Otec po zážitkoch z pôrodu nechce sex. Čo mám robiť?

ocicko
21. okt 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenost s tym, ze vas partner bol pri porode
a potom s vami odmietal intimne zit? Uz je to par mesiacov co som rodila a moj drahy o mna stale nejavi zaujem 😢 Vraj ked videl, ako ma zasivali,
tak akosi to este neprekusol a musi sa s tym vyrovnat..Ale dokedy mam cakat? ako to mam riesit? 😔 Mate s tym niektora skusenost? Dakujem.

zanulienka
10. nov 2009

moj manzo bol pri porode a nestal pri hlave,ale pri nohach,cize videl vsetko a mal z toho zazitok jak svet.ale nejak to neovplyvnilo nas sexualny zivot

ikke
6. dec 2009

bianca7 • Včera ve 12:11
Ahojte. Zalozila som tuto temu,lebo myslim si,ze neje to iba moj problem.Zeny,ktore to zazili na vlastnej kozi,podielte sa,mozno spolocne sa nam podari tento problem vyriesit.Ide o to,ze moj muz bol pri porode,a teraz odmieta so mnou sex.Je to uz skoro 4 mesiace co som rodila a iba vcera sa mi podarilo z neho vytiahnut,ze nechce koli tomu co videl...Keby som tusila,ze takto to dopadne,nikdy by som ho neziadala byt pri porode,ale uz to nemozem zmenit.On povedal,ze ma nejaky psych.problem skor v sebe,ja za to nemozem,ale ja si to nakoniec odskacem.Tak piste,mali niektora z Vas podobnu situaciu a ak ano,ako ste to riesili Vy?Ja viem,ze svojho muza nedotiahnem za psychologom aj koli jeho povahe,aj koli vytiazenosti v prace,rozprava sa s ni na tuto temu velmi tazko,on sa o tom nechce bavit a bodka.A ja uz nemozem!Od zaciatku tehotenstva a do dnesneho dna presiel uz rok a za ten rok som mala sex iba 4 krat.Je to alarmujuco!Aj po fyziolog.stranke to potrebujem,ale aj nechcem aby sa koli tomu nas vztah rozpadol,lenze uz sa zacal(moja nervozita a nespokojnost vsetkym ako vysledok).A este niekde som citala,ze v takych pripadoch muzi niekedy prestavaju vobec vnimat svoju partnerku ako sexualny objekt,ale iba ako matku.Preco my,zeny,vzdy musime si odtrpiet vsetko a nakoniec aj tak sme na vine vzdy my???Inac,o sebe-vobec sa moja postava po porode nezmenila,som mlada,stihla,sympaticka,ale nechce ma...Nemozem povedat,ze aj pred tehotenstvom nas sex bol nejaky uzasny(nie ako na zaciatku vztahu),ale teraz sa to tak prehlbilo,ze dalej to uz neide.Da sa vobec pokracovat v takom vztahu alebo nie?Velmi dufam,ze budete reagovat na moj prispevok.Dakujem

jonas17 • 2d, 26tt • Včera ve 12:24
bianca a nebude problém niekde inde? neviem, koľko rokov ste spolu, ale asi nie dlho, ked si mladá a píšeš, že ani pred pôrodom to nebolo bohviečo.skús pripraviť romantickú atmosféru a pri pohári vína sa o tom porozprávať.ináč nebudeš vedieť, o čo tu vlastne ide.poznám chlapov, síce len z počutia,pre ktorých sex nie je veľmi dôležitý a či toto nebude pre neho len výhovorka.

manika77 • 1d • Včera ve 12:33
bianca ja som prave pretoto muza pri porode nechcela..lebo s kamoskou sa muz dokonca rozviedol a povedal jej ze on si najde taku ktora nechce deti..lebo ze to co videl bolo strasne...ja si myslim ze muz by pri porode nemal byt..neviem to je moj nazor mozno dakto ma iny

bianca7 • Včera ve 12:40
jonas17, moj muz vela robi a moze byt unaveny a z toho sa mu tiez nechce...ale tak dlho!nema inu,to mi prisahal,a snazim sa mu verit,hoci boli chvile ked som tomu nechcela verit.Tiez si myslim,ze aj toto moze byt vyhovorkou,ale snazim sa najst pricin a nenachdzam.Vzdy sa v nasom vztahu som sa snazila,aj sa o seba starat,aj o neho samozrejme,pomohla som mu vyriesit niek.skoro nevyriesitelnych problemov,chcela som aby nasa rodina fungovala perfektne,ale v posteli to nejak neklapalo uz davno.Aj tam som mala skoro vzdy iniciativu,hoci som mu naznacovala,ze by som bola rada,key to bolo naopak...Neviem,prestal mat o mna zaujem?Ale koli comu mi nechce povedat...Kolko krat som sa pokusala s nim o tom rozpravat!Asi skusim nejaku veceru,ale neviem ci aj to zaberie.Citim sa hnusne,sklamane,ved obaja sme chceli mat dieta,rodinu,preco teraz on cuva?

bianca7 • Včera ve 12:42
manika77,ved moj muz chcel dieta,chcel byt pri porode,pomoct mi,ani nic take strasne tam nebolo,cely cas bol za mnou...akurat zahliadom zoparkrat tam,skadial prislo babatko,ked uz bolo po vsetkom Obavam sa,ze nie on,ale ja budem chciet sa rozviest ked sa u nas toto nezmeni!

miluska.h • 1d • Včera ve 12:46
bianca: mozno to chce len cas... bud trpezliva... ved kolko je takych pripadov, kde je to naopak? ked zena po porode odmieta muza pod vplyvom hormonov, starosti a pocitu obrovskej zodpovednosti za babatko... vtedy aj muzi musia byt trpezlivi.... drzim ti palce, nech to co najskor tvojho manzela prejde a zabudne na zazitok z porodu.

mode • Včera ve 12:50
Podľa mňa je to veľmi individuálne ako bude muž na pôrod reagovať. Ten môj sa mi k pôrodu doslova natlačil, aj keď mne to veľmi príjemné nebolo. Súhlasila som len kúli prípadnému zlému prístupu nemocničného personálu ku mne a aj keby sa niečo dialo pri pôrode s dieťatkom. Tiež som tajne dúfala, že mu to zníži sexuálne túžby. Ale nič také sa neudialo. Siape sa po mne stále, možno ešte viac.

lujza123 • 1d • Včera ve 13:15
Mas dost tazku situaciu, hlavne koli tomu ze tvoj partner odmieta sex a nechce tento jeho postoj ani riesit...inac tipicky chlapi, ty si ten porod odtrpis, tvoje telo je vycerpane tehotenstvom, denne sa staras o babetko a mozes mat 1000 dovodou preco nemat sex. On chudatko ma len svoju traumu s toho co videl a aj tak je najvacsi trpitel.To si nemohol pozriet nejake video porodu predtym aby videl do coho ide. ??Podla mna sa len vyhovara lebo sa mu nechce, a migrena je asi nechlapska vyhovorka. Mam doma podobnu situaciu. partnera som musela v tehotenstve doslova nahanat a ani teraz to nieje to co byvavalo. A to nebol ani pri porode. Zacal ovela viac robit, stale mele dokola ze potrebujeme viac penazi ked sme traja a vecer pride s roboty taky utahany ze zalezie do postele a v sekunde spi. Takze ziadna slava.
Podla mna by si ho mohla skusit doslova znasilnit.Ked bude mat den volna, nejake sexi pradlo, trochu vina..a ja by som mu aj prskla nejaku viagru do drinku. No a co !!!! Si normalna dospela zena a potrebujes sex. Po dobrom sexe podla mna zabudne na svoje fobie. Lenze potrebujes aj otca svojho dietata / takze rozchadzat sa tiez nieje dobry napad/

kaleilah • 2d • Včera ve 13:21
nedávno se tu zakládalo podobné téma https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

biba12 • 1d, snž • Včera ve 13:34
JA by som skusila zmenit prostredie, ist niekam bez deti- dietata. Na taky pekny predlzeny welness vikend niekam do kupelov. Cez den masaze, vyrivky, bazenik.... Vecer budete mat viac casu na seba a hlavne v uvolnenej atmosfere. Ak mas moznost dat dieta na vikend k rodicom, urob to. Za pokus to stoji. A nakup nejake pekne pradielko a venujte sa len sami sebe a hlavne sa porozpravajte.

petja • 1d • Včera v 15:28
..jo zrovna nedávno psala Shaula v příspěvku,že si nemyslí,že by to bylo,tím,co muž u porodu viděl,ale jak vidno,je to možný!Mě to teda dost negativně překvapuje,měli jsme s manželem na toto téma hodně rozhovorů a nechápem to ani jeden.Manža říkal,že by spíš ženu měl muž milovat a obdivovat více než kdy předtím a nezaměřovat se pouze na sebe!!! Myslim,že cítit to tak samože může,ale vyhrotit to tak,že si žena připadá jako nicka,která vlastně způsobila muži trauma porodem jejich společného milovaného dítěte?

bianca7 • Včera v 16:01
lujza123, ako vidim,ani u Teba to nie je slava,naozaj...Drzim palceky aby sa toto aj u Vas zmenilo k lepsiemu.U mna muz tiez sa stale vyhovara na unavu,pracu a t.d....Tiez zacal vela robit,vraj iba on teraz zaraba a tak...Aj to chapem,ale viem,ze v inych rodinach tiez robia tak isto,ale svoje zeny tak nezanedbavaju.Muzi su slabe pohlavie,oni nemaju ani potuchy co znamena porodit,vytrpiet bolesti a tak,a stale sa povazuju za najvacsie trpitele.Neni to spravodlivo od nich!CO sa tyka toho pekneho spodneho pradla,tak na mojho muza to nikdy nezaberalo(hoci mam postavu modelky).No mozno to teraz aj vyskusam-kto vie...Ale rozhodne dam este tomu sancu,a ak to nepojde aj tak,potom uz neviem.
biba12,teraz mi ten selness vikend nepripada do uvahy kedze mam babatko este malinke a kojime sa stale,aj mame obcas problems s kojenim,takze to az neskor.Inac,dobra rada,ze sa musim uvolnit,mozno zrealizujem to tak,ze pojdeme s kamaratkami von aspon na chvilku.Dakujem za radu
petja,aj ja som si myslela,ze po tomto vsetkom ma manzel bude vazit ako nikdy predtym!!!Mozno som sa nemylila-vazi si ma,aj po porode mi hned povedal,ze si nevedel ani predstavit ako my,zeny,to mame tazke,ze si zasluzime obdiv...Aj mi doma pomaha,nemozem sa stazovat,vsetko ide okrem sexa...

petja • 1d • Včera v 16:49
Tak pokud vámto jinak klape,měl by si asi promluvit s někým jiným než s vlastní ženou,možná by to pomohlo.Sobecké mi přijde,že nechce svůj problém řešit,i,když ví,jak tě tím,co ti řekl zranil!!!

shaula • 2d • Včera ve 20:37
Hm, Petja už to nakousla (mimochodem, moc hezky napsáno, naprosto souhlasím), asi jsem se mýlila a jsou i chlapi, které porod od sexu odradí... Jen by mě zajímalo, co konkrétně tak strašného viděli, že se jim už nechce ani šu--t Ach jo, chlapi jsou padavky Dělat děti, to je baví, ale pomoci jim na svět, to je pro ně trauma... Kdyby měli rodit oni, tak asi lidstvo už dávno vymřelo...

jonas17 • 2d, 26tt • Včera ve 20:53
dnes, ked chceš vidieť pôrod, tak nemusíš ani rodiť.stačí pozrieť Ordináciu v ružovaj záhrade.Tak keby mal takú traumu z pôrodu, si myslím, že by tam vôbec nešiel.a únava, mladý chalan, bože, aká únava?nebude mať dajaký zdravotný problém, o ktorom sa hanbí hovoriť? zdravý chlap musí vládať aj večer.aj ja mám takého doma, tiež pracuje, dom sme stavali a ked sa chcelo tak aj po nočnej, po dennej, hocikedy.

biba12 • 1d, snž • Včera ve 22:28
Jaj prepac, nevsimla som si, ze ma len 4 mesiace. Ale aspon chod na chvilu von s kamaratkami. Aspon sa uvolnis Ty, ked nic ine. Ale skus ist s nim aspon do kina,to nezaberie viac ako 3 hodky a zasa stravite trochu casu spolu, prip. to spoj s vecerou. A ked dokojis, tak by som skusila ten vikend niekde sami dvaja. A skus na nho chvilu netlacit a neriesit to. Mozno to pomoze.

carodejnica • 1d • Dnes v 07:23
Bianca, o niečom podobnom som čítala aj počula...
Mrkni sa sem http://mamina.pluska.sk/mamina/vztahy/nechce-so...
Prípad, o ktorom som počula bol presne ako tvoj, manžel svoju ženu miloval, ale traumatizovalo ho to, čo videl pri pôrode. Boli obaja z toho nešťastní, muž nech robil čo robil, mal v sebe - v podvedomí - blok, ktorý sám nevedel vedome odstrániť. Pár nakoniec chodil k sexuológovi a k psychológovi a až pomocou odborníkov sa im podarilo tento problém prekonať. Chcelo to len ochotu muža s tým niečo robiť. Skús sa s manželom o tom takto porozprávať, možno keď zistí, že nie je v tom sám, tak si aj vydýchne a v žiadnom prípade ho za to neodsudzuj. Ak sa máte radi, zvládnete to.
Neviem ti, žiaľ, inak poradiť, len chcem napísať, že by som mužov za toto jednoducho neodsudzovala. Niektorí to zvládnu bez problémov, iní nie. Muži nie sú geneticky naprogramovaní pôrod zvládnuť (aj ako diváci).
Moja lekárka, ktorá je zároveň sexuologička, taktiež tvrdí, že chlap pri pôrode nemá čo robiť (hlavne vtedy, ak to sám nechce), je to len výdobytok modernej doby.... nikdy v minulosti nemal muž prístup k pôrodu - bola to "babská" záležitosť a tie naše staré mamy možnože vedeli aj prečo.
Ja som aj na základe týchto vedomostí nechcela, aby bo môj muž pri pôrode a vlastne ani on sám nechcel.
Baby, chce to trošku empatie.
Ešte poznámku k jonas17 - to si ani nerob srandu , porovnávať minútový pôrod v Ordinácii v ružovej záhrade s realitou, to asi netušíš o čom hovoríš.

csina • 1d, 38tt • Dnes ve 12:39
ja sa musím zapojiť...je to také zvláštne, ale vôbec nie nemožné a ojedinelé, že aj mladý zdravý chlap môže reagovať takto...môj manžel je tiž taký citlivý typ, hoci pri prvom pôrode nebol, viem, že tehotenstvo , pôrod a všetky veci a zmeny s tám spojené na neho veľmi vplývajú...už počas tehotenstva a po prvom pôrode sa dosť ťažko spamätával so zmeny, ktorou som si po fyzickej stránke prešla. bral si predsa mladú peknú babu bez nejakých väčších chýb a z pôrodnice sa mu vrátila ženská so striami, ovisnutým bruchom a celulitídou...je pravda, mňa to naozaj zmenilo, po fyzickej stránke žiaľ k horšiemu, ale dozrela som ako človek, matka...lenže to ako chlap-vizualista nevnímal tak silno ako nedostatky tela...bolo to pre mňa príšerné, keď som videla, ako sa odvracia, ak som sa prezliekala, prestal chodiť ku mne do sprchy, sex bol ako tak v pohode...ale cítila som, že s tým, čo vidí, bojuje....po 2 rokoch som sa začala o seba viac starať, fitko, solárko a pomohlo to...ale len dočasne, lebo nie som ten typ ženy, robila som to pre neho, mne to nič nedalo a nebavilo ma to...
teraz, po 7 rokoch si tým prechádzame opäť..s malým rozdielom...mám kúsok do pôrodu, vyzerám naozaj ako sud, ale mám pocit, že už sa trochu zmieril s tým, že krása je relatívna a dočasná...niečo dôležitejšie ale táto obeť prinesie...riešime otázku, či ísť k pôrodu...nechcel, ale preberal to s kamarátmi, ktorý pri tom boli, doma sme to preberali, ukazovala som mu obrázky (video ešte nie)na nete, aby vedel, čo ho čaká...pani na príprave pre otecka mu porozprávala, čo ho čaká, ako sa má správať...uvidíme...vravela som mu, že bude pre mňa na sále veľkou oporou, ale ak by cítil čo len náznak, že to nezvládne, nech kedykoľvek odíde, nebudem sa hnevať...vyznal sa mi vopred, že sa bojí presne toho, že už nebudem pre neho sexi a nebude vedieť so mnou mať nič intímne...viem, že ho to na jednej strane láka, byť pri tom a na druhej má obavy, ale verím, že ak to zvládne, bude na seba sám pyšný..nuž...uvidíme...

mirka183 • 18tt • Dnes ve 12:48
Ja preto nechcem mat manzela pri porode. Vydiskutovali sme si to hned ako som otehotnela, a nkoniec ani on sa do toho moc nehrnul.
Netvrdila by som, ze chlapi su egoisti a padavky. Jednuducho pre niektorych je to stresujuce ako trpime. Mozno ho nepoznacil ani tak samotny porod, ale vsetko okolo toho., kontakcie, bolesti a pod. Mne by tiez nebolo prijemne, keby som videla manzela ako trpi a ja mu nemozem pomoct. Mylsim si, ze to je prave ten problem. Neznamena, ze nas nelubia. Treba to len riesit, podvedomie je niekedy ovela silnejsie ako si myslime.

bianca7 • Dnes ve 12:51
nuz,damy,dakujem pekne za Vase rady!ale musim sa trochu pochvalit...vcera sa u nas lady konecne prelomili...Hura!Neviem ci nanho zaposobilo to,ze som bola v takej velkej depresie,alebo mu ma prislo luto(dufam,ze nie...lutost je zla vec v manzelstve),alebo co este,ale bolo to!Povedal,ze uz je to ok,ale len sam moze vediet ci je to naozaj ok alebo nie...Ja to zistim coskoro,uvidime.V kazdom pripade nechapem muzov preco moze zena prestat byt pre nich sexy ked bol pri porode!Naozaj to nechapem.Ved po fyz.stranke sa to vsetko zahoji a bude ok vacsinou po 6 tyzdnoch,niekedy ovela skor.Ved keby si chcel nieco zacat s inou,ktora ma dieta(vacsinou zeny po25-30 uz deti maju),tak by sa mal zamysliet ze uz rodila...a co teraz...?Proste nechapem.Neni takych muzov vela,ale myslim si,ze nemaju pravo ublizovat svojim zenam hlavne koli tomu,ze kazda zena raz bude matka,a to ale neznamena,ze skonci nacisto z intimnym zivotom.Ako som povedala,uvidime v najblizsich dnoch ci mi manzel povedal pravdu,ze uz je to ok alebo nie...Myslim,ze sa iba vyhovaral a stale nepovedal preco.

abecedka • Dnes ve 12:53
ojedinělé to není, můj bratr měl to stejné. Porod ho tak poznamenal, že už nemohl se svou ženou nic mít. Přitom je to normální chlap. Všechno co se tu napsalo je svatá, nejsvětější pravda. To čím si žena projde je pro ně neuvěřitelné, já jsem ještě nerodila ani těhotná nejsem. Ale už předem se tady tohoto obávám, že by mě to v manželství mohlo potkat. Přece jenom si vzal šik ženskou a těhotenství i porod nás změnil...
Je to smutné, jsou to povrchní samci.

petja • 1d • Dnes ve 12:56
Můj manžel je taky velice citlivý!Už proto by mi asi takto nikdy neublížil...ježiš copak láska a partnerství je nebo není o celulitidě,povislém břichu,striích?Neřeknu,kdyby se takto žena změnila svým způsobem života,přejídáním se,nezájmem!Ale copak je na místě podivovat se nad tím po 9 měs.těhu,kolikrát ne jednoduchém hlavně pro ženu???!!! A pokud mi nedělá dobře,když vidim,když žena trpí,zahrnu jí potom o to větší láskou a něhou!Vždyť co je pro ženu lepší,než takové důkazy lásky?
A muž který se odvarací od ženy,když se převléká?! No comment

giza • 4d • Dnes ve 13:02
Bianca 7 z toho co pises nejde vobec dokopy to co je v nazve tejto temy....sorry ako stat sa moze ale tu ide o uplne nieco ine a ak vam obom zalezi na zachovanie manzelstva uz len kvoli dietatu, tak by ste mali spolu skusit nie psychologa ale manzelsku (popripade sexualnu) poradnu, co neznie az tak desivo pre mnoho chlapov... ...len tolko ze mojho som tam dotiahla vydieranim a 3x (1. dieta sa este nedalo s manzelom absolvovat) a nemal z toho ziadne nasledky, ved aj preco ked stoji celu dobu za tvojou hlavou a nic take strasne nevidi ( ak neratam to ze ta to boli atd...) ak toto na niekoho vplyva tym ze potom odmieta sex, je najvyssi cas aby si v sebe samomo on nieco vysporiadal ak chce uchovat rodinu...ak nie, neni o com....nie je to v poriadku....a to ze sa vyhyba takymto reciam ako to kde ste??? ved ste spolu v takych intimitach, tak preco v dusevnych veciach sa skovavat? za co sa hanbit???

bianca7 • Dnes ve 13:37
Giza,uplne s Tebou suhlasim.Ved som mu vravela to iste.Nie som ja ta,ktora vyhyba sa tymto reciam,ale ON.Aj mne ta jeho tvrdohlavost ked sa nechce o tom so mnou(ako s najblizsim clovekom)bavit strasne prekaza!Preto som napisala,ze uvidime ako to pojde dalej,lebo raz to zvladol,ale ak to urobil len koli tomu aby som uz nehysterila,tak pri najblizsej prilezitosti to budem citit.Potom sa skusim s nim este raz porozpravat a poslat za psychologom alebo pojdeme do poradne.Mne na vztahu zalezi,myslim,ze aj jemu tiez,pisala som,ze sa o nas stara,robi vsetko aby mi pomohol,ale sexu sa vyhybal.

misak78
6. dec 2009

Tak já přidám něco z praxe. To, že muž po porodu, u kterého asistoval, a nyní odmítá sex, není až tak neobvyklá věc. Z velké většiny se jedná o to, že se cítí být zodpovědný( je 🙂 )za to, co "udělal". Prostě má blok, protože se bojí, aby nedošlo opět k tomu, co viděl. Byl to pro něj hluboce frustrující zážitek. Bezmoc, bolest, krev... Rozhodně to nespraví večeře při svíčkách a už vůbec ne teď. Je potřeba, aby tento zážitek dostatečně vstřebal. Určitě bych se obrátila na sexuologa(ani ne psychologa). Minimálně poradí vám, jak na to. Případně je možné domluvit individuální návštěvu obou partnerů. Ale s tou samozřejmě musí oba souhlasit... Na internetu určitě najdete kontakt na nejbližší sexuologickou poradnu a za zavolání tam dáte pár korun, které za to stojí...

cestovatelkaandrea
6. dec 2009

No moj muz ma traumu akurat tak z nastrihu ktory videl. Vzdy ked sa spomenie tema porod, tak si na to spomenie. Ale inak porod bere v pohode. Len ako hovori ten nasrih nemusel vidiet.

csina
7. dec 2009

petja...no..ale takto premýšľame my, ženy....muži majú častokrát celkom iný uhol pohľadu...bohužiaľ... 🙄

renka1311
16. máj 2011

neviem či tu ešte o tom niekto diskutuje, aj ja som mala partnera pri porode, velmi som si to pochvalovala,ale bol to omyl,pretože sa velmi zmenil, dokonca mi povedal, že som hysterka, lebo žiadna žena tak nekričí od bolesti ako ja, velmi ma to trápi malého síce zbožnuje a náš sex.život nestojí tiež za nič teda od porodu. má niekto ešte takú zlú skúsenosť so svojím partnerom?

ewisam
17. máj 2011

@renka1311 No, ja by som bola rada, aby moj muz pri tom bol, ale nejak zasadne na tom netrvam, je dost citlivy, takze to budeme musiet zvladnut s drobcom sami, ja skor zvazujem, ci si dat pichnut lokalku a uzit si to pri vedomi, alebo sa len zobudit, ale to je na inu temu....Co by som mozno poradila, skusit si sadnut a pokecat, viem znie to ako fraza, ale u nas doma to tak funguje...pripadne skusit naplanovat romanticky vecer, vecera, sexi bielizen....
Drzim palce

kilian
17. máj 2011

moj bol pri vsetkych styroch porodoch,a liezol mi na nervy 🙄
pri poslednom porode uz vedel ,ze ma byt ticho a nema sa ku mne ani prihovarat!!
takze on tie porody bral ako ist nakupovat do tesca...
jedine co povedal,ze to prestrihnutie pupocnej snury bolo hnusne prenho..no co uz..kazdy je iny... 🙄

renka1311
17. máj 2011

@ewisam ahoj už som to skúšala ale ani to moc nepomohlo, skús možno to Váš vzťah poslni,ved vraví sa, že každy to inak berie. mna to trápi preto, lebo ja som netrvala na tom aby išiel,rozhodol sa sám. no a to, že som bola hysterka mi povedal,ked som urobila ten romantický večer

renka1311
17. máj 2011

@kilian aj ja som si povedala čo už, ale my sme spolu len 2,5 roka

sisaha
17. máj 2011

@renka1311 dost ma prekvapuje ako to tvoj muz berie. Mal by si uvedomit, ze kazda zena ma iny prah bolesti, a to co jedna znesie v pohode (alebo s epiduralkou), tak na druhu posobi inak. Keby mi toto moj partner povedal, tak sa hadam aj urazim a poviem mu, ze nech si skusi on dierou velkou na pingpongovu lopticku vytlacit melon... 😠 . Mal by byt hrdy na to, ze si to dokazala a ze sa nic vazne nestalo, lebo aj take su pripady... Keby sa tebe alebo dietatku nieco pri porode stalo, tak by sa zamyslal nad tym, ci si kricala alebo nie? Ved o tom to nie je...

renka1311
18. máj 2011

@sisaha Máš absolútnu pravdu, nechcem sa ľutovať, no vôbec neviem ako mám dalej fungovať, ked stále na to myslím ked sa pozriem na môjho krásneho drobca

dankamg
18. máj 2011

@ikke bože baby to čo máte za chlapov? Takého muža by som s prepáčením rovno kopla do zadku. Tak ty sa vytrápiš, riskuješ život a on má z toho traumu, prepáč, ale je to nevyzretý blbec. Ja by som bola ráznejšia, buď sa z toho rýchlo pozbiera (v podstate sa nemá z čoho) alebo si nájdeš milenca. Na tvojom mieste by som začala pred ním pokukovať po iných, však keď on nemá záujem, tak čo máš ako robiť, čakať do 40-tky? Možno by sa rýchlo spamätal. Niektorí muži sú stále deťmi, aj keď už majú vlastné.

svetluska4
18. máj 2011

teda kocky, ja som mala muza pri porode a prezil to a je hrdy. Hold niekoho to posilni iny z toho robi velku vec. Je to vsetko o tom ako je chlap vyzrety a pripraveny. Ono taka trauma z porodu ma viac pohladov. Tu ani nejde o to ze videl co sa tam deje, sitie a pod, ved kazdy chlap je trocha uchylny, ved len ked pozerate spravy tak bozechran prepnut ked idu buracky , vsak? Je to pre nich forma adrenalinu. Z kratkodobeho hladiska to je skor o psychike, Ked videli ako si to odtrpite , oni si myslia ze vam mozu potom ublizit a radsej nic nepodniknu. Na to treba len cas, ked uvidia ze ste fit a vsetko zvladate tak to pride samo. A pokial to trva dlho , viac ako pol roka tak to nie je o porode a o tom zazitku to bol len spustac, problem bude niekde inde. Vtedy treba poopracovat na samotnom vztahu ak je vobec na com. Mozno krute ale tak to je.

ewisam
18. máj 2011
sisaha
18. máj 2011

@renka1311 moj chlap bol pri porode, ziadnu traumu z toho nema, je pravda, ze ja som mala velmi rychly porod s epiduralkou, ale na konci som mu teda modrinu na ruke spravila 🙂. Neviem, co ti mam poradit, to je tazko, ked jeho cela trauma spociva vlastne v tom, ze sa iba za teba hanbi ako si sa tam spravala. Teda to som pochopila z tvojho prispevku. Ak je to len v tom kriku, kasli na to.., jeho to casom prejde a zabudne na to. Maximalne niekedy potom zo zartu bude rozoberat ako si dala do pozoru cele oddelenie... Skus to obratit na žart a nevšimaj si jeho poznamky. Vždy ho možes umlčať tym, nech je rad, že ste zdraví.. a ako sa hovorí, ked nejde o život, ide o h...o.. 😉 Hlavu hore, časom ho to prejde. Len mu nedaj najavo, že ta to trapi...snaž sa na to zabudnut..

ajjkas
18. máj 2011

Tak sa pridám aj ja,moj muž pri porode bol a som mu za to velmi vdačná,medzi samými cudzími ludmi tam mate niekoho svojho,kto vás drží za ruku,no tak to je velká podpora. Teraz samozrejme pojde tiež,ved ja sa tam musím trápit tak nech aspon vie o čom to je 🙂 a nie po všetkom si zobrat male na ruky a povedat no som otec, Podla mna je super,že tam može byt,už vela krát mi povedal,že ake to muselo byt naročné a bolestivé a ako som to super zvladla.

ajjkas
18. máj 2011

@sisaha máš určite pravdu,ale podla mna to bude pre nu tažké,každá žena čaká po takom výkone nejakú pochvalu a nie rozoberat ako kričala 🙂 ale to je iná téma to si musia oni medzi sebov,podla mna je pre renku tazke na to zabudnut.

sisaha
18. máj 2011

este pridam jednu skusenost, ked som rodila. Vo vedlajsom boxe bola zena co epi nemala, mala tam muza a ona vrieskala na cele oddelenie.. a jej muz s nou 🙂, kricali spolu, spolu tlacili, povzbudzoval ju.. Na ostatnych boxoch tiez prebiehali porody, ona bola najhlucnejsia.. Ale ono to je jedno, lebo ako som povedala, kazda ma prah bolesti inde.. Po porode sa spolu rozpravali a smiali na tom...Porod ma byt vyvrcholenim niecoho krasneho, na co ste cakali 9 mesiacov a nie rozoberat, kto sa tam ako predviedol. Tí porodníci sú na krik a hystériu zvyknutí, oni k tomu pristupujú profesionálne. Viem, ze je to tazke prestat na to mysliet, co mi povedal partner, ale skus postupne na to zabudnut.. mozno mu to dojde, ze to co hovoril, je uplna kravina..

ivettka74
18. máj 2011

Dovolte dievcata aby som sem hodila svoj maly nazor na celu tuto vec, ja vobec nerozumiem tomu, preco vobec svojich muzov k porodu tahate, ako neodsudzujem tu nikoho , ale preco by to mal vidiet chlap? preco ma vidiet ako sa tam zmietate v bolestiach??? ved ked zena to dieta nosi, chlap jej je oporou cele tehotenstvo ale pride porod a s tym nech sa uz zena vysporiada sama, si predstavte ze vas muz musi podstupit napriklad obriezku alebo nieco podobne...Dokazali by ste sa na to divat?? Ja teda urcite nie... Tak preco by mal chlap videt to ako ma nastrihavaju zasivaju a cojaviem co...Podla mna je to absolutna neucta voci vlastnej intimite, ja sama budem onedlho rodit ale mojmu priatelovi som hned povedala ze ho pri porode nechcem. Nebudem riskovat to ze o mna strati zaujem alebo ma uvidi v situacii pri ktorej by som sa nechcela mozno vidiet ani sama..Ved ani nasi otcovia neboli pri nasich porodoch a sme tu zive a zdrave a nase mamy maju za sebou niektore aj 3, 4 porody a zvladli to aj bez pritomnosti otca. Ako naozaj sa v ziadnom pripade nestotoznujem s nazormi zien ktore tvrdia "nech muz vidi aku bolest si vytrpim" pytam sa na co?? Jasne ze je vela chlapov ktori pri porode boli a pochvaluju si, ok v poriadku ja to nikomu neberiem, ale vyslovene tahat chlapa k porodu a nejak ho presviedcat je podla mna aj od samotnej zeny necitlive...ved vzdy bolo nasim poslanim dieta vynosit a porodit...NASIM poslanim....to je proste nieco s cim sa zena musi vysporiadat..a odsudzovat muza preto ze o nu strati po porode zaujem je podla mna uplne detinske a hlupe...Na niektorych chlapoch to proste moze zanechat negativne znamky a s tym jednoducho neurobia nic...
Mozno ma tu za tento nazor ukamenujete ale nikdy som nechapala a nikdy asi nepochopim preco si tak strasne malo chranime svoju intimitu v takychto situaciach... ☹

renka1311
18. máj 2011

@sisaha ja som epi nemala pôrod bol ale rýchly a môj krik bol myslím v norme ved nestálo celé oddelenie, radíte my, že časom zabudnem, neviem ked sa každý den dívam na malého aj na partnera, skôr to bude o tom ako sa slovami velmi ubližuje

piacere
18. máj 2011

@ivettka74 prečo by to mala byť neúcta k vlastnej intimite? Chápeš, čo píšeš? 😕 Ak to žena cíti tak, že toho chlapa pri pôrode chce (nie na to, aby stál za hlavou lekára a zvesela sa díval na tvoj nástrih, ale na to, aby ti držal ruku a bol ti psychickou podporou....)... a partner s tým nemá problém a súhlasí, tak o akej neúcte k intimite to hovoríš? Pre mňa bola prítomnosť manžela pri pôrode nenahraditeľná... každá žena má iný prah bolesti, iné vnímanie toho "humbuku", ktorý sa okolo pôrodu robí, lekári, sestričky sú zdvorilejší, nedovolia si nahučať na teba bezdôvodne, pokiaľ je tam muž.... môj chlap na vzdychárni sedel v kresle a pozeral sa na mňa, ako visím cez posteľ a fučím... však čo iné mal robiť, že? Ale mne stačilo, že tam bol.... a na pôrodnej sále? Sedel na stoličke za mojou hlavou a držal ma za ruku... ten pocit úľavy, že už je po a slza v manželovom oku boli nenahraditeľné...

ak si žena nepraje prítomnosť partnera pri pôrode alebo sa na to partner necíti, je potrebné to rešpektovať... pretože zážitok z pôrodu, kde je prítomný aj partner je cenný a krásny len vtedy, ak sa na to cítia obe strany...

ale tvrdiť, že žena, ktorá má pri pôrode muža, si nectí svoju vlastnú intimitu 😕 😝

kvojtanikova
18. máj 2011

Moj stary bol pri oboch porodoch dobrovolne, velmi sa mu to pacilo aj mne, ze som tam nebola taka sama, hlavne preto, ze ja si nikdy v dolezitych chvilach neviem "dupnut" a hoci vsetko islo hladko, verim, ze keby nastal nejaky problem, stary by to vyriesil za mna. Dodnes s obdivom a troskou humoru spomina na to, ako mi pichli oxytocin a kontrakcie sa rozbehli tak, ze ma hadzalo o stenu (kazali mi totiz sa prechadzat), rad to rozprava aj svojim kamosom s vernym napodobenim mojho spravania 🙂 🙂 Ja som rada ze na Slovensku moznost mat partnera pri porode existuje a ze som ju mohla vyuzit. Keby ale stary vyslovene nechcel tam so mnou ist, istotne by som ho nenutila.

@renka1311 podla mna to velmi riesis. Kazdy predsa povie nieco co toho druheho zaboli a on to pritom ani tak nemyslel mozno. Jednoducho sa nad to povznes, pripadne si skus spomenut ci ty si nikdy nepovedala svojmu manzelovi daco, co vyznelo blbo. On sa tiez urazil? Dolezite je co ste spolu vsetko prezili, ako ho lubis a ze mate krasne babatko. Ze ti povedal ze si hysterka? No a co. Zato ho mas menej lubit?

traktor
18. máj 2011

@ivettka74 obriezka je jedno...a narodenie dietatka zas druhe...to sa neda porovnat..je to zazrak z nas dvoch...cize ak sa muz na to citi, tak nech pri tom zazraku je...môj nebol, nenutila som ho...aj tak ho lubim 😵 ...

sisaha
18. máj 2011

@ivettka74 absolutne nesúhlasím s tvojím názorom. Napr. u nás to bol partner, ktorý hned povedal, ze chce byt pri narodení našej dcéry. Celý čas mi stál pri hlave, nevidel, čo robí lekár na opacnom konci. A vidiet slzy stastia v jeho ociach po narodení dietata stojí za to. A preco by nemohol byt pri porode, ked bol pri jeho plodení? To sú názory prameniace z minulosti, ktoré tu prezentujes. ako mozes davat do jednej roviny obriezku chlapa s porodom. Btw. obriezky absolvuju vacsinou chlapci v ranom veku na ziadost rodicov (pokial v tom nie je zdravotny dovod), takze urcite sa jeho buduca zena nepozera ako ho obrezavaju. Ja som muza nemala pri porode preto, aby videl ako trpim (na to som si zaplatila epi), ale preto, aby tam so mnou bol, aby mi bol oporou, aby som tam nebola sama kym budem uplne otvorena. A dovolim si tvrdim, ze svoju vlastnú intimitu si ctím 😎

sisaha
18. máj 2011

@renka1311 ano, suhlasim s tebou, ze ubizit slovami je niekedy horsie, ako fyzicky. Neviem ake velke mas babatko, pravdepodobne si este precitlivela z porodu a hormony tiez zohravaju svoju ulohu. Casom to preboli a uvidis, ze raz sa na tom budes smiat. Ja som tiez hysterka, ale v inych veciach..a ked mi to aj partner povie, tak sa na tom zasmejem. Ty si teraz citliva, ale uvidis, bude dobre..Dolezite je, ze ste v poriadku, hm?

ivettka74
18. máj 2011

Samozrejme ine reakcie som ani necakala, kazda ste si tu vybrali z mojho clanku to co sa vam hodi, tak za prve obriezku som uviedla ako priklad, nemusi ma tu nik poucovat o tom kedy a preco sa obriezka robi. Dalsia vec, napisala som ze ok, ked chce byt chlap pri porode nech tam je, nech si to uziva ale potom nech zeny nefnukaju ze ich chlapi odmietaju.Nakolko si ten chlap vela krat ani neuvedomuje do coho ide...Dalsia vec, prezentovala som tu svoj nazor nakolko som si tuto diskusiu citala od zaciatku pokial to urobila aj niektora z vas, tak ste sa mohli docitat aj to ze zeny tu vela krat prehovaraju partenrov aby boli pri porode a robia to hlavne preto aby partner videl aku bolest citia a aby si vedeli uvedomit co podstupuju, co je podla mna absolutne nezmyselne od kazdej zeny ktora to robi...ja som nepovedala ze niekoho za to odsudzujem, pokial zena chce mat partera pri porode pokial aj on chce beriem to, kazdy nech kona ako sa citi...moj nazor moj OSOBNY nazor je ten, ze muz by zenu pri porode vidiet nemal...A ja by som s tym nikdy nesuhlasila...Budem rada ked ma bude cakat za dverami a uvidi male hned po porode. A na margo nazorov prameniacich z minulosti....Radsej budem prezentovat nazory prameniace z minulosti a zit so svojim partnerom do konca zivota ako ziju spolu moji rodicia ako by som mala byt prikladom jedneho z dvoch "dnesnych modernych" manzelstiev ktore sa rozvedie.

ivettka74
18. máj 2011

Ako len aby nevznikli nejake nedorozmenia, ja neodsudzujem situaciu ked je chlap pri porode, pokial sam chce nech tam teda ide, ale je vyslovena chyba tahat tam muza a ja neviem akymi argumentami ho prehovarat nech je tam s nou...To je vsetko...A co sa tyka tej intimity...Ja osobne sa aj po dlhorocnom vztahu ktory mame stale chcem svojmu partnerovi pacit, preto nechcem aby ma videl v takej situacii...Podla mna niektore veci si treba nechavat pre seba....to je vsetko

titkovamiriam
18. máj 2011

ja som ani u jedneho porodu nechcela partnera,dokonca ani sestru ktora je zdr.sestra 🙂 ,neviem si napriklad predstaviť ked sa narodil Marek a narodil sa vlastne mrtvy ...total modry,bez pohybu bez placu -nebyt adrenalínu a elektrosokov tak ho dnes nemam,zeby pri tom bol priatel -ja mam z toho nocne mory do dnes a to nastastie nema nasledky-narodil sa s pravým uzlom na pupocniku ☹

ivettka74
18. máj 2011

@titkovamiriam Vidis a to mas tri deti... Ja som mimochodom tiez zdravotna sestra aj ked nie na porodnici, ale podla mna to ze muzi nerodia alebo ze od prirody nemaju tuto vysadu, ma aj nejake svoje dovody...Ze by to nezvladli a psychicky horsie znasali..tak preco ich tam tahat?