Opitý člen rodiny v prítomnosti detí a váš názor

sonulik1983
3. jan 2019

Milé mamičky, počas sviatkov sa mi stala jedna nelichotivá vec. No možno to len beriem tragicky, ale mňa to veľmi nahnevalo. Mali sme ísť po Štedrej večeri k svokre s deťmi pre darčeky a posedieť. Robíme tak každý rok. Pri chystání darčekov som zistila, že jeden nezabalený je v garáži a bol pre dcérku. Tak som požiadala manžela, aby išiel preň a zaniesol ho k svokre a nech mi ho ak môže zabalí a prídeme potom po tajne preň. To bolo o desiatej doobeda. Keď boli 4 hodiny a ona nič, som zdvihla telefón a zavolala jej. Bolo mi jasné už z jej hlasu, že je riadne pod parou. Darček pravdaže nezabalený, ona nič nestíhala atď. Proste ma to nahnevalo. Muž potom išiel pre darček. Ja som už nemala najmenšiu náladu trepať deti k svokre, keďže som vedela v akom je stave. Ja som proste taká, nemám rada opitých blízkych v prítomnosti mojich detí. Mám na pitie vlastný názor. Môjmu mužovi to nevadí. Keď som mu povedala príbeh, ako 9-ročné dievčatko sa hanbilo pozvať k sebe kamarátky, lebo mama je opitá, mi povedal, že čo to má deti trápiť. Neviem, ale mám na to svoj názor a myslím si, že keď sa chce niekto dobre ožrať, nech to nerobí v prítomnosti svojich ale ani druhých detí. Ja som vyrastala v rodine, kde sa nikdy veľa nepilo, bolo to len príležitostné a pravda v rozumnej miere.

zuzkavladko
9. jan 2019

@sonulik1983 Este raz a inymi slovami....ty si absolutne neuvedomujes silu internetu. Tu uz vobec nejde o opitu svokru na Vianoce ako o to, ze ty nemas ziadne pravo ju takto verejne strapnovat. Napis mi prosim (lebo na to si este nereagovala) co budes robit, ak sa o tejto diskusii dozvie tvoj muz, ci tvoja svokra. Ty si ju nemas za co vazit? Ani len trosku ucty k nej nemas? Vies aky budes mat pruser, ked sa o tejto tvojej verejnej staznosti na opitu svokru dozvie samotna svokra? Tvoj muz? Nepoviem ani makke fn ak by si si zalozila anonymny novy nick, pod ktorym by si prezentovala svoj "problem" ako to robia ine normalne zeny, ktore si chcu popisat o chulostivej teme (akou tato rozhodne je)!!! Mne je uz teraz trapne za teba, ked sa ti toto prevali...a nestaci, ze si nam podrobne opisala aka bola opita na Stedry den, uz vieme aj co rada pije, ze ona nie vinko, ona tvrde radsej!!! Moje nervy toto je uz nad moje chapanie. Naozaj nemas byt tej zene aspon za nieco vdacna, za co by si si ju aspon trolilinku vazila a nevypisovala tu verejne o jej (podla teba) probleme s pitim? V profile mas krasnu fotku s detickami, dokonca ich mena, ty si fakt neuvedomujes ake lahke je aby sa toto vsetko k tvojej rodine dostalo? A prosim ta neobhajuj sa a neutoc, len skus napisat co sa stane, ked sa tvoja zlaaaaa svokra dozvie ako o nej pises na internete a nedas si ani tu namahu, aby si pisala anonymne!!!!!

alaguema
9. jan 2019

@sonulik1983 tak teraz už naozaj nerozumiem. Čo mi popravde odporúčaš? Zažiť tvoju svokru opitú? Nevieš, čo kto v rodine prežíval, ja som v jednej téme písala, že môj otec zomrel na alkohol, zažila som veci, o ktorých sa tebe možno ani nesníva. Napriek tomu som si nevypestovala predsudok voči ľuďom, ktorí si príležitostne s mierou dajú nejaký alkohol. A aby som pravdu povedala, v záplave prázdnych fráz, ktoré používaš, sa celkom strácam. Na jednej strane si sa rozhorčovala, že niektoré ženy nazvali tvoju svokru alkoholičkou a sama naznačuješ, že problém s alkoholom má. Tak alebo onak, "riešiť" to na verejnom fóre mi pripadá absolútne nevhodné a bezohľadné voči tvojmu mužovi. Nech je aká je, je to jeho mama. Predstav si, že by on takto verejne prepieral niekoho z tvojich blízkych.

sonulik1983
autor
9. jan 2019

Posledné dve odpovede beriem. Áno môže to človeka nahnevať. Tak som si zmenila foto. Ale popravde mňa by nenapadlo ani vo sne rýpať niekomu v súkromí až tak, že kto je to, čo je to, kto to napísal, pozerať si jeho profil. Bude to asi tým, že som v tomto iná. Ľudí do podrobna neriešim a nešírim informácie. Na margo alkoholičky. Nie, nenapísala som že je. Pre mňa že niekto to dosť s alkoholom preženie neznamená, že je alkoholička. Jej stav som zásadne nechcela podrobne opisovať, aby si to tu niekto práve takto nevysvetlil.

fokuska
9. jan 2019

@sonulik1983 Nikto sa ti nemusi rypat v sukromi. Staci, ze je tu na fore niekto kto ta pozna a pozna tvoju rodinu - nahodou natrafi na temu, okamzite ta spozna a povie to manzelovi / svokre.

baaambulkaa
9. jan 2019

@fokuska hlavne ked tato diskusia je verejna

petravas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petravas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petravas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjika44
9. jan 2019

No možno svokra popíjala pri práci, aby jej šla robota od ruky 🙂 Inak mne sa stalo teraz cez Vianoce - robila som pečivo a dieťa mi pomáhalo s vykrajovaním. Ja trdlo som si dala na kuchynskú linku vianočný punč a nezaplo mi, že syn má ruky ako chápadlá - už len vidím, ako si dáva pohár k ústam, našťastie si len trošku lizol a zahlásil: "toto nie". Ale pohár som ihned dala na poličku. Všetko pred ním schovávam a toto som nestihla.

kiwi3
9. jan 2019

@sonulik1983 necitala som uplne vsetko, ale ja nechapem, preco sa do teba tak pustli. z detstva si velmi dobre pamatam, ako mi to vyslovene vadilo, ked bol niekto blizky opity. nie ze deti to nevnimaju, ze im to je jedno, je to hovadina :/ a rovnako by mi velmi vadilo, ak by sa mi podarilo strieskat (nech je dovod akykolvek) a mala by ku mne prist rodina. radsej by som to sama zrusila. prist mozu aj na druhy den. ono je to totiz asi velmi kontroverzna tema pre slovakov. v pokryteckom zmysle: "alkohol si nedame (ale hociake ine drogy, to uz je ine svinstvo)..."

shilla23
9. jan 2019

@kiwi3 ja tiez krutim hlavou nad tym jak ju tu niektore deptaju ako ozaj ten modry konik uz nieje o radach a vyrozpravani ale o tom ako si tu niektore kompenzuju svoje ego namiesto sucitu su z nich mrchy co sa len hadaju..

bmuller
9. jan 2019

autorkina poziadavka s balenim darcekov cez svokru je trochu komplikovana, ved kazdy rodic nejak dokaze zabalit darceky, aby deti na Jeziska verit neprestali.
ale baby, naozaj je neuveritelne, ze sa zastavate spravania zeny, ktora je schopna mat promile za bieleho sviatocneho dna, ked ma prist navsteva. a je uplne jedno, kto ju ponukal ci ze to zapricinil niekto iny. no lebo svojpravnej osobe nikto nezapricini, ze sa opije, kazdy si to reguluje ci nereguluje len sam. jednoducho sudna osoba po puberte vie, kedy ma dost. ak nevie, tak je dakde problem, ktory nema daleko od alkoholizmu. a najma ak ide o zenu, je to smutne, ze sa takto nici. pochopia to asi len tie citatelky, ktore mali alkoholika v rodine ci blizkom okoli. ostatne budu nadavat tejto " velmi narocnej" neveste, ze jej navsteva u podgurazenej rodiny nie je po voli... ☹

alaguema
10. jan 2019

@sonulik1983 mňa obvykle tiež nezaujímajú fotky cudzích ľudí na sociálnych sieťach, ale ak si ich niekto pozrie, tak to nemôže byť považované za "rýpanie sa v súkromí", keď si ich sem sama zavesila, tak asi preto, aby sa na nich ľudia pozerali, alebo si mala iný dôvod?

sonulik1983
autor
10. jan 2019

Dámz,na margo tohto všetkého ako tu vznikol s komára somár . Ani by som viac príspevkov nepísala, lenže jedna nemenovaná mamička sa do mňa stále púšťala a musela mať posledné slovo typu aj tak si trúba ty. Tak mi to nedalo. Samé svedomie mipovedalo, s kým mám do činenia. Tak som si ju vyhľadala, zámerne v inej diskusii. Náhoda? Netuším ale bola to prvá diskusia na kt. sú klikla. Bavila sa na autorkinej téme, ktorá sa tiež posťažovala, na tom ako ju iné ponížili,ohovorili a rýpla opäť svoje, dokonca tam okrajovo spomenula aj mňa. Tak som sa nenápadne aj ja chytila a napísala pozitívny koment. Zámer. Aby sa mamička chytila. Na druhý deň, už aj bol koment od nej o mne. Že čo to píšem, vraj čo som ja za nevestu už dávno vie, alebo niečo v tom duchu. Tak si sama kladiem otázku. Čo vedie iné ženy k tomu, aby osočovali ľudí v každej možnej diskusii tu na MK? Prečo mňa nazve niekto bezcitnou, neľudskou osobou, kt. si dovolila niekoho uraziť? Niekoho som urazila, áno ale na základe skúsenosti. To, že niekto nikoho nepozná a verejne urazí 10 či 20 ľudí len tak z dlhej chvíľe, je tiež na zamyslenie či to má niečo s ľudskosťou? Ja som to urobila v záplave emócií a popravde bola to moja prvá diskusia tu na MK. Ale táto mamička urážate denne, dokonca má z toho dobrý pocit a robí to verím že pri všetkých zmysloch. Čo tým chcem povedať iste viete.

anjika44
10. jan 2019

a to tu ešte nebola beky1813...ale tá si mňa "veľmi obľúbila", tak tebe dá možno pokoj