On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

mirica
4. feb 2010

brook- bež k lekárovi - pre istotu ....ale je to nornálne ....rozťahuje sa maternica - pre bábo

andy2306
4. feb 2010

broo.taky bych pro jistotu šla,než si pak něco vyčítat.ale já myslím,že se ti jen roztahuje děloha,mě to v prvním těhu taky bolelo-a hodně.měla jsem každý den pocit,že dostanu krámy...a chodila to kontrolovat na záchod pořád.a trvalo to do 12 týdne,pak se to uklidnilo.držím pěsti at je vše o.k.dej nám určitě vědět.
a co -už jste si promluvili?

andy2306
4. feb 2010

ještě předevčírem jsi přemýšlela,zda si dítě nechat-a přitom už včera šlo vidět,že se bojíš aby bylo těhuv pořádku.....a co tak až budeš ve 20týdnu-miminko kopat.to budeš moc štastná a těšit se.

brookbank
4. feb 2010

asi počkám, snad je to normální, uvidím během dne jak se to vyvine... 😅
nene, ještě jsem spolu nemluvili...čekám zda se ozve a zda se uvidíme o víkendu, ale moc tomu nevěřím... 🙄

andy2306
4. feb 2010

broo..tak si aspon zavolej k dr.a zeptej se jestli je to normální.on ti řekne,jestli máš dojít nebo ne.
at si dojde nebo ne-pokud ne,tak mu na tobě moc nezáleží nemyslíš?upni se na to co máš v bříšku....zajdi si obhlídnout obchůdky-to ti zvedne náladu.

andy2306
4. feb 2010

mě k těšení pomáhalo,když jsem si domů donesla nějaký obleček pro mimi-ty malinké věci jsou tak roztomilé a těšila sjem se,až to tomu broučkovi obleču.a nebo si kup něco na sebe.....udělej si radost.třeba máš i nějakou kamarádku,ne?ze kterou můžeš zajít na kafe....a tak.neni celý svět přeci jen on..

brookbank
4. feb 2010

andy: to není, to máš pravdu, ale mám momentálně takovou náladu že bych jen spala a spala a spala... nejhorší je to v práci během dopoledne, nějak se nemůžu nastartovat. pak dojdu dom a začíná to na mě padat a většinou mi je zle večer a jak si lehnu...
bývám ted v práci tak 10hodin a je to fakt mazec.
k Dr si raději zavolám.

andy2306
4. feb 2010

jak zle-psychicky nebo od žaludku-jako těhu nevolnosti?
já si myslím,že bys měla v práci trošku polevit......byt tam místo 10 h 8h....a mít víc klid a nestresovat se v rámci možností.

brookbank
4. feb 2010

no spíš fyzicky, nevolnosti, na zvracení a těžko od žaludku ale nezvracím...jen mě natahuje...
ono to moc polevit nejde, v práci myslím, prostě jsou věci co se musí ten den udělat, tak chodím aspon brzo spát, v 9 jsem už tuhá 😀 😅

andy2306
4. feb 2010

tak to je moc dobře,že jsi jdeš lehnout aspon dřív.a víkendy máš volné,že si odpočineš?
broo-můžu se tě zeptat,kolik ti je let?nemusíš odpovídat....

brookbank
4. feb 2010

ale jo, o víkendech se vyspím, mám normální prac dobu po-pá, v kanclu dělám ...a o víkendech se snažím věnovat psům protože to v týdnu ted moc nezvládám, tak je beru na delší procházky.
mi je 28
😉

andy2306
4. feb 2010

mě bude 27 let.... 😉 procházky prospějí tobě,i pejskům... 😉 ale snaž se fakt šetřit první trimestr hlavně.
už jsi volala k lékaři?co ti řekl?

brookbank
4. feb 2010

budu volat za chvíli, jsem v práci a musím nějak nenápadně aby se to neprovalilo...dám vědět.
muj Dr tam je jen uterky tak budu mluvit asi s jiným.

andy2306
4. feb 2010

brook-tak co,volala jsi?

kubaka
4. feb 2010

brook - v tom termínu MS můžeš mít takové pocity, dokonce i růžově špinit - já to měla pokaždé, ale kluci se udrželi. Ale pokud bys hodně krvácela nebo měla najednou prudké bolesti, tak je malér.

Nic naplat, napsat to musím. - prostě počítat s tím, že do 14 tt není nic definitivního. Když překlepeš první trimestr, už jsi prakticky za vodou, ale jsi ještě v úplném začátku těhu. Dobrý signál je, čím hůř ti je 😉 , tím líp = hladina hormonů se prudce zvyšuje což znamená růst.
tak se opatruj.

brookbank
4. feb 2010

ono není podle mě celé těhu nic definitivní...vím že jsem na začátku, ale nebylo mi dobře, tak jinak než špatně 😅 no tak jsem raději na radu Dr došla a udělal mi utz a prohlídku...vše je ok, hladina hcg je na 6tis, těhu odpovídá dle ms 10tt ale podle "velikosti" tak na 6 týden...a je tam i srdeční akce, sice ještě slabá ale začíná být...další kontrola za 2 týdny, dostala jsem utrogestan a kys.listovou.
A ptala jsem sezda jsem fakt mohla otěhotnět 2 dny před ms která pak už nedošla a prý ano 😨

kubaka
4. feb 2010

no tak paráda - je vidět, že se pěkně uhnízdil a roste. 🙂

brookbank
8. feb 2010

Ahojky
tak zážitky s utrogestanem nic moc...v pá večer se mi začla motat hlava, tak jsem šla ležet...v so to bylo takový celý den na nic a večer se mi udělalo zle, tak jsem šla na wc že se třeba vyzvracím a už jsem tam nedošla, normálně jsem omdlela v chodbě. nikdy s emi nic takového nestalo...prášky jsem hned vysadila a je to už ok. volala jsem dnes Dr co a jak mám dělat a on mi řekl že to musím brát tak jak mi řekl, že to přejde 😕

mirica
8. feb 2010

brook- čo otehu pred MS --- dá sa otehotnieť aj počas MS 😉

ten utroš ješ , alebo ho zavádzaš? ....lebo hlava sa motá väčšinou keď ho hltáš.....

jabber
8. feb 2010

brook - tak na sebe dávej pozor 🙂 a ať tě tyhle nepříjemný stavy brzo přejdou 😉

brookbank
11. feb 2010

dnes je mi hrozně zle, psychicky....celou noc jsem nespala...včera jsem rozhodnutí že si dítě nechám oznámila "příteli" a jeho reakce mě vážně dostala...položil mi telefon s tím že se nemáme už o čem bavit ☹ je to fakt hrozný, tohle nezvládám....furt jen brečím a nedokážu se s ničím smířit. začínám mít i pocit že to dítě nechci 😒 jsem v hrozným stresu a pod hrozným tlakem, copak z toho můžu mít pohodový dítě? vždyt to bude neurotik ☹

momin
11. feb 2010

brook ja myslela ze uz ses rozhodla ze chces... Musis se rozhodnout na 100%!
Vzdyt ten prcek uz pekne roste......
Zadny neurotik z neho nebude.....
Ja uz nevim jak tveho "pritele" nazvat...... Nevim jestli si na tohle uz odpovidala? Ale kdyby sis dite nenechala to byste se dale schazeli?? nebo proc uvazujes o tom ze dite nechces?

filipal
11. feb 2010

noooo, Brook, on sa bude musiet o tom bavit....ak nie s tebou, tak s tvojim pravnikom. platit na dieta bude musiet,ale neboj, bude ti to chodit na ucet a nebudes ho musiet ani vidiet....

tvoj stav je teraz uplne pochopitelny....ved samozrejme, ze nemozes byt teraz stastna a vyrovnana...
plac ti neublizi a postupne sa bude odplavovat aj vsetka bolest. (aj ja som vtedy asi vsetky slzy vyplakala, lebo potom som uz najmenej 10 rokov neplakala)

nejake pozitiva tu predsa vidim, uvidela si aky ten chlap vlastne je! aj keby o dietatko vobec nestal, aky mal vztah k tebe? ked mu vobec nezalezi na tom, ako sa citis a co chces ty?

neboj sa, tvoj stav dietatko neovplyvni. ono sa v tebe citi bezpecne....vies co musia zeny v tehotenstve vsetko vydrzat?

mas za sebou najtazsi krok. oznamila si mu svoje rozhodnutie. mala by si to oslavit.... 😅 fakt!

jabber
11. feb 2010

brook - musí to být hrozně těžké, chápu, že je ti z toho všeho zle 😒 ☹ Ale zrovna tahle jeho reakce by mě jen utvrdila v tom, že kvůli tomuhle sobci už neudělám vůbec nic 😅
A neboj se, prcek neurotik nebude, bude to normální pohodové dítě 😉 😵

brookbank
11. feb 2010

já vím že bych měla být ráda že díky tomuhle zlomu jsem uviděla co je opravdu zač a co ke mě cítí...on sám mi řekl že kdyby mě strašně miloval tak by to asi řešil jinak....ale pro mě je to hrozně těžké, nikdy v životě mi nebylo takhle zle ☹
najednou vubec nevím co dělat, nic mě nebaví a nejradši bych někde zalezla a spala...

filipal
11. feb 2010

Brook, to je uplne normalna reakcia.... ☹
neboj, ono to preboli......

kalu
11. feb 2010

Broo... vím, že ti teď musí být hrozně zle- ale ber to tak, že teď jsi na tom nejhlubším dně a odteď už to půjde jen výš a výš. Bude to pomalu, postupně, ale přebolí to, uvidíš- čas je opravdu lékař, věř mi !!!!
Uvidíš, že až bude tvoje dítko dělat první krůčky a ty budeš šťastná mamina, tak se pousměješ nad tím, jak si se kdysi trápila kvůli chlapovi, který za to vůbec nestál. teď se to zdá neuvěřitelné, ale bude to tak-uvidíš 😉
Já taky vím, jaké to je, být s dítětem sama (i když můj exmanžel odešel za přítelkyní, když bylo malé "už" rok a půl)- ale jedno můžu říct- svoje dítě miluju nejvíc na světě, vůbec se to nedá srovnat k citům k jakémikoliv chlapovi a jsem šťastná, že malou mám a i když jsem kvůli ex vyronila moře slz, tak dneska je mi úplně u pr... a neopřela bych si o něj ani kolo. A kupodivu mě ten cit přešel docela brzo (až jsem se sama divila)
Jak píše filipal-pokud "přítele" uvedeš do RL dítěte, bude ti muset platit ať se mu to líbí nebo ne. No, já bych si to s tím uváděním do RL možná ještě rozmyslela- času máš dost.
Neboj, děťátko neurotik nebude- podívej se do tématu - teď nevím přesně název- "manžel nás opustil v průběhu těhotenství" nebo tak nějak- tam píšou holky s podobnými osudy jako máš ty a taky se v těhu moc trápily (některé ještě navíc i se soudy, rozvodem,dělením majetku atd...) a mají dneska krásné zdravé dětičky 😉
Moc ti držím palce, ať tě to přebolí co možná nejrychleji...

brookbank
11. feb 2010

a abych ho uvedla do RL tak musím mít jeho souhlas ne ?

filipal
11. feb 2010

nie, Brook, len musi uznat otcovstvo. ked ho neuzna, su potrebne geneticke testy. trovy by ale musel platit on.

brookbank
11. feb 2010

já mu dám ted nějaký čas pokoj...uvidím zda se ozve sám a nebo ne...to je myslím ted nejlepší řešení.