On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

jankapo
16. nov 2007

Zuzka...pocuvni svoju mamku, ktora ta miluje, vie co je byt mamkou a chce tebe aj tvojmu babatku to najlepsie. A pocuvaj svoje srdiecko, ktore teraz bije za dvoch. Tvoj priatel sa k tomu postavil velmi sebecky, ale aj to sa moze zmenit, ono sprava o tehotenstve bola sokom aj pre mna a to som vydata a velmi stastne vydata..len to nebolo v mojich planoch. Teraz mam vycitky, ze som si to vobec myslela...
Potrat je obrovsky zasah do tela, ale najvacsi do psychiky a bolava dusa sa len tazko lieci- aj potom budes potrebovat podporu- moyes ju od priatela cakat?
Ked pri tebe stoji najblizsia rodina, je to uzasne, v najhorsom brat bude pre tvoje dietatko tym pravym zodpovednym muzskym vzorom.
Zuzi, nehadaj sa s priatelom, pekne mu to vysvetli, ja verim, ze je stale sanca, ze aj on sa s tym vyrovna a prijme to a bude sa tesit...
Zuzka, drz sa...

kacenqa
16. nov 2007

susi - moja, chapem, ze si pod tlakom, ale prave kvoli tomu by si sa mala zastavit a neurobit dake unahlene rozhodnutie, ktore by si potom mohla do konca zivota lutovat.

v prvom rade - mas fantasticku mamu aj brata! je super,ze ta podporuju ti dvaja, to je hlavne.
po druhe - ak tvoj priatel poklada dieta za zniceny zivot a nuti ta ist na potrat, nelubi ta naozaj. lebo skutocne milovat znamena brat zivot so vsetkym, co pride.

mylsim si, ze 23 je uz dostatocne vyspely vek na to,a by si starost o dietatko, aj ked neplanovanu, zvladla. skus pockat do stretnutia spriatelom, vklude to rozoberte este raz, ale uvedom si, ze TY si matka a TY sa rozhodnes. ziadny chlap tak niecomu takemu nemoze nutit. a ak by ste sa aj rozisli, nic to, to casom preboli a najde sa iny, ktory vas bude mat rad aj s babatkom. a podporu najdes u svojej rodiny.

drzim palceky, a dufam, ze sa rozhodnes spravne. spravne pre seba aj pre babo.

suzana121
16. nov 2007

jankapo •jankapo • dakujem ja som sa rozhodla ziadna streda nebude dietatko sa narodi ono mna bude lubyt celi zivot a on ani sa neoziva asi zas potrebuje byt chvilu sam vzdi myslel len na to co chce on a nech si robi co chce .poviem mu svoje rozhodnutie ze aj ked som sa necitila stat sa este matkou tak nou budem dakujem no uvidime urcite bude vivadat a dakovat mi za zniceni zivot ale ja som to neurobila schvalne ved som brala tabletky a bol to sok aj pre mna .nechcem od nehjo nic ani peniaze nic dieta bude mat otca neznameho dakujem velmi moc

kacenqa
16. nov 2007

suzi - som veeeeeeeeeeeelmi rada, ze si sa takto rozhodla. ano, dietatko ta bude lubit cely zivot a myslim, ze lasku dietata nenahradi ziadna ina.

ak je priatel taky sebec, tak nech si ide, lepsie vam bude bez neho a raz sa mozno spamata, ale uzbude neskoro. a navyse- pri spolodeni toho babatka ste boli obaja, takze ti nema co vycitat, ono sa obcas stane, ze aj pri tabletkach sa zadari, j edina 100% spolahliva forma ochrany je nesexovat 😉

ale daj mu cas, mozno sa mu to v hlave rozlezi a ked si zvykne na myslienku, ze bude otcom, bude dobre. ved aj ty sama si napisala, ze si sa necitila stat sa matkou. takze zmenit sa moze vzdy.

suzana121
16. nov 2007

kacenqa • dakujem kto vie ved to necham tam na tom hore no nie

jankapo
16. nov 2007

Zuzka, tesim sa...a budem vela na teba mysliet. Urcite ostan verna modremu konikovi a del sa o svoje pocity s ostatnymi babami...mne to v mnohych chvilach velmi pomohlo. Som presvedcena, ze budes na seba velmi hrda...

naty
16. nov 2007

suzana...přečetla sem tvůj první příspěvek a chtěla ti napsat, ať si to rozmyslíš, a protože vidím, že si to udělala, můžu jen říct, že podle mě si se rozhodla dobře!! 😵 Je ti 23, máš rodinu, která ti je ochotná pomoct, tím pádem i slušný zázemí...já vím, určitě to bolí, že nechce vlastní dítě, ale podle toho, co píšeš je možná jen v šoku a potřebuje čas...možná ho změní, až mimi uvidí ( i to se tady jedný holčině stalo )...možná ale taky ne...a myslím, že budu mluvit za všechny tady, když řeknu, že chlap, který opustí ženu, která s ním čeká dítě, prostě absolutně nestojí za zmaření novýho života, kterej, jak uvidíš, ti všechny ty rány milionkrát uzdraví svým úsměvem!! 😉 Ono se chlapovi utíká dobře...žena ale před svým bříškem neuteče!! 🙄 😀 A myslím, že je to dobře, protože kdyby to bylo na nich, asi bude mnohem víc opuštěných dětí... 😝

jacka
16. nov 2007

suzana,neopováž 😠 Ved aké nádherné je byt mamou.Máš príležitost si to vyskušat a tešit sa z ditatka.A ten tvoj chlap v tom prípade nestojí za nič.
Akože otec neznámy.Len nech cvaká pekne.Drž sa a ozvi sa dakedy,Papa

suzana121
16. nov 2007

dakujem vam ste zlate ani neviete ako velmi mi to pomohlo neni to lachke ale dufam ze v nedelu zmenu mojho nazoru prime este spolu stale akosi nekomunikujeme teda on semnu ale dufam ze v nedelu ked pride to vsetko dobre dopadne dakujem

vija2
16. nov 2007

moja ty vies co robis...tvoja mladost tvoje rozhodnutie..tvoje dieta..najkrajsie co ma stretlo v zivote je moj syn 😀 😅 😵

hana033
16. nov 2007

a ako to dopadlo so skokankou?

vija2
16. nov 2007

neviem ale nemyslim si,ze si nechala 😒

zuzula28
16. nov 2007

suzanka, chcem ta aja ja podporit. V tvojom veku by som na potrat nesla ani za nic. Predstav si, ze ked budes mat 30 rokov, budes uz mat skolaka. Nie je to super 😀 Mlada sexi mamina.
Stoji pri tebe rodina a mnohe z nas mame rodicov daleko, svokry mozno blizko, ale hrozne megery a tebe budu pomahat. Vies ake je to krasne vecer kupat svoje babo aj s tvojou mamou. To uz nie je len o tom, co chces, ale o tom, ze prichadza nova generacia do vasej rodiny.
Zvladnes to urcite. Na neho sa vykasli, nedoprosuj sa mu, ale tes sa z tehotenstva!!!
Uplne hod za hlavu nejaku nedelu!!! Nech sa on doprosuje svojho potomka. Vyloz si nohy, daj si nejaku dobrotu a povedz si.
Som najkrajsia, najpysnejsia a najstastnejsia zena, lebo budem mamou. Tes sa s kamoskamy a s rodinou a tvoje mimi je raz dva tu... 😀
Ja by som ho nedala za ziadneho chlapa na svete. A never tomu, ze bez baba sa k tebe vrati!! Uvidis, ale podla mna ho aj sama pozenies svinskym krokom!!!
Drzim ti moc moc palce.
Ozvi sa, ako si dopadla a dufam, ze bude aj ultrazvuk 😵 😵

suzana121
17. nov 2007

dakujem vam vsetkym za podporu uz to je jedno co bude dalej ved ja mam jasno babetko chcem a budem urcite velmi stasna dakujem za vsetko urcite bude ultrazvuk

roasha
17. nov 2007

suzi,velmi ti drzim prsty. 😉 🙂

llenda
17. nov 2007

Ahojky všem.Je mi 29 a mám 3 syny.Nejstršímu už bude 10,je z prvního manželství a tenkrát dítě chtěl i on.Jsme rozvedení a on syna neviděl přes 5let.Nemá o něj vůbec zájem. 🙂 Mám přítele který dítě chtěl,ale když jsem otěhotněla tak se strašně divil,že jsem v tom.Byli jsme spolu 6měsíců a dalších 6měsíců jsme se o dítě snažili,ale přesto se divil.
Asi mu došlo,že budeme vychovávat děti dvě.Skoro celé těhotenství jsem mu byla úplně ukradená.Každou noc jsem brečela,že na dvě děti zůstanu sama.
Ale naštěstí ho to přešlo a teď je rád že nás má.
A hlavně-nejstaršího syna má rád jako vlastního,vychováváme ho spolu už 5let.
Nedělá mezi nima žádný rozdíly,prostě máme 3syny! 😀
Tím jsem chtěla říct "holky,žádný potraty"
Radši ať je ženká sama s dítětem než z chladným chlapem. 🙂
I s dítětem si můžete najít prima chlapa. 😀
Hodně štěstíčka všem. 🙂

llenda
17. nov 2007

Ještě jsem chtěla říct,že nikdy jsem nelitovala toho,že jsem měla tak brzo dítě. Jen jsem mu vybrala špatnýho bio.otce! 🙂

suzana121
18. nov 2007

mnel dojit a vysral sa na to ani nezviha telefon.ale ja sem sa nadoprosovala dost babetko musi byt zdrave a ja v klude a toto dako prekonam a snad naho aj casom zabudnem citim sa hrozne ako posledna slapka ktora sa musi niekomu doprosovat

jankapo
18. nov 2007

Zuzka, presne ako pises, babatko musi byt zdrave a prinesie ti tolko radosti ze zabudnes na to, co je teraz...Aj ked viem ze to pre teba musi byt velmi tazke. Poplac si ked bude treba,nedrz v sebe stres, ale hlavne stretavaj sa s ludmi, ktori ta podporia, budes to potrebovat. Stale nieco rob, aby si nerozmyslala. Pozri sa obcas do fotoalbumov na konikovi- uvidis tie krasne babatka a potes sa ze o chvilu aj ty budes mat take...
Vies, Zuzi,ako sa hovori, Bozie mlyny melu pomaly, ale isto...vsetko dobre a zle sa cloveku raz vrati. Prajem ti aby si uz cim skor videla babo na ultrazvuku, ako bude mavat rucickami,nic ta viac nepresvedci o spravnosti tvojho rozhodnutia.
Zuzka, drz sa a kludne pis. 🙂

labut
18. nov 2007

skokanka: rozhodně se na něho vykašli. Jeho chování je opravdu otřesné, v životě potřebuješ člověka, o kterého se můžeš opřít a můžeš mu důvěřovat. Jinak na interupci nechoď pokud cítíš, že nechceš a že své dítě miluješ. Určitě to sami také zvládnete. Mrzí mě, že jsi v takové situaci, snad se to brzo zlepší, ale určitě budeš ráda, že máš svoje miminko, které bezmezně miluješ... 🙂

suzana121
18. nov 2007

dakujem hodne mi to pomohlo ale jemu neni asi pomoci napisal mi dnes na skyp ze sa boji ked sem sa opitala ceho neodpovedel a potom az za hodinu ze teho ze bude otcem a ze mna miluje a ze nevi co si mam mislet tak sem mu nerekla ze na ten zakrok nejdu a to mu povim len osobne alebo az sa dozvi ze ma babo uz na svete .neuznavam reseni takychto veci cez net ked bude utekat pred kazdim problemom takto .dakujem uz je to lepsie

elise
18. nov 2007

teraz sa suzi sústred na seba a malé a nestresuj sa a kašli nanho. ale som rada že to máš už lepšie kedykolvek ak budeš chceť napíš cez IP 😉 🙂

suzana121
20. nov 2007

dakujem vam za vsetko velmi ste mi pomohli

martinkamm
20. nov 2007

aj ja som ostala sama s miminkom v brusku

sue
20. nov 2007

Martinka, však ho máš v albume 😕

petruna
20. nov 2007

suzana : moc ti držím palce, jsi statečná !!!!Určitě nebudeš svého rozhodnutí litovat. Být bez podpory otce dítěte je určitě moc těžké, ale zatím jsem se nesetkala se svobodnou maminkou, která by litovala, že nešla na potrat. Spíš naopak, většinou litují holky, co na potrat jdou...Žádnej chlap nestojí za zabití tvého dítěte.
Máš štěstí, že za tebou stojí tvoje rodina, určitě se budete z prcka moc radovat !!!
Hodně štěstí !!!

sloniiicek
20. nov 2007

suzana121 - drzim ti palceky, aby ti to vsetko dobre dopadlo. a som hroozne rada, ze si sa rozhodla nechat si to babatko. a mas uzastnych rodicov a brata, ze ti chcu pomoct. ziaden chlap nestoji za to, ked sa takto "hrdinsky" zachova. akoby on pritom nebol. a je to aj jeho zodpovednost. moc, moc ti drzim palceky. 😉

suzana121
20. nov 2007

dakujem to male za nic nemoze len ta zrada hrozne boli a je mi ozaj niekedy tazko ale dakujem za podporu

llenda
21. nov 2007

suzana:Jsem ráda že si to malé necháš.Ten malinkatý človíček za nic nemůže.Budeš šťastná maminka a to Ti moc přeji. Jen si mu vybrala špatného tatínka,ale to se někdy stává.A ani ty za to nemůžeš.Přeji ti hodně štěstíčka 😀 😀 😀

suzana121
21. nov 2007

dekujem ved to cas je velki lekar no ved uvidime co bude dalej