On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

filipal
11. feb 2010

ano Brook, to je najlepsie. aj on to musi stravit.
a ty mas dost casu, veci okolo rodneho listu sa riesia az po porode.

brookbank
11. feb 2010

nejhorší je že já si připadám jako ten hajzl ! že jsem na něj udělala podraz protože on počítal celou dobu že si to nechám vzít...protože já jsem byla pořád nerozhodná :/

mywiel
11. feb 2010

Hajzl je on ked pocita s tym ze tym ze si to das vzit bude vsetko ako predtym a zapomenuto. 😔 🙄 😠

mywiel
11. feb 2010

Ver mi ze uz s tebou nebude ani keby si urobila co on chce. 🙄

brookbank
11. feb 2010

musím se s tím nějak vyrovnat, tohle je snad nejhorší rozchod v mým životě....
na druhou stranu mi dal to co žádnej chlap předtím...
ted jen aby bylo vše ok.

mywiel
11. feb 2010

Ked sa ti narodi ten uzlicek tak pocitis co je skutocna neobmedzena laska, to dieta ti da tolko lasky ako nik iny v zivote. 😵

henikav1
11. feb 2010

brookbank, viem ze teraz je to tazke, myslim ze aj ked sa na dieta ludia pripravuju, na zaciatku maminku prepadne taka uzkost z nahlej zmeny, v takejto situacii este viac, ale akonahle pocitis tie male kopanceky, zrazu sa zacnes na babatko len tesit, onedlho ta vsetky pochybnosti prejdu, budes v takej forme a energii, ze by si ju vedela aj rozdavat. Ked zacnes pozerat a vyberat kocik a tie drobnostky, zistis ze je to realne, budes mat babatko naozaj, male a vonave, pre ktore ty budes vsetkym, obcas ta drobcek kopne, alebo sa pomrvi aby ti dal vediet ze je s tebou a uz navzdy, no poviem ti, slova su len slabym odvarom stastia ktore ta caka, neda sa to vyjadrit a jeho otec, sam nevie o co sa pripravil, on to este olutuje

filipal
11. feb 2010

Brook, prosim ta, ty sa za nic nevin! este to!!!, ved si vezmi, nevedela si, ze sa ti podari otehotniet.
nebol to ziaden podraz. ALE, ked si uz otehotnela, co si mala podla neho urobit?
ist na potrat a zobrat si zrejme jedine dieta,ktore mas sancu mat?
ved vlastne pre teba neexistovalo ine riesenie. keby sme aj pripustili, ze by si sla na interupciu, vies ako tazko to zeny znasaju? jeden moj kamarat robil na gynekologii, rozpúraval mi o tom. maju z toho tazke traumy, velke psychicke problemy, niektore sa z toho nespamataju cely zivot...
a tebe by sa aj tak rozpadol vztah. takuto zatazkavajucu skusku by zrejme neuniesol.
budes to este rozoberat zlava -doprava a stale dokola. v noci, cez den. ako pise Henika, aj ine zeny znasaju zaciatky tazko a ty mas na to dost dovodov.... preto si to nevycitaj....

brookbank
11. feb 2010

filipal, tebe bych chtěla poznat, jsi fakt fajn ženská a slova od tebe jsou jako balzam na duši, vážně 🙂 musím se ted soustředit i na práci abych o ni ještě nepřišla a snad se mi tak i podaří tohle období nějak překousnout...
holt žviot je někdy pěkně zamotaný a asi to mělo příjít...
nejhorší je že mi začíná být už špatně tak se jen modlím aby se to nerozjelo nějak víc 😅

bara78
11. feb 2010

brookbank: sleduju tuhle diskusi od začátku a chtěla bych ti popřát hodně sil. Věz, že na tom jsou i jiní podobně, viz moje téma Odchod partnera v průběhu těhotenství, to asi mluví za vše... Mám teď 4měsíčního Tomíka a i když to nebylo vždycky jednoduché a někdy bylo hodně temno, tak jsem teď ráda, že jsem vše přežila a Tomík taky. Nebýt ex-přítele, tak i když udělal, co udělal, tak nemám zrovna to miminko, které mám. Člověku se to samotnému snáší všechno hodně těžko a že jsem byla v těhotenství sama a nebylo to zrovna lehké období, to mám v živé paměti. Držím ti moc palce, ať už to s partnerem dopadne jakkoli, určitě zjistíš, že jsi udělala dobře, že ses rozhodla pro miminko. Mnohokrát mě napadlo, co by se stalo, kdyby ex-přítel řekl na začátku, že o dítě nestojí, on odešel ale "až" když jsem byla ve 4.měsíci, takže bylo hotovo a posekáno... žádné rozhodování o tom, že bych si dítě nenechala, už nebylo možné a musela jsem to jen všechno zvládnout. Ale teď vím, že to tak mělo být a aspoň jsem byla ušetřená pochybností, které prožíváš ty. A i když to po porodu na mě pěkně padlo a občas se z toho všeho vzpamatovávám doteď, tak už vím, že litovat toho nebudu.

brookbank
12. feb 2010

baro, jdu si to téma celé prolízt...nejhorší je že já mám v podstatě ještě trošku času se kdyžtak rozdhonout jinak, ale prostě to nedokážu...asi až bude po všem - myšleno, že nebude cesty už zpět a mimčo bude, tak se s tím prostě jinak smířím...ale ted je mi fakt hrozně....na malé se netěším, mám hrozný strach a chybí mi přítel...

kalu
12. feb 2010

Broo- věřím ti, že ti chybí, ale myslím si, že i kdyby si šla na potrat, tak už by jste spolu stejně nepokračovali. Za prvé si zjistila, co je doopravdy zač- a ono ne nadarmo se říká, že v nouzi poznáš přítele- a ty jsi ho v nouzi poznala- jakmile s tebou nastal první problém, tak dal od tebe ruce pryč a navíc ti sám řekl, že tě ani nemiluje, že kdyby tě opravdu miloval, tak by se zachoval jinak. Takže ty sama už by si s ním asi po tom všem myslím si nemohla být 😒
A navíc si myslím, že už by s tebou už nebyl ani on.

Takže máš v podstatě na vybranou mezi tím být sama s dítětem, nebo zůstat sama úplně. A ty už rozhodnutá jsi, i když máš hrozný strach- to je úplně normální- být tebou, tak bych zkontaktovala tvoji rodinu a hledala psychickou oporu tam, ať na ten strach a úzkosti nejsi sama
😉

filipal
12. feb 2010

ahoj Kalu 😉
Broo, Kalu ti to pekne napisala, ver jej, je to skusena zena, tiez si presla vselicim....
precitaj si aj ine temy, uvidis, cim vsetkym sa musia zeny trapit... ☹

jabber
12. feb 2010

brook - možná máš pocit, že kdybys dala dítě pryč, tak ti bude líp - ale to je omyl, spíš ti bude ještě hůř 😅 Souhlasím s kalu - taky si myslím, že už byste spolu dál asi nebyli, kor po tom co ti řekl, že tě vlastně nemiluje 🙄 A kvůli takovýmu ....... ty bys dala pryč možná jediné dítě, které kdy budeš mít?

bara78
12. feb 2010

brook, drž se. Jak píše jabber - když se rozhodneš, že dáš dítě pryč, nebude ti líp, budeš ještě osamělejší, protože s přítelem už to nikdy nebude ono a bude tě to provázet celý život. Že se na něj netěšíš, to zatím vůbec neřeš. V tvé situaci je to přirozené a těžko to mít jinak. Ono se to změní. Já jsem dokonce nevěděla, jestli ho mám ráda, celé šestinedělí a to už byl na světě. A teď už bych ho za nic nevyměnila. Nebudeš sama. Mě je taky občas těžko, ale Tomášek je zlatíčko a prostě i když mi někdy není úplně lehko, tak vím, že tu je on, je rád, že tu je a po jiném osudu a jiné mámě netouží.
Můj kolega mi napsal, když jsem se svěřila s tím, jak mě to trápí, že přítel odešel, že nakonec zjistím, že přese všechno, co se stalo, je Tomášek to nejcennější, co jsem si mohla ze vztahu s ním odnést.

brookbank
12. feb 2010

já to mám všechno ještě komplikovanější tím že jsem stále vdaná i když s manželem skoro 3 roky nežijeme a nechci aby "dítě bylo jeho"...jenže mám pocit že tohle je už pozdě řešit ☹ kde bych k tomu našla víc info jak tohle je a jak se to dá změnit? zákon o rodině ? z tohohle mi je taky těžko... asi se budu muset poradit s nějakým právníkem, ale v tomhle žádného neznám....

jabber
12. feb 2010

brook - to máš pravdu, pokud jsi vdaná, tak mimčo bude manželovo 😅 Můžeš se zeptat tady v poradně na rodinné právo, jak to je a co dělat
http://www.aperio.cz/poradna/kategorie.shtml?als[CID]=af7434e7fdfa8477f8aa4093ecc0c9d8

nebo to zkus projít, jestli už to tam někdo neřešil 😉

jabber
12. feb 2010

blbě se mi ten odkaz podtrhnul, označ si ho celý 🙂

brookbank
12. feb 2010

díky už jsem si to našla a pročetla....ach jo....při představě že k řízení budu muset přítele dotáhnout a ještě tam bude muset říct že on je otec, tak z téhle představy je mi fakt špatně....
momentálně čekám zda se sám ozve po tom jak se ve stř zachoval, jestli se mu to nějak rozleží a bude schopný o tom se mnou mluvit...pokud ne tak pak nevím jak se takový věci řeší.
rozhodně nechci aby muj manžel "trpěl" za moje, naše chyby...
nějak si nejsem jistá zda že tohle vše zvládnu...tolik komplikací...

jabber
12. feb 2010

brook - on stejně bude muset otcovství přiznat a pokud jsem to správně pochopila, tak jsi někde hned ze začátku psala, že se nebrání na prcka platit, takže si myslím, že by to nemusel snad být takový problém 😅
Neboj se, všechno zvládneš 😉

brookbank
12. feb 2010

jabber: jenže ted mám pocit že se k ničemu hlásit nebude když mi do telefonu ted naposled řekl že se se mnou nemá o čem bavit...on prostě s možností že si to nechám nepočítal.... tak ted fakt nevím co a jak bude...potřebovala bych s ním o tom mluvit, rozhodla jsem se že mu dám nějaký čas aby tu novou info strávil, ale jak dlouho mám čekat ? 😖

mywiel
12. feb 2010

Nema sa o com bavit? Je to vul. A ver mi ze uz prenho nebudes taka atraktivna ani po potrate. 😔 Kruté ale je to tak uz vie, ze by si musel davat pozor pri tebe, co doteraz si myslel ze nemusel a vyhovovalo mu to takto len sa zabavat a ziadne zavazky, lebo ratal, ze ty aj tak neotehotnies, takze voci tebe nikdy zavazky mat nemusel a ani s nimi nepocital, taky vztah je onicom a uz aj tak je v kybli. Ja by som ho pekne nechala platit, su na to zakony a ty si nedaj zobrat to najvzacnejsie, lebo aj tak budes trpiet tym len ty. Jemu je fuk ze prezivas, on na potrat nepojde, len ty, a never, ze by ta hyckal a utesoval potom vsetkom. 😔 Ten chlap nema proste povahu a silu sa k veciam postavit ako treba. Hadze zodpovednost len na teba. Fakt nemas co lutovat za takymto chlapom, ujde hned ako mu to prestane vyhovovat.

jabber
12. feb 2010

brook - ok, tak to pak bude zřejmě řešit soud, no, ale počítám, že se nakonec dohodnete. Dej mu čas, já myslím, že se takovýhle věci stejně řeší až po narození dítěte

brookbank
16. feb 2010

tak pořád nic, žádná odezva...a to jsem to už v so večer nevydržela a poslala mu sms že bych s ním ráda mluvila je uterý a nic. copak takhle se chová dospělý chlap!?

filipal
16. feb 2010

ano Brook o dospelosti to nesvedci....ani o zrelosti...
on si asi povedal, ze ta bude ignorovat. viac sa mu neozyvaj.
skus to vydrzat.... ☹

momin
20. feb 2010

brook jak se ti dari?

brookbank
16. mar 2010

ahoj, po delší době, nejsem na tom zrovna nejlíp, mám za sebou 2 opakované revize, první se neobešla bez problémů tak jsem si ji po týdnu podstoupila znovu. ted je to skoro 14dní od druhé a je mi pořád hrozně. skoro 3 týdny jsem byla doma na neschopence, na antibiotikách s hrozbou zánětu dělohy.
začla jsem chodit zase do práce ale je to na mě asi ještě moc, pořád jsem unavená, špatně spím a nemůžu skoro nic sníst, pořád je mi na zvracení...chci aby bylo vše už ok a člověk na to vše mohl přestat myslet a zase nějak žít, ale takhle to fakt nejde.

filipal
16. mar 2010

jeeej Brook, myslela som na teba 😵
som rada, ze si sa ozvala, aj ked mi je luto, ze sa tak zle citis.... ☹
v ktorom si tyzdni? mne bolo hrozne zle az do 12 tt, nevolnosti, nic som v sebe neudrzala, chudla som....
a potom zrazu taky zlom a bolo mi dobre.
uvidis, bude ti lepsie. chudatko, este aj ATB. lutujem ta....
moj syn dnes maturuje. bojim sa, ako to zvladne, lebo chudak ochorel....
a len teraz bol uplne malicky....strasne to preleti. uvidis, raz budes aj na tuto chvilu pozerat ako na minulost.... 😅

kalu
16. mar 2010

Ahoj Fill 😎 - moc držím palce tvému synovi, ať to zvládne !!!

Nechci malovat čerta na zeď, ale není revize defacto potrat ? Ráda bych se mýlila ☹ I tak Broo, je dobře , že jsi se ozvala, je dobré ze svého trápení alespoň vypsat. Neboj, všechno zlé jednou přejde a bude líp...

brookbank
16. mar 2010

ano,kalu, v 9 tt... tak dlouho jsem se tím vším trápila a nevěděla co a jak až se to vyřešilo samo ...