On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

sisulik
18. máj 2007

zuzka82..tvoj pripad poznam..myslim tu negativnu prvotnu reakciu tvojho manzela, kedze si ju nenechal len pre seba. dufala som, ze kym sa vam babo narodi, tak urcite zmeni svoj postoj k tomu. dieta nikdy za nic nemoze...zeny su vzdy silnejsie nez muzi a vsetky vieme aspon podla skusenosti inych zien, ze vela krat to cele tehotenstvo zmeni negativny nazor muza na pozitivny. a niekedy az pohlad na svoje dieta...
skokanka...este ho za to neodsudzuj...ja by som na niekoho "zle pozerala" az vtedy, ked to babo sa uz naozaj narodi a on sa tebe aj babu otoci chrbtom. skusenosti s tym nemam, co sa tyka tej negativnej reakcie ale za to poznam vela takychto pribehov ktore sa nakoniec obratili na to dobre (myslim, vacsina z nich)...bud silna a mysli na babo...ja osobne som proti potratom..ale zaverecne rozhodnutie zavisi len a len od teba...drzim palceky...

lajla
18. máj 2007

holky ja zasnu nad tim jak nekteri partneri ci rodice umi byt hnusni 😠 skokanko urcite na potrat nechod!!!!!ja cekam dite s zenatym muzem (rozvadi se) kdyz jsem mu rekla ze jsem tehotna, tak byl hrozne stastny, v te dobe uz s manzelkou nezil..mamce kdyz jsem to rekla, tak prvni slova byla..ja dostanu infarkt, musela si sednout..ale do peti minut to bylo vsechno v poradku anikdo neuvazoval o tom, ze by se mimco nemelo narodit
preji ti aby se partner i rodice otocili, ale timhle by si mu me odparali teda dost hodne bodu 😒 dite neni hracka, a takhle se o detech nemluvi..tvoje mamca prece vi, jake je to mit dite tak nechapu jeji nazor..holt kdyz ti je 25

kika13
18. máj 2007

Dieta je dar, vela zien po nom velmi tuzi a bohuzial nemozu mat, poznam aj take co to dali prec a uz teraz smola by chceli a nejde to. Porozmyslaj 😉

zuzka82
18. máj 2007

takze skokanka, hlavne ti drzime palce....velmiiiiiiiiiiiiiiii

kika13
18. máj 2007

taaaakto silno 😠

zuzka82
18. máj 2007

😠 😠 😠 😠 ....

ljd
18. máj 2007

Drž se a hlavně si ujasni co cheš ty..ne všichni okolo 😉 ..........

kika13
18. máj 2007

skus kliknut na ten fotacik za textom, tak vyzera babatko v brusku, podla mna najuzasnejsia vec na svete

nathalie111
18. máj 2007

skokanka,tiez som zazila negativnu reakciu na to,ze som tehotna,tiez mu trvalo,kym pochopil,ze bude tato a ze dieta je ten najvacsi poklad a to najkrajsie,co sa nam mohlo "podarit"...az par tyzdnov pred porodom sa uvedomil a dovtedy som na to bola sama..teda s podporou rodiny,ktora ma neskutocne podrzala..ale bez partnera...da sa to vsak zvladat,ten maly zazrak v tvojom brusku za to stoji,,, 😅 ani raz som neolutovala,ze som sa rozhodla takto,hoci to chvilami nebolo lahke...vela noci som preplakala ale vedela som,ze jej dam vsetko co bude v mojich silach a ze ona ma bude lubit ako nikto na svete...ze budem MAMOU,,,teraz ma mala skoro pol roka a v juli mame s jej tatinkom svadbu... 😵 pochopil,ze sme pre neho vsetko a ze az teraz ma jeho zivot naozaj zmysel...
takze ty sa teraz sustred hlavne na seba a babo,a hovor si ze vsetko je tak,ako ma byt,a ak nie je,bude...
drzim ti palceky...

andrea.m
18. máj 2007

skokanka prosím ťa rozhodnutie ísť na potrat poriadne zváž,je nezvratné.tak ako tu dievčatá písali budeš ho ľutovať celý život.a môže ťa trápiť nielen prípadna neplodnosť ale aj výčitky svedomia.to ako sa zachoval tvoj priateľ je fakt úbohe ale zatiaľ by som nehádzala flintu do žita.pevne verím že ked 1x zbadá svojho syna,alebo dcéru zmäkne a takisto zmäknú aj tvoji rodičia ked uvidia svoje vnúča,verím tomu a prajem tí to.
píšeš že by si mu nemohla dať všetko po finančnej stránke.čo je to veštko?
už som kdesi písala že dieťa nepotrebuje drahý kočík,značkové oblečenie ani emormné množstvo drahých interaktívnych harčiek,jediné čo potrebuje je náruč milujúcej mamy a tu predsa máš.prajem ti veľa vnútornej sily,aby si všetko zvládla čo najlepšie pre teba aj pre to malinke.

expertka8
18. máj 2007

...andrea...vyjadrila si VELKY kus pravdy...u mna nazor za "10" 😉

sisulik
18. máj 2007

skokanka...trosku na rozosmiatie..nielen muzi maju prvotnu reakciu negativnu ale i zeny...ja som s malou otehotnela o dva-tri mesiace skor nez sme chceli zacat planovat..aj ked 2-3 mesiace nie je velky rozdiel...ja som sa hned rozplakala ked som zistila ze som tehu..ale vobec neviem preco, mozno od stastia, soku, atd...moj manzel a vsetci okolo boli z toho nenormalne stastni...len ja som sa na seba hnevala, ako som sa mohla takto prepocitat (kedze ja som v istych veciach poriadny detailista 😎 )...prvy den som sa hnevala na vsetkych preco sa tak vytesuju..no na druhy den, prve co som urobila, vybrala som sa do obchodneho centra a do oci mi vpadli krasne satocky pre babatko (dievcatko)...nevedela som im odolat a kupila som ich... 🙂 v kutiku duse som dufala, ze to bude dievcatko...a aj bolo.. 😀 no nebola som šiši???? 😅

veronika13
18. máj 2007

tiež s tým súhlasím 😉

ljd
18. máj 2007

sisulik: to už určitě pracovali hormony 😀 😉

sisulik
18. máj 2007

aj ja sa pridavam k nazoru andrei... 😉

hana033
18. máj 2007

a keď bude strašne ťažko, mi ti určite všetky čo sme tu niečím pomôžeme. Že baby? Každá máme nejaké to bodynko, gaťurky, vaničku a kopec vecí po našich drobcoch, ktoré veľmi radi poskytneme na dobrú vec.
Akokoľvek sa rozhodneš, držíme palčeky
(I keď myslím, že už nenarozhoduješ veľa, je neskoro, myslím že žiaden gynekológ v takomto štádiu interrupciu nevykoná)

sue
18. máj 2007

Hanka, v 5tt? Interrupcie sa vykonávajú do 12tt...

hana033
18. máj 2007

sue, tak som to asi pomotala, niekde som videla 20 tt. 😖

veronika13
18. máj 2007

hana, ten nápad sa mi páči, ak bude skokanka chcieť, tak jej môžeme poposielať nejaké vecičky, potreby 😉

sisulik
18. máj 2007

ljd....ja sa na sebe poriadne bavim... 😀 ale inac je to uzasne mat dieta..tak ho prajem kazdej ktora sa o babo snazi...laska k dietatu sa neda porovnat so ziadnou inou laskou...manzel mi to vzdy vravieval ohladne lasky matky k dietatu, ale ja som to pochopila az po porode...naozaj je to nieco krasne...

pripajam sa aj k hana033...ak by bolo tazko, urcite ti viacere baby napr. i vecickami pomozeme... 😉

zuzka82
18. máj 2007

ano, pripajam sa ... 😉 poposielame skokanko... 😉

ljd
18. máj 2007

ráda bych ckokance taky nějaké věcičky poslala, ale ještě jsme mimi neměli ☹ Tak ti strašně moc ráda pomůžu aspoň na tomto fóru a to psychickou podporou 😉

bubaczik
18. máj 2007

...aj ja poslem 😉

sisulik
18. máj 2007

no bubaczik..este aj v tomto fore sa stretneme??? 😀

bubaczik
18. máj 2007

no mna najdes vsade 😀

sisulik
18. máj 2007

len nie medzi junovkami... 😀

bubaczik
18. máj 2007

ale,jak ze ne 😕 ked ja mam teraz kopec roboty 😀 relaxujem pri citani 😀

sisulik
18. máj 2007

bubaczik... 😎 😅 😀

bubaczik
18. máj 2007

no idem na jun 😀 😀 ta polez za mnou 😀

sisulik
18. máj 2007

som tvoj chvostik.... 😀