On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

zuzka.l
21. nov 2007

ahoj skokanka,i kdyz jses v takove situaci,ja bych osobne na interupci nesla,nosis v sobe kus sebe a az to malicke budes drzet v ruce,tak se budes mlatit do hlavy,ze jsi na to vbec pomyslela,ze by jsi sla na interupci,tvuj zivot,uz nebude nikdy prazdny!

suzana121
21. nov 2007

prave preto tomu verim zo srdca viem ze zabudnem na vsetko zle a moje dieta ma bude lubit bez podmienok

poleva
21. nov 2007

a skokanka sem ešte chodí ?

suzana121
22. nov 2007

tak uz je to vyriesene dnes my volal a obvinil mna kedze sem nesla na potrat ze sem to planovala urobila schvalne aby on byl sponzor a zivil nas a .jak mna hrozne miloval a ja ho takto ojeb...a jakeho debila sem z neho spravila a nemam mu volat ani pisat a decko si neprizna nigdi ze on take nechce lebo sem to mnela do detajlu premislene ,.to mi zavolal dva krat nepustil mna ke slovu no co uz aby ho to raz nemrzalo

poleva
22. nov 2007

no všetko som nečítala ale vykašli sa na neho nie je to chlap ale padavka

naty
22. nov 2007

Aby se chlapec nedivil!! 😠 Myslím, že toho jednou bude trpce litovat!! Vím, že to bude asi moc těžký, ale být tebou, nejlíp uděláš, když se mu už neozveš...pokud se neozve sám...aby viděl, že TY od takovýho chlapa NIC nepotřebuješ...hlavně se neponižuj, nedoprošuj, nic takovýho!! Zkus prostě dělat jakoby s tím neměl nic společnýho, sem si jistá, že to zvládneš!!Až si to rozmyslí, bude myslím mít výčitek dost a dost...a pokud ne, tak není co řešit... 😔
Tobě džím palečky!! Třeba jen uvolnil místo pro někoho, kdo vás bude opravdu milovat oba a budete moooc šťastní!! 😵

vivien742
22. nov 2007

suzana, tak to je super kretén (sorry za výraz, napísala som to najjemnejšie ako som vedela). Aby bol sponzor, musel by ti platiť dvadsať tisíc mesačne a to nehrozí. Že na takéto niečo nemyslel, keď s tebou liezol do perín...Veď žiadna antikoncepcia nie je stopercentná. a že si dieťa neprizná, tak na to je malý pán. A je povinný platiť nielen na dieťa, ale aj na teba, keď budeš na materskej. Ale mať dieťa to nie je o peniazoch, ale o niečom úplne inom. Toľko lásky, koľko ti dieťa dá, ti nedá sto chlapov dohromady. Za pár mesiacov to zistíš sama. Je to aj obrovská zodpovednosť, strach, brebdené noci, problémy, to je jasné, ale je to aj veľa chvíľ, kedy plačeš od šťastia. Viam čo píšem, čakala som na baby dlho. Veľa šťastia!!!!!!!!!!

suzana121
23. nov 2007

dakujem vam

johanda
23. nov 2007

suzana. zapomeň na toho chlapa, nevolej mu ani neber jeho telefony, ale otcovství si určit nechej,třeba soudně, zajdi na sociálku - tam ti poradí. Jak píše Vivien, při početí byl s tebou a ne někde na rybách, následky jsou i na něm. Peníze od něj se ti na md budou hodit.

suzana121
23. nov 2007

dik ste hodne to vite ze ano ale take verim ze slova co mi povedal ho raz budu hodne mrzat ale nepreju mu nic zle to ne dekuju ste super

mamina
24. nov 2007

Suzi,já souhlasím s Johandou.
Ono se hezky říká-vykašli se na něj,nic od něj nechtěj..,když sami mimčo nemaj vůbec nebo maj,ale s partnerem.Ve svý situaci budeš opravdu potřebovat každou korunu dvakrát.
A taky si myslím,že by mu to prošlo hrozně jednoduše,kdybys od něj nechtěla vůbec nic.Užil si taky,ne?Tak ať má i on nějaký starosti.Proč bys mu měla usnadňovat život?On ti ho taky usnadnil?
Rozhodně se před ním neponižuj,jednej s ním v klidu,ale buď rázná.Ty rozhoduješ.Ty jsi těhule.Ty v sobě nosíš miminko.A ty musíš přemýšlet,jak sobě a miminku usnadnit tu cestu,co vás čeká.Tak se nedej..
Přeju ti Boží požehnání,aby bylo miminko zdravé a oba jste našly partnera,který tobě bude lepším mužem a mimču tím nejlepším tátou na světě. 😉 😵

suzana121
24. nov 2007

on mi povidal ze sem to planovala a chcela ho jak sponzora a urobila z neho debila a ze nas nigdi nechce videt ale nedosel a nepresvecil sa o pravde ublizil mi moc

mirka414
24. nov 2007

spravne si napisala ON taky clovek si nezasluzi pomnovanie otec 😠 co su to za tvory ty chlapy 😠 ...

johanda
24. nov 2007

suzi, pokud nechce být tátou, bude si muset zvyknout na to, že bude sponzorem.Je to pro něj ponižující, ale rozhodl se sám. Rozhodně to nenech plavat a zařiď si otcovství, každá jeho další potenciální partnerka nebude nadšena přítelem se závazkem, jen mu pěkně opepři život 😉

suzana121
24. nov 2007

ja vim ale nechcu aby to co si myslel sa mu potvrdilo ozaj sem ho nijak netahala za nos keby dosel a presvedcil sa z papiru o pravde ale ne .tak bych rada verila tomu ze raz toho bude banovat on viedel ze sem ho milovala ale on mna asi ne

johanda
24. nov 2007

Suzi, já osobně bych se na jeho pocity vykašlala. Ať si myslí, co chce. Pokud by tě miloval, jak říká, přijal by i vaše dítě. Ty víš, žes ho nepodvedla, že jsi na něj neušila žádnou boudu, chtěla jsi mu vše vysvětlit, on nemá zájem. Je to slaboch, možná je lepší, že se to projevilo takhle brzo, s takovým člověkem bys rozhodně neměla lehký život. Teď mysli na sebe a dítě, biologický otec se projevil jako prevít, neber na něj ohledy. On na tebe taky nebere. Seber se, Suzi, nenech se jím vmanipulovat do role nic nežádající trpící svobodné matky. Na takové lidi platí jediné - tvrdý úřední postup a obsílky k soudu.
Moc ti přeju, abys našla opravdového chlapa, který tě bude milovat se vším všudy a tvé dítě taky.

mamina
24. nov 2007

Tak teď zas s Johandou pro změnu zas až tak nesouhlasím.Tady vůbec nejde o pomstu,o jakési opepření života,ale ty jeho příští partnerky budou mít svým způsobem varování:pozor-tady není všechnno,jak by mělo být.Aby nějaká další nedopadla stejně jako ty.Ale rozhodně ty alimenty chtěj!!! Sice to není moc,ale dost ti usnadní život-a že bude těžkej i bez toho ažaž..

suzana121
24. nov 2007

tomu verim ale to zvladnu teho sa neboji vzdicky sem sa postarala postaram sa aj teraz .je pravda chcela sem mu vysvetlit nedal si vykaslal sa na to a radci to povidal cez tel nemnel odvahu sa mi podivat do oci je to slaboch a mamincin mazanek

llenda
26. nov 2007

Co si navařil ať si taky sní. Otcovství se vyhnout nemůže,ale placením alimentů bohužel jo.Mám s tím bohužel zkušenosti.Bejvalej neplatí rok,a teď za něj občas zaplatí jeho matka.On totiž zdrhnul za hranice.
Tak musíš doufat,že on bude platit.Pokud by neplatil a víš kde pracuje,tak můžeš podat žádost na soud,na exekuci na plat.A to by mu strhávali. Ale to už předbýhám. 🙂
Někteří chlapy jsou zmetci,ale nikdo s tim nic neudělá.
Hlavě aby si byla s prckem zdravá a šťastná. 😀 😀 😀

suzana121
2. dec 2007

teraz som bola v nemocnici slabo som krvacala nastastie prcek je az moc ok ale lakla som sa ale nastastie je vsetko v poriadku

johanda
3. dec 2007

Super Suzi, jen ať roste, bobek. Co přítel, ten asi svůj postoj nezměnil, že?

suzana121
5. dec 2007

nezmenil len nevim jak to urobim s tym suhlasem aby sem ho mohla napisat do rodneho listu ked to nepodpise tak budeme behat po sudoch och joj

johanda
5. dec 2007

no, těm soudům se asi nevyhneš. Nevím jak v SR, ale tady má nárok na finanční podporu od otce i těhotná neprovdaná matka, tak to nevzdávej

suzana121
6. dec 2007

e by sem uz teraz mnela narok od neho na penize asi ne no uvidim bud prizna otcostvo dobrovolne alebo ne

johanda
7. dec 2007

suzi, zkus zajít na sociálku, v ČR můžeš žádat po otci dítěte nějaké finance pro sebe v souvislosti s náklady v těhotenství, v SR bude možná něco podobného. Zkus taky pohledat na netu.

dianty
7. dec 2007

Ahojte,

myslím si, že často krát sú z toho muži šokovaní, a nevedia si pripustiť tú myšlienku.. mať dieťa.. Určite nechoď na potrat, vyčítala by si si to do konca života... Je to smutné, že sa takto k tomu postavil. Ale vydrž to do samého konca, vynos to maličké a možno, keď ho uvidí, akú má krásnu dcérku alebo syna, tak zmení svoj postoj a ešte mu bude ľúto, čo ti vlastne povedal.
A ak sa nezmení, tak od tej chvíle, ako porodíš to malé stvorenie, máš pre koho žiť, máš novú nádej do života a budeš sa tešiť ako ti bude rásť pred očami.

Veľmi Ti držím palce, nechoď na potrat, to nie je riešenie... uvidíš ako sa to bude vyvíjať ďalej... ale prosím ťa, nechci prísť o ten pocit, keď sa ti to malé narodí... 😉

dianty
7. dec 2007

a dieťatko zvládneš vychovávať sama... veľa mamičiek je slobodných mamičiek a zvládajú to omnoho lepšie ako keď by mali mať pri sebe ešte ďalšie dieťa (otca svojich detí a manžela)... a v živote Ťa určite stretne ešte pekná láska, ktorá bude stáť za to. Tak sa už teraz na to teš, teš sa, že rastie v tebe nový život.... 😉

suzana121
8. dec 2007

dakujem za podporu len teraz rozmislam, ci mam este chvilu pockat alebo mu mam napisat ci si prizna otcovstvo

llenda
9. dec 2007

Když nechce přiznat otcovství,tak se na něj vykašli.Na všechno zeptej na sociálce,tam ti poradí co všechno potřebuješ,kam máš zajít atd. Bohužel se soudu asi nevyhneš,ale přeji ti hodně štěstíčka.
Na tu sociálku si zajdi co nejdřív,aby jsi věděla co a jak. 😀

suzana121
10. dec 2007

budu muset asi zajtra tam pujdu sak mi napisal ze ho to nezajima tak co uz