Otec po zážitkoch z pôrodu nechce sex. Čo mám robiť?

ocicko
21. okt 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenost s tym, ze vas partner bol pri porode
a potom s vami odmietal intimne zit? Uz je to par mesiacov co som rodila a moj drahy o mna stale nejavi zaujem 😢 Vraj ked videl, ako ma zasivali,
tak akosi to este neprekusol a musi sa s tym vyrovnat..Ale dokedy mam cakat? ako to mam riesit? 😔 Mate s tym niektora skusenost? Dakujem.

bershka
18. máj 2011

necitala som celu diskusiu, ale reagujem na jej nazov....

su chlapi, ktori to nezvladnu, ale moj keby nechcel byt pri porode, tak mi klesne v ociach az na namsamspodnejsie dno... sulozit ano a podporit zenu v bolestiach nie?

titkovamiriam
18. máj 2011

@ivettka74 ja som niak nechcela od zaciatku kazdeho tehotenstva som to vnimala asi ako ty ze je to moja chvila a moja vec a nechcem nikoho okrem dvoch sestriciek a lekara pri sebe nikoho.A to mala porody fakt ze pohodicka ake by som dopriala kazdemu 🙂 inak mam aj malo kamaratiek ktore chceli pri porode priatelov a kamaratku ktorej muz bol a dodnes jej to vyčíta že to nemusel ale isiel koly nej.podla mna ho nestresoval ani samotný porod ako veci okolo toho.Ja som pri Marekovi bola este 15 min pre porodom pod srchov-neviem co by mi tam priatel pomohol a samotny porod bol o dvoch zatlaceniach a potom ked zacal ten kolotoc a porodnik sam nechapal co sa stalo az kym som neporodila placentu no stacilo mi samej...
Ked som rodila Milana to bola noc-lezala som uz pred 2t. v nemocnici tak naco by som koho budila rano som si domov zavolala.A pri Michalovi by to z domu ani nestihol lebo tiež som bola skor v nemocnici a porod som mala do hodiny ked mi praskli vodu 🙂

sisaha
18. máj 2011

@ivettka74 poznam jednu zenu, ktora mala nazory ako ty a zachadzala az tak daleko, ze si rano davala budik hodinu pred mužom, aby sa stihla nalíčiť a upraviť. Aby, ked muz vstane, tak ju videl v dokonalom stave 🙂. Ty babatko iba cakas, si mladucka. To, ze tvoj partner nebude pri porode, nemusi znamenat, ze bude s tebou zit do konca tvojho zivota. Ja ruzove okuliare uz davno nenosim a dovod, aby partner nebol pri porode, lebo co ak sa mu zhnusim mi pride detinsky... prajem ti, aby sa ti tvoje sny naplnili, ale o takych 10 rokov sa k svojmu prispevku vrat a precitaj si ho este raz. Prezity porod otca mimo diania ti urcite nezaruci manzelstvo na cely zivot. Nad tymto sa mozem iba pousmiat 🙂

ivettka74
18. máj 2011

:D akoze znie mi to trosku vtipne ze "sulozit ano a podporit zenu v bolestiach nie" Ono mi to pride fakt ako keby ten chlap okrem tej suloze sa nijak inak na tom tehotenstve nepodielal...Ako ja som len v 17tt ale ten moj je taky uzasny a robi pre mna tak strasne vela ze niekedy mam pocit ze si to ani od neho nezasluzim...Nechcela by som ho uz trapit pohladom na mna na porodnej sale...

cervena_ciapocka
18. máj 2011

@bershka zdá sa mi trošku zvláštne čo píšeš. Prečo by muž mal klesnúť v niekoho očiach keď nechce byť pri pôrode? Nie každému robí dobre pozerať sa na "utrpenie" blízkej osoby. Môj manžel nechce ísť k pôrodu a ja ho plne chápem. Je veľmi citlivý a pre mňa oveľa viac znamená to ako sa ku mne správa teraz, že mi pomáha a robí všetko čo mi na očiach vidí.

Skôr sa mi zdajú úbohí muži, ktorí odmietajú intímne žiť so ženou po pôrode, lebo napríklad ešte nechudla ...

leleh
18. máj 2011

@ivettka74 absolutne s tebou suhlasim 🙂.Bavila som sa na tuto temu aj s mojou gynekologickou a zhodli sme sa na tom ze chlap pri porode nema co robit.

ivettka74
18. máj 2011

@sisaha Opat vycuc z toho na co dokazem reagovat... ako ak zo mna robis taku sliepocku ze si myslim ze moji rodicia spolu vydrzali len preto ze otec nebol pri porode tak si to skus precitat este raz a skus si precitat aj celu tuto diskusiu od zaciatku ale to sa asi nikomu nechce..lahsie je reagovat na 2-3 vety z prispevku s ktorymi nesuhlasim ako precitat si to tu cele a skutocne prist na to na co som vlastne reagovala... 😀

ivettka74
18. máj 2011

@leleh Suhlasim s tebou a som rada ze aj odbornici maju podobny nazor

sisaha
18. máj 2011

@ivettka74 ja z teba sliepku nerobim, to by som si ani nedovolila..viem o com je diskusia. Chlap ktory tam chce byt, nech tam je, kto nechce, nech nie je. Ale nepis nad ramec veci a nespominaj obriezky a manzelstvo az do smrti... 😀

aliza
18. máj 2011

@ivettka74 je mi jasne, ze tvoje nazory tu nebudu mat pozitivne ohlasy, ale dovolim si s tebou vo viecerych veciach suhlasit. je proste taka doba, kedy muzi chodia k porodom, je to 'in' a aj ked si to neprizname, muzov do toho priamo ci nepriamo nutime, nuti ich tento novy 'trend' a muz, jesitak, si povie, jasne, chcem pri tom byt, preco by som to nemal zvladnut, ked to zvladli ini? ale realne nevie, do coho ide a aj ked je pre neho narodenia potomka uzasnym dojimavym zazitkom, ze dokonca vypusti tu slzu, casom sa to v hlave rozlezi, spomienka zacne z hlavy vyprchat najma pri kazdodennom kolotoci starostlivosti o male a zacne sa vynarat len ta predstava samotneho porodu a moze sa stat, ze sa odrazu zasekne v intimnostiach. Ja som videla par porodov priamo, zpredu a nebolo mi to ako zene prijemne, prave naopak. Takze viem pochopit muzov, ktori maju neskor problem pri sexe. Ja som svojho muza pri prvej dcere nenutila, ani nebol vtedy na SK, aj ked mi to bolo luto lebo vsetky kamosky muzov pri porode mali, ale nakoniec som bola rada, ze tam nebol, mala som pri sebe mamku a bolo to super. Pri druhom synovi som to nechala na nom, v den porodu isiel normalne do roboty s tym, ze cely cas som nevedela, ci pride alebo nie. Vobec ma to netrapilo, mala som pri sebe zase maminu, bolo nam spolu super a nakoniec muz prisiel pol hodinu pred samotnym narodenim maleho. Ale on je lekar, par porodov dokonca sam odrodil, takze vedel, do coho ide a ako to tam dole pri porode vyzera. Sexualny zivot nam to neovplyvnilo. Ale nikdy by som to nemohla vyzadovat od muza sposobom, ze aby videl, ako trpim a ako sa velmi pre neho obetujem a ine zvasty. To je fakt velmi plytke a necudujem sa, ze neskor dochadza k rozpadu vztahu. Ja nepotrebujem nikomu nic dokazovat, som na seba hrda, zvladla som to uplne sama, dokonca bez epi a co si mysli muz, je jeho vec, nebudem si predsa nic vynucovat. Ale ak si muz zenu nevazi v normalnom zivote, tak ucastou pri porode sa to urcite nezmeni. ked som bola smutna pri prvom porode, tak mi muz povedal, ze pozri, vacsina tych muzov, co bola pri porode, hovorila, aky to bol zazitok, ako svoje zeny za to miluju, atd. a dnes uz je kazdy rozvedeny a ma druhu zenu a dieta. Takze to, ze je muz pri porode, nie je ziadna zaruka, ze si bude vazit zenu viac alebo viac lubit alebo ze ju nikdy neopusti. Jasne, ak muz nastoji a citi sa na to, tak preco nie, ale aj tak si myslim, ze porody boli vzdy zalezitostou zien a urcite to malo svoj vyznam.

piacere
18. máj 2011

@ivettka74 ja sa svojmu partnerovi páčim aj napriek tomu, že ma pri pôrode videl 😝

Neberiem ti tvoj názor a rešpektujem ho 😉 Len tvoj prvý príspevok na mne nezanechal dojem, že prítomnosť partnera pri pôrode neodsudzuješ 🙂

toť vsio...

ivettka74
18. máj 2011

@sisaha A este ak mozem jednu vec...ja som nikde nenapisala ze nechcem chlapa pri porode preto ze sa bojim ze sa mu zhnusim...ak som to niekde napisala tak v tejto chvili pred tebou sklanam hlavu...Nerozumiem preco si moj prispevok vysvetlis po svojom a potom mi tu pises nieco co je uplne ale uplne z cesty..Ja osobne nechcem chlapa pri porode, pretoze by som nechcela aby ma tak videl a preto, ze by som sa citila pri tom nepohodlne....Mam taky problem, mavam velmi silne migreny a teraz v tehu je to este horsie kedy nemozem na to ani nijake lieky ktore by mi zabrali...Ale vzdy ked to na mna pride zaleziem do postele alebo sa uplne stiahnem a sama trpim svoju bolest...Vtedy mi je jednoducho lepsie ked som sama, co mam chodit za priatelom a stiskat mu ruku a hovorit ako ma to strasne boli??? Ano ano teraz zacnete reagovat na to ze nemozem porovnavat migrenu s porodom, ja to ani neporovnavam, ale ked jednoducho bolest lepsie znasam sama a nerada som ked ma niekto v takom stave vidi tak preco mam tym obtazovat aj okolie a hovorit aby sa posielali na mojej bolesti??? Uplne skvele to vystihla aliza.... Ako ja ani nehovorim o tom ze pritomnost alebo nepritomnost otca zaruci ze budeme spolu do konca zivota ale presne ako to napisala ona, je to trend a cim viac sa s dnesnymi trendami stotoznujeme tym horsie nasledky to pre nas ma...

piacere
18. máj 2011

@bershka ideš do extrému... presne toto isté by mohol povedať žene muž, ktorá by mu pred pôrodnou sálou povedala: "stop!". Mohol by sa cítiť urazený, dotknutý.... keď sa na to dívame tvojim postojom...

myslím si, že toto je téma, ktorá nemá mať extrémy do jednej ani do druhej strany... keďže žijeme v dobe, keď veľa žien prítomnosť partnera pri pôrode chce, keď sú partneri, ktorí chcú prežiť pôrod so ženou, keď to dovoľujú dnešné pôrodnice....

táto téma by mala byť o kompromise, pri ktorom by boli uspokojené obidve strany... a v prvom rade by to mala byť téma o ktorej sa partneri otvorene rozprávajú... žiadne "nonono", "nesmieš", "nechcem", "nebudem sa s tebou o tom baviť".... zvážiť pre a proti pre obidvoch a rozhodnúť sa....
😵

cervena_ciapocka
18. máj 2011

Asi budem písať trošku mimo tému, ale keď tak čítam aj rôzne iné témy, tak sa len čudujem čo za mužské individuá existujú. Ako sa správajú k ženám. Jeden má "traumu" po pôrode, ďalší nalieha na ženu v tehotenstve aby mali sex aj keď ona nechce, alebo nemôže, po pôrode ju zas odmieta a kopec iných vecí kde sa mi až rozum zastavuje. Tak ako pôrod nie je o tom či tam muž bude alebo nie, či budeme mať všetko od prvej sekundy nafotené či nie, tak isto ani manželstvo (a zvlášť šťastné manželstvo) nie je o tom, že budeme mať sexuálny život ako z knižky.

A z preto by si už len podľa názvu tejto témy mal každý muž a každý pár poriadne zvážiť či bude pri pôrode alebo nie. A muž, ktorý si myslí, že to bude malina, nech si radšej pozrie nejaký film o pôrode, ktorý môže kedykoľvek stopnúť.

michele11
18. máj 2011

Ja som priatelovi dala na vyber, ci tam ist chce alebo nie, dokonca jeden cas som vravela, ze ho tam asi ani nechcem, ze radsej dulu, ale posledne mesiace sa tehotenstvo skomplikovalo a nejako automaticky vyplynulo, ze tam so mnou pojde. Neslo mi o to, aby videl, co si tam ja vytrpim, ale o to, aby mi bol oporou, lebo nemocnicny personal, nic v zlom, ale vela empatie sa od nich cloveku nedostane. Cele to trvalo dlho a urcite to nebol pre neho najveselsi zazitok, ale ani neomdlel, ani traumu nema, ale ako prvy videl dcerku, fotil ju... A myslim, ze vztahu neuskodi, ak zenu sprevadza muz pri porode, myslim si, ze toho spoza hlavy az tak vela nevidi, a mal by sa spolupodielat aj na prichode babatka na svet, nech to nie je len umyte a navonane dieta, ktore mu donesu ukazat na chodbu.

cervena_ciapocka
18. máj 2011

@ivettka74 súhlasím s tebou, aj ja lepšie znášam bolesť a situácie kde sa bojím sama. Potrebovala som napríklad ísť na jeden stomatochirurgický zákrok a viem, že keby tam so mnou niekto bol tak sa bojím ako malé decko a sama som to myslím v pohode zvládla. Tiež keď som šla na kyret po potrate, tak kým bol so mnou manžel som sa bála aj pocity nič moc, ale keď odišiel a bola som na to sama lepšie som znášala.

ivettka74
18. máj 2011

@piacere :D netreba to vidiet len cierne, alebo len biele, je super ze sa pacis partnerovi aj po porode ja ti to neberiem :D a co sa tyka mojho prveho prispevku opat sa opakujem...Reagovala som na celu temu a aj na uplne prve prispevky, preto sa ti mozno zdal byt negativny, ako neodsudzujem nikoho kto sa rozhodne byt pri porode, ale nutit chlapa aby videl tvoju bolest, je "trosku" necitlive...

bershka
18. máj 2011

@piacere
@cervena_ciapocka presne aj to som mala na mysli, ze neschudla, tak ju odmietaju... ja neviem, pre mna bol mm absolutna opora pri porode. neurobil ani prd, ale jeho pritomnost bola pre mna nadovsetko... dobre, aj ja neznasam krv, ihly a bolest, ale keby som mala byt pri operacii jeho semenikov, a chcel by to, urcite neodmietnem

vierka0
18. máj 2011

moj manzel nie je nadseny predstavou pritomnosti pri porode..ja by som bola rada keby tam bol, najma preto, aby tam bol niekto, kto mi je blizky..aj ten personal sa potom sprava inak ak je tam niekto kto nie je napichany a neskruca sa porodnymi bolestami (aspon podla toho co som pocula znamych).. no nutit ho nebudem..ak sa rozhodne byt tam so mnou, budem rada, ak nie, budem to respektovat (pritom je to skvely muz, na rukach by ma nosil kazdy den 🙂 je mi velkou oporou v kazdej zivotnej situacii) no ak by rodili muzi, ja by som tam s nim sla urcite 🙂

emo2
19. máj 2011

Pri porode som bol a zo zaciatku prvych par tyzdnou som tiez bol viac menej v poriadku, potom sa mi to nejako zacalo rozlezavat v hlave a myslim, ze aj keby som tam nebol tak si zacnem predstavovat ako to tam asi bolo. Su aj rozne videa dostupne napr. na youtube. Celkovo keby som to zhodnotil, tak samotny porod ako taky mi ani neprekazal ale skor ta strata intimity, kvoli tomu personalu, zrazu mam pocit, ze spolu uz nemame nic intimne, je to pocit ale je silny a tazko ho vedome potlacat. Niekto tu napisal, ze kedysi to zeny zvladali same s porodnou babicou, bolo to asi riskantnejsie ale ten pocet ludi tam bol mensi. No a o tom ci su muzi padavky, mozno, ale myslim, ze tu ide hlavne o to akym sposobom muz miluje svoju zenu, ak si zaklada na vzajomnej intimite tak to bude problem, podobne by to mozno videla aj zena ak by si vazila intimitu a jej muza by postretla nejaka operacia tam dole a vykonavali by ju zeny urologicky ( asi ani neexistuju ). Je lahke povedat chod do certa mas si vazit jej osobnost a nie nejaku intimitu ale to je ako rozkazovat do koho sa ma clovek zamilovat, myslim, ze laska ma mnoho podob a niekore si skratka s porodom neprekazaju.

libka1
19. máj 2011

@vierka0 nutit by som ho urcite nenutila, ved sa dohodni s nejakou dulou, viac ti pomoze 😉 a muz este mozno zmeni nazor, ja som to nejak velmi neriesila, spytala som sa ci chce, povedal ze hej, ale videla som ze to je take "divne" hej... 😀 nechala som to tak a ked sme isli do porodnice bol uz sam rozhodnuty ze ano, mne to velmi pomohlo, ze som mala niekoho pri sebe, ale viem si predstavit aj niekoho ineho, nie len manzela 😉

stardust
19. máj 2011

@vierka0 vies si predstavit aj niekoho ineho, tebe blizkeho cloveka, ktory by bol s tebou pri porode?

monika15
19. máj 2011

@leleh @ivettka74

presne tak !!!!!!!!!!!

moj tam nebol.... som sice mala cisarsky ale i tak nebol....

sestricky chodili ze sa ma obliect ze uz a ja ze N I E on nejde a on bol stym ok.... pekne
cakal vonka....

estanis
19. máj 2011

Dievcata, musim vam povedat, ze aj moj mm tvrdil, ze k porodu nepojde - to kym som este nebola tehotna. Dokonca este aj na zaciatku tehu sa branil. No cim viac brusko rastlo, tym viac sa tesil na to, ze tam bude so mnou. Bolo to super, ked tam pri mne stal a hovoril...dychaj, nadychni sa, si strasne cervena 😀 . No a po porode mi povedal, ze v telke to vyzera ovela horsie. 😀

stardust
19. máj 2011

@emo2 kolko ludi obklopovalo tvoju manzelku pri porode? U mna to bola jedna porodna asistentka, manzel, doktor na zasivanie a svokrovci na telefone.

lauricka
19. máj 2011

@emo2 intimita sa stratila, lebo si videl, ze ju videli ini muzi okrem Teba? Treba byt dospely, to je normalne, intimita medzi partnermi s tym nema nic spolocne, lekar sa na nu nepozera tak ako Ty. Neziarlis aj na jej gynekologa? Mozno by to chcelo psychologa, lebo tento pocit asi nie je moc dobry. Len ako zistit dopredu, ze chlap nie je k porodu vhodny? Mame to my, baby, tazke.

lauricka
19. máj 2011

@emo2 ja si vazim intimitu medzi mnou a muzom, ale nespajam to absolutne s lekarskym zakrokom, ktory by ho niekedy postretol a ktory by vykonavala zena lekarka.

katka888
19. máj 2011

@ivettka74
ja som zo zaciatku tiez nechcela aby bol mm pri porode, mala som obdobne pocity ako ty, v akych ôstavoch" ma zazije, ale nechala som ho, aby sa sam rozhodol ci chce alebo nie.
ku koncu tehu som sa uz priklanala k tomu, aby siel, ak chce, u mna sa zmenilo to, ze ked som videla ako sa tesi, ako s bruskom komunikuje, ako ho hladka, caka na pohyby, chcela som , aby ked sa babo narodi, aby ho vidle medzi prvymi. lebo na to pravo chlap urcite ma.
nakoniec som bola rada ze siel, mala som s kym "travit cas" chodenim po chodbe, ked som mala silnejsie bolesti, bol tam, necitila som sa ako cudzinec medzi kriciacim davom a absolutne ma nenapadlo riesit v tej chvili ci ma vidi tak, alebo onak.

verim, ze aj u teba sa s pribudajucim tyzdnom tehotenstva bude menit pohlad na porod a pritomnosgt mm pri porode.
samozrejme, plny suhlas, ze nenutit chlapa, ked raz nechce, tak nechce. ale ked chce, tak mu to nezakazovat, ak mate dobry vztah, skor to pomoze utuzit rodinu ako pohorsit 🙂

emo2
19. máj 2011

@lauricka nebude to v tom ze tam boli muzi, boli tam skor same zeny, aspon co si pamatam, pocit to dobry neni myslim, ze psycholog to ale nevyriesi, na gynekologa neziarlim aj ked mal by som mat z toho v podstate podobne pocity. Skor by bolo dobre keby zeny rodili doma ako napr. v holandsku. A intimita preco sa stratila, no pre mna je velky rozdiel nieco intimne napr. doma v posteli medzi dvoma ludmi a nieco na porodnej sale v nemocnici kde pobehuje 10 ludi. No a to co je spolocne pri oboch teda ta nahota zrazu tieto veci spaja.

drnduliak
19. máj 2011

aj ja som mala manzela pri porode, a som mu za to hrozne vdacna 🙂 bol som mnou cely cas, aj na "vzdycharni".
dokonca sa mu aj podarilo zazriet ma od spodu, ked bol pozriet malu vo vedlajsej miestnosti...a prezil to 😀 akurat si neodpustil, ze som tam mala ale riadnu dieru, hehe 😝 moj muz je lekar, teda zverolekar, tak vedel do coho ide, aj ked ja som mu furt hovorila, ze nie som ziadna fenka, kobyla ani krava 😀 a ze nech si to dobre zvazi 😀 ale zvladol to na jednotku, dokonca myslim, ze s ovela vacsim pokojom ako ked rodila nasa fenka 13 steniatok...