On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

kalu
2. feb 2010

Broo- z tvého psaní mám pocit, že ty sama víš moc dobře, jestli to dítě chceš nebo ne 😉
Jenom tě dost srazil na kolena ten přístup tvého milence. Nezlob se na mě, ale je to opravdu očividně hrozný sobec a interupce by bylo dobré řešení ne pro vás všechny, ale JEN pro něj !!! Dál by tě měl na nezávazný sex a zodpovědnost žádná. Já sama jsem sice s malou zůstala sama "až" od jejího 1,5 roku (ale už od těhotenství mi dával exmanžel najevo, že on dítě nechtěl 😠 )- ale dá se to.
Stejně jako ty mám koníčka psy- měla jsem taky dva a věnovala se výcviku a zkouškám atd...V té době jsem pracovala jako psovod u m.policie a moje práce byla tedy zároveň i mým koníčkem a žilo jsem pro ni.Dokonce jsem se bála, že bych stejně nikdy nemohla svoje dítě milovat víc než své psy 😔 - a stejně to šlo- dneska jsem sama s malou- a samozřejmě i se svými dvěma psy, kterří se zároveň stali pro malou perfektními vychovately. Navzájem se zbožňují a jsme jedna rodina 🙂
Začátky určitě nebudou jednoduché, ale nezbavuj se toho nejdražšího, co můžeš mít, kvůli sobeckosti člověka, který by tě (jak na mě působí z tvého popisu) , stejně jednou opustil např. kdybys onemocněla nebo váš vztah přinesl jakoukoliv jinou komplikaci.

marooshka
2. feb 2010

broo: znám holku, která byla v podobné situaci jako ty. Taky jí doktoři řekli že nemůže mít děti. Jednou otěhotněla a to ještě "hůř" než ty, protože otěhotněla s náhodnou známostí. Ona si dítě nechala i přes to, že otec to absolutně odmítal. Taky se mu na jednu stranu nedivím, ze sexu na jednu noc by měl být otcem, to asi každej chápe že to je trochu drsný, ale chci ti říct,že prostě to zvládá dobře sama. Že to jde. Taky mi jednou říkala že je na jednu stranu ráda že se numusí starat o chlapa. A on se určitě nějakej najde 😉 Já jsem super chlapa našla i se dvěma dětma. Tak se neboj, ony ty pudy příjdou, uvidíš 🙂

katy1979
2. feb 2010

broo tak ja ti mozem pridat moju skusenost. zazila som to co ty a dokonca dvakrat. presne ten system ze chod na inerupciu ze on bude pri mne a pomahat mi a to zvladneme. tým chlapom akosi nepride ze by som sa na neho nemohla ani len pozriet a nieto s nim este ostat.
rozhodla som si nechat prve dieta a aj druhe nech sa kludne aj na hlavu postavi. nedokazala by som zit s tým ze niekoho zabijem a viem ze vycitky by boli u mna velmi silne celý zivot.
teraz je to v takom divnom stadiu. v podstate cakam na neho ako sa rozhodne. jeden den je to ok. druhý den uz mi nechce zrazu komplikovat zivot. takto to nejde menit nazory podla toho ako sa vyspim a kto mi co povie. Ano priznavam milujem ho a chcem s nim zit ale ak sa rozhodne ze nie tak s tým nic neurobim. bude mi to luto ale budem si musiet kusnut do jazyka a nevydierat a jednoducho ho nechat zit. budem mat svoju dceru a za nic na svete ju nikomu nedam. milujem ju uz teraz a to sa este ani len nenarodila.

rimmel
2. feb 2010

katy to je pekne 🙂 a mas pravdu chlap co toto nechape a nevie milovat ako my sa moze ist strcit 😝

momin
2. feb 2010

Katy coze? ze nekoho zabijes?............... 🙄

Nooo... tvuj nazor.........

rimmel
2. feb 2010

momin 😀 ty si zastancom interupcie?

brookbank
2. feb 2010

mě to právě na jednu stranu hrozně užírá že jemu by se žilo hrozně lehko at se rozhodnu jakkoli, nic by se pro něj nezměnilo a ještě bych možná já byla ta nejhorší že jsem si dítě nechala 😒
fakt nevím zda by si na tu představu že s ním čekám dítě a chci si ho nechat zvyknul a třeba za nějaký čas změnil názor, ale jak ho znám tak spíš ne.
chtěla bych si s ním ještě promluvit jak by to bylo kdybych si mimčo nechala, zda by mě nebo spíš dítě nějak finančně podporoval, zda to myslel vážně a jak si to představuje.
vím že bych měla v rodičích hroznou podporu a pomoc, hlavně v mamce, ale stejně mám strach...

katy1979
2. feb 2010

momin interupcia, ci ta napadlo nieco ine? kebyze idem na interupciu tak zabijem svoje dieta
takto som si nechala aj sebiho najprv tiez len ze mam ist na zakrok je to najlepsie riesenie, postavila som si hlavu a zatala sa ze nie. a teraz je z neho cely na makko a ze preco mu neposlem fotku a sa s nim nebavim. nech sa na mna nehneva ale ak ma niekto posle na zakrok tak sa s nim nemam o com bavit. vzdy mu poviem ze preco chce fotku a vediet co malý. vsak ho chcel zahodit do kosa.

rimmel
2. feb 2010

katy zase tak zostra na neho nemusis..predsa je to jeho otec, ludia robia chyby, mylia sa.mala by si ocenit jeho snahu, zaujem pre dobro syna a zabudnut na svoju zlost.

momin
2. feb 2010

rimmel zastancem zrovna nejsem ale taky me to potkalo............ 😒

katy1979
2. feb 2010

brook nemaj strach vsetko sa utrasie a nejako dopadne. ked uvidis prvykrat ten malý uzlicek budes plakat a vobec nie od strachu. nic krajsie si jednoducho v zivote nevidela. ja revem uz teraz ked si na to spomeniem.
a to ze chlapec zmeni nazor ci skor sa rozhodne ja cakam uz 2 mesiace. uvidime dokedy to vydrzim.

ak mas podporu v rodine a tvojej mamine neries to. das im vnuca ktore budu nadovsetko milovat, tebe aj malemu pomozu.
ja by som seba samu najradsej prefackala ze som uvazovala den dva ze na ten zakrok pojdem. teraz by som sa uz oplula.

rimmel
2. feb 2010

momin to je v poriadku..a kazdeho volba ale nesmies sa hnevat a pohorsovat nad niekoho nazorom ze je to vrazda 😉 kazdy to berie inak...

katy1979
2. feb 2010

momin ak si si tým presla je mi to luto ale pre mna je to vrazda.

rimmel jemu neodpustim tomuto chlapovi nie. otvorili sa mi oci za velmi dlhu dobu a viem ze som urobila dobre. neboj davam ludom druhu sancu. teraz cakam dieta s niekym inym a stalo sa mi presne to iste. ja uz neviem ci som magnet pre takých chlapov alebo co.

katy1979
2. feb 2010

rimmel vies co mi pomohlo aj rozhodnut sa ci ist na zakrok ci neist. jeden den som si dookola pozerala video interupcia teraz neviem ci v 9. ci 12. tt. mne to pomohlo otvorit oci. jednoducho nebol to ziadny zhluk buniek. malo to ruky nohy, prstiky, vsetko. viem ludia tu kampan nemali radi ale mne to pomohlo.

rimmel
2. feb 2010

katy niesi magnet ;) vzdy je volba na tebe, nie na nich ...drzim palce

momin
2. feb 2010

hmm asi sem to vzala moc osobne!
Jsem na to hodne hakliva na tenhle nazor vim to..... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

katy1979
2. feb 2010

momin lebo sa ta to tyka. tiez by som take slovo nechcela pocut.

rimmel ja dufala som ze toto je ta spravna volba a dufam ze aj napriek vsetkym problemom sa dostaneme do normalu.

henikav1
2. feb 2010

brook, ak chces to dieta, komplikacii sa neboj, akonahle ti ho daju prvykrat do ruk, budes mat tolko sil bit sa a napredovat, ze by si vedela aj hory prenasat. Hlavne ked si myslis, ze este aj od rodicov mozes cakat pomoc. Tak ti poviem, ze na vlastnom dietati, ti este aj pokakana plienka bude vonat. 😀

mywiel
2. feb 2010

Broo ja som tie pudy tiez nemala a deti ma absolutne nezaujimali a ked mas vlastné tak sa to zmeni. 🙂 😉 😵

brookbank
3. feb 2010

napíšu to ještě sem....jsem trochu zmatená z výpočtu tt...tady mi to podle ms kterou jsem měla 2/12/09 spočetlo na 10tt u doktora jsem byla min týden na prvním utz, kdy jsem si šla v podstatě ověřit zda jsem opravdu těhu nebo ne protože mi vyšel pozitivní test. na utz viděl jen asi 1cm tečku, vzal mi krev kde se těhu potvrdilo. včera jsem byla na druhém utz, tečka se zvětšila už na 5 cm, odhadl to na 5tt a to mě mate čili jsem myslela že se to počítá od ms a pokud by to byl 5tt tak bych musela otěhotnět před 3 týdny dejme tomu a to není možné podle sexu by to bylo nejpozději 31/12 a nebo 21/12...můžete mi to prosím trochu osvětlit ? díky!

beruska2x
3. feb 2010

to neni primo na den 😉 vajicko se musi uhnizdit, nez vznikne "zarodek" tak to chvilku trva nez se z oplodnene bunky vyvine srdicko a vse ostatni 😀
nespechej na nej 😉

brookbank
3. feb 2010

😀 nespěchám, jen mě to zmátlo 😀 protože na 10tt se fakt necítím, i když někdy vlastně jo 😀

filipal
3. feb 2010

no, ufff, precitala som si cele vlakno...... 😝
Brook, na zaciatku sa tehotenstvo iba odhaduje, preto tie rozdielne tyzdne...
pocita sa od poslednej menstruacie.

Brook, viem ako ti je...strasny zmätok... 😝 sama som takto neplanovane otehotnela, s velkym sebcom....
tiez ma posielal na interupciu, ale pre mna to bolo neprijatelne.
hoci som sa citila strasne bezutesne, plakala som...predsa som mala pocit, ze to malicke vo mne musim ochranit...
aj pred tym chlapom.
nakoniec sa rozhodol zit so mnou aj si ma zobral. ale bolo to hrozne!!!! aj tak mi nebol oporou, ani pomocou, skor naopak. po 2 rokoch sme sa rozviedli...
dnes viem, ze som mala zostat sama. zena ma neuveritelnu schopnost a silu popasovat sa so vsetkym.
to pride, ale najprv sa musis spamatat. potrebujes cas.
par rokov som bola sama so synom a bolo to to najkrajsie obdobie mojho zivota.
neprezit to, znamena zit len na polovicu. je mi velmi luto zien, ktore neprezili materstvo.
samozrejme nemozu vediet o co prisli....

a ako to u nas dopadlo? po par rokoch som stretla super chlapa, ktory je mne aj synovi oporou.
ziadne dalsie dieta som uz nemohla mat.

a co sa tyka toho ci ta bude tvoj milenec financne podporovat....bude musiet. to mu pride od sudu.

enilora
3. feb 2010

fili
velmi pekne si to brook napísala.určite ju tvoj príbeh chytil za srdce a dokázal jej to že existencia bez chlapa je v pohode možná 🙂
Nestrácaj čas a s polu s Kalu začni realizovať tú manž.poradňu. 🙂 🙂 pred vašimi dverami by boli dlhočižné rady.

brookbank
3. feb 2010

fili moc díky! já jsem asi vícemeně rozhodnutá že si mimčo nechám! 😵 jen mám hrozný strach z toho všeho. chci ještě mluvit s přítelem nebo jak ho nazvat 😒 , spíš mu oznámit mé rozhodnutí a jak se k tomu nadále postaví. nečekám zázraky, ale pokud tvrdil že moje rozhodnutí bude respektovat tak chci aby věděl že někde tady bude mít další dítě.
příští týden si zase zajdu k Dr pro léky co bych měla brát na udržení těhu. jen doufám že mě fakt nedá na rizikový abych ležela...

filipal
3. feb 2010

Brook, fajn, tesim sa! 🙂 🙂 🙂
neboj sa toho, osud byva zvycajne spravodlivy....uvidis ako sa ti zacnu cesticky zametat. 😵
ten strach je pochopitelny aj to, ze si nejakeho ineho chlapa nevies ani predstavit!
ja by som napriklad vtedy ineho ako ex nezniesla...
ani sa netreba ponahlat, ono to pride samo.
kup si knizku o babätkach, ako rastu v brusku a vytesuj sa... 😵
a psikovia sa budu tesit tiez, uvidis.
pomahat ti moze nejaka studentka, peniazky na nu nech prispeje M. 😉
na ten rozhovor sa priprav s kludom, ale tehotne zeny byvaju pokojnejsie, mozu za to hormony.... 😅

Eni 😉

enilora
3. feb 2010

brook
velmi som rada že si sa rozhodla tak ako si sa rozhodla. 🙂 nedaj sa svojim priatelom vytočiť a už vobec ho ani nepočúvaj ak by ťa chcel náhodou prehovárať ... 😝
Tak ako napísala Fili vytešuj sa s bábätka. 🙂 Daj potom vedieť ako dopadol váš rozhovor s priateľom.držím ti palce. 🙂

mywiel
3. feb 2010

brook tu ti pripocita 2 tyzdne cize od poslednej MS ale plod je mladsi o tie 2 tyzdne, lebo este sa tehu nerata kym to nie je uhniezdené, ale tu ti to berie od poslednej MS.

andy2306
3. feb 2010

broo...to je perfektní zpráva. je dobře,že jsi se tak rozhodla a dala přednost dítěti před chlapem.nebudeš litovat-nikdy,to se neboj.
broo.kdy byla poslední ms?
at zaregauje tvůj jakkoliv-to už je jeho věc.ty se zařid tak,aby jsi byla štastná s miminkem...a na něj kašli-a platit on bude muset,to mu nařídí soud kdyby se náhodou sekal.a myslím si,že on na víkendy dítě chtít nebude-tak bude jedině platit-a svá otcovská práva asi uplatnovat nebude chtít.

mirica
3. feb 2010

ahojte- ja som tiež za to , aby si dala dieťatku šancu - zvládnuť sa to dá ......a láska toho dieťatka stojí za všetky tie prekážky čo budeš musieť prekonať...
príbeh písať nebudem - je to takmer to isté ako u filipal .....až na to , že u nás sa pridružilo aj násilie 😒

brookbank........termín a týždne sa počítajú od poslednej menštruácie(pri normálnom cykle) ....a sono sa robí a počíta tak isto.....tj . ak si mala normálny cyklus a vychádza ti , že by si mala byť 10tt ....ale doktor vydí len dutinku (gestačný obal) bez mimi a akcie srdiečka -čo zodpovedá 5tt ......mala by si ešte trochu počkať , kým sa tehu nepotvrdí aj na sono.............rozdiel 2tt je OK ale 5tt je už dosť..... je možné , a bohužial sa to aj bežne stáva , že nie vždy v obale je aj mimi
😔