On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

hana033
18. máj 2007

No jasné, dobrých ľudí je stále veľa. Ja len aby sa nebála, že to materiálno nezvládne. To je až myslím si druhoradé, i keď vystresovaná mamina z toho, že nemôže dať svojmu dieťaťu čo by chcela. No všetko má svoje pre i proti. Ja len, že s takýmito vecami pomôžeme.

kika13
18. máj 2007

Ja osobne pomozem velmi rada ak bude treba 🙂

evickaleh
18. máj 2007

skokanka drzim ti palce aby si sa rozhodla spravne a hlavne aby si mala vela sil. Ked sa nad tym tak zamyslim kto ti da zaruku keby si na ten potrat sla, ze ta raz aj tak neopusti. Jasne daaava najavo svoj postoj k tebe ako k svojej partnerke. Viem ze je tazke sa rozhodnut s predstavou ze budes vychovavat sama, ale ked sa raz pozries do tych nevinnych ociek tak uvidis ze si sa rozhodla spravne. Tvoje dieta ti lasku vrati tento muz to neurobil. Drzim ti velmi palce aby ste boli zdravi a aby si nacerpala sily na novy zivot.

siduska
18. máj 2007

na prosto souhlasim s evickaleh, mimisek ti lasku da, ele chlap ne,to ti za to nestoji, miminko je dar, vis kolik jinich by za to dali, ale samozrejem ma spravo na sve vlastni rozhodnuti.jenom se neunahli, pak si to muzes cely zivot vycitat.

maca793
18. máj 2007

skokanka
prečítaj si na paragrafoch v téme DNA macu 793 toť ja a spoznáš môj príbeh.
ja ti držím palce a ak chceš, tak mi napíš. 😉

belda
18. máj 2007

skokanka:kéž bych ti mohal dodat trošku sil 🙂 já sama jsem z neúplné rodiny, otce jsem viděla asi tak 3x v životě.máma vychovávala mě a mýho bratra úplně sama. a když se jí zeptáš, jestli lituje, že nás má, tak ti řekne, že jsme to nejlepší, co jí mohlo potkat.nenech se chlapem vydírat, je to tvoje tělo a tudíž tvoje rozhodnutí.možná si nebudeš moc dovolit tolik věcí jako samoživitelka, ale až tě ten prcek jednou obejme a koukne ti do očí, nezalituješ a nezapochybuješ, že jsi se rozhodla správně.jestli máš v zádech aspoň někoho, o koho se trošku opřeš, jdi do toho. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

beruskax
20. máj 2007

skokanka držím ti pěstičky a uvidíš, že s odstupem času budeš všechno vidět úplně ´jinak.

newyorkgirl
20. máj 2007

skokanka, mozno este zmeni nazor, ja poznam 99% chlapov, co sa takto zlakli a ked sa babatko narodilo tak sa to uuuuplne otocilo a boli z nich najlepsi ockovia na svete, drzim palceky aby to aj u teba bolo tak 😉

skokanka
autor
21. máj 2007

Dakujem vsetkym za podporu a aj za to, ze mi chcete pomoct :o) ste uplne uzasne. Po vikende som sa este moc nerozhodla co mam urobit aj ked byt mamou sa mi tak trosku pozdava a v duchu snivam, ze sa mi narodi zdrave, krasne dietatko a moj partner sa zobudi a pochopi, ze nas nemoze opustit a musi sa o nas starat, resp. chce :o)
No lenze toto su len sny a realita dievcata moje je trosku ina, ja stale neviem co mam urobit, lebo pocuvam okolo seba reco o skazenom zivote a sama neviem, ci mozem vobec nieco viac dokazat a ci si mam co pokazit :o(
Co sa tyka mojho partnera, trosku sa otocil, aj ked s nechutou ale uz sa trosku stotznuje, ze bude mat babo. No samozrejme sa mi snazi vysvetlit vsetky mozne dovody preco nemat dieta a co ja vsetko budem musiet urobit a podla neho niesom na to vsetko zrela :o( (no na suloz s nim a naplno som asi zrela bola :o( ) No neviem z coho je taky zmeteny ked to dieta najprv chcel a presli sme kusiskom cesty pokial sa nam to podarilo a zrazu, no nechapem, keby jeho reakcia bola konecne normalna a videla by som, ako sa tesi tak by to hned bolo o vela lahsie.

milhaus
21. máj 2007

možno mu kamarati davali rozumi

skokanka
autor
21. máj 2007

no aj nad tym som rozmyslala, ze mu mozno nejaky dobrak dal rozum, ved co rozvedeny, ma si uzivat slobodu a jemu povie jeho priatelka, ze caka dieta? No urcite chce len jeho peniaze. No ma takych kamaratov od ktorych by som to ocakavala :o(

belda
21. máj 2007

skokanka, nevzdávej se a bojuj.pokud se u 😀 😅 ž vidíš(aspoń trošku)jako mamina, jdi do toho 🙂 a vidíš, už i partner dostává rozum. a do porodu daleko, třeba na tuhle etapu budeš brzy zapomínat jako na špatný sen

skokanka
autor
21. máj 2007

No cez vikend som sa s nim rozpravala a nejako som ho prinutila aby mi aspon na nejake otazky odpovedal :o( Pytala som sa ho na dovody, preco ho nechceme ked uz je na ceste, teda nechce a on, ze nemame byt pretoze zijeme v podnajme, ktory ma len dve izby a kde by sme tam mohli mat dieta? a ze byvame na samom vrchu bez vytahu a ako ja chcem terigat kocik tie styri poschodia aj s dietatom? No a samozrejme, ze ja niesom zrela na vychovavanie dietatka no a co ja viem este ake smiesne dovody mi povedal, boli to proste bludy :o(

kaciatko81
21. máj 2007

skokanka, pisem ip, ale jedno si zvaz... je pokazeny zivot ten, v ktorom mas svoje krasne mimi alebo ten, v ktorom si tomu mimi ani nedala sancu? ak mas aspon trosku moznost sa o babatko postarat urcite do toho chod 🙂

belda
21. máj 2007

skokanka, my jsme též bydleli v podnájmu první rok a půl(2kk) a dalo se to zvládnout.takže o bytě to asi nebude.souhlasím s kaciatko81.

milhaus
21. máj 2007

kolko ludi dneska byva v podnajme
a ten vytah, ved si kočik nechas v kočikarni a dieta vynesies na rukach, aj ja som tak chodila

justina
22. máj 2007

Skokanka, este porozmyslaj nad tym, ci nebudes mat pokazeny zivot skor vtedy, ked na potrat POJDES.
Ci to zvladnes, zit dalej s muzom,ktory ta lubi takto strasne podmienene, ci ho nebudes nakoniec nenavidiet za to, k comu ta prinutil...Prajem ti vela stastia!

peha
22. máj 2007

skokanka, nechod na potrat. strasne vela zien by neviem co dalo za to, aby mali zdrave dietatko, a aby vobec otehotneli. ved sama vies, ze lusknutim prsta sa malokedy a malokomu podari hned otehotniet.
vaz si, ze sa vam ci skor tebe podarilo a ze si tehotna.
neboj, postupne najdes dostatok sil na to, aby si zvladala tehotenstvo aj materstvo, hoci aj v podnajme, ci hoci aj u rodicov.

priprav sa na vsetko - aj na mozne komplikacie v tehu, a to ci bude partner stat pri tebe a ci tibude pomahat a ci budes mat niekedy si ist kam oddychnut - bud k priatelom alebo rodine.
a priprav sa na materstvo - aj na preplakane a prebdene noci s miminkom, na krmenie v noci, na tonu plienok a detskych veciciek - budes k tomu potrebovat silneho a schopneho muza, nie slabocha, ktory sa zlakne. tak si premysli aj to, ci byt s nim alebo bez neho, ale rozhodne sa babatka nevzdavaj.

usmev toho maleho stvoreniatka, slinky ktore mu padaju z pusinky, tie male grcky, zvedave ocka - ked zacne vnimat svet, strapate prve vlasky, kupkanie vo vanicke a drobnucke rucicky nozicky ---- to su tie najkrajsie momenty v zivote, ktore sa nicim nedaju nahradit. a ziadnym muzom vobec.

drzim ti palceky, bud silna, zvladnes to 😵

bellasandra
22. máj 2007

Skokanka- ja ked som zostala tehotná , otec malej mi povedal, ze on dieta nechce, aby som sla na potrat. Ja som sa rozhodla, ze si dieta necham.
Teraz mám nadhernu dceru, ktorá mi dáva tolko lásky, kolko mi ziadny muz nedá 🙂
Je moje vsetko.
Takze fakt si riadne zváz ci íst na potrat alebo nie.
Vek na rodicovstvo más. Ja mám 24- a je to super vek . Podla mna 😀

A ze budes mozno slobodná matka ? Toho sa neboj, ako píse peha, ked uvidís svoje dieta v tvojom nárucí- je to to najkrasie na svete- byt matkou je nakrajsie na svete.

Takze drzím palceky, aby si sa rozhodla spravne 🙂

nomisek
1. jún 2007

ahoj skokanka, nechoď na interupci. Bude tě to pak celý život mrzet. Věř mi, já si prošla potratem, ne teda z mé strany, ale psychicky jsem byla na dně. Teď mám druhé a už vylíhnuté 😀 a je to to nejúžasnější na celém světě. Jsem sama bez přítele, nechal mě, když jsem byla v druhém měsíci.... Dá se to zvládnou i bez toho mužství. Mám sice holčičku, tak je to o něco lehčí, ale jak už říkali ostatní. ŽÁDNEJ CHLAP ZA TO NESTOJÍ!!!!!

apricots
1. jún 2007

Já sem zjistila že sem těhotná měsíc po tom, co sme se s přítelem rozešli...je mi 21 - bylo to docela bouřlivý, ale těhotenství je dlouhá doba...přítel se ke mě vrátil a než se mimi narodilo, zase nám to začalo klapat (jakoby zázrakem🙂taky nejdřív byl rozčarovanej, ale postupem času se vše změnilo. Nakonec šel i k porodu, a když se malá narodila, uplně bláznil štěstím - a ted je z ní vedle každej den. Tím chci říct, že čas udělá hodně a i kdyby náhodou ne - miminko je nejkrásnější věc na světě a nic se tomu nevyrovná. Já bych na potrat nešla, měla sem štěstí, že nakonec vše dobře dopadlo a ze srdce ti přeji totéž. Je to malinkatá bezbranná osůbka, zcela na tobě závislá, celá jeho existence stojí a padá na tobě, za sebe prosím abys do toho šla - uvidíš, že nikdy nebudeš litovat, ale pokud si ho necháš vzít, určitě někdy zalituješ. držím moc palečky, aby ti vše dobře dopadlo.

nomisek
2. jún 2007

apricots
tak to si měla štěstí. To jsem ráda, že všichni nedopadají jako my 🙂
Přeji Vám, aby to mooooooooc dobře klapalo 😵

tmonika81
7. jún 2007

ahoj skokanka 🙂 precitaj si moj pribeh:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

christian ma tri tyzdne, jeho otec sa neozval, hoci som mu písala správu, ked sa maly narodil, a je mi to fuk 😀 taky nezodpovedny chrapun o nas nestoji!

nechod na potrat, aj ja som dlho rozmyslala, a rozhodla som sa spravne. ked uvidis tvoje babatko ked sa narodi, je to ten najuzastnejsi pocit na svete 😵 😵 😵

nomisek
11. jún 2007

ahojky holky, nevíte některá do kolika let dítěte můžeme určit otcovství, aby musel chlap doplatit veškerý alimenty do narození????

poleva
1. aug 2007

skokanka ako si sa rozhodla???

poleva
28. aug 2007

skokanka čo sa neozveš????????????????????????????????????????????,

suzana121
16. nov 2007

ahojte som bezradna bola som na odstraneni hrcky a tam zistili az po zakroku ze som tehotna z priatelom sme spolu pet mesiacou a to co sa dialo potom ani nehovorim bola som rozhodla ist na potrat aj on naliehal ze sa necity byt otcom atd ako som tak lezala v nemocnici som to odlozila.bol nahnevani a napisal mi ze mi dakuje za zniceni zivot hovorila som mu ze az na dalsiu stredu podstupim umele prerusenie tehotenstva a on ze sa nemam bat ze somnou ostane a ze to prekoname ale ani nenapise nic to mna vraj hrozne miluje a nedokaze zit be zomna ma prist v nedelu ale ja som potrebovala podporu a on nic som zufala verim tomu ze ak pojdem na potrat mna opusty ale ak nanho nepojdem aj tak budem sama prosim co mam robit

zuzulik
16. nov 2007

zuzanka a v ktorom tt si??? a ty chces to babatko???kolko Vam je rockov? neboj, hlavu hore,zvladnes to !!!!! zeny vzdy vsetko zvladnu!!!!

suzana121
16. nov 2007

v 7 tydni chcem velmi mama ma podporuje aj z bratom ze ak pojdem na potrat ako som chcela tak som u nich skoncila do rodneho listu napiseme otec neznami a ze to zvladneme ale ako mu mam povedat ze to neurobim mam 23 dakujem

elise
16. nov 2007

suzi zvládneš to aj ked sa ti to zdá že je neriešiteľná situácia, ked by ťa opustil len pretože si nešla na potrat tak je chrapúň a skutočne ťa nemiluje, ale s bábom to zvládneš my máme tiež kopu hypotéky, pôžičky ale túžime otehotnieť znovu pretože nič nie je krajšie a dôležitejšie ako náš syn, naše dieťa. a jeho zničený život ako píšeš???ved ste pri tom boli dvaja mal si dávať pozor ak dieťa nechcel.
držím ti palce nech sa rozhodneš akokoľvek 😉