Otázky pri rozvode. Aké mi budú klásť?

mucino
12. jan 2009

Zajtra sa rozvadzam,a chcela by som vediet ake budu otazky pri rozvode,muz je alkoholik.Dakujem vam

mucino
autor
16. jan 2009

andzi, aj tam mozem napadnut ked sme sa vzdali odvolania,ved ja ked som sedela vo vnutry za mna vetko rozpravala pravnicka,ja som o tom s nou ani nediskutovala ako to tam vobec prebiehat bude. Ja som jednoducho nesuhlasila s tym aby ju maval tak dlho a bezo mna,ale pravnicka ma jednoducho drgla a povedala ze nech uz suhlasim,ze dieta musi ist aj k straej mame,no to suhlasim ale on sa o nu starat nebude,viem ze ju vzdy zanesie svokre.
Jednoducho potrebujem vediet aky je ozajstny zakon ohladom deti,ved mne sudkyna na to nic nepovedala ze musi byt mala len v mojej pritomnosti.Bola podplatena ,myslim si.

alexandra
16. jan 2009

mucino nehnevaj sa, ale ked si s tym suhlasila, sotva sa mohla bit za nieco ine. A ked si sa vzdadla odvolania, to naozaj nechapem preco ☹

Neostava Ti nic ine, ako napisat navrh na Upravu rodicovskych prav a povinnosti, kedze si s tym stykom ale suhlasila tak, ako ho schvalili, budes to musiet velmi zlozito dokazovat.

mucino
autor
16. jan 2009

A kde sa to da urobit? Ja som musela suhlasit,lebo sa nase pravnicky nevedeli dohodnut ,rozhodli za nas.

expertka8
16. jan 2009

....pravnicka...ktora ma neoboznami s mojimi "pravami a povinnostami" vyplyvajucimi zo zakona......neponukne mi moznost vyuzit odvolanie....rozhoduje bez mojho nazoru....stoji za VELKE prd!!! 😠
....zjavne si nebola pre nu "lukrativny klient".... 🤐

mucino
autor
16. jan 2009

expertka, presne ako pises.Ona uz vedela ze moj muz s matkou maju podplatenu sudkynu aj svojho pravnika. Ale ja to naozaj potrebujem vyriesit,ja to dam aj do markizi ak to bude nutne. Ja si svoje dietatko nenecham ozranovy.

titkovamiriam
16. jan 2009

mucino vidim tvoje trapenia na niakolkych temach tym ze si sa neodvolala sa ti dalsie podania budu strasne predlzovat,nasim sudom vsetko strasne trva. ako povedia policajti kym sa nieco nestane nic nemozu 😠 😠 😠

mucino
autor
16. jan 2009

Presne ,trapim sa cim dalej tym viac. Ale hlavne mi ide o jeden ciel,dokazat ex muzovy ze sa nestara on o ditea ale svokra. A neviem ako.

titkovamiriam
16. jan 2009

mucino tazko!!ja neviem fakt coby som robila esteze ten moj ex sa na deti vysral uplne ☹

mucino
autor
16. jan 2009

Tak to mas faj. Moj by sa tiez vykaslal,lebo cez vikendy je vzdy v liehu,ale jeho matka je prisna osoba a on chce malu ,takze on mi ju vezme a jej zanesie,a jej je to uplne jedno ze on sa na nu serie,hlavne ze ona ju ma.

titkovamiriam
16. jan 2009

no a ona aka je ,mozno ju ma rada a ked ste sa rozviedli sa boji aby o nu neprisla

mucino
autor
16. jan 2009

Presne tak ,bala sa ze ju uz neuvidi,ja mam svokru velmi zlu,rozbila nam manzelstvo a este aj dceru mi chcela vziat a teraz chce aj polku z bytu,vobec jej nezalezi kam ja s malou pojdem byvat,preto som nechcela aby muz aj ona mali malu.

alexandra
16. jan 2009

mucino ked je s nim, ma pravo na to, aby s nou isiel k rodicom.. zial..

mucino
autor
16. jan 2009

To mi je jasne,ale nechapem ten zakon,ze ja ako matka som s nou denno denne a s radostou,a on alkoholik len dva krat do mesiaca a ze ani tak s nou nebude,preco teda sud neuzna ze musi byt on snou aj v pritomnosti svokry.

alexandra
16. jan 2009

mucino neuveris, ale zial aj horsie veci sa stavaju.. ☹

mucino
autor
16. jan 2009

Jaj mna na tomnot slovensku asi porazi,usimteda vycestovat.
vie niekto ze ak sa odstahujem do rakuska lebo nemecka ,ciech atd. ci musim ziadat sud o povolenie od muza? Alebo staci ked exmuzovy napisem kde si moze dceru prevziat?

alexandra
16. jan 2009

mucino potrebujes povolenie. a tiez si premysli, ci si schopna tam dlhodobo zit a zivit seba, aj dceru.. nie je to lahke..

titkovamiriam
16. jan 2009

tak v tomto neporadim,no ziadat asi muza nemusis lebo pri vybavovani pasu potrebujes len pravoplatny rozsudok o rozvode

bodka13
16. jan 2009

zdá sa mi že kamoška musela dať aj rozsudok a aj súhlas ex pri vybavovaní pasu
...a nie som si istá či aj pri nejakých jednorazovkách(výlet,dovolenka v zahr.)nepotrebuješ písomný súhlas ex,že dieťa môže vycestovať

mucino
autor
16. jan 2009

Boze toto na slovensku je naozaj nespravodlive, v inich krajinach tot apsolutne neexistuje.Tam si chlap rozmysli ci sa rozvedie alebo nie.Tam musia platit kopu penazi a este sa aj strat rovnako odeti.

titkovamiriam
16. jan 2009

pri vycestovani urcite nie,ja som detom urobila pas a hotovo cestovali so mnou,sestrou-ved keby som ex nezohnala trebars dva roky tak co deti by zasa len trpeli,je zverena teba tak s nou mozes chodit kam chces.

bodka13
16. jan 2009

tak ma asi pomýlilo čo dávali cez leto,že ak dieťa cestuje so starými rodičmi tak potrebujú splnomocnenie od rodičov že o tom vedia 😉

možno ja len teraz tvoj ex taký hrrr do starostlivosti...ja by som to nechala v klude,veď možno už po pár týždňoch ho to prestane baviť...ste obaja mladí a u neho dosť urobí partia,začne si užívať slobodu a nebude chodiť pre malú pravidelne, potom sa ti to určite podarí vyriešiť 😉

mucino
autor
16. jan 2009

no to by slo,keby to tak bolo.Vsak aj v manzelstve sa o nu vobec nestaral ani si ju nevsimal.Tak snad to tak bude ako pisete.

vejkaa
18. júl 2018

Dobrý deň. Môžte mi poradiť ako sa vám podarilo vyhodiť svokru z pojednávania? Čaká ma to zachviľu a tiež je moc iniciatívna. Nechcem ju tam. Ďakujem
😀