On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

alfula
18. máj 2007

skokanka nechod na potrat,ZADNEJ CHLAP ti za to nestoji

sillas
18. máj 2007

skokanka...velmi ťažké..neviem kedy si to zistila a kolko máš času, ale chlapi su vela krat z toho v šoku, a aj ked to chu tak zrazu ked to je, tak nevedie čos tým, kedže ste sexovali naplno, musel s tým rátať a keby bol zamýšlal opak, tak to tak nerobí...
ale ťažko povedať nechcem krivdiť poniektorých chlapom určite su aj výnimky, ale poniektorí dopredu nerozmýšlaju..bohužial.. 😒

sue
18. máj 2007

Skokanka, uff...
No... či dieťa chceš a zvládneš sa oň postarať... na to si musíš odpovedať sama, napíš si + a - ... napíš si svoj finančný stav, zhodnoť vzťahy s rodinou, pretože ako slobodnej matke by ti pomáhať museli... taktiež... upovedom priateľa o tom, že v rodnom liste dieťaťa by bol uvedený ako otec a z toho by mu tým pádom samozrejme vyplývali určité povinnosti...
Nezávidím takýto krutý "pád na hubu" ale myslím, že v 25 rokoch nie je problém sa o dieťatko postarať...
+ samozrejme, nebalila by som priateľovi ešte kufre, chlapi majú úplne iné zmýšľanie ako my a mohlo to byť len skratové zareagovanie... môže to trvať hodiny, dni, týždne ale aj mesiace kým sa preberie... je to ťažké, ale daj mu čas...
Držím palčeky... najmä nesprav nič, čo by si mohla neskôr oľutovať...
Pokiaľ sa rozhodneš ísť na interrupciu, treba ísť čo najskôr...

jabjunka
18. máj 2007

Skokanka,nic se nejí tak horké,jak se to uvaří.Zkus si s ním ještě jednou sednout a probrat to.Pokud ani to K ničemu nepovede,je rozhodnutí jen na tobě.V tom případě by jsi měla začít nový život bez něj,ale jen ty víš jestli i s mimi.V 25 letech už by jsi mohla být zralá na děťátko,ale třeba taky ne.Ale i mladší zvládají vychovávat své děti samy,jen záleží jestli máš nějaké zázemí.V každém případě ti přeju hodně štěstíčka. 😉

kvendolinka
18. máj 2007

UF 😖 v prvom rade by si mala zvazit ci ti ma kto pomoct v tejto naozaj tazkej zivotnej situacii?{napr.najblizsi,rodina,mama}a ci vlastne ty sama to babatko sama chces.Jeho postoj je naozaj otrasny 😠 takychto chlapov by som dala vykastrovat.Spravit si dobre ale nasledky si znasaj sama 😠 no ale k problemu ak ti ma kto pomoct,mas dobre vztahy s rodicmi a vedela by si ze po prichode babatka nebudes nan sama tak by som si babatko nechala.Ja viem babo nieje hracka ale prinasa so sebou aj nadherne chvile kedy uz nikdy nebudes sama,stanes sa mamou a ked uvidis ako ta prvykrat babo oslovi mama a objime ta bude to stat zato.Samozrejme nechcem hrat na city ale dobre nadtym pouvazuj aby si raz nelutovala a nevycitala si si ze si mu vzala zivot.A on ti povedal,ze ak nepojdes na interupciu necha ta?V tom pripade by som ho urcite opustila ☹ 😠

kyri
18. máj 2007

souhlas, je to tvoje dítě a určitě ho máš moc ráda už teď, život dítěte je víc než vztah s chlapem, i když to bude hrozitánsky těžký, ale sama určitě nebudeš, máš rodiče nebo přátele, ne? vždycky se najde někdo, kdo ti pomůže a podpoří tě.
a víš, čím se to stalo, že se tak změnil? anebo předtím jen kecal a teď couvá? nevěří si jako otec, nebo se není schopný vypořádat se závazky?? 😔

zuzka82
18. máj 2007

ahoj skokanka..moja skusenost v skratke..
mam manzela, v januari tohto roku sme sa vzali, a dva tyzdne po svadbe som sa dozvedela, ze som tehotna...my sme dietatko neplanovali teraz, mozno o 2 - 3 rocky...ked som mu ukazala testy, tak akokeby sa potesil, ale skor to vyzeralo, ze je rad, ze je schopny chlap, ktory vie splodit dieta...
no hned na to mi povedal, ze si to nemozme nechat...lebo plany su ine, a ze to bude tazke a podobne zvaasty...
siel somnou na usg, som dufala, ked uvidi monitor, ho to zlomi..ale nie...
trvalo to u nas doma tyzden, bezsenne noci, hadky, slzy a vsetko co si vies predstavit..ved som uz vedela, ze v 25tke, vydata zena, predsa nepojdem na potrat..dokonca padlo s jeho ust aj ultimatum, on alebo dieta...
záver uz asi spoznas ked pozries do mojho pasu, cakame chlapceka a moj muz uz nehovori o nicom inom, len ako sa nanho tesi a je vo vytrzzeni s kopancov, ktore dostavam. od maleho..
ako povedala alfula, ziadny chap ti za to nestoji a v ziadnom pripade sa nedaj nutit, je to tvoje babo a tvoje telo, a ked ho chces, pekne si zacni uzivat tehulkovanie...
niektore zeny by za to dali vsetko...
drzim palce a vzdy ked to potrebujes, dojdi pokonikovat 🙂

martinkamm
18. máj 2007

skokanka neber ohlady na chlapa su hlupi a v tomto strasne sebecki aj ty mas pravo sa rozhodnut co by sme my dali s priatelom za babatko alke nedari sa nam ty mas dar v sebe ktory ta potrebuje a verim ze to zvladnes aj bez neho my sme toto riesili hned na zaciatku ze nech sa stane cokolvek a otehotniem nikdy na potrat nepojdem budem radsej sama ved mam rodinu a dokazem si aj sama pomoct nie som neschopna zeny su velmi silne a budeme drzat vzdy pokope v tomto su chlapi uplne ini!viadia niekedy len seba!!!

ljd
18. máj 2007

skokanka: být na tvém místě, tak bych určitě na interupci nechodila, trvalo ti dlouho, než ses vysněného těhotenství dočkala a už se určitě i strašně moc těšíš a kazí ti to jen představa, že bys měla teď miminko vychovávat sama...neboj se toho a jdi do toho věřím tomu, že příbuzní se za tebe postaví a ve všem ti pomůžou, myslím si, že kdybys teď šla na interupci budeš toho jednou ošklivě litovat a když se narodí ten tvůj krásný prcek, tak budeš nejšťastnější maminka na světě, bez ohledu na to, jestli on bude s tebou nebo ne...a pokud se k tomu postavil jak píšeš tak ti za to opravdu nestojí a nezbývá než ho poslat k šípku a užívat si toho nového života, který v sobě nosíš...samozřejmě ti nemůžu říkat co máš dělat a jak se zachovat, ale moc tě prosím aby jsi o tom popřemýšlela hodně dobře a pokud máš nějakou nejlepší kamarádku, tak si s ní o tom povykládej a uvidíš, že potom bude rozhodnutí snažší...jen nedělej nic co ty sama nechceš... 😉

Držím pěstičky a napiš jak ses rozhodla... 😉

skokanka
autor
18. máj 2007

VAse prispevky su uzasne velmi mi dodavaju silu, ktoru teraz potrebujem, len s mojou rodinou je to horsie, ani raz ked som sa s nimi o tom rozpravala neuvazovali o tom, ze by som mala mat dieta pre nich to znamena pokazeny zivot :o( a pre mna to, ze ked nebudem mat oporu v rodine, nezvladnem tomu malemu dat vsetko co potrebuje a to halvne po financnej stranke :o(

tinni
18. máj 2007

skokanka, ja viem, ze je to tazke, ale uvedom si, ze ked teraz pojdes na UPT, tak uz nikdy nemusis mat deticky ☹ a ked ti este aj rok trvalo kym si otehotnela...

ljd
18. máj 2007

skokanka: to co ti říkají příbuzní, říkají teď...ale uvidíš jak se strašně změní až uvidí první ultrazvuk, vem tam klidně maminku s sebou, ať změkne a co teprve až ho uvidí s tebou v porodnici, to změknou zaručeně všichni...jestli miminko chceš, tak vydrž a per se, se všema překážkama, které ti jsou kladeny, stojí to za to 😉 My sice ještě mimi nemáme, ale moc si ho přejeme..už jsem zažila pár takových příběhů jakým jsi ty, ale všichni až se malé narodilo,byly šťastní a milovali ho...zkus si ještě ze všema v klidu promluvit a říct jim co pro tebe malé znamená a že by jsi byla šťastná kdyby to sdíleli s tebou a pomohli ti...moc moc ti ty pěstičky držím 😉

zuzka82
18. máj 2007

skokanka, uz tu bolo takich, co tvrdili, ze dieta nechcu, aj co sa pribuznych tyka, no tak male mimco dokaze vela....a ked pochopia, ze ty sa na to babo tesis a velmi ho chces..ved mozno ich to zlomi...

andik
18. máj 2007

skokanka,je to smutný a určitě těžký,ale věřím,že se rozhodneš pro život toho dětátka,které nosíš pod srdcem.Vždy se najde nějaké řešení a nic není straceno.Proto být Tebou,na potrat bych nikdy nešla a kvůli chlapovi už vůbec ne 😉 Dítě by mi bylo přednější.

sue
18. máj 2007

Skokanka, ja som mladšia ako ty, slobodná, študentka a otehotnieť som musela z mesiaca na mesiac, naši najprv reagovali úplne odmietavo - presne ako popisuješ - dieťa je pokazený život, som ešte mladá a podobne... vedia to len týždeň a situácia je už úplne iná...

natama
18. máj 2007

ahoj, teda to je fakt sila, souhlasim se vsema co tu pisi. Pokud mimco ty sama za sebe chces, urcite bych nesla na potrat. Nesnazila bych se na nej nijak tlacit, jen mu oznamila, ze na potrat nejdu a at se rozhodne, jestli s vama byt chce nebo ne. Pokud dite chces, zkus to neresit, netlacit, uzivat si tehotenstvi, soutred se na prcka a ne na tenhle problem a uvidis, jak se k tomu postavi. Tim, ze bys nejak tlacila nic nevyresis a nijak ho nedonutis, jen bys mu dala najevo, jak ma navrch, zkus mit navrch ted ty, at vidi, ze si schopna poradit si i bez nej a ze to s mimcem myslis opravdu vazne, at se deje co se deje a pokud opravdu nema zajem, nestoji ti za to s takovym chlapem byt. Neresila bych, co je mezi vama, opravdu neni nic tak horke, jak se uvari, ale resila bych zakladni otazku, jestli mimiska chci. Vsechno se da zvladnout! Drz se, moc drzim palce, at to dobre dopadne!

andik
18. máj 2007

jo ještě k těm rodičům 😉 já měla úplně to samé 😉 když jsem mamce řekla,že jsem těhulka,12tt,tak se zhrozila.Vůbec se jí to nelíbilo. 😒 Měla taky stejné řeči,že jsem si zkazila život,(pracovala a žila jsem totiž v zahraničí a stěhovala se do česka po 12 letech k přítelovi) že dělám chybu mého života a chovala se děsně.Nelíbilo se ji nic 😒 ani jméno pro mého prcka 😀

A ted??? 😀 Jsou z něj úplně nadšení,milují ho,máma se o něj stará s láskou a když u nich nejsme,tak jsou bez něj totálně smutní,pořád nám volají,zahrnují ho láskou a dárečkama a jméno?Říkají,že lepší jsem vybrat nemohla 😀

Dítě hodně věcí změní,uvidíš,že rodiče budou z něj úplně paf! 🙂

Hodně štěstí,myslím na Tebe 😉

milhaus
18. máj 2007

nechod na potrat, ked to dieta budes chcet druhy krat, nemusis ho mat

skokanka
autor
18. máj 2007

no bodaj by ste mali pravdu, ze dietatko ked sa narodi vsetko zmeni a aj moji rodicia zmeknu a budu mi pomahat ako sa len d a:o) strasne si to zelam, neviem si predstavit, ze by som mu zobrala zivot ked uz ho konence mam v brusku. Len sa bojim aby mu nechybal otec aj ked taky, ktoreho asi nic nezaujima len on sam. Ked je tolko veci pre aj proti.

dorotka
18. máj 2007

v 25 nie je nad cim rozmyslat akurat by si si mohla poskodit telo a nemusela by si mat dieta viem o kocke co rodila ako 24 rocna a hovorila aki su stari rodicia z maleho posrati kupovali jej pre neho znackove veci a to predtym chceli aby isla na potrat ze je este mlada 😀 😀 😀

ljd
18. máj 2007

skokanka: jsi mladá, narodí se malé, přijde nějaký solidní chlap do tvého života a uvidíš, že mu bude ještě lepším otcem než jeho otec biologický...určitě takový muž jednou přijde a vy budete šťastná rodina a ty budeš děkovat bohu, že jsi se tenkrát rozhadla si miminko nechat 😉 uvidíš, musíš se trošku nadopovat optimisme a vše půjde líp... 😉

sue
18. máj 2007

Skokanka...
1.nikde nie je povedané, že tvoj priateľ sa nespamätá
2.ak tvoj priateľ nie je ten pravý, určite vás čaká niekto kto vás bude naozaj milovať...

andik
18. máj 2007

nevzdávej to a věř si!!! 🙂

skokanka
autor
18. máj 2007

STe moc mile, ja sa snazim si verit a naozaj strasne si zelam babatko, budem zvazovat moznosti a mozno aj ten moj bezcitny partner trosku zmakne a zmeni svoje rozhodnutie, neviem dnes sa porozpravam este raz s mojimi rodicmi.

sue
18. máj 2007

Skokanka, šup šup k januárovkám... podržíme sa, pomôžeme... nebojkaj, všetko sa zvládne...a o rok o takomto čase ani nebudeš chcieť veriť, že tu takáto téma bola 😉

andik
18. máj 2007

sue 🙂 🙂 🙂

skokanka,Ty se rozhodneš pro mimčo,věřím. 🙂

zuzka82
18. máj 2007

skokanka, ty sama pises, ze si to mimco velmi zelas...tak rob, ako to citis...a verim, ze aj rodina ta podrziiiii 😉

kika13
18. máj 2007

Velmi ti drzim palce aby si sa rozhodla spravne. Skus sa sama seba opytat, či by si este po tom ako by si sa vzdala miminka mohla tomuto cloveku verit a milovat ho. Ja cakam mimi v juli a moc sa nan tesim, mam 26 rokov, skoro ako ty, ja verim ze to zvladnes, a o par rockov si povies, ze to bolo najlepsie rozhodnutie v tvojom zivote. Mam kamaratku, ktoru opustil priatel, ked cakala mimi, ma rocnu dcerku Emu a maju sa strasne radi, zvladaju to perfektne, drzim palceky 🙂

skokanka
autor
18. máj 2007

No bodaj by ste mali pravdu kocky, ze to bude vsetko ok, lebo teraz mi to pride ako zly ssen ☹

veronika13
18. máj 2007

skokanka, nezabíjaj to maličké prosím ťa!!! Či už si tvoj priateľ uvedomí zodpovednosť, alebo nie a odíde od vás nič nezmení na tom, že to maličké, ťa bude milovať ako svoju jedinú mamičku. Tiež som vyrastala bez otca, a poviem ti že radšej bez otca ako s nejakým nevhodným (alkoholik, nemilujúci...) Pokiaľ má tvoj priateľ rád deti a miluje ťa, tak mu daj ešte šancu, neodpisuj ho, ale ani na neho netlač, nechaj mu čas nech sa rozhodne. Daj mu pocítiť, že ty ho miluješ a jeho dieťatko tiež, a že ak sa rozhodne od vás odísť, tak ty spravíš všetko preto, aby maličkému nič nechýbalo.