Otázky pri rozvode. Aké mi budú klásť?

mucino
12. jan 2009

Zajtra sa rozvadzam,a chcela by som vediet ake budu otazky pri rozvode,muz je alkoholik.Dakujem vam

titkovamiriam
12. jan 2009

mucino drzim palce.my sme boli s ex na rozvode dohodnuty ,otazky si niak nepamatam iba jedna mi rezonuje dodnes a to je uz 11r ked sa ex opytali ci ho zaujimaju jeho vlastne deti a on ze ho nezaujimaju deti ani zena ani nikto iny na svete.

mucino
autor
12. jan 2009

tak to bol ale debil,moj je alkoholik,a bojim sa ze mu to budem musiet nejako dokazat,preto chcem vediet otazky,my sa neviemem dohodnut,teda on,lôebo je nahnevany ze som dala ze je alkoholik.

titkovamiriam
12. jan 2009

tak to asi bude problem,ked to nemas niak podlozene,napis ako si dopadla.lebo on moze hrat ako vas lubi a nechce sa rozvadzat .....a poslu vas do poradne a bude sa ti to natahovat

dupinka
12. jan 2009

podla mna, ak si uviedla, ze je manzel alkoholik, mozu nasledovat zo strany sudu alebo pravneho zastupcu manzela (ak sa nezastupujete sami) otazky typu:
- tvrdite, ze manzel pije. Ako casto? Ake mnozstvo? Pil iba pri spolocenskych/rodinnych udalostiach? Chodieval opity domov napr. z pohostinstva, alebo pil doma? Videl ho opiteho aj niekto iny, pribuzni, susedia?

Nepremyslaj nad tym, co bude zajtra. Aj keby si mala vopred pripraveny detailny scenar, vela zavisi od momentalnej atmosfery, sudcu,.... to nevies predvidat. Vela zalezi tiez od tvojho pravneho zastupcu, ako sa k tejto teme postavi.
Ak su tam aj dalsie prekazky, pre ktore manzelstvo neplni svoj ucel, skor by som sa zamerala na tie. Samozrejme, tejto teme sa nevyhnete, ale zase aby sa nerozoberala az velmi detailne, ak by to malo byt v tvoj neprospech a tahali by ste sa este po poradniach, psychologoch a pod...

arieska
12. jan 2009

mucino, v prvom rade sa navrhovateľa opýtajú, či trvá na svojom návrhu a odporcu, či súhlasí s návrhom. od toho sa to potom odvíha. aspoň u nás to bolo tak, že sa pýtali ex, aby popísal náš vzťah (on vystupoval ako navrhovateľ, ale my sme boli na rozvode dohodnutí). a potom sa ešte budú pýtať, či nemáte záujem urovnať to v manželskej poradni. keď sme obaja povedali, že nie, tak to ukončili. ale my sme nemali deti, tak tam je to asi trošku jednoduchšie

mucino
autor
12. jan 2009

ale my sa nevieme dohodnut,jemu sa do toho stara matka,a ked ja poviem ze trvam na rozvedeni a aj on ,len s tym ze on nieje alkoholik,alebo opacnepovie ze nesuhlasi,ja tam nechcem rozpravam co sa dialo pocas manzelstva.

mucino
autor
12. jan 2009

inac mam svoju pravnicku a on svoju,budu oni za nas rozpravat?

titkovamiriam
12. jan 2009

my sme boli bez pravnikov len pri rozvode bola pani zo socialky ako zastupkina detskych prav.ako vidim mas dieta tak aj k tebe je niekto prideleny

mucino
autor
12. jan 2009

aha ,ano mame spolu 16 mesacnu dcerku.,ale mne sa vidi ze manzel chce na mna tiez nejako utocit,joj velmi sa bojim.

dupinka
12. jan 2009

mucino, ak mate pravnikov, budu v mnohom recnit oni, ale urcite sa budu pytat aj priamo vas dvoch. a pritomna bude aj socialna kuratela, kvoli dietatu...

mucino
autor
12. jan 2009

no dakujem vam ,dav vam hned zajtra vediet ako som dopadla.

mucino
autor
12. jan 2009

a ozaj mozu tam byt aj pribuzny v miestnosti,lebo ja by som nechcela aby tam muz mal mamu a rodinu,ja tam budem sama.

arieska
12. jan 2009

mucino,toto aj u nás hrozilo. pani ex svokra si to nakoniec rozmyslela. našťastie

arieska
13. jan 2009

mucino, tak ako si dopadla? ☹

titkovamiriam
13. jan 2009

este asi nieje doma aj ja som zvedava 🙂

arieska
13. jan 2009

ktovie či ich dlho trápili a aj kedy mali vôbec pojednávanie

olusha2
13. jan 2009

Ahojte vospolok,
zakladatelku tejto témy (Mucino) - teda moju sestru, dnes úspešne rozviedli, všetkým v jej mene dakujem za rady.

titkovamiriam
13. jan 2009

SUPER 😀

arieska
13. jan 2009

olusha...tak super, má to za sebou. pozdravujeme. nech si dá kávičku a čokoládku na upokojenie a potom nech príde medzi nás 🙂

olusha2
13. jan 2009

no určite sa po čase zastaví ... už ju prešiel ten nával emocií a plaču ..a už je "celkom" dobre...a kazdym dnom bude lepšíe... lebo ten môj ex-švagor...to bolo niečo hrozné ☹ konečne sa ho zbavila

mucino
autor
15. jan 2009

ahojte zenicky,tak som uspesne rozvedena ,trapili nas dve hodiny, ale to koli muzovy lebo tam na mna strasne klamal,ale jasom honechala ,islo milen o rozvod. mozem povedat ze dnesne sudy su na hovno,vobec neprihliadaju na matku s dietatom,aspon u mna to takbolo. dostal malu na kazdy druhy vikend od soboty do nedele. som z toho nestastna.Dakujem vam aj tak za rada. ozaj svokra chcela ist do vnutra ale sme ju vyhodili. hi hi hi svina jeto jenda

titkovamiriam
15. jan 2009

mucino blahozelam,ved to je jasne ze navstevy mu nemozu zakazat aspon mas pekne alimenty-nemusis odpisat ak je to moc sukromna otazka aj tak blahozelam

mucino
autor
15. jan 2009

no alimenty 3000 sk cize 100 eur

arieska
15. jan 2009

mucino, gratulujeme! dve hodiny, to vás teda riadne žmýkali. tie alimenty sú celkom OK. každý druhý víkend sobota, nedeľa, to je také normálne, nie? Tak sa to väčšinou robí alebo mýlim sa

no teda...ako kde...drahého exmanželka nám pchá deti každý víkend, a ešte aj tak zo 2 poobedia cez týždeň, lebo ju otravujú...krkavica!

andzi
15. jan 2009

arieska: začudovala som sa nad tvojím výrazom, že "pchá"???????????????? Tie deti za rozvod rodičov nemôžu.

mucino
autor
15. jan 2009

nuz alimenty mam,ale nechapem ako moze sud nechat dva dni 16 mesacne dieta otcovi ked je alkoholik,bolo to vsetko podpaltene,neverim dnes uz nicomu.
Mozte mi este niekto poradit ako sa mozem branit ze ked sa nebude starat o to dieta on ale jeho matka,cize moja exsvokra? Najradsej by som ho sledovaôla akeby nebol on snou tak ho hned udam samozrejme ak je to mozne,.Ja som nechcela aby ju maval na tak dlho

andzi
15. jan 2009

mucino: brániť sa nemôžeš, keď bude mať dieťa u seba on, je za dieťa plne zodpovedný on a môže umožniť aj svokre, aby bola s dieťaťom. Ty s tým nič nanarobíš.

mucino
autor
15. jan 2009

ale absolutne,ved on s nou ma byt ved to nieje vela co s nou bude,som myslela ze to budem moct napadnut ze on s nou nieje.Toto je taky hnusny stat,boly ma to velmi.

titkovamiriam
16. jan 2009

mucino a mozno ked je taky aky je tak pre malu ani nebude chodit ☹

andzi
16. jan 2009

mucino: môžeš to napadnúť tak, že viac menej s ňou ani byť nechce a na tom základe žiadať zúžiť rozsah styku