otec je nedozrety a nezodpovedny clovek, zistil to pekne postupne sam. Ale vie, ze na mna sa moze vo vsetkom spolahnut, aj v tom ak urobi hlupost, vie ze sa budem hnevat, ale budem sa snazit to co najlepsie vyriesit, priklad ked susedom rozbili decka okno 😀 😀 😀

kubaka
2. feb 2010

brook - jak to čtu, on se vůbec nezabývá tím, co chceš ty a co to vše znamená pro tebe - jen chce, aby to bylo pohodlné pro něho: žádné komplikace v jeho životě. Nemá rád děti, ani své stávající, z toho to plyne.
Asi bych se začala poohlížet po jiném budoucím tatínkovi tvého děťátka. spousta chlapů si vezme těhotnou a jsou šťastní. 🙂

jabber
2. feb 2010

brook - a jako jak sis ho zařídila jinak? Že sis pořídila 2 psy místo dětí, které sis myslela, že nikdy mít nebudeš? No tak se situace změnila a psi přece ničemu nevadí 😉 A ano, on otcem být neumí, to už ukázal na svých dětech, ale to není důvod abys neměla dítě ty - ty najdeš prckovi tatínka, který otcem bude umět být a bude vás milovat oba 😉 A bude to daleko lepší než kdyby s tebou zůstal on, což by sis teď vlastně přála.

Jediný pro koho je to nejlepší řešení je on sám 😅 😒

mywiel
2. feb 2010

brookbank a planujes do buducnosti deti? Ak ano co ak sa ti nepodari uz mat dieta, nebude ta trapit, ze toto si dala prec? Ja by som dieta vychovala aj sama aj keby to nebolo lahké urcite je to lepsie ako sa trapit vycitkami za par mesiacov, rokov. To moj nazor. Deticky su uzasné a vzdy budu na prvom mieste, tie ta nikdy neopustia, nesklamu. 😵

mywiel
2. feb 2010

Ziadny chlap nestoji za to aby som sa vzdala svojho dietata a uz vobec nie taky co je sebec a mysli len na to co bude najpohodlnejsie pre neho. A keby si isla na potrat, tak by si dokazala s takym chlapom byt dalej? S takym co mysli len a len na seba?! 😠 🙄

brookbank
2. feb 2010

já jsem nad dětma poslední dobou fakt nepřemýšlela, spíš jsem si říkala že pokud jednou potkám chlapa kterýho budu milovat a on mě a budeme chtít děti - OBA- tak třeba...ale spíš jsem žila s představou že ty děti nebudou a protio jsem se upnula i na ty psy...já s nimi jezdím po zkouškách a jsou to hodně pracovně dobří psi takže se realizuji i tímhle směrem...
a byla jsem ráda že jsem konečně přestala být na někom závislá...nejprve na manželovi, pak v podnikání na společníkovi a ted konečně žiju na své triko dělám si co chci, kde chci, atd...a ted bych se měla vrátit k rodičům a kbýt závislá na nich ? to je pro mě hrozná představa....

mywiel
2. feb 2010

No zivot nie je vzdy podla predstav a podla toho ako si to nalinajkujeme a niekedy je to tak dobre. 😉