Otec dieťaťa nechce poskytnúť svoju adresu. Ako mám postupovať?

mima3114
11. jan 2008

ahojte kto mi bude vediet poradit vo veci,ze som slobodna mamicka,otec dietat zije a pracuje v anglicku a nechce mi platit na dieta.vobec sa o dieta a ni nezaujima.chcela som dat ziadost o vyzivne na dieta a le on mi nechce dat svoju adresu kde by mu prisiel doporuceny list kedy sa dostavit na sud.poradtze mi ako mam postupovat.mohla by som ist na policiu a podat trestne oznamenie aby ho mohli zacat hladat cez policiu?
dakujem za rady.

elise
11. jan 2008

mima určite polícia a podať trestné oznámenie že ti neplatí výživné na dieťa a podľa zákona máš nárok aby platil aj na teba nakoľko sa staráš o dieťa do 3 rokov. v akej oblasti v anglicku robí? cez akú agentúru išiel? tak to môžeš nenápadne zistiť prípadne popýtaj sa kamarátov alebo jeho matky, alebo otca, prípadne súrodencov.
držím ti palce 😉

laurie
12. jan 2008

Ahoj Mima, co sa tyka samotnej adresy, nevies ani jeho adresu na Slovensku? (je mozne, ze trvaly pobyt ma stale na Slovensku, v takom pripade by som sposob, ako mu budu dorucovane pisomnosti, nechala na dany sud) Skus sa pisomnou ziadostou obratit na Centrálnu evidenciu pobytu obyvateľov SR, Partizánska cesta 129, Banská Bystrica. Ziadaj, aby Ti poskytli údaj o jeho trvalom pobyte a v pripade, ak nema trvaly pobyt na uzemi SR, udaj o mieste jeho pobytu v zahranici. V ziadosti uved co najviac udajov, ktore by ho mohli identifikovat - meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, údaje o jeho rodine, atd. Takato ziadost je vsak spoplatnena spravnym poplatkom.

mima3114
autor
12. jan 2008

ELISE: ved rozmyslam,ze pojdem na tu policiu a nebudem sa s nim bavit.
v anglicku pracuje ale neviem aku pracu momentalne robi.a nesiel tam cez agenturu.volala som jednemu kamosovi,tak on mi tiez nevedel povedat jeho adresu ani mesto kde byva,lebo sa odstahoval dalej od nich so svojou dalsou obetou,s dievcinou,ktoru tiez oplodnil.a jeho rodicia mi nechcu dat adresu.stale sa len vyhovaraju.oni nanho totiz nedaju dopustit.

mima3114
autor
12. jan 2008

LAURIE: jeho adresu tu na slovensku viem.on totiz byva v tom meste kde ja,asi 300 metrov dalej odo mna 🙂 ale mne na socialke povedali,ze ked on mi nechce dat jeho adresu do anglicka,tak sud urci napr.jeho mamu aby mu tu mohla preberat listy a sud mi urci minimalne vyzivne,t.j. 700 Sk a tym to hasne.ale ja to takto urobit nechcem.je svinstvo,ze on uteka pred zodpovednostou,zaraba tam 60 alebo 70 000 Sk mesacne a ja tu dostanem smiesnych 700 Sk.akurat tak na plienky.tak preto ho bud dam hladat cez policiu a ak sa to nebude dat takto,tak musim nejak zistit jeho adresu.uz som volala tam dalsej kamoske do anglicka,tak som jej povedala aka je vec,tak povedala,ze sa bude snazit tu adresu zistit.v kazdom pripade na dalsi tyzden idem na policiu ked bude robit moj jeden znamy policajt a uvidim co mi povie.a ked sa to bude dat urobit tak,ze ho daju hladat,tak to tak urobim.

mima3114
autor
12. jan 2008

a samozrejme,ze budte si iste,ze si budem ziadat aj vyzivne na seba.

elise
13. jan 2008

mima mojej sesternici odyšiem muž druhý den po svadbe do ameriky odvtedy tu nebol a nikto nič nevie. poradila som je trestné oznámenie, takže ked sa náhodou vráti tak ho čaká basa. na súde žiadala výživné od jeho rodičov aj na seba aj na malú ale urči si vyššiu sumu lebo súd to kráti. na seba ba výživu že kojíš... tak aspon 3000,-Sk súd ti to zrazí tak o cca 700 sk a na dieťa aspoň 4000 dieťa rastie, plienky,kozmetiky oblečenie jedlo ........zrazí ti to skoro o 1200 sk ale aj ty by si potom mohla dostať 3800+2300 čo by bolo 6100 sk tolko dali sesternici

andrea1158
15. jan 2008

mima3114: nechcem ti brať ilúzie, ale niet právneho dôvodu na výživné pre seba. Ak nie ste manželia, on nie je povinný ťa živiť a je jeho vec, koľko si on zarobí. To, že ty tvrdíš, že zarába 60.000 Sk je diskutabilné, pochybujem, že tie peniaze zarába v Anglicku normálne na základe pracovnej zmluvy. Podľa mňa má v pracovnej zmluve nejaký min. zárobok a zvyšok má len tak "na ruku". A to sú veci ktoré ty nikdy na súde nedokážeš. Mala si myslieť vopred na to, ako dieťa uživiš a s akým mužom ho budeš mať. A je to pravda, ak nie je možné zistiť miesto pobytu muža na Slovensku, súd ho zaviaže len k minimálnemu výživnému 702,- Sk a to môžeš dostávať zo štátu ako náhradné výživné. Viem, že si na neho nazlostená, ale je to bohužiaľ tak. Neviem, čo iné by štát mal urobiť? Inak sa to ani legilaslatívne ošetriť nedá.

mima3114
autor
16. jan 2008

uz mam adresu.konecne sa umudril a dal mi ju.idem za pravnikom,takze budem to vsetko riesit s nim.

andrea1158-a predstav si,ze ano,ze zaraba tie peniaze normalne na zmluvu v anglicku.tam je totiz nasich 60 000 sk v librach MALO.a nemysli si,ze tam davaju peniaze len tak na ruku.aj tam je totiz nejaky system.
A mimochodom andrea ty mi nehovor,ze som mala mysliet skor na to ako dieta uzivim a s akym muzom ho budem mat.lebo ja by som od neho nikdy NIKDY necakala,ze on sa moze zachovat tak ako sa zachoval.toto nebol pripad ze to bol sex na jednu noc a ja som ostala tehotna.Bol to vztah!!!a neposudzuj ked nevies co sa stalo.ja keby som dopredu vedela ze to skonci takto,tak s nim urcite nikdy nic nemam.

a co sa tyka toho vyzivneho na mna,tak ja mam informaciu,ze si ho mozem ziadat a dokonca si mozem ziadat aj nahradu za tehotenstvo a tak.

zvedavamt
16. jan 2008

ja mam rovnaky problem s adresou. na sude sa to taha uz 1.5roka a nic. tak sa na take priprav,ze budes furt volat na sud a oni nic nemusia. moju dceru zastupuje advokatka pridelene pravnou pomocou,ale ani to mi nepomohlo,skvor naopak. jeho este stale nehladaju a vymysleli testy DNA s jeho SESTROU dvojickou. 🙄 a kedze advokatka s tym suhlasila,tak sa nemozem odvolat a musime tu debilinu podstupit.

andrea1158
16. jan 2008

mima: žiadať môžem len tzv. príspevok na úhradu niektorých nákladov nevydatej matky, čo je však len po dobu 2 rokov od pôrodu, pričom za 3 roky od pôrodu sa právo premlčí. Potom nedostaneš na seba od neho ani korunu. Neviem kto ti tak informáciu poskytol, ale ak žiješ v ilúzii, tak ja ti to neberiem.

Ja som nepovedala, že si mala sex na jednu noc, ale mala si ako ty tvrdíš vzťah s mužom, ktorý si len tak zmizne a nechá tu matku s dieťaťom, to je čo za charakter? Nechcem ťa kritizovať, lebo ako sama vravíš, ja tomu nerozumiem, neviem, ako to medzi vami bolo, ale takúto vec si odhadnúť mohla. Nejde ani tak o peniaze, ale o dieťa, ktoré nebude mať celý život otca, a to nie sú len peniaze, ale aj iné veci. Láska, opora, zázemie...

V tom výživnom na súde ti prajem veľa trpezlivosti, lebo to nebude jednoduché a za právnika možno zaplatíš viac ako dostaneš. Len za jeden úkon právnej služby sa platí cca 1.500,- Sk.

elise
16. jan 2008

mima gratulujem k získaniu adresy a držím ti palčeky aby sa ti všetko podarilo. 😉 ja som ti písala čistú pravdu, robím v sociálnej oblasti aj mám skúsenosti so súdom aj ako som písala aj so sesternicou 😉

andreafa
26. jan 2008

andrejka1158, ty si strasne mudra baba, ked trepes take somariny ako je to, ze mala vediet do coho ide a s kym to dieta ma 🙄 a ako prosim ta mohla odhadnut, ze sa na nich vyserie???
aj ja som ostala sama s malou, lebo nas otecko, ktoremu som tak naivne verila nas osral po 3 mesiacoch od jej narodenia. a nic som ani len netusila. porad nam ako sa daju take veci dopredu vediet, budem ti velmi vdacna 🙂
mima tebe vela stastia a nech ten chrapun plati, nedaruj mu ani korunu!!!

andrea1158
26. jan 2008

andreafa: odhadnúť sa to nedá nikdy, ľudia sa pretvarujú, menia...a ked je človek zaľúbený, mnohé veci nevidí. Sú veci, ktoré si nepoistíš a na ktoré musíš mať šťastie a tým šťastím je aj stretnúť správneho chlapa. No aj tie baby, ktoré majú chlapov, ktoré im všetky kamarátky závidia, si nikdy nemôžu byť isté, či sa život s ním nezmení na krutú realitu. Mnohé veci sa však dajú predvídať, ....včas postrehnúť varovné signály.

anculka
26. jan 2008

Nic vzlom, andrea 1158! Ale asi nieje kazdy taky dokonaly ako Ty!
Myslim ale ze sa mima nepytala, ci snim mala spat alebo nie! 😠 Ale ci by jej vedel niekto poradit ohladom vyzivneho.

alexandra
30. jan 2008

zvedavamt neboj sa, ak su dvojcata, maju zhodnu DNA a tym padom je to relevantne.

mima3114 mozes ziadat prispevok na niektore naklady nevydatej matky spojene s tehotenstvom a zalahnutim, ale je to jednorazove.

mima3114
autor
16. mar 2008

Dakujem baby za informacie.a ty andrea1158-no ty si mozno okrem pravnicky este aj nejaka vestica ked ty tak dokazes predvidat a tie tvoje muuudrosti o vztahoch a o zivote...no teda...si mudrost sama o sebe,radsej nepis nic ako tu mas pisat bludy.zepoznas paragrafy to neznamena,zepoznas ludi,alebo ze ich vies odhadnut alebo ze si vies zivot zariadit dopredu.realita je ina ako sa pise v paragrafoch vies?
a niktora z nas nechcela aby nase deticky ostali bez otca.vies ak ma fungovat vztah tak na toi musia byt dvaja.jeden nic nezmoze.my nemozeme za to,ake ma chlap spravanie.

mima3114
autor
16. mar 2008

no a najnovsie viete co vam poviem baby?ze ten moj byvaly,mesiac po nasom rozchode oplodnil druhu zensku.dokonca termin ma na jun tak ako som mala ja,len jasom mala 4 juna a ona ma 14.cakaju dievcatko.
boli v anglicku,teraz sa vratili,su doma uz 2 tyzdne,a on sa vobec neozval,ze chce vidiet maleho,alebo ze ako sa ma,proste nic.vobec nechapem ako taky clovek moze existovat.
a ta hlupoana mu este zakazuje .ona by sa asi zblaznila keby tu mal chodit za filipkom.preto rozmyslam,ze to nejak zariadim.proste nemozem dopustit aby cela jeho rodina len tak zabudli,ze tu maju vnuca a on syna a treba sa starat.proste musim to nejako zariadit,lebo sa zda ze on sa tu narokom prisiel nahlasit na urad prace ,lebo 10 aprila mame sud ohladom vyzivneho,a nahlasil sa,aby mi nemusel vela platit.je to svinstvo.preto rozmyslam,ze to tak nenecham a budem ziadat aby sa podielal na vychove dietata a ked mi pridelia len 700 sk vyzivneho,tak mu on bude kupovat to co mu bude treba.
oni si to velmi jednoducho predstavuju.a ta jeho nova hlupa ťava,no teda,ako to ona moze este zakazovat.ved ja by som o takeho chlapa ani nezakopla co sa nestara o dieta.poradte co mam robit 😒

suzana121
16. mar 2008

🙂 🙂 🙂

suzana121
16. mar 2008

CO stakim clovekom on by sa mnel uvedomit ze ma dieta ktore ho potrebuje 😠 a sam prist a dohodnut sa

mima3114
autor
26. mar 2008

ach baby,kolko som sa oplakala tento vikend.a moja mama infarkty chyta.predstavte si,ze uz skoro 3 tyzdne je otec mojho dietata doma a vobec sa neozval,ze chce vidiet maleho.no v sobotu vecer zavolal mojej mame a viete co jej povedal?ze sa nema strapnovat a otravovat jeho mamu s tym,ze za nou chodi aj s malym filipkom,ze on ho nechce nikdy v zivote vidiet.

mima3114
autor
26. mar 2008

no nechapem ako moze taky clovek existovat.na vlastne dieta povie,ze ho nikdy v zivote nechce vidiet.no ale co uz.nikdy ho ani neuvidi.mozno raz si to uvedomi a pride a bude prosit aby ho videl,ale koppnem mu do zadku. 😠

suem
26. mar 2008

Mimi je mi to velmi luto, kvoli malemu aj kvoli Tebe. Myslim ze by si sa v nicom na chrapuna nemala spoliehat, a snazit sa co najskor zariadit zivot po novom.
A ten jeho mu zneprijemnuj ako sa da, no nemyslim tym ze mu budes vtlacat syna do ruk. Skor ho povlac po sudoch, daj preverit Danovemu uradu (prijmy zo zahranicia to oni radi 😀 ) a pod. Nech si chlapec nemysli ze z toho tak lahko vykluckuje.
Ale jednemu ver: Bozie mlyny melu pomaly, ale isto!
Pozdravujem babinu a hlavy hore.

janulka0110
7. apr 2013

Nevzdavaj sa,,ja som sa sudila skoro 4 roky.A akoze nikde nepracoval,nebol prihlaseny na urade prace,nebrigadoval a na sude vyhlasoval,ze ho zivia rodicia,ze u nich aj byva.staci ti hociaky maliky dokaz,ze pracuje.skutocne.a teraz sa podrz,mne pomohla fotka stiahnuta z fb,kde bol odfoteny ako pracuje,,este aj menovku mal.Mnoho pravnikov nam povedalo,ze sudkyna to ako dokaz neuzna,,lebo podla zakona,,,,ale nakoniec sa rozhodovalo hlavne podla toho!!!!!A pravnika som mala na pojednavani len 1x,,,a asi si vies predstavit ake uzasne to bolo ked sme sa sudili tak dlho.A to sa on odvolaval na zaujatost,,ked vycitil nahodou,,ze mam trosku navrch.Sudy si nas pohadzovali,,NR,,TT,znovu NR a potom TO a nakoniec aj tak NR.Ale vyhrala som,A mam este aj nedoplatok na vyzivnom musi platit.Takze 125e,,35e malej na ucet,,nakolko som preukzala,ze ja jej som schopna mesacne setrit po 15e,,takze aj on musi vklada na ucet,ktory je do malej 21r,uzamktnuty,plus 50e splatka omeskanyc alimentov,,ten dlh mu umoznili na splatky.Takze do 15dna v mesiaci mi chodi 175e k mojim rukam.!!!A to AKOZE NEZAMESTNANYYY,,ANI EVIDOVANI NA URADE PRACE!!!!!Budes to mat mooooc tazke,,,mne veeeelmy pomohol priatel,,psychicky ma moooc podporoval.Ale vydrz a nevzdavaj sa,drzim palce.

jankazm1
7. apr 2013

janulka0110 no to je superr ale ten cas!!! ale stoji za to teda. otec mojej malej lasky mi sice plati mesacne 100e dobrovolne ale ja by som chcela viacej.mi povedal ze som chamtiva a nic si nevazim a ze ked chcem viac mam ho dat na sud.ale on je na slovensku akoze nezamestnany(pracuje v zahranici) a aj auto dal prepisat aby nebolo na neho nic.akoze on chudacik nic nema a pritom zaraba velke prachy a ja mam z tej almuznej uzivit dieta a seba a platit vsetky seky atd. tak neviem ci sa mi oplati ho dat na sud.ale som sa docitala ze mam pravo na pravnika zadarmo tak skusim za nim sa popytat alebo co?

veronika19833
21. júl 2014

Ahojte, mam rovnaky problem - otec môjho dietata odmieta so mnou komunikovat, adresu pobytu ma zmenenu. Vyzivne platil doteraz vzdy nacas. Pokial by som chcela podat navrh na sud na zvysenie vyzivneho, moja pravnicka mi povedala, ze potrebujem zistit jeho sucasnu adresu, nakolko sud sa nebude tymto zaoberat 😠 On uz zije v inom meste, o syna nejavi ziaden zaujem uz 5 rokov, dokonca jeho priatelka o existencii jeho syna ani len netusi.. Dakujem za kazdu radu!

veronika19833
21. júl 2014

nikto nic?? ☹