Otec deti ma chce zruinovať

mamusa909
15. jún 2014

Ahojte baby, som tu uz dlhsie pod inym nickom, takze sa vopred ospravedlnujem. Prosim o rady, ja uz neviem ako to mam riesit ☹ Mam 2 deti vo veku 7 a 4 roky, s otcom deti sme spolu zili 8 r v CR, odstahovala som sa od neho aj s detmi asi pred 2 rokmi, lebo sa absolutne nezaujimal o deti, ozieral sa a potom robil doma bordel, ked mal volno tak chcel mat svoje konicky a zaujmy, ale tam sme nepatrili my, proste neustale som bola s detmi sama, starala som sa o vsetko, on chodil len do prace a po vonku behal, proste psychicke a fyzicke tyranie tam prebiehalo, samozrejme som bola neskutocna pic.. , ze som mu zobrala deti, a pod. no proste divadlo, aky je on starostlivy ocinko a ja som aka puca, ze som odisla, do maja minuleho mesiaca bolo vsetko fajn, podala som si ziadost na sud na zverenie a vyzivne, uz vopred mi povedal, ze s vyzivnym nesuhlasi ( posielal mi 6 tisic ceskych, zarobi 25 tisic ) tak som si tych 6 litrov dala do navrhu, on s tym nesuhlasil, ze si mam dat napisat len 1500 kc na kazde dieta, neurobila som, lebo som sa bala, ze bude vyrehotany ako leco a oklame ma, prebehol sud, neprisiel, zastupoval ho najlepsi pravnik, a skoncila som tak, ze si do vyjadrenia napisal, ze v ziadnom pripade jeho financna situacia nie je natolko vysoka, aby mi mohol platit take vysoke vyzivne, ze jeho existencne pomery su dost nizke a bla bla bla, zamestnavatel mu napisal samopzrejme najnizsii zarobok len 9 tisic, pritom zarobi 25 tisic, takze sudca sa na mna hned pozrel, ze co chcem, ze z 9 tisic mi nemoze platit 6 tisic a ze aj 4 tisicky mam kralovske vyzivne na 7 a 4 r dieta, odisla som s placom, som nezamestnana, nakolko si nemozem najst pracu, potrebovala by som stalu rannu od 7:00 - 8:00 max do 16:00 aby som si stihla deti odviest a poobede vyzdvihnut zo skoly a skolky, vikendy a sviatky volne, nemam nikoho kto by mi deti rano odviedol alebo do 17:00 vyzdvihol,mam len mamu, ktora chodi na smeny do prace a neda sa ani vykryt, ze by som chodila na proti smeny, skratka byvali a otec deti ma obral uz o 2 000 kc na vyzivnom, mozno ma obere o pridavky na deti, lebo mam pravo poberat z CR kedze je tam zamestnany a odmietol dokladat papiere co ma kazde 3 mesiace a do vyjadrenia na sude napisal, ze je ochotny prispievat ak budem potrebovat pomoc pri vyssich nakladoch a odmietol to dnes rano, posielala som mu blocky, co som kupovala detom ortopedicke sandale, kedze maju ploche nohy, vysli ma troje na 75 e ( dvoje na von a synovi do skoly ako prezuvky ) + som mu poslala, blok kde som kupovala detom oblecenie, kedze zo vsetkeho vyrastli a napisal mi, ze Ja ti to poviem takto,ak niečo kúpime spolu tak ti pólku preplatím.V opačnom prípade je to na tebe ..
Posrala si to,nemala si ma odtrhnúť od detí.To čo si urobila ti nikdy neodpustím ....
baby ja uz neviem ako dalej, skoncila som na mojom mesacnom prijme s dvomi detmi na 180 e, na urade prace nemam na nic narok, nemozem si najst pracu, ja som uz zufala.....

dimitra
16. jún 2014

@sissy27 ooo moja, nie . To dieta ma aj otca takze yodpovednost a vyber dvoch ludi ako jeho, tak moja. Vedel ze je zenaty?Pouzival ochranu? Takze stale mi to vychadza ze su na vine dvaja. A ja si svoju dceru zabezpecit viem, bavime sa k teme, kde ked pojde matka robit niekde do restiky, tak tazko zaplati este aj opatrovatelku. Tak nech si najde kolko...2...3 roboty?No a potom pride kritika ze si nevie vychovat decko.Ale jak ked vzdy pracuje? A kde je otec? On si zije jak bezdetny clovek bez zavazkov. Ano da sa to, ale za aku cenu? Necha dieta matke a pojde driet do zahranicia, ci ako??? Sak poradte jej job kde zarobi tolko ze bude schopna slusne zabezpecit dieta , zaplatit mesacne poplatky a opatrovatelku a pritom sa bude stihat venovat aj dietatu. No teraz budte mudre. Kde najst taku pracu???

mima4
16. jún 2014

@dimitra

"nase zakony su na prdlajs a chrania cloveka , ktory zlyhal a chce sa k svojmu dietatu zachovat ako kreten a nepozeraju na dieta."

a ty si nezlyhala, ked si chrapala so ZENATYM muzom???!!! Ci rozum si si na ten cas vypla a riadila sa "srdcom" vo vzore telenoviel???

A ano, odsere si to prave to dieta, ale na chybe ste obaja, ty aj tvoj exmilenec...

A čo sa tyka prace....nikde to nie je ruzove, vsade sa musi makat. Jasne moze clovek zalozit ruky a cakat na to, ze mu nieco spadne z neba ale potom nech sa ostatnym nestazuje...
Aj z vychodu ti sikovni uz davno odisli...

moonlight1210
16. jún 2014

@dimitra ja nerozumiem. Sedenim doma a plakanim jej niekto pride dat dozivotnu rentu v hodnote 500 eur? Alebo dojde: mila nestastana mamicka, tu sme pre vas vytvorili specialne miesto?
Ona musi nejaku pracu najst a to aj taku co jej zrovna teraz dokonale nevyhovuje. Aj mimo oboru. Hoc aj dokladat tovar, cokolvek prechodne, len nech domov donesie nejake euro.
Kto povedal ze to takto bude mat stale?
Aj opacne - ak teraz nejaku suprovu pracu zozenie, kto povedal ze tam bude do dochodku? Dnes sa to tak rychlo meni.
Fakt vsak je ze Aktualne nerobi. Takze aj keby zarobila kdesi iba tych 300 eur, je teraz prave tych 300 v minuse. Lebo nema ani to.
Opatrovatelku potrebuje cca 2-3x do tyzdna na par hodin. Nie kazdy den. To asi nebude tak finnacny zaberak. Ma mamu, ktora jej moze pomoct. Caka ju cca 4-5 rokov najhorsieho a potom decka budu samostatnejsie (aj na cestu do a zo skoly, aj pockat doma, ...). To vydrzi.

Zatial preziva s pridavkami na deti a tym co jej odklepol sud. S pracou, aj ked nie extra suprovou, by mala o ten zarobok viac. Nehovoriac o odpracovanyhc rokoch a prijmu na dochodok (z vyzivneho, aj keb vyhrala to pozadovane, si ho nenahonobi). Ktory teraz nema a cas jej bezi. Ona nebude mat odrobenych dost rokov do dochodku = nizsi dochodok.
Potom co?

Kaslat na to ze praca jej nevyhovuje dokonale. Hlavne ze je. A skusit zvysok zariadit aby zatial mala aspon tu pracu. A popri tej praci premyslat a obzerat sa co dalej. Nehovoriac o tom, ze kolegyne, kolegovia, ludia sa poznaju, moze casom cez niekoho zohnat lepsiu pracu.
Moj brat po vysokej a s cervenym diplomom a s titulom zacinal v malickej firme kdesi v zapadakove slovenska, kde sa muchy tocia. Vdaka kolegom a znamym, ktorych tam spoznal, si nasiel dalsie a dalsie miesto, ziskal skusenosti, referencie, presadil sa, zaujal vacsich zamestnavatelov a je dnes v prahe a robi dialkovo pre znamu zamorsku firmu a byt si bude kupovat v hotovosti v centre prahy. Lebo na to ma. Postupne od prace k praci presiel z nuly na sto. Nesedel doma a necakal, kym ho objavia a ocenia.

Kym autorka akoby chcela aby jej hned do lona padla dobra praca za slusny peniaz. A toto jej vycitaju.

dimitra
16. jún 2014

@mima4 ale ano zlyhala som, aj ked to nelutujem,ale sak sa bavime o tom ze otec zlyhal v tom, ze sa nechce starat o dieta a nie tom ze ako som zlyhala ja. To su dve rozne veci. A myslim ze vela ludi tu uz par krat zlyhalo, niekto vidi zlyhanie v jednej oblasti iny v druhej. Je to ludske sa mylit, ale tu nejde o jeho sexualne zazitky a zlyhanie pri nich ale o to, ze zlyhal ako rodic. Pochopila? Polopatistickejsie to napisat neviem. Ano, aj ja som odisla, ale ta zena ma male dieta, to si ho ma zavesit na chrbat a vybrat sa do sveta? Sak povedz konkretne aku pracu mas na mysli, co ma podla teba robit? Vela je o stasti, ci akoze vsetci si teraz zoberieme batohy a hajde??? Ci ako? Potom kto ta obsluzi v restike? Kto za tebov umyje toalety v nemocnici Kto ti napecie chlieb a podoji kravu? Mlieko sa nerodi v obchodoch.Takze nelamentujme ludia..prave sme dostali riesenie. Podme vsetci robit do zahranicia alebo na dobre platene miesta, len co budeme potom jest a pit a ako budeme nasrate ked pojdeme s kociarom a chodnik bude sama diera. Fakt dobry napad. Ty by si mala ist do politiky ti poviem. Proste NIE ak bude normalne zamestnana v robotnickej triede na slovensku, nema sancu zit normalne . Katalaves moro mou?

dimitra
16. jún 2014

@moonlight1210 ano ja som za, nech si najde pracu, ved aj ona sa musi starat o deti, ja len pisem ze to ma byt rovnym dielom

dimitra
16. jún 2014

ok, idem si balit veci Papa

mima4
16. jún 2014

@dimitra
nie su to dve rozne veci!!! Dat dietatu milujuceho otca, seriozneho cloveka, ktory ho nielen splodi ale bude s nim zdielat svoj svet, venovat sa mu, lubit ho, lubit jeho mamu je vobec ZAKLAD pre vobec uvazovanie o dietati!!! Ty si vedela, ze tvoj milenec je zenaty... mal ta jedine na spestrenie svojho zivota a predsa si fungovala v takom vztahu....a je mi luto, je velmi smutne, ze nelutujes, čo si svojmu dietatu sposobila!!!

A tu nejde o chlapa, tu si chybu spravila aj ty...a vzdat sa zodpovednosti ci skor svojpravnosti... za to co sa deje ti nepomoze! Ty si si podrbala zivot, ty si teraz nervna zena, ktora je na vsetko sama... ty si prispela k tomu, ze dieta ma otca, ktory ho ma na haku...

Nie, batohy nezoberiete vsetci, vzdy ostanu (zvacsa) ti, co nevedia sa hybat vo svete a budu muklovat za minimalnu mzdu...toho sa ja nebojim 😉 Ludia su tak vyvinuti, vzdy su ti silnejsi, ambicioznejsi a ti ktorym uz nic vlastne neostava... a budu makat za minimalnu mzdu... a nikdy neodidu do zahranicia - je to normalny vyvoj, rozdelenie spolocnosti..nemozu byt vsetci uspesni... potom by "tam hore" bola velka tlacenica.

mima4
16. jún 2014

@dimitra
neber to osobne...ale ty aj ked si najdes ineho chlapa, dopadnes rovnako... si typ zeny, co rozum zakopala niekde na zahrade... a ma nulovu logiku, intuciu, chapavost... vzdy cely zivot budes narazat iba na miestnych somarov...

toto neber, ze ta chcem urazat..ideal by ta bolo "zobudit"... ale mozno si na tieto slova raz spomenies...

erika04
16. jún 2014

@mamusa909
Ahoj,
pises, ze si casnicka a mas cas pracovat tak od osmej do stvrtej. Ved to je super cas. Hlavne teraz v lete ked ma kazda druha restauracia otvorene aj letne zahradky a potrebuju vypomoc. Ja som este za studentskych cias pracovala ako casnicka a stale to bolo tak, ze cez obedy. Od tej pol jedenastej do tretej zhruba som tam bola. Dalo sa nieco zarobit, aj na prepitnom..
Chod do kazdej jednej restiky vo vasom meste a pytaj sa osobne. Nehladaj inzeraty na nete, restauracie maju vacsinou vylepene plagaty, ze niekoho chcu u nich na dverach. Alebo sa proste slusne opytaj, za to nic nedas 🙂
Drzim palce a napis ako si dopadla

kaktusik007
16. jún 2014

@dimitra Δεν καταλαβαίνω

dimitra
16. jún 2014

@kaktusik007 giati?me ti exis problem? Egrapso prin kala. I ti nomizis esi oxi? 🙂 🙂 🙂 🙂 Esi xeris elenika,i tha grapsis me google?

dimitra
16. jún 2014

@kaktusik007 giati?me ti exis problem? Egrapso prin kala. I ti nomizis esi oxi? 🙂 🙂 🙂 🙂 Esi xeris elenika,i tha grapsis me google? A nemusis pisat ...den katalaveno' staci napisat den katalava. To idio ine

kaktusik007
16. jún 2014

@dimitra ak o tom nevies, grectina ma trosku "viacej" podob. Okrem ineho je aj cyperska grectina. Ale to je jedno, zacala si s tym... Tak som ti odpovedala v tom jazyku, ktory si si zvolila. Pretoze ja fakt nechapem - a myslim ze nie som jedina.

dimitra
16. jún 2014

@mima4 neberiem tu nic osobne. Len nechapem z coho tak sudis. Ale ani neodpisuj. Vlastne ma to vobec nezaujima. Len by som chcela poprosit uc sa psychologiu a analyzu osobnosti na ludoch co poznas. Dakujem

dimitra
16. jún 2014

@kaktusik007 viem o grectine dost a den katalaveno je v normalnej grectine a mozno aj v tej cyperskej to fakt neviem. Stretla som sa len stym ze cyprus pouziva povacsine anglictinu. A som sa normalne pytala ci ju ovladas nemal t byt vysmech alebo nieco podobne. Pisala si v elenike nie katinke z toho som usudila ze ides cez bejaky prekladac. Ja rizumiem aj elenike aj latinke, takze je jedno ake pismo pouzijes 😉

cobhan
16. jún 2014

@kaktusik007 spravne su obe 🙂 len zalezi ako to clovek povie

kaktusik007
16. jún 2014

@dimitra naschval somti to tak napisala. A to ze na cypre sa pouziva vacsinou anglictina - nemam slov, asi ziadneho rodileho cypercana nepoznas ;) aj ked ano - do 60 tych rokov bol cyprus anglicka kolonia, aj preto sa tam jazdi vlavo.
Ale to sme uz uplne mimo temy - proste ked si vytiahla grectinu, tak som ti grectinou odpovedala. Aj pekne pisanou - osobne milujem tie pismenka ;)

mima4
16. jún 2014

@dimitra ja sa na tebe nic neucim, vzdy take zeny ako si ty boli a aj budu..proste niekto musi vyplnit tu dieru a obetovat sa...

sissy27
16. jún 2014

@dimitra áno, aj on si mohol držať vtáka v nohaviciach alebo navliecť gumu...ale pri takýchto "vzťahoch " platí jedna zásada : keď suka nedá, pes ne.ebe...

dimitra
16. jún 2014

@kaktusik007 nie nepoznam.ja poznam vela grekov. A kludne napis este nieco tymi pismenkami 🙂 ale upozornujem. Google preklada nie velmi dobre 🙂

dimitra
16. jún 2014

@kaktusik007 ale popravdr mne sa ten jazyk nepaci vobec

soporova
16. jún 2014

Necitala som diskusiu, ale poviem ti, preco si ,,usla,, z cr. Preco si mu zobrala deti? Teraz sa cudujes ze zuri, on neuvidi svoje deti, a ma ti platit? Rozist sa da aj slusne, resp. treba pozerat na zaujem deti....ale vy sa mstite jeden druhemu, co keby si mu slusne zavolala ze ako by to chcel on. Teda riesit vztah s detmi, stretavanie...aby di nebola prekvapena aky dokaze byt super otec. Moj sa takisto spraval...na cas s nami nebyval ale deti som mu dala vzdy aj ked so zatatymi zubami, ale nestihala som sa cudovat ako sa snazi sa im venovat...a dalsia vec. Nenas male deti , zamestnat sa mozes. Preco ma on platit a ty co das pre vase deti? Si velmi deprimovana. Skus sa upokojit, poriesit veci v klude s rozvahou..drzim palcr

moncsi1208
29. jún 2014

Ahoj,ked mas jeho pripomienky napisane,tak mas dokaz o tom,ako sa sprava skutocne,mohla by si to vyuzit na sudnom pojednavanim.podruhe,sud dokonca nepotrebuje ziadne papiere o tom,ako zaraba tvoj ex,nakolko oni maju kontakt na socialnu poistovnu-viem,lebo moj druh tiez nepotreboval ziadne doklady o prijme,len potvrdenia o tom,ake ma vydavky-plyn,elektrina,atd,tie nevyhnutne,potvrdenie o tom,s kym byva.cez socialnu poistovnu sa da vsetko overit,samozrejme,ked ma vyplatu na cierno,tak aj s tym sa da nieco robit.staci oznamenie na inspektoratu prace alebo na danovy urad.mozno to znie hnusne,ale ked on sa sprava tak....neviem,ci si dokladovala zdravotny stav tvojich deticiek,ked mas o tom lekarske potvrdenie,tak ti to pride tiez akurat vhod.o tom,ze si nezamestnana,alebo nemas sancu sa zamestnat,radsej nehovor,lebo nedajboze aby zacal s tym,ze nevies sa starat o deti.su pravnici,ktore ti ochotne pomozu,existuje pravnicka poradna aj pre tych,ktore by si to nemohli dovolit.drzim ti palce

@mamusa909 a este nieco,ked som sa rozviedla,akurat vtedy sa nam skrachovala firma,ostali sme na ulici skoro 200ludi.mala by som moznost zamestnat sa hned,ale v hypermarkete ako pokladnicka,nakolko som tam uz vyse rok pracovala popri prace.po rozvode som sa musela rozhodnut,idem tam na trvalu,ale pocitat s tym,ze praca cez viked,do 22.00 vecer,pritom cakat na predvolanie,lebo moj ex by si dal zobrat maleho aj napriek tomu,ze sa starat o nom nevie,len preto,aby mi mohol znicit zivot.tak som sa vzdala toho,ostala som doma,ja mam stastie,ze mozem pracovat aj tak.viem,o com rozpravas,nie je lahke,v ziadnom pripade.citala som,ze su mamicky,ktore podaju inzerat, o opatrovanie deti....mohla by si to skusit,ako privyrobenie.
Hlavne je,aby si vsetko dokladovala,treba vyriesit tvoje veci,aby si mala vsetko pod kontrolou a najst pravnika.