Otec po zážitkoch z pôrodu nechce sex. Čo mám robiť?

ocicko
21. okt 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenost s tym, ze vas partner bol pri porode
a potom s vami odmietal intimne zit? Uz je to par mesiacov co som rodila a moj drahy o mna stale nejavi zaujem 😢 Vraj ked videl, ako ma zasivali,
tak akosi to este neprekusol a musi sa s tym vyrovnat..Ale dokedy mam cakat? ako to mam riesit? 😔 Mate s tym niektora skusenost? Dakujem.

evka
8. dec 2008

na porod sa neda zabudnut a ani na to co sa deje okolo 🙂 dufam,ze tento druhy bude menej bolestny a rychlejsi inac neviem 😅

sendi
8. dec 2008

tak vrajze druhy porod je rychly a menej bolestivejsi,ale asi to je u kazdeho inak

evka
8. dec 2008

to by bolo fajn 🙂

marorlinko
8. dec 2008

moj manzel bol pri porode cely cas aj fotil a nemal ziadnu trauma,prave naopak tesil sa z toho,ze mohol to vidiet a je rad,ze bol primne, este aj sfotil vsetko co zomna vyslo co dali do misky. on je silny a nic nelutuje,aj pri dalsom chce byt.moj manzel este aj asistoval

petka_s
8. dec 2008

baby,este mam jednu otazocku,
ak teda nahodou by mi odtiekla ta p.voda,
zoberem vzorku na vlozku,mozem sa kludne osprsit??? 😅

evka
8. dec 2008

ja myslim,ze mozes ved ked budes na stonarni tam sa potom mozes sprchovat teplou vodou to pomaha pri kontrakciach 🙂

evka
8. dec 2008

teraz som si neni ista lebo oni si budu chciet zobrat vzorku sami tej vody tak neviem,tak sa osprchujes v nemocnici ked uz budes mat zobratu vzorku 🙂

smisela
8. dec 2008

Manžel bol pri pôrode našej dcéry a bola som rada,aspoň som sa necítila osamelo,aj keď pri kontrakciách som ho radšej odháňala,to ma len znervózňovalo 😀
Počas samotného pôrodu bol pri mne a pomáhal pri tlačení a nakoniec videl malú prvý,aj pofotil a priniesol mi ju ukázať.
Keď som si prezrela fotky malej,tak som bola v šoku,mala sa narodila KP,čo som vedela ale narodila sa zadočkom a nie nôžkami a zázrak,že som ju porodila normálne 😲

smisela
8. dec 2008

A ešte k téme 🙂 nemal z pôrodu takú traumu,veď dokopy toho veľa nevidel ale intímne sme začali žiť po 5 mesiacov,blik z jeho strany a bál sa aby mi neublížil 🙂

smisela
8. dec 2008

bli - blok 😅

danulik
8. dec 2008

to fakt maju niektori chlapi z porodu traumu??
moj manzel bol so mnou, brala som to ako samozrejmost, on sa zo zaciatku sice trochu obaval, ale potom ho to preslo a zacal sa tesit 🙂 neviem si predstavit, ze by tam so mnou nebol..
keby sa dalo, tak mi nestoji pri hlave, ale pomaha doktorovi 😀
najskor si poobzeral vsetky veci v porodnom boxe, poskusal, co ako funguje 😀 a ja som trpla, ci nieco nerozbije, alebo ci nepride sestricka.. ked som zacala rodit, tak chodil nakukovat, ale dr. ho poslal, nech mi ide drzat hlavu, ale aj tak nakukoval 😀 potom kazdemu rozpraval, ake to bolo super 🙂

sasiki
8. dec 2008

Ono ten ,,blok" vznikne zrejme nesprávnym spracovávaním informácií (toho, čo pri pôrode videl a zažil).........možno by pomohla dobrá predpôrodná príprava absolvovaná aj oteckom, aby aspoň teoreticky vedel, čo ho čaká.....

olise69
8. dec 2008

Tak k tomu kričaniu- niekedy veeeeeeeeeelmi pomôže. Keď som bola pri pôrode mojej dcéry lekár sa snažil byť jemný, taktný. A ja som sa im nechcela miešať do roboty. Ale keď som videla, že to ide zle, dlho, hrozil kliešťový pôrod, mala som chuť zrevať na dcéru, nech sa zmobilizuje. Viem, už nevládala, pôrod bol ťažký, ale keď som si predstavila tie dôsledky... Povedala som primárovi, nech na ňu skúsi ostrejšie. Opýtal sa , -fakt môžem ? Potom na ňu zakričal, a dieťatko bolo na svete. Keď sme sa po pôrode s dcérou o tom bavili, povedala, že ju to riadne vyburcovalo k tlačeniu, že to mohol urobiť skôr. Čiže môj záver : neurážejte sa, ale rázne a prísne usmerňovanie môže urobiť viac ako jemné mojkanie. Na to je tam dobrý manžel.

majcik
8. dec 2008

Moj manzel ma v noci doviezol do porodnice, pockal, kym ma doktorka vysetrila a kedze to odhadli este na dlhsie, tak siel domov (my mame do nemocnice tak 8 minut autom) a boli sme dohodnuti, ze zavolam, ked sa zacne nieco diat ... Prisiel po obede, ked som mu zavolala, bola som uz na porodnej sale a bol so mnou az do vecera. Rozhodol sa sam preto a celkom to zvladol 🙂 Stal pri mojej hlave, tam ho personal poslal, aby nezavadzal. Mne to pomohlo a bola som rada, ze tam bol... okrem ineho po porode mal kto maleho odfotit a poslat SMS a zatelefonovat novopecenym starym rodicom.

A ci ma traumu? Nie ... a odkazuje, ze by to mal zazit kazdy chlap .. podla neho iba ten, kto to zazije, zisti, co je to ...

Olise - ja som sa toho straaasne bala, ze co ak na mna zacne niekto z personalu kricat. Ja to proste neznasam, ked niekto na mna krici, mna to okamzite odrovna. Mala som to stastie, ze som mala strasne fajn doktorku, ktora mi vsetko dopredu vysvetllila, ze co ideme robit a ja som si uvedomovala, ze velmi vela zavisi odo mna - aby som babatko vytlacila, na to som sa psychicky pripravovala uz dopredu .. a vysledok bol, ze ked mi doktorka povedala, ze si mam trosku oddychnut, ja som aj tak tlacila 😀 Ale pohodka, nastastie vsetko dobre dopadlo, babatko sa stastne dostalo von. Ja som chcela mat manzela pri sebe aj preto, ze myslim, ze jeho pritomnost moze ovplyvnit aj spravanie personalu k rodicke v niektorych pripadoch.

Pupocnu snuru manzel nemohol prestrihnut, maly ju mal omotanu okolo krku.

olise69
9. dec 2008

jasné- na každého platí niečo iné, však to poznáte na vlastných deťoch : na niektoré platí dohovor, na niektoré prísnosť...
na moju dcéru nikdy neplatilo vykričanie, to bola potom ešte viac tvrdohlavá a trucovitá. Ale pri pôrode to malo účinok 😀 😀 😀

tamarka
9. dec 2008

moj manžel bol pri oboch pôrodoch a každému budúcemu oteckovi to len vrelo odporúča, že to nie je nič strašné, tým myslí to všetko vidieť. Pri prvej mi stál za hlavou a pri druhej na boku a ešte sa aj do predu pchal aby lepšie videl. Povedal, že to je nádherné ako to bábätko "lezie" von. A popôrodná trauma žiadna. Prvé milovanie hneď po šestonedelí 😅

petka_s
9. dec 2008

tamarka,to je super,som zvedava ako to zobere ten moj,uz mi ostava cakat a sama uvidim 🙂

digysa
22. máj 2009

Co dodat, moj muz asistoval lekarovi pri porode....ziadne statie pri hlave.....
Ale ked to teda muza zobralo, tak by som ho este v klude nechala a nenaliehala....ved uz to, ze sa odhodlal byt s vami pri porode je velke plus 😉

martao
22. máj 2009

Ja som mala všetky cisárskym. Pri prvom boli komplikácie. MM má taký strach z porodov. Pri druhom nevládal ani čakať na chodbe. A pri treťom som mu radšej povedala, že mi robia cisársky až o 2 hodiny neskor. 😀

tamuska2007
22. máj 2009

Ja si to tiež nemôžem vynachvaliť, ked bol pri mne a manželov nazor je - že to bolo niečo užasne, a druhy krat pôjde určite zas. 🙂

ttina23
22. máj 2009

tamuska moj manzel ma taky isty nazor 😀

linddi
22. máj 2009

Ahojte, aj môj mužík bol pri pôrode a bolo to super. Veľmi mi to psychicky pomohlo. Myslím, že je to krásne, keď obaja vidíte poprýkrát svoje dieťatko spoločne a hneď v prvých minútkach jeho života. Pre mňa to bol neopísateľný zážitok mať pri pôrode manžela, na ktorý sa nezabúda a myslím, že ani on na to nezabudne.

Ešte, čo sa týka pupočnej šnúry: taktiež ju odstrihol manžel a doteraz to vie povedať malej, že on nás oddelil (pravdaže v dobrom a zo srandy).

linddi
22. máj 2009

A trauma? - dúfam, že žiadna, teda doteraz sa neprejavila 😀

murinka
22. máj 2009

moj manzel bol tiez pri porode a siel by aj druhykrat-vraj si ma vazi viacej za to co som tam vytrpela 😕 stal tam pri mne ako kol v plote a bolo mu vseliako lebo videl ako sa trapim a nemohol mi nijako pomoct 😖 po porode vsak este ,,nic,, nebolo,pretoze som sa dlho cistila a vcera som bola na zakrok-vyrezali mi vyrazku,ktora vznikla pri zrejme neodbornom zasivani 😠 ale manzel je zatial chudacik.pretoze nic nebolo uz od decembra,lebo som mala pocas tehotenstva k tomu odpor 😒 ale chceme to chvalabohu obidvaja 😎

capy
25. máj 2009

moj mangel bol pri obydvoch porodoch. pri prvom skoro odvecol, druhy super a na treti mi povedal ze ten by uz odrodil aj sam 😀 😀 😀 takze trauma ziadna

renka9
25. máj 2009

Trauma??? 😨
MM bol pri porode druhej dcery, stal mi pri hlave, cely cas srandoval s dr. a cely porod natacal na kameru!!!! Samozrejme nie z predu....Natocil posledne dve kontrakcie, potom je pauza, lebo mi pomahal na porodny stol 😀 , a potom zasa zapol kameru, ked malu vytahovali. Samozrejme, ked som bola este v porodnice, tak to kazdemu doma ukazoval...a ja som sa hanbila. No ale ked moja mama povedala, ze to bolo velmi pekne, vobec nie vulgarne, tak je to asi pravda 🙂
a kazdemu otecka pri porode odporucame 🙂 🙂 🙂

hasleerka
25. máj 2009

no mm tiež bol pri oboch porodoch a nemyslím že má traumu ... dokonca sa rád pochváli ako bol pri tom

leniciatko
10. nov 2009

aj môj manžel bol pri mne celý čas,ale potom bol z toho 3 dni chudák opitý,ale újmu nemá žiadnu,vraj normálka... 😀

mywiel
10. nov 2009

MM tiez chcel vsetko vidiet ale nepustili ho, a ked citam tuto tému tak asi aj dobre spravili, nikdy by ma nenapadlo, ze by ma mohol potom odmietat ja mu doverujem. To je smutné ze chlap sa takto uzavrie, ved je to priroda, inac to nejde, taky chlap by asi nemal byt pri porode co to nevie prehltnut, ale ten doktor co ta zasival je tiez pako ze ho nechal si chodit po sale, tu ta proste nepustia. 😕

douglas
10. nov 2009

moj bol pri obidvoch porodoch..pri cisarskom i pri vaginalnom...je pravdou, ze dva tyzdne po obidvoch porodoch sme uz mali styk, ale po vaginalnom bol taky jemny (az prilis) a tak mu hroza kukala z oci, ze som sa musela smiat. 😀
ale keby sme mali problem, tak by so urcite zasla za sexualogom al. psychologom. taketo veci netreba podcenovat