Otec po zážitkoch z pôrodu nechce sex. Čo mám robiť?

ocicko
21. okt 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenost s tym, ze vas partner bol pri porode
a potom s vami odmietal intimne zit? Uz je to par mesiacov co som rodila a moj drahy o mna stale nejavi zaujem 😢 Vraj ked videl, ako ma zasivali,
tak akosi to este neprekusol a musi sa s tym vyrovnat..Ale dokedy mam cakat? ako to mam riesit? 😔 Mate s tym niektora skusenost? Dakujem.

mikalove
6. dec 2008

môj manžel sa tiež necítil byť pri porode,lebo strašne zvedaví sme si pozreli pôrod na nete,to ho odradilo ,tak som ho ani nenútila,samozrejme by som bola rada,keby tam bol ale vedela by som ,že to je nasilu a proti jeho vôli,tak si myslím,že to nemá vyznam,počkal na chodbe,na sálu šiel až po porode a už len to čo tam videl ho vystrašilo..krv na zemi,moje oči podliate a napuchnutá tvar..bolo by s nim viac starostí ako so mnou 😅 ,tí chlapy sú fakt padavky,ako už niekto napísal ,keby bolo rodenie na nich už sme davno vymrety.

sassi
6. dec 2008

MNoj sam od seba nechcel isť a ja som ho vlastne ani nevolala.
Pri 1. to nebolo možné a pri druhom som to navrhla hned ked som zostala tehotná a povedal NIE a odvtedy som tuto temu nevyťahovala.
Keby bol chcel isť, bol by začal o tokm on.
Asi som staromodna, ale mne s atieto novodobe vymysly moc nepáčia, su veci, ktoré by nemal ani manžel vidieť. Takže aj som bola rada, že sa tam nerýpal 😀
Alebo si svojho manžela beriete všade a ukazujete mu všetko??? Napr. aj ked idete na WC?

mikalove
6. dec 2008

narodenie dieťaťa neporovnavaj s kakaním.. 😀 😀 a predsa by videli len to čo dobre poznajú..ale je to aj ich dieťa ,tak si myslím,že ked chlap chce netreba mu upierať aby tam bol...a ked nechce netreba ho nutiť...majú sťastie ked majú na vyber,my bohužial nie. 😅

sendi
6. dec 2008

ahojte.ja som rada ze manzel pri porode nebol,kedze som mala komplikovany porod,on by odpadol skor nez ja. 😀 je dobre ze nic nevidel...

sassi
6. dec 2008

no ja by som ho možno ešte brala pred porodom, kym sa žena otvára, to su niekdy hodiny a dosť tlak na psychyku. A tam by mi aj na niečo aspon bol, držal za ruku, masíroval chrbát, pripadne podopieral... ale pri samotnom porody by som fakt už nechcela. To už je také... intímne...
Moj 2. porod sa zbehol aj tak tak rýchlo, že kym som došla do nemocnice, tak už nič len rovna na porodny stol. Tam by bol uplne zbytočný...
Pri prvom som mala bolesti 22 hodín, tam by sa mi možno zišiel, ale bola som až skoro do konca na izbe, takže tam nemohol byť, na oddelení boli vtedy navštevy zakazané. A na salu tiež nepúšťali, lebo tam bolo viac rodičiek, a nemali na to ppdmienky, už je to odvtedy prebudované.

sendi
6. dec 2008

mna by len znervoznoval a stresoval by ma este viac...akoby on rodil 😝

sassi
6. dec 2008

no mne až potom povedal, že čakal chvíku na chodbe, či nebudem volať, ale ja som nestíííhááálááá
keby ste videli, ako okolo mna behali, že Jéééžiši, okamžite volajte doktoráááá!!!!
A sestra so mnou behala s tým koncom od CTG, neurobili ani klystýr, ani neholili, nič sa nestíhalo
a to som šla z domu 30 min-. potom ako mi praskla voda a do nemocky to amme asi 20km, manžel valil 160-kou 😀
A potom, ked som nevolal, šiel domov, prišiel o 4:15 domov a ja som 4:30 už volal, že mame syna 😵

erikasadek
6. dec 2008

AHOJTE, ja osm mala dvaktat cisarsky, ale pri druhom som bola neskutocne rada, ked moj muz mohol byt pri mne, tak ci tak nic nevidel, ale aspon bol pri mne a drzal ma zaruku, a obaja sme mali nasho syna, v naruci, hned aspon niekolko minut,a potom ho odniesol so zd. setrou on sam na rukach, sam mu dal prvy kupel, myslim si , ze to bolo pre neho super, a sam sa mi potom priznal, ze bol rad, ze mohol byt pri mne, a uvedomil si, ake to mam tazke , a co vsetko som si musela vytrpiet, keby nebol pri mne po druhy krat, tak to bral ze cisarsky to nic nie, je..zmenil nazor...

co sa tyka normalneho porodu, normalne muz je pri zene, takze nic nevidi..........
staci ze zene drzi ruku, rozprava, na nu, a ma pohlad na vec ako zena, teda nic vazne ani strasne nevidi.., nevidim dovod, preco by mal byt , v pozicii ako lekar aby vsetko videl..., ti ktorym sa to takto zo zvedavosti podarilo, pokial viem casto sa stava, ze ich to poznaci a na svoju zenu pozeraju inac, proste stratia o nu zaujem..
byt pri porode ano, ale pri zene, aby nic nevidel... dolezite... 😉

lefika
6. dec 2008

ten moj je asi fakt pripad 😅 on si dopredu pred porodom pozeral na youtube videa, ako to cele prebieha a bol cely nazhaveny 😕 bol so mnou cely cas a rozhodne nestal len pri hlave, este mi natesene hlasil, ze uz vidi hlavicku...v tej chvili by som ho bola najradsej zabila 😠
stratu zaujmu o sex unho nebadam 😀 to skor ja som sa dlho spametavala ☹

olinka6226
6. dec 2008

moj pri porode najprv byt nechcel, potom mu moj brat povedal ze nech ide,lebo ak to zmeska ovela pride. tak sa rozhodol ze tam chce byt. aj som mu povedala ze keby sa kedykolvek pocas porodu prestal na to citit,nech kludne ide von a nech sa nehambi. ostal po cely cas a vobec ho to nepoznacilo. teraz ked som vysadila antikoncepciu tak ho neviem zo seba striast 😀

markiza
6. dec 2008

moj bol pri oboch porodoch, dobrovolne a pri synovi dokonca videl hlavicku, porodna babica sa ho spytala ci chce a on chcel, dobrovolne, malemu prestrihol snuru... mame krasne spomnienky na porod a moju polovicku to vobec nijak nepoznacilo. 😉 skor mna, ale to je skor vyhovorka 🙂

erikasadek
6. dec 2008

TAK TO MATE stastie baby, co ja poznam tri okolo, tak tie maju ten opacny problem u manzelov, taky znechuteny ze sa ich uz nechcu ani dotknut........... 😉

markiza
6. dec 2008

mozno len tie tri baby nemali stastie, ale normalny chlap berie toto normalne 😉

erikasadek
6. dec 2008

nemali chudere, asi to bude tym, ze su dost vyberavy ti chlapi to vies iny kraj iny mrav.... 😉

ale mas aj chudacikov co odpadnu, len pripohlade na krv... 😉

markiza
6. dec 2008

erika, moj muz odpadne pri pohlade na krv, pri odbere krvi zamdlieva, ale porod jeho vlastnych deti bol taky adrenalin, tak silny emocionalny zazitok, ze vtedy jednoducho nemal sancu odpadnut. a to sa po narodeni malej a svojej prvej skusenosti mohol rozhodnut, ze raz stacilo... ale neurobil to.

prasiatko30
6. dec 2008

tiez si myslim, ze s normalnym chlapom toto nezamava - skor si zenu este viacej vazi 😉 vsak pokial sa ten chlap neciti na to aby prestrihol pupocnu snuru tak fakt z celeho porodu nevidi nic moc, akurat to co zena ktora tlaci. moj muz bol pri porode a teda nejaky psychologicky blog som na nom nevidela len viem, ze po porode ma este viac obskakoval ako pred porodom - dokonca mi pomahal pri osetrovani episiotomie lebo ja som sa na to nemohla ani pozriet 😀 - mne sa z toho zdvihal zaludok a on ma osetroval 😝

erikasadek
6. dec 2008

prasiatko markiza super.................... bez komentara.... 😉

marika80
6. dec 2008

Moj manzel bol so mnou po cely cas. A ked som potrebovala tlacit tak mi sestra zaprela nohu do jej boku a manzelovi kazala to iste. Normalne ho dirigovala co ma robit 😉 . Prestrihoval snuru a ked ma boli zasivat tak drzal malinku na rukach a utesoval ju lebo plakala. A z toho ma najvacsi zazitok (pamata si len to), ze sa onu staral sam a ako prvy 😀 ) Inac sme v UK takze to bolo v pohode a mohol ostat aj na noc (teda sme sa nepytali jednoducho ostal a hotovo 🙂 ).

marika80
6. dec 2008

sestra myslim zdravotna sestricka 😅

rejocka
6. dec 2008

🙂 Ahojte 😵 aj moj manzel bol pri porode obidvoch syncekov,aj ked len pri mojej hlave a bol mi velkou oporov a pre neho to bol zazitok,ze prvy videl nasich chlapcov a mozem povedat,ze bolo dobre,ze tam bol,aspon videl,ze to neni len tak 😉 ,neboj sa raz dva sa to vrati do starych kolaji-bol to pre neho asi silny zazitok.papa 😵 a netrap sa.

sue
6. dec 2008

...baby my sme tu síce siláčky, že koľko toho vydržíme, ale ja osobne si myslím, že pokiaľ by som videla svoj vlastný pôrod - tam odspodu a nie tak ako som ho zažila a to jest - mňa to len bolelo, tiež by som na sex nemala ani pomyslenie... prečo? Vidieť tú veľkú hlavu novorodenca ako sa tlačí von 😔 uuu... to by som vidieť ani náhodou nechcela a vcelku dosť dobre chápem pokiaľ má nejaký chlap čo to vidí blok v sexe...

rejocka
6. dec 2008

🙂 sue mas v tomto pravdu,urcite to neni prijemny pohlad,ale mal by sa odosobnit,lebo tym utrpi,len vztah a bude sa len toto riesit a maju sa teraz tesit z babatka-neni to urcite lahke,snazim sa vzit aj do pohladu muza,ale aj zeny,ze vsak zato nemoze a on nemoze svoju mysel len s tymto zamestnavat 😉

sue
6. dec 2008

Rejocka, úplne s tebou súhlasím, len som chcela tým príspevkom povedať, že poídľa mňa je lepšie obrovská fyzická bolesť (akou pôrod nepochybne je) ako vidieť na vlastné oči, ako sa dieťa prediera von cez ženine lono príroda to nádherne vyriešila, že si "tam" nevidíme keď rodíme 😝 😀

susik77
6. dec 2008

moj muz sledoval ako mala sla von a straaasne ho to zaujimalo 😎 este aj zasivanie 😎 asi si pomylil povolanie 😀
nema ziadny blok, ked som mu hovorilao tejto diskusii tak nechapal, ze to tak niekti moze brat 😎

angua27
6. dec 2008

babuľky, tak ten môj počas celého nášho vzťahu vyhlasoval, že chlap na pôrodnej sále nemá čo robiť. má doma stepovať a čakať na telefonát a potom sa riadne opiť. keď som ostala tehotná a spýtala som sa ho na to asi v 4 mesiati tehu, tak povedal, že bude tak ako ja poviem. keďže ja som ho tam chcela, tak sme sa dohodli, že tam bude, ale keby to nezvládal, tak odíde. bol pri mne celý čas, iba pri hlave, držal ma za ruku a dával pokyny na tlačenie. žiaden iný hlas som nevnímala iba jeho, vlastne ja si s pôrodu skoro nič nepamätám, len to, aká bola úľava, že môžem tlačiť, tak mi on väčšinu porozprával. ale som sa ho pýtala, dole nič nevidel, ani sa nepozeral. napriek tomu, mal dlho blok čo sa sexu týka. až dodatočne som zistila, že to však nebolo s pôrodu, ale s toho, že ma už nemiloval a nevedel ako mi to povedať. nakoniec som to ukončila ja. doteraz som však rada, že pri pôrode bol a on to tiež berie ako silný zážitok a že je rád, že tam bol. má veľmi silné puto zo synom od začiatku. 😉

sassi
6. dec 2008

ja si teda nepamätám z porodu nič nejaké hrozné, ani bolestivé
možno, keby tam bol, tak sa viac "opustím"
Ale zasa mala som ukažkove porody, rychle a bez komplikácií.
Pri 1. som sice cítila bolesti od polnoci a malá sa narodila o 22:10, ale mala som cely den len slabe bolesti do krížov, skor tlak a samotne pravé kontrakcie a cely porod trval do 2 hodín.
Pri synovi komplet od zobudenia sa na prasknutie vody po zašitie 3 hodiny. Mne sa to zdalo tak rychlo, že ked som sa ráno zobudila, chytila som si brucho, či sa mi to celé len nesnívalo 😀

Fakt neviem, nočo by mi tam manžel bol, len by zavadzal sestričkám 😕 No a mala som aj super sestričky, jedna ma držala za ruku, aj ked mali vela roboty, jedna kočka rodila hned ako mna von vyviezli.

zuzkaprofant
6. dec 2008

Moj muz ide ci chce alebo nie 😀 😀 ja som mu povedala ze sama rodit nebudem nema na vyber 😀 😀

susik77
6. dec 2008

sassi: ku mne prisla sestricka tak raz za hod., al. ked som ju zavolala zvoncekom 😕 rodila som 13 hodin. takze ja som velmi manz. ocenila. vymienal mi CD-cka 😎 podaval vodu a ja som stale pochodovala aby som rozchodila kontrakcie 😎

sassi
6. dec 2008

no ja som bola v nemocke pri dcere 2 dni vopred (kvoli uniku plodovky) a bola som vlastne cely čas na izbe, na salu som prišla až o 19:00 na CTG a o 22:10 bola mala na svete. No a na izbe som bola s 2 kočkami, keby som mala byť cely čas na sále, asi by som sa zbláznila. Takto to bolo fajn, ako doma (trošičku). Sestričky chodili stále, či sa niečo nezmenilo.
Ona to bola taka mala nemocnica, vybavenie slabé, možnosti nič moc, ale o to lepší personál. teraz to tam cele prebudova a a manžel už k porodu može isť.
Vtedy sa dalo iba vtedy, ak žena rodila na sále sama (čo nebol moj prípad, vždy ked som rodila, tak tam boli aj ine ženy). Mohla som isť rodiť aj inde, keby manžel pri porode chcel byť.
Ale nechceli sme.

sassi
6. dec 2008

Inak počula som aj ten nazor, že manželov pušťaju k porodu aj preto, že sa sestričky potom tolko nenarobia 😖 Však tam ma mamička manžela, tak načo by sa namáhali 😠
Ale aj to, že doktori su vraj príjemnejší, ked tam manžel je... no ja neviem, ja som mala fajn doktora pri synovi. Pri dcere to bol buran 1. stupna, to by ani manžel nezachránil 😠 😠 😠

No ja som sa ani tak neobávala, že by som sa manželovi zhnusila, za to čo by tam videl. Videl už aj horšie veci, ked sa mi po operácii nehojila 15 cm rana a on mi to ošetroval. Jemu take veci nič nerobia. Ale asi by sa tam citil trocha trápne a bezmocne...
No uvidíme či pojde pri treťom 😀 😀 😀 (ak raz bude...)