Otec po zážitkoch z pôrodu nechce sex. Čo mám robiť?

ocicko
21. okt 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenost s tym, ze vas partner bol pri porode
a potom s vami odmietal intimne zit? Uz je to par mesiacov co som rodila a moj drahy o mna stale nejavi zaujem 😢 Vraj ked videl, ako ma zasivali,
tak akosi to este neprekusol a musi sa s tym vyrovnat..Ale dokedy mam cakat? ako to mam riesit? 😔 Mate s tym niektora skusenost? Dakujem.

lauricka
24. máj 2011

@vanniekerk To je vsetko v poriadku. Ked sme sa bavili o vsetkych tych veciach, to neznamena, ze mam problem to zniest, samozrejme, ze dnes si moze zena vopred dohodnut, ako bude jej porod prebiehat. Niekedy ale asi rozhodne aj lekar, ja nemam skusenosti, este som nerodila. Kazdopadne, urcite vie lekar viac, nez ja. Co sa tyka porodu doma, nech sa paci, ak to niektori rodicia povazuju za bezpecne, nech tak urobia. Ja medzi nich nepatrim. Ale toto nie je diskusia k teme.

fodorka
24. máj 2011

ja by som len chccela reagovat moj manzel najskor nevedel ci chc eby tpri porodoch nakoniec tne prvy zmeskal lebo ho poslali po niekookych hodinach domov a potom sa ot rychlo rozbehlo pribehol az ke dma sili amyl uz bol obleceny...a pri tomto druhom bol so mnou vpodstate od zaciatku az do konca a bol strasne vlekou oporou a drzal sa statocne po porode nemal slov lebo potom povedal ze asi by sa rozplakal od uzasu🙂 a to by chcel este tretie ale uz to neprichadza do uvahy.... 🙂

dankadina
25. máj 2011

moj manžel bol pri prvom porode, ktorý bol komplikovaný klieštový a pri druhom sme sa dohodli, že už tam nebude, že mu zavolám ked bude po všetkom a prebehlo to v pohode, Pri prvom chcel byť ale pri druhom sa už asi bál a nenútila som ho do toho. Prišli za mnou aj s dcérkou poobede po porode a bolo 😀

zojab
7. dec 2011

Ako psychologicka, by som chcela napisat, ze urcite nie je dobre muza nutit, aby bol pri porode, myslim, ze sa maju rozhodnut sami. Taktiez ak si to zena nezela, treba to rspektovat. Myslim si, ze je to normalne, ak zena muza pri porode chce, moze jej byt velkou oporou, velmi jej pomoct a niest bolest spolu snou, ved su v tom od zaciatku spolu, tak preco nie aj pocas toho krasneho zazitku. Odmietat takuto moznost a odsudzovat zeny, ktore chu muza pri porode sa mi zda aj staromodne, lebo uz nezijeme v stredoveku, kde ludia verili poveram, existuju rozne metody porodou, ktore neexistovali, porod s edu, porod do vody a podobne, tak preco nevyuzit aj moznost mat pri porode tak blizkeho cloveka. Ak sa dvaja ludia lubia, preco by nemohli spolu prezivat bolest a radost, to ludi spaja este viac. ohladom problemu s pohlavnym stykom po porode, odporucam vyhladat pomoc psychologa, pripadne sexuologa, je to riesitelny problem a odbornik vam urcite pomoze. A co sa tyka mojej skusenosti: ja som to nechala na manzela, a nehnevala by som sa, nech by sa rozhodol akokolvek. Bol pri porode a bol to uzasny zazitok pre nas oboch, videl ma v bolestiach, videl malicku s opuchnutou hlavickou, pretoze som rodila pomocou pumpy, nelutuje, velmi nas to spojilo a vobec sa nehanbim, ze ma videl v takomto stave, ved sa milujeme a slubili sme si ze bude v dobrom aj zlom. Osobne si nemyslim, ze je to zalezitost len zeny, spolu ste dieta splodili, starali ste sa o to aby sa malo dobre v brusku (lebo aj manzel sa stara o manzelku, samozrejme su aj vynimky) spolu sa chcete on starat aj ked sa narodi, tak preco neprezit spolu aj porod, ak s tym obaja suhlasite. A pre vacsinu chalpov je to neopakovatelny zazitok, tak preco ho on pripravit?