On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

sisstin
2. aug 2008

akaji: máme něco podobného 😉 já teda partnera naštěstí mám, ale můj vztah k dětem byl a je podobný, jako píšeš ty 😉 moje těhu bylo neplánované, neočekávané..šokující...ale jak jsi psala ty, nějak jsem nebyla schopná se rozhodnout NĚCO udělat.. 😕 čím jsem byla víc a víc těhotná, tím jsem měla větší obavy z porodu a z toho, jak já se proboha budu starat o dítě, které vlastně vůbec nechci 😔 a tak jako ve skrytu duše jsem doufala, že až porodim, tak mě zalije ta ooobří vlna lásky a všechno bude super 🙂

realita byla jiná, po porodu jsem necítila absolutně nic..jen velkou apatii a úlevu, že to mám za sebou..šestinedělí byl horor a to i přes to, že jsem měla podporu jak v rodičích, tak v partnerovi.. 😕 ale bylo to prostě moc..a navíc ta bezmezná láska k dítěti se nedostavovala a nedostavovala 😨 a to se člověk cejtí fakt hodně špatně, že v podstatě nemá rád svoje vlastní dítě...

ale postupem času se to zlepšovalo a zlepšovala..když se na tebe ten malej človíček usměje, dělá první pokroky..tak jak psala plasta..to ti prostě nedá a něco se v tobě pohne 😵 takže já, čím je malej starší a starší si to užívám víc, ale byla bych pokrytec, kdybych napsala, že to mě mateřství zcela naplňuje a že jsem dokonale šťastná 😕

jasně, že svoje dítě mám ráda, bojím se, když je nemocný a tak....je to přece jenom kus tebe 😉 ale prostě asi nikdy nebudu ta matka, jejímž středobodem je její dítě a vidí v tom smysl života...možná...třeba se to ještě změní, jak se to mění pořád..a až bude víc starší, tak třeba i takovou matkou budu 😉

takže nejlepší je, se srovnat s tou situací..a nevyčítat si, že probohá já nejsem ta dokonalá matka...prostě každá nemáme k mateřství stejné dispozice jako k jiným věcem,..a proto právě my musíme vést ten těžký boj a o mnoho víc se snažit, aby naše děti měly spoustu lásky a dobré rodinné zázemí....

ty to máš o mnoho těžší, jelikož toho partnera nemáš..ale nevzdávej to..moc držím palečky..navíc třeba u tebe po porodu ta změna proběhne..a ty budeš nejštastnější máma na světě 😉

hodně štěstíčka 😵

paegaska
2. aug 2008

sisstin a akaji :
tohle jsem psala pred casem na svobodne maminky, ted to tady zkopiruji,
takze se k vam pridavam :

Ja ti chci jen napsat, ze treba ja nejsem uplne nejvetsi milovnik miminek na svete. Vic se rozradostnim nad cizimi nez nad svymi - jak byli miminka, kdyz je mam navic na krku 24 hodin denne.
Hodne mi pomohlo, kdyz jsem si to uvedomila a hlavne , kdyz jsem si o tom popovidala i s nekterymi mymi kamaradkami, co to maji taky tak.
Neni to tak, ze bych byla spatna matka - samozrejme jsem nejlepsi
Ale proste vic me bavi, kdyz uz jsou deti vetsi a da se s nimi vic podniknout.
Ani jako mala jsem nebyla zrovna typ na hrani s panenkami, ale spis jsem s bratrem a kamaradmi litala venku.
Cim je muj maly vetsi, tim je pro me materstvi krasnejsi, mela jsem to tak i u prvniho ditka a fakt to tak ma vic zen a v dnesni pokrokove dobe tech zen bude cim dal vic, protoze proc si to nepriznat a nakonec my samostatne maminky na to prijdem velmi rychle, musime byt i zivitelkami a skloubit vsechno dohromady co nejlepe neni vubec jednoduche.
Navic zmena zivotniho stylu kazde zeny, ktere se narodi prvni dite je fakt naprosto velka.
Nedavno jsem potkala kamaradku se svym vytouzenym prvnim miminkem a byla uplne zoufala, ze je v strasne depresi, nic nestiha a nikam nemuze a ditko ji porad rve a pripada si necschopna a, ze nikdy neverila, kdyz si nekdo stezoval jaka prace je kolem detatka, ze si vzdycky myslela, ze kazdy prehani a ze uz chce at je mala velka a to je ji neco pres 30 .A to ma fakt partnera zlateho, pomaha hodne, kdyz neni v praci.

Akaji
u tebe je ted nejvetsi problem v tom, ze podle toho co tady pises, jsi jeste hodne smutna z rozchodu s pritelem, asi si to nechces priznat, ale milujes ho.
Bude ti lip az to casem prejde, ale fakt to chce ten cas, ted to jeste moc boli.

sorrelia
2. aug 2008

akaji
Ak mozem si divolit radit tak to skusim.

po 1. ujasni si co vlastne chces a co viac boli 😉 Poviem priklad. Ako mala som sa bala ist s bolavim zubom k zubnikovi 😀 (a bojim sa este stale) ta mrcha vzdy prestala boliet ked vedela, ze sa k niecomu schyluje. Myslela som, ze je to dobre ked to neboli. Ale zub bolel, a bolel, sem tam prestal a zase bolel. Nakoniec ho aj tak vytrhli 😀 .
Tak je to aj s tvojim priatelom. On si "VAS" na chvilku uzije a potom odhodi, zase uzije a zas odhodi. Koniec pride tak ci tak - tomu nezabranis. A teba to sem tam boli, ked je pri tebe prestane to na chvilku, ale opat zacne. Raz ho aj tak vylucis so zivota a cim skor tym lepsie 😀 😉

po 2. ak nemas fin. problemy a ak ti ma kto pomoct nemusis bojovat. Ono ani neni s cim. So zivotom sa neda bojovat, zivot mozes iba zit. A je len na tebe ci budes stastna alebo nie. Ak budes chciet aby ta "ON" vyuzival ako doposial veru to aj bude robit. Ak nebudes chciet a povies nie - zisti, ze si silna a nepotrebujes jeho chabe narucie.

Takze nie je to o nom, ale o tebe. Zijes svoj zivot a nie jeho. Ak budes chciet byt stastna mozes - zial bez neho - pokial sa on nerozhodne inak. A ver mi pokial ta bude moct vyuzivat urcite spolu nebudete.

katka73
3. aug 2008

no ja jsem taky dopadla tak že jak jsem řekla přitelovi že čekam mimi donutil mě jit na potrat mam tři děti a on u byvale dvě těšila jsem se že si to nechame že bude rad ale bylo a je to opačně přestal semnou komunikovat a chce se dokonce i odstěhovat jsem s toho špatna už kvůli dětem zvykli si na něho hlavně ta mladší ta ma 7roku a otce nezna.jsem zvědava jak toto dopadne ale mam s toho nervičky nadranc miluji ho a nevim jak dal kvůli prkotině zahodit veškerou důvěru a lasku no nevim necham to trochu vyšumět a uvidim co bude dal zustane a nebo půjde a ja zase opět zůstanu s dětmi samotinka.byla jsem po rozvodu 7let sama ale byla jsem rada když jsem si přitele našla ale jak řikam uvidim co bude dal ☹

vinka
3. aug 2008

Ja nerozumiem kde sa podeje tá láska ked žena otehotnie.Ved nato sú dvaja.Aj on tam bol pritomný.Ja to asi nikdy tých chlapov nepochopým.

buchova
3. aug 2008

vinka
kde je laska?:????
bohuzial noikde pretoze chlapi lubia len a len seba..a ked pride k tomu aby nieco riesili tak doslova zduchnu /ako to urobil ten moj/..
ale pride cas ked on sa spamata deti vyrastu a potom mu oni ukazu ten chrbat aky ukazol on im ked boli mimina..............

sorrelia
3. aug 2008

buchova
chyba mi tu tlieskajuci smailik 😉 😀 tak aspon takto virtualne tlap tlap 😎 suhlasim
PS : MATKO MA NEW ALBUM , JE TAM JEHO OTEC... POKIAL STE Z PRAHY (je vodic tramvaje, mozno vas viezol) ALEBO MARIANSKY LAZNI MOZNO HO POZNATE 😎 😀

buchova
3. aug 2008

sorrelia
pozerala som si to foto dobre som sa pobavila keby som mala toho svojho tak jeňho foto vytasim po celej nitre..
az ked som si zcala citat clanok tak som dost zosmutnela..
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
drzim ti palceky velmi velmi velmi velmi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sorrelia
3. aug 2008

buchova
mrzi ma, ze si zosmutnela 😒 ... ono to bol skor apel na jeho otca... je fakn, ze sa mozno dostal k Matkovim foto - ale kontakt s fotkou a zivym cloviecikom je neporovnatelny. Nie som najivka a ani blazon. Ja k nemu necitim zhola nic. Len nechcem aby si jedneho dna trieskal hlavu o stenu, ze nemohol byt so synom. Ach no asi tak...
aj ja ti drzim palcoky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
3. aug 2008

Buchová ja to viem.Ja som len nahlas vyslovila otázku ktorú si už strašne dlho kladiem.Ale ja to nikdy nepochopím.Prečo sa tak zlaknú a matka sa nemôže zlaknút(dobrá mama)toto sú len trápne výhovorky,že sa zlaknú.Nie oni sa chcú vzdat dobrovolne zodpovednosti.Ale presne tak im sa to vráti ako bumerang.Sorrelia a myslíš,že by vám s takým ockom bolo dobre?Ked chcel dat vlastné dieta do decáku.Ved to je úbohe také niečo.To čo má v sebe miesto srdca.Ešte aj lad by sa roztopil nad takými slovami.Ale prajem mu to aby mu tak niekto to pripomenul v električke,že má syna na sk.A ten úvod si napísala smutne a krásne.Fakt som mala slzi v očiach.Neboj ešte si nájdete ocka ktorý vás bude oboch lúbit a ten nezdupká.Ja viem lebo bio.otec môjho syna tiež zdupkal ked som otehotnela.Chcel ma vyvratit do priekopi aby som potratila 😀 Už sa smejem nad tým.Ale v tedy som sa bála fakt.

sorrelia
3. aug 2008

vinka
ja nechcem aby sa vratil KU MNE !!! Chran pan BOH !!! BRRRR !!!
Nie. Chcem aby mal sancu vidiet syna. Aby nikdy nemohol povedat, ze som mu branila. Cas je svina. Tecie neuprosne rychlo. Cim skor si to uvedomi tym menej zameska. Uz zmeskal jeho prvy usmev. A bude toho viac.
Vinka on je jeho otec ci sa mi to paci, alebo nie. Ma pravo vidiet svoju krv.
A k tomu prianiu sa pripajam - vlastne preto som to sem vycapila 😀
ja viem baby asi som hnusna 😒

kuuurnik 😕 😕 😕 vyvratit do priekopy aby si potratila ???? az mi zle zostalo 😒 ... on vas ohrozil na zivote aby nahodou nebol zodpovedny za svoju "pracu" - na toto neexistuje pomenovanie aj k.k.t je malo - pardon za vyraz - uf som v soku !!!!

vinka
3. aug 2008

Vôbec niesi hnusná.Prečo,že si sa rozhodla sama priviest dieta na svet?Ved každému sa vráti tolko kolko a ako si zaslúži.Aj tebe sa vráti samé dobro od syna.Ale ved vie,že má dieta on môže príst a ked nepríde zjavne nemá záujem a tak sa potom aj malý k tomu postavý ked sa niekedy spamätá,že má dieta.Nevyvrátil nás 😀 a teraz je z neho už hotový chlap.Kuk albumík akého mám syna velkého.Taký chlapi sú úbohy.Alebo toto niesú chlapi pre mna. 😠

sorrelia
3. aug 2008

aky krasny drobunky anjelik 😀 😀 😵 😵 😵 😵 juuuj naaadhera
nie oni su chlapi - to nie je tazke byt chlapom... ale byt muzom a stavat sa k svojim cinom zodpovedne to uz je robota !!!

vinka
3. aug 2008

ževraj dobrunky to si strelila klinec po hlavičke.Kde sa dá tam niečo vyvedie.Ale je úžasný a som strašne pyšná na neho.No aj na malú jasné.Ale malý je super športovec pláva závodne a už máme doma aj prvú zlatú medailu.Vydíš napr. aj oto sa jeho otec obral.Vychutnat si pocit ked ti vyhlásia dieta za najlepšie.

sorrelia
3. aug 2008

Jaaaaj to ten starsiii , uf doplietla som to. No fesacisko to je 🙂 😉 !!! Jaj musi ta velmi lubit !!! A ako sa stavia k svojmu autorovi (bio tatovi) ?

vinka
4. aug 2008

Tá mladšia je dcéra.Joj on vie sa vyzerat v zrkadle.Vieš ked mal 2 roky našla som si priatela.Takže malý ho považuje za ocka.Už sme teraz manželia.Môj muž si ho osvojil a malý ho plne akceptuje ako ocka.Takže ku autorovi sa stavia tak,že nejaký ujo ktorý nás nechcel.Ja som mu to nevštepovala.Nikdy ho nevydel takže nemá nijaký vstak ku nemu.Aj ked som mu rozprávala,že jeho ocko nieje jeho ozajstný ocko.Aby to vedel a neprekvapili ho sprosté pripomienky iných ludí.Tak sa ma opýtal,že prečo jeho ocko no ten ujo nebýva s nami.Povedala som mu,že nás nechcel.A malý nato nevadí ved ocka máme dobrého.Vtedy som pochopila,že ho má rád a môžem sa za neho vydat.Lebo premna bolo dôležité aby bol malý spokojný a potom ja. 😉

suzana121
1. mar 2009

Ahojte ako sa mate? Sorrelia a ty ako?Otec maleho este pred vianocmi prisiel a maleho si chcel priznat a stale chce len uz to je na sude a neviem co mma robyt .Ale len nedavno ho videl prvi raz a od tej doby mi lezie na nervy a teraz neviem kudy kam 🙂 Su to volove nevia co chcu!/

moflo
1. mar 2009

Mas stastie! pretoze si sa o svojom vztahu dozvedela pravdu! Islo MU len o jedno.. Predpokladam ze dobre vyzeras tak je jasne ze o co.. A ked vo vztahu nie je vobec laska, tak to nema cenu... Ale co sa tyka dietatka tak urob to, co si ani za par rokov nebudes vycitat a z coho Ta nebude hryst svedomie.. a kto vie, mozno to Tvoje dietatko raz najde liek proti rakovine : ) tak drzim palce!!!

suzana121
2. mar 2009

Dekuju neslo mu o jedno byla sem jeho prva a dneska byl za synem uplne byl z teho hotovi a na muj vkus sa ke mne choval duverne ale nevim jak sa rozhodnut 🙂 Stahnuto ze sudu ale nevim jak?Dufam ze raz teho nebudu banovat.Ale mas pravdu Dekuju 🙂

mufo24
2. mar 2009

akaji, týždne ti nesedia asi preto, lebo to počítačš od oplodnenia. Tehotenstvo sa počíta od prvého dňa poslednej MS, teda ti pribudnú 2 týždne. Ten tvoj,,kamarát je divný" ale podľa mňa aj dosť zmätený z toho všetkého. Ono sa až časom ukáže aký to bude mať spád ale ak sa dá skús sa aspon trocha začať tešiť.Bábo ti zmení život v niečom k lepšiemu, v niečom k horšiemu ale podľa mňa neoľutuješ, že sa narodí. A karta sa raz obráti a zas bude lepšie.

jenna7082
2. mar 2009

mufo, oni to tu pisali minuly rok v auguste...hadam akaji uz aj porodila....

bubba
2. mar 2009

suzziiii to mi ani nehovor neulahci mu to za ziadnych okolnosti prosimta!!!nestahujk ty nic 😉 ako sa mate malinky??vsetko v pohodicke?uz sme davno nehodili rec 😉

jenna7082
2. mar 2009

ty decko pyšné bubbovské . dietatu nedoprajes otca 😠

jenna7082
2. mar 2009

som ta tu zahliadla no....suzi, neulahcuj mu to !!! 😠 😀

bubba
2. mar 2009

jenna my sme si so suzzi popisali kadeco aj cez ip 😉 😉 takze ano NEdoprajem 😉 lebo taky otec si take uzasne babo a zenu nezasluzi!vlastne to ani nie je otec!brrrr 😒

jenna7082
2. mar 2009

ale teraz uz je z maleho hotovy !!!! suzi pise.....a k nej sa choval důverne... neuznavas druhe sance ? 😅

krasuliak
2. mar 2009

dieta potrebuje aj otca 😉

suzana121
3. mar 2009

Ajoj Babule 🙂 To sa choval na prvej navsteve doprajme mu čas !!!!!!Ono sa teprv uvidi co bude dal!Ale Lukasek to je jedina Laska 😀 Bubba A vy sa mate jak? Co nove? A prcek ako? jenna7082 on sam nevi čo chce chce si uzivat chce byt zodpovedni ale ne dospeli 🙂 V nem sa neviznaš Lukašek ma 8 m a ked sem to zvladla doteraz bez neho život pujde dal .Ps

jenna7082
3. mar 2009

suzana, ved nemusite byt spolu ako pár. ale ak má záujem syna vídať, ja by som mu nebránila....ale to by záležalo skutočne na tom, ako by sa k malému choval. kazdopadne ty tu urcujes pravidla !!!!

moze byt bubba? 😉

juuuj ale ta tvoja zááhoráčtina juuuuj 😀

sorrelia
3. mar 2009

suzi
do IP som ti pisala moj nazor...
Kto vie ci sa taky clovek vie zmenit tak radikalne...? Ci si zasluzi druhu sancu ....?
Tazko povedat, ja ho nepoznam, ale viem, ze zopar poriadnych, slobodnych muzov este existuje. 😉
Ale v kazdom pripade je dobre sa riadit srdieckom 🙂 😉