Otec po zážitkoch z pôrodu nechce sex. Čo mám robiť?

ocicko
21. okt 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenost s tym, ze vas partner bol pri porode
a potom s vami odmietal intimne zit? Uz je to par mesiacov co som rodila a moj drahy o mna stale nejavi zaujem 😢 Vraj ked videl, ako ma zasivali,
tak akosi to este neprekusol a musi sa s tym vyrovnat..Ale dokedy mam cakat? ako to mam riesit? 😔 Mate s tym niektora skusenost? Dakujem.

dididi30
6. dec 2008

hehe moj muz bol pri narodeny syna, akoze pomahal, prisli sme spolu do nemocky, ja otvorena na 3 palce a lekarka ,ze to je na dlho,ze moze ist muz po dceru do skoly a potom mu zavolam , tak on siel a ja bolesti nenormalne do hodinky od prichodu ja strasne tlaky a hovorim sestricke nech ma kuk bo mam tlaky a ja otvorena na 9 palcov 😀 tak volam muzovi nech bezi, lebo rodime a on si prave kupil v meste take a way a stihol zahryznut do stehna a hned ho aj vyhodil, kedze bolo nacase prist do nemocky, dosiel a tak sme rovno tlacili, on mi podavali vodicku a ja som tlacila o dusu a tlacila a lekarka muzovi vravi,ze kukajte a on kukal a maly bol za hodinku a pol od prvej kontrakcie vonku a tatinko vsetko videl a sledoval, dojmi uzastne do teraz o tom sniva a je cely happy🙂

sorry som sa rozpisala,ale to patri k tomu 😀 ,ze teda mi ani nestihol skoro pomoct, ale som rada,ze bol pri tom 😵

luciauk
6. dec 2008

ahojte, tak si tu čítam vaše príjemné aj nepríjemné zážitky. ja mám tri deti. pri prvom pôrode manžel nebol, ale pri druho to vyšlo. a boli sme z toho obaja nadšení, hlavne ja, lebo pri prvom som mala hrozného lekára a ten pocit samoty mi nerobil dobre. no a tretie dieťa som rodila v zahraničí. manžel bol pri pôrode, veľmi pomáhal aj mne aj personálu, keďže to bol dosť ťažký pôrod. vedel do čoho ide, strávili sme spolu úplne celý čas. obavy typu, čo si o mne pomyslí, keď ma uvidí ja vôbec nechápem. veď je to príroda, nič prirodzenejšie a nádhernejšie ako byť s milovaným mužom pri narodení dieťaťa, si neviem predstaviť. manžel bol aj v predu. pozeral sa, ako ide von hlavička. potom sám dieťatko meral, obliekal. sú to pre nás nezabudnutelné okamžiky. niektoré zachytené aj na fotkách. ja sa neubránim porovnávaniu a musím povedať, že v anglicku sa rodí oveľa kľudnejšie a v oveľa príjemnejších podmienkach 😉

3558
6. dec 2008

cauko lucia. ja som to mala presne tak isto ako lucia, ale ja som rodila iba raz, a pri porode mi bola len jedna porodna asistentka a moj muz. takze moj muz ma aj odrodil. a ziadnu traumu nema. teda aspon nic nehovoril. 😵 😵 videl uplne vsetko, aj to co som ja nevidela, ale bol spokojny. a je prevda, ze sa v uk rodi uplne perfektne. preto by som chcela o rok este jedno babo odrodit tu, a potom sa mozem vratit domov. 😅 😅

maca793
6. dec 2008

ja neviem, či by som dovolila mužovi byť pri pôrode, videla som veľa dokumentov, čo bežali na zone reality, v zahraničí bežne muži sú pri pôrodoch a nič im nie je.

olise69
7. dec 2008

sassi - to nemyslíš vážne 😠 Jedine ak by bol manžel pôrodný asistent alebo lekár. Otec pri pôrode je super vec pre oboch , ale myslím že pomoc otca je skôr psychická . Ale žeby sa sestričky menej narobili? Skôr musia brať ohľad na niekoho ďalšieho, dávať pozor, či neskolabuje, či nechodí tam kde nemá, nechytá sterilné nástroje, neskúša prístroje. Bo aj takí sú oteckovia 😀 😀 😀
A rozhodnúť sa, či ísť k pôrodu a nemať z toho traumu by sa mal otec sám. Všetci sme iní, na niektorých zanecháva traumu aj kvapka krvi. Dodnes ľutujem, že nemohol byť manžel pri mojich pôrodoch.

dididi30
7. dec 2008

lucia zuzana, aj ja som rodila v anglicku, totalna domaca pohoda a tiez manzel prestrihol pupocnu snuru a bol nadceny 😵

maca tak preco nevies , ci by si dovolila byt muzovi pri porode, ked si videla,ze muz v porodnici je normalka, ved to je ako milovanie poznate sa od a po z a toto je len toho vsetkeho vysledok 😵 😵 a manzel pri porode by mal byt, ved aj on ho vytvoril a nech vidi co to je 😉 mysim,ze to zanecha v jeho mysli dozivotne krasne nasledky 😵

olise69
7. dec 2008

dididi- 😉 😉 😉 presne tak

dididi30
7. dec 2008

olise🙂

ale suhlasim,ze nieto taketo ,,drastaky,, neznesie, ale aj tak, nech je pri tom, nech vidi,ze to nieje len o ,,ulaveni si,, 😀 ale aj o nasledkoch a pri nich trpi len a len zena a som aj za spolocnu vychovu deti, nie ze,,chcela ,, si deti, tak sa staraj...ak muz nechce dieta, tak nech ho ani nerobi 😠 😒 jaj ale to je o inom 😀 , pardon 😅

sasiki
7. dec 2008

Digysa: vyťahuješ prachom zaprášené témy? 😀 😀 😀
Ja som sa pôrodov bála a neviem si prestaviť, že by ma v tom manžel nechal samú 😕 . Brala som to prirodzene, že pôjde, vôbec som si nepripúšťala, že by nešiel. On dodnes hovorí, že si nevie predstaviť, že by v tých chvíľach čakal na telefonát a ja by som sa tam trápila SAMA. Sú to naše deti, akokoľvek sa žena bojí, alebo sa teší, neminie ju to, raz to bábätko von musí!!!!! Pri prvom pôrode sme mali šťastie na skvelý personál, ale nemala som pocit, že by to sestrička flákala tým, že tam bol manžel a pomáhal mi on 😕 . Pri druhom pôrode sme natrafili na ..............neochotnú, neosobnú, aj keď odborníčku, ale ten prístup......... 🙄 . Boli sme radi, že sme tam boli spolu, som si istá, že by si tá sestra vyskakovala oveľa viac, keby som sama. Žiadnu traumu to na ňom nezanechalo, pri prvom videl VŠETKO, pri druhom mu bolo troška blbo, tak sa nepozeral.............
Inak pre mňa nie sú padavky chlapy, ktorí z toho majú nejakú traumu alebo čo, ale tí, ktorí žene odoprú svoju prítomnosť (aspoň v nemocnici), aj napriek jej naliehaniu a prosíkaniu........

sasiki
7. dec 2008

chcela som napísať chlapi - nie chlapy 😠

sassi
7. dec 2008

no ak tam muž ide iba preto, že ho žena uprosila a neliehala, a nie preto, že to sam tak cítil, že chce isť, tak potom to asi nie je uplne správne ...
Moj by bol šiel, keby som bola na tom nástojila, ale ja som to vobec nespomínala, keby chcel isť, povedal by to sam, nie? Prečo by som ho mala k tomu nutiť?
Možno aj potom trošku banoval, lebo kvoli chrípkovej karantene maleho videl naživo až na 5. den... Ale nikdy nezabudnem, ako sa na maleho díval.

A tiež nemyslím, že by jeho neprítomnosť pri porode nejako ochudobnila jeho vzťah ku mne alebo k našim deťom. On je taký otec, akého treba hladať lupou, takeho otca by som priala každemu dieťatku 😉 A ako na manžela sa na neho možem spolahnuť v každej situácii. Vzťah manželov nestojí a nepadá na tom, či bol alebo nebol pri porode ...

dididi30
7. dec 2008

sasiki, ano totalne sebetstvo 😠 dieta za ,,dela za pritomnosti dvoch tak nech su pri jeho prichode dvaja 🙂

hehe este ma tu ukamenuju 😀

slavik
7. dec 2008

dididi30 ja mám taký istý názor 🙂

ivica2705
7. dec 2008

ahojte
aj ja idem pridat kladnu skusenost z porodu s partnerom 😉
mrzi ma ze babenka co zalozila takuto temu ma taky problem, lebo naozaj asi 100ludi 100chuti 😒 , moj partner najprv nechcel ist, a a ni ja som to od neho nevyzadovala, potom sme boli na prehliadke nemocnice {rodila som v zahranici, ako dididi 😅 } a ked sme sa vratili vravel ze tam so mnou pojde ale bude len pri hlave, ale nakoniec vsetko videl, aj ako malej vysla halvicka, a proste cely porod, a dokonca aj zasivanie videla, a dost sme sa na tom aj zasmiali, lebo sestricka ma dlho zasivala, ale za to tak perfektne ze som hned na druhy den sedela a nemala som ziadne bolesti. ale chcem tym povedat, ze potom sme sa o tom porode bavili, lebo sice ja som rodila ale s predu som sa nevidela, a bolo pekne ako opisoval ked malej vysla hlavicka, a ze sa bal lebo este nereagovala {chlap!!} ale je to naozaj len na partnerovi, ale odporucam ho tam mat, alebo niekoho nemusi to byt len partner, lebo napozaj ta podpora je uzasna, a ja sklanam klobuk pred babami co rodili same 😀 😀
pardon za sloh 😉

didi kdo by ta kamenoval 😀

olise69
7. dec 2008

je to vec názoru, určite manželstvo a rodičovstvo nestojí a nepadá na tom, či bol alebo nebol otec pri pôrode. Ale pripadá mi to krásne, keď sú pri príchode dieťaťa obaja.
Môj syn je " mäkká povaha"" , ale trval na tom, že takýto zážitok si nenechá ujsť. Skôr som sa bála, či nebude s ním väčšia "galiba". Dohodol sa so sestričkou, že keď to nebude zvládať, ľahne si vzadu na zem, aby nekomplikoval a neodpadol . Všetko zvládol, aj prestrihnutie pupoč. šnúry s roztrasenými rukami, aj si od šťastie poplakal. Ale keď som ho videla, ako nám doniesol ukázať čerstvonarodenú dcéru, myslela som , že je najšťastnejší otec na planéte. Keď rodila dcéra, pri pôrode som bola aj so zaťom,a bolo to detto. A myslím, že ja som mala väčší strach ako môj zať, ktorý to znášal velmi statočne , ale slzám dojatia a šťastia sa neubránil.
Obaja na to spomínajú ako na najkrajší životný zážitok.

pd900bo
7. dec 2008

nerozumiem dost dobre aku traumu ma mat muz z porodu.. ved kazdy dospely muz si je vedomi ze je to okrem ineho aj kopec bolesti a krvi.. a ze nevie predychat ze vidi zvracajucu zenu/ako tu niekto pisal/ alebp spotenu dokrvavenu zasivanu..? Tak moj priatel ma uz v takychto poziciach videl a to sme spolu este nerodili, len sa chystame.. a napriek tomu nie je traumatizovany ze ma videl zvracat/nie raz/... to akoze mame byt stale pred manzelmi krasne vonave a zdrave? bolo by to fajn ale zivot je o inom.. preto chlap ktoremu sa zhnusi vlastna zena pri porode je prinajmensom nedospely jedinec 😔

sasiki
7. dec 2008

sassi podľa mňa je v poriadku, pokiaľ žena rodí sama a dobrovoľne, pokiaľ si to tak obaja želajú. Z môjho osobného podľadu - ja som tam manžela chcela, lebo som sa bála, zdalo sa mi nefér, že by som si to mala ,,odpochodovať" sama, keď sme boli ,,pri tom" dvaja. Mimochodom u nás som ja tá, ktorej je zle z krvi, z pomyslenia na injekciu.....................raz som dokonca odpadla, keď mi krv brali..........ale pôrod ma obísť nemohol, pretože som tie deti nosila ja.
Moja kamoška tam chlapa dotiahla, aj keď veľmi nechcel, ale nakoniec jej tak liezol na nervy, že ho poslala preč, tak počkal na chodbe. Ženy, ktoré tam chlapa chcú, asi ho predsa potrebujú. To už je vecou každého páru, ako sa dokážu vžiť do kože toho druhého a ako sa nakoniec rozhodnú. Sú ženy, ktoré tam chlapa vyslovene nechcú a dokážu tým prejsť samé, no ja medzi ne nepatrím 😕

lucinkaaa
7. dec 2008

ja som si vyberala muza pre to, aby mi bol oporou, ked to budem potrebovat (rovnako ja jemu), takze rozhodnutie byt ci nebyt pri porode bolo spolocne a dobrovolne.

malo by to byt rozhodnutie vas oboch, vlastne by to malo byt zrele uvazenie, tiez som pocula, ze chlap je po porode v depke z toho co videl, no pride mi to prinajmensom nepochopitelne...

pd900bo suhlas 🙂

lienka55
7. dec 2008

.MM bol tiez pri porode,zo zaciatku nechcel ale potom si to rozmyslel a nebanuje toho.Asi vsetko nevidel ale bolo toho dost co videl,prestrihoval aj pupoc.snuru a mal z toho nesmierny zazitok na ceky zivot.A mozem povedat ze ho to dost zmenilo,k lepsiemu.

susik77
7. dec 2008

baby, kt. ste rodili prirodzene- co tam vlastne robili lekari? Ja som to pri mojom porode skoro nezaregistrovala. Dr. prisla akurat ked uz mala vychadzala von, ze ju vytiahla a zasila ma 😎 To bolo vsetko 🙂 Takze mi bolo jedno, ci bola dobra al. zla 😎 Skor mam pocit ze skoro vsetko robila porodna asistentka 😎 A ta bola super 😵
A nemyslim ze mala menej prace ako tam bol manzel. Vsak musela robit svoju pracu-natacat monitor, kontrolovat ako porod pokrocil a pod., to by asi manzel so svojou odbornostou nezvladol 😀 😎

petka_s
7. dec 2008

baby,a to ze manzel prestrihol pupoc.snuru,sa robi bezne?
alebo to je indiv.v kazdej porodnici?
neviete ako je to vo zv?

marika80
7. dec 2008

Inac ma napadlo, ze kedysi som pozerala serialy o tehotnych a vzdy to koncilo porodom a ja som sa na to nemohla pozerat 😖

dididi30
7. dec 2008

petka, no v zahranici je bezne,ze je muz pri porode, co je uz aj u nas, ale hlavne to,ze muz prestrihne pupocnu snuru, samozrejma ak je v pohode 😅 😅 😀

bibula
7. dec 2008

aj muco bol pri porode,stal sice za hlavou,ale vsetko sa krasne odrazalo od lampy,co m itam svietila 😀 takze aj ja som videla co a ako,ako zo mna vyletela krv a zachvilu maly sa splhal 😅
nastatsie nijaky probem z toho nebol ani u mna ani u neho.-skor by som povedala,ze chcel komtrpolovat co a ako,kde sili....no nato som hambliva. 😉

janik26
7. dec 2008

Ja som bol pri porode a tiež nerozumiem o akej traume sa tu píše.Videl som úplne všetko až do chvile kým manželku nezobrali na cisársky a po navrate domov som chcel všetko vediet a vidiet a zaujímalo ma skor či pri sexe ju to nebude boliet a či má vobec chut a tak dalej.
Keby moju manželku šili asi by ma napadlo si to pozriet a pofukat 😀 ale urcite nie ju odmietat.
Tak to je len moj názor..

pipka
7. dec 2008

no u nas to bolo tak, ze sme od zaciatku tehu boli dohodnuti tak, ze uvidi sa pred porodom... 😀 No ked som uz bola v 39tt, tak som sa mangela opytala, ze ako sa teda rozhodol.Rozhodne som ho nechcela do nicoho nutit...ale on by sa ani nenechal 😀 No a povedal, ze teda v tej 1. dobe porodnej bude so mnou a potom uz na salu so mnou nepojde...no lenze clovek mieni...priroda meni...tak v den, ked som rodila, bol v porodnici taky naval, ze sme cakali normalne v sore na porodnu salu 😅 😀 takze nebolo ani miesto v izbe cakateliek, a tym padom ani nemal kde byt manzel so mnou v tej prvej dobe...tak som teda prvu dobu zvladla sama a ked uz som dosla na porodnu salu, zavolali manzela, ze teda moze byt so mnou...no to som este netusila, ze vlastne uz idem rodit, som myslela, ze som otvorena tak na 3-4 cm, no ked dosiel moj doki, len skonstatoval, krcok zajdeny, otrvorena, maminka tlacime! 😅 😀 a tak moj muz sa ani nestihol spamatat, a rozhodol sa, ze so mnou uz zostane...sak len pred 5 minutami prisiel, tak nebude hned odchadzat 😀

tak sme teda na tri zatlacenia porodili nas pokladik, manzel potom siel so sestrickou malu umyt a vyparadit a ked sa vratili, akurat ma doki sil, no nastasie, dosli druhymi dverami spoza mojej hlavy, a doki sa ho spytal: no pan .... aky to bol pre vas zazitok? 😕 no a moj drahusik sa nezmohol na nic ine,len zatavil " ze ja neviem...ja to nemam s cim porovnat...ja som rodil prvykrat" 😀 😀 😀 😀 😀

no nastastie sme teda vsetko zvladli super a hned po sestonedeli aj sexik bol 😵 😵 😵 a dariii sa nam 😀

pd900bo
7. dec 2008

janik 26 ze pofukat .. 😀 to bolo zlate, gratulujem tvojej manzelke k manzelovi 🙂

olise69
7. dec 2008

o prestrihnutie pupoč. šnúry sa treba opýtať lekára. Aspoň u nás. Zaťko nevedel, že sa to môže a hnevá ho, že to nerobil. ( syn sa opýtal, a dalo sa- síce skoro zastrihol doktorovi do ruky, tak sa mu triasli ruky 😀 😀 )

petka_s
7. dec 2008

jee,tak sa na to popytam 🙂 🙂
ale to keby preestrihol,tak by mi to tam asi uvidel v plnej" krase" 😀
ale ktovie ci by sa na to sustredil,
pri porode ho chcem mat,ale aj sa bojim,ako to vsetko dopadne,
nechcela by som aby to tam take kadejake videl 😖

aniva
7. dec 2008

a baby, nedá mi sa pozrieť na to aj z iného pohľadu, vy tu na chlapov len nadávate ale čo ak s tebou už nechce mať sex lebo videl ako veľmi trpíš, a nechce ti už viac spôsobiť bolesť, lebo keby nie jeho tak by si nebola tehotná a potom tak netrpela pri pôrode,
aj tak to môže byť, to je môj názor
ja nerada s mojim chlapom chodím na nákupy tak prečo by mal byť pri pôrode? 😉