Otec po zážitkoch z pôrodu nechce sex. Čo mám robiť?

ocicko
21. okt 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenost s tym, ze vas partner bol pri porode
a potom s vami odmietal intimne zit? Uz je to par mesiacov co som rodila a moj drahy o mna stale nejavi zaujem 😢 Vraj ked videl, ako ma zasivali,
tak akosi to este neprekusol a musi sa s tym vyrovnat..Ale dokedy mam cakat? ako to mam riesit? 😔 Mate s tym niektora skusenost? Dakujem.

drnduliak
19. máj 2011

@ivettka74 podla mna tam urcite netreba tahat chlapa za kazdu cenu, moj otec tiez nebol pri porode, aj ked uz mohol, proste niekto je citliva povaha a nezniesol by to...ja osobne by som tiez nikomu k porodu nesla. prezit to sama, dobre, ale vidiet ineho ako trpi, nehrozi...mali by so mnou viac roboty ako s rodickou 😉

libka1
19. máj 2011

@drnduliak 😀 😀 si ma pobavila, ze nie som ziadna fenka, kobyla ani krava 😀 😀

emo2
19. máj 2011

@drnduliak 🙂) ale taka medvedica, tie to maju zavideniahodne, lahnu spat a ked sa zobudia uz im male beha po brlohu 🙂

stardust
19. máj 2011

@emo2 narozdiel od samic hyeny...tie sa poriadne natrapia, kym konecne vytlacia mlada.

emo2
19. máj 2011

@stardust 🙂 no skara k comu to mame blizsie

stardust
19. máj 2011

@emo2 haloooo? hyena je velmi uzitocne zviera! Jej meno by malo byt skor komplimentom!

emo2
19. máj 2011

@stardust sak ja nic proti nim, len som sa strasne rozosmial ked som to bral ako nadavku 🙂

drnduliak
19. máj 2011

@emo2 no ale ked medvedica porodi pol kilove mlada...a zena trojkilove, pche, to je aky nepomer...

vierka0
19. máj 2011

@stardust ani nie..fakt by som chcela len manzela 🙂

janulienka1
19. máj 2011

Pri prvom nestihol ,pri druhej ano.Pohoda.Nema žiadnu traumu ved doma mi svietil stehy bioptronovou lampou.Treba to brať ako niečo prirodzene.Pre mňa to bolo super ,hlavne po pôrode ,ked som tam nemusela ležať sama. 🙂

sssimi
19. máj 2011

Čafte.
No ja som mala pri pôrode manžela a dokonca som aj zastupovala za manžela pri švagrinom pôrode.
Manžel isto miernu traumu má, keďže sa pôrod nečakane zvrtol a malú mi nakoniec ťahali zvonom. Ale ja som strašne rada, že bol pri mne. Sedel tichučko celých 7 hodin čo som sa tam trápila. Po hodine som s ním už nevládala hovoriť, keďže kontrakcie boli každé 2 minuty, tak som bola rada, že môžem v kľude predýchavať. Ale stačilo, že som vedela, že je pri mne. Pri druhom ide každopádne opäť so mnou.

A z pohladu "prísediacej".... Nič krájšie som v živote nevidela. Tá zmes citov čo sa vo mne odohrávala sa nedá popísať, ale bolo to prekrásne ako sa bábo tlačí von. Ale to si treba zažiť. Mne sa napr. nepáčili pôrody, ktoré som videla nete, ale na živo to bolo iné. Fakt kto sa rozhoduje či ísť alebo nie, tak odporučam 😉

lauricka
19. máj 2011

@emo2 myslim, ze keby si ludia uvedomili, ake nebezpecne je rodit doma, tak by inak rozmyslali, ani v Holandsku z toho "trendu" nie su lekari nadseni. Mne keby muz povedal, ze chce byt pri porode a ja mu to uverim, a potom riesi taketo dilemy, tak ma vystre asi. Pre nas to tiez nie je prijemne, byt tam a nechat si vsetky tie veci robit, rozcapene dokoran pred vsetkymi, ked uz to musim tak povedat, co nam ostava.

domidomi
20. máj 2011

Ja som mala pri pôrode svoju mamu ona rodila 4 krát a neviem si ju vynachváliť hlavne psychicky mi veľmi pomohla 🙂. Preto je dobré ked tam niekto je s vami, ale ja osobne chlapov neschvaľujem 🤐. A ako čítam manžela som tam nemala a ani som nechcela a dobre som urobila. Čakal pekne vonku za dverami ešte viac nervózny ako ja no čo by som tam s ním robila na sále veď by odpadol keby počul ako rodila jedna žena predo mnou 😀 😀. Ale je to každého páru osobná vec či muža pri pôrode áno, alebo nie. Ja som za nie. Toť môj názor 😉

emo2
20. máj 2011

@lauricka ja myslim, ze by to malo byt povolene (teda rodit doma) aj za cenu vyssieho rizika, v skutocnosti je to nieco prirodzene, len ludia z toho spravili chorobu, pripadne aspon v niecom ako izba kludne aj v nemocnici a lekar by sa privolal len v pripade, ze sa nieco zvrtlo, nie pausalne a viac menej povinne ako je to teraz. Inak, pises, ze by ta vystrelo..., keby tvoj manzel pocul teba na nieco sa stazovat aj on by mal podobne reagovat ? Preco by mali muzi drzat hrubu a krok a len vyhovovat co si praje manzelka ? ci psychicke problemy sa riesia iba v blazninci ? proste ak je niekomu zima a prechladne tak mu pomozeme pripadne s nim poriesime nejake lepsie oblecenie je tam nejake to vyjdenie v ustrety ak ma nejaky psychicky problem tak je hned sebec, ziarlivec, padavka a nech sa da liecit / riesit nas nech neotravuje ?

emo2
20. máj 2011

@drnduliak hej a vraj to je vdaka porodnikom cim dalej tym horsie, mali by nejake tabletky vyvynut aby sa rodili mensie deti a radsej nech rastu az potom ked su na svete..

dai
20. máj 2011

moj muz pri porode bol a traumu ziadnu nemal ani nema...doteraz sa tym rad chvali pred kamosmi🙂

lauricka
20. máj 2011

@emo2 myslim, ze si ma zle pochopil, tak sa tolko nerozculuj, nastastie, nie som Tvoja manzelka 😉 A co sa tyka porodu doma, myslim, ze keby si prezil pri porode problem s novorodencom, tak by si nebol taky nadsenec, ale mal si to stastie, ze ste ten problem nemali. Bud za to rad. Lenze to dopredu nikto nevie a nie je to o tom, ze z toho niekto robi chorobu, vobec to nie je o nejakej chorobe, je to o rizikach pri porode doma.....staci si o tom nieco precitat, pripadne porozpravat s lekarmi. Nie je dobre robit si nazory bez dostatocnych informacii.

lauricka
20. máj 2011

@emo2 no a k tomu blazincu, take som nespominala, k psychologovi chodia aj uplne zdravi ludia, ktori len nieco chcu zlepsit, poriesit, to je uplne normalna vec. To nie je psychiater, ani blazince. Ani som nepovedala o nikom, ze je sebec a take. Myslim, ze ani o drzani huby a kroku nebolo nic povedane, ved to tiez nie je v poriadku.
Mna len napadlo, ze by som nechcela, aby mi muz povedal, ze pojde k porodu a potom mal dake zle haluze okolo toho. To by som fakt nechcela, to radsej nech tam nejde, kludne si tam vezmem so sebou niekoho ineho.

Ano, lekar domov moze prist zachranit dieta, len to zdaleka nemusi stihnut vcas. Ja by som to nikdy neriskovala. Lebo problem sa moze vyskytnut neocakavane a ide o sekundy.

emo2
20. máj 2011

@lauricka nerozculoval som sa, to som pisal ako normalne otazky 🙂, niektore tie veci mam aj z inych prispevkov tu, netvridim, ze si to pisala ty, len su to take vseobecne nazory. Inak ak by som tam nesiel bolo by to este horsie lebo by som si predstavoval aj to co sa tam nestalo a v reale to nevyzera az tak hrozne ako v predstavach. Nieco o tom nacitane mam, rizika tam su, ale tie su aj pri inych cinnostiach. Celkovo u toho psychologa mozes liecit uz len nasledky, ja by som zasa radsej tomu predchadzal ale nie tak, ze radsej vobec nemat zenu kvoli tomu aby sa to nestalo, skor nejako zmenit ten priebeh. Napr. lekar je vedla a ked sa porod nedari napr. len s porodnou asistentkou tak potom zakroci.

lauricka
20. máj 2011

@emo2 ja necham rozhodnutie uplne na manzelovi, nech urobi ako chce a dopredu ho upozornim, ake to bude. A to, ze to kazdy vnima a preziva inak, to je uplne v poriadku. Niektori tam ani nemozu ist, niektori to spracuvaju tazko, niektori s tym problem nemaju ziaden. Kam bude patrit manzel, sama neviem, este sme sa nebavili, sa mi to este nezda zatial tema, kedze sme na zaciatku.

nicky655
20. máj 2011

@lauricka no,tak toto som si stale aj ja hovorila- ze este je cas.... no a nakoniec to dopadlo tak,ze ked mi doma odtiekla plodova voda,tak sme sa dohadovali narychlo v aute ,ze ci teda ostane so mnou 😀 sme sa este smiali,ze sa musime dohodnut ,aby sme sa nahodou nepohadali v nemocnici 😀

ale tak ostal mm celu dobu so mnou ( aj ked predtym zastaval nazor,ze sam od seba by nesiel vidiet ako trpim,ale ked velmi chcem a pomoze mi to tak pojde).
a myslim,ze je uplne v pohode a rad ,ze tam bol.Aspon videl,ze to nie je len tak jednoduche 🙂

stardust
21. máj 2011

@emo2 neviem,ako to presne vyzera v SR, ale co som sa pytala kamaratky, hovorila mi, ze sa mam pripravit, ze mi tam bude chodit kazdu chvilu niekto iny a bude sa pozerat tam dole...rodila som v nemocnici v Nemecku a jej reci sa vobec nezhodovali s realitou. Od nastupenia kontrakcii som bola na svojej izbe, starala sa o mna jedna dobre vyskolena PA, ktora vedela, kedy sa konci jej misia a k porodu musi nastupit lekar (aby sa nestracal cas, mali tam singnalizacne tlacidlo na rychlu pripravu na cisarsky rez)...takze fakt tam netreba tak vela ludi...a pravdu povediac nechapem, preco poniektori tak lobuju za porody doma, lebo ja som sa citila dobre v nemocnici ( a to sa nemocniciam vyhybam dalekym oblukom)
Tvoja manzelka vie o tvojich pocitoch po porode?

stardust
21. máj 2011

@dai mna rozculuje, ked moj chlap, svedok dvoch porodov, povie, ze by chcel este jedno dieta!!!

lauricka
21. máj 2011

@stardust presne, aj keby bol lekar doma pri porode, nikdy tam nemoze zo sebou dotrepat cele vybavenie a zariadenia potrebne na zachranu dietatka, myslim, ze ziadny normalny lekar by s takym niecim nesuhlasil a k porodu doma by nesiel

lauricka
21. máj 2011

ale to uz sme odbocili od temy, takze to nebudeme tu rozoberat

emo2
21. máj 2011

@lauricka tak a zalezi aj na tom ako prebieha ten ktory porod, aky to potom bude mat dopad. Kazdopadne prajem vsetko dobre. No a este myslim, ze extroverti to znasaju lepsie. Mozno keby to bolo ako v nemecku ( ako pise stardust ) tak to ma uplne iny dopad.

emo2
21. máj 2011

@stardust vie, ze s tym mam nejaky problem ale nie aky, o take veci ako moje pocity sa ona nezaujima, maximalne tak ci som neni hladny 🙂, v podstate vzdy si ide len za svojim a dufa, ze vsetci okolo s nou budu aspon nejako spokojni. (to nielen co sa tohto porodu tyka ale tak vseobecne)

lauricka
22. máj 2011

@emo2 jaj boze, ludia sme strasne zlozite osoby, zbytocne zlozite

juliagregor
22. máj 2011

moj manžel nechcel byť pri porode, ja som ho nenutila...potom si to rozmyslel a bol so mnou od prvej kontrakcie a až do konca....nevidel nič strašne, bol pri mne, pomáhal mi dýchať, povzbudzoval ma, za čo som mu vdačna...boli sme v samostanej izbe, nikto nás nerušil...

vanniekerk
24. máj 2011

@lauricka Myslim, ze keby si zeny uvedomili, ze hlavnymi aktermi porodu su ony a ich babatka - nie doktori, nebali by sa vziat zodpovednost same za seba. "... a nechat si robit vsetky tie veci.. co nam ostava.." Vela z tych veci MAS PRAVO odmietnut, vela z tych veci sa dokona prieci odporuceniam Svetovej Zdravotnickej Organizacie, vela z tych veci je uplne zbytocnym a vela krat aj bolestivym zasahom do TVOJHO tela. Nezahrnujem samozrejme pripady, ked zdravotnicky zasah je skutocne nevyhnutny a opodstatneny a dokaze zachranovat zivoty. Je to o respekte. Na jednej strane o respekte k zene, k jej telu, k jej nenarodenemu babatku a na druhej strane o respekte k vedomostiam a praci zdravotnickeho personalu, ked je ich pomoc nevyhnutna. K porodu doma sa nejdem vyjadrit vlastnym nazorom, iba chcem podotknut, ze ti, (citujem ta) "co lobuju za porody doma" sa v podstate dozaduju iba svojho prava porodit dieta v prostredi a sposobom, ktore oni sami povazuju za bezpecne. Objektivnost nazorov na bezpecnost porodov doma je velmi subjektivna.