Partner cudzinec a iná viera

macickavrr
11. máj 2018

Ahojte baby, Som rozvedena 43 rocna, vyzorom vraj vyrazne mladsia, stihla, sportujem. Doma mam uz pubertaka. Kedze niekolko rokov zijem sama /vztahy po rozvode 16 rokov manzelstva/ najprv neboli a potom 2 velmi kratke /jeden so starsim a jeden s mladsim muzom/. Ked to konecne vyzeralo nadejne /43 rocny rozvedeny/ tak on vycuval.Ze chce byt sam a ze obcas 1-2x za mesiac sa mozeme stretnut, uzavrela som to teda :( .Skusila som potom zoznamenie na platenej zoznamke /aj ked tomu velmi nedoverujem/. A oslovil ma: mladsi 35 rocny, celkom sympaticky, rozumieme si v beznych veciach aj ked slovensky nevie uplne dobre.Je totiz arab a moslim a zije tu iba relativne kratko /2.5 roka/. Nema zatial slovenske obcianstvo.Podla jeho slov nie je aktivne praktizujuci nabozenske ritualy, dodrziava vsak zakladne veci ktore povazuje za dolezite./ramadan, nikdy nepil a nepije alkohol, nefajci/.Mna sice pokrstili ale vieru nepraktizujem z roznych dovodov uz vela rokov .. Mal doteraz 4 partnerky, kratsie aj jeden dlhsi vztah.Zenaty vraj nebol. Stale mi vsak v hlave blika kontrolka:pozor je ina natura, mam obavu ci sa neskor z neho nieco "nevykluje"Teraz pekne reci, akceptuje rozdiely v nazoroch a po case z neho bude klasicky problemovy muz z vychodu.Nocna mora ktoru opisuju viacere zeny ktore si zobrali moslima za muza. Neplanujem sa nikam stahovat, v ziadnom pripade nie do jeho domovskej krajiny. Byvame nakoniec nedaleko seba, obcas sa vidime nahodne /autobus, elektricka/ ale osobnemu stretnutiu som sa vyhybala dost dlho ... Ako si overit ci mi neklame ? Davam si otazku ci tomu celemu dat sancu alebo zabudnut cim skor. Skuste mi poradit, pripadne co by ste robili na mojom mieste. Uvitam reakcie najma od zien ktore maju partnera araba a moslima. Dakujem 🙏

dzukeles
11. máj 2018

Narocna tema. Ja osobne si myslim, ze ty musis vediet. Citis k nemu nieco? Mozno pomaly, pomalicky budu ten vztah. Nie hrr hrr a uvidis. Ja si myslim, ze to moze fungovat. Len ho musis dobre spoznat. Drzim palce v rozhodovani.

tinaa64
11. máj 2018

No ak mam pravdu napisat .nikdy by som si nezacala so ziadnym cudzincom..a uz vobec nie. S arabom....stale je to ina mentalita...ine zvyky ine nazory..alebto som ja...kazdy rozhoduje sam za seba...kazda ma ine sluswnosti s takymi ludmi..pochybujem ze ti niekto jednoznacne napise ci ano alebo nie..a aj tak sa to tu skonci hadkou..ja uz len budem cakat kt.ma oznaci a bide hucat na mna za to co som napisala😂...ja nie som za take veci...

sasamima
11. máj 2018

@macickavrr rychlo by som utekala... prečítaj si autenticku knihu autorky Viktorie Darsane Recept na Araba. Vsetko podla jej vlastnej skúsenosti a podľa skutočných udalosti ako aj ďalšie jej diela z tohto prostredia. S Arabmi ma skusenosti az az... tiez sa mladik spraval najskor pekne milo a potom bola rada ze je rada, rovnako ako ine baby asi tak 99% nespokojné a s dozivotnou traumu ako bonus.... držím palce nech si spokojna 😊

littleslovak
11. máj 2018

Inu narodonst, mentalitu a vieru by som nevidela vo vseobecnosti ako prekazku. Ale je to od pripadu k pripadu, tzn od toho aka si ty a od toho aky je naozaj on. Co hra v neprospech tejto situacie je, ako sama pises, mnohe skusenosti zien pred tebou, ktore verili takym muzom, ze su moderny a viac europsky a nakoniec s az nich vykluli aj tak tradiscionalisti a pravy moslimi v roznych ohladoch.
Verim ze je mily a sexi lebo je iny. Ale ja osobne by som do toho nesla, ked uz cudzinec tak aspon z europy pripadne severnej ameriky. nemusi byt biely, ale predsalen vychovavany v zapadnej kulture.

ingelika78
11. máj 2018

@macickavrr hmm, tu ani nejde o to ze je cudzinec ale o rozdiel kultur. Moj muz je tiez cudzinec (Australcan) ale tam ziadne kulturne rozdiely nepocitujem. Z akej krajiny ten muz pochadza? (aj medzi arabskymi krajinami su rozdiely). A hlavne, ako spolu komunikujete, ak nevie dobre po slovensky - po anglicky, alebo ...? Komunikacia je velmi dolezita.

simsalabim
11. máj 2018

S moslimom by som si nikdy nezacala, na to si prilis vazim samu seba... i ked nie je nabozny, vychova v danom kulturnom prostredi hra velmi silnu rolu. Maloktory muz-moslim je prirpaveny akceptovat nase kulturne prostredie - ved sa staci iba pozriet na to, kolkym muzom- Slovakom vadi, ak partnerka zaraba viac, alebo by nebodaj oni boli doma s dietatom a ona v praci. nehovorim, ze nie su mnohi, ktorym to nevadi, ale ani u nas ta zmena zmyslania este nie je ukoncena a to napriek tomu, ze emancipacia zien prebieha uz vyse 100 rokov. Ono nie je take lahke switchnut starocia zauzivane kulturne normy.

macickavrr
autor
11. máj 2018

@dzukeles - ved prave to ze neviem. Citim k nemu pritazlivost, na motyle v bruchu neverim, tie som mala pri ex a bol nakoniec blbec, nasilnik a tyran.

@tinaa64 - nemam potrebu vyvolavat akykolvek flame, hadku. jednoducho neviem co robit. Aj mi je sympaticky aj sa bojim. Tych sklamani som si zazila uz dost. Nemam silu ani chut riskovat dalsie.

@sasamima - dakujem, precitam, nikdy som neplanovala mat vztah s arabom ... je to nakoniec inal

@littleslovak - ano presne toho sa obavam

@ingelika - slovensky a anglicky

zuzanka.zuzu
11. máj 2018

@macickavrr no a prečo by nie? plánuješ sa vydávať? plánuješ mať ešte deti / s ním deti? ak ani jedno nie, tak kaaaašlať to... len si pekne šuchnite, uži si "inú" lásku, nie si staré železo, si aktívna atraktívna 43r. baba, tak nevidím dôvod prečo nie 😉

ivankaberrynka
11. máj 2018

No ja osobne by som do toho nešla v žiadnom prípade. Ale napr. u nás kde bývam máme taký pár a rozumejú si. Sú to tiež už 40+, majú malé dieťa, on je slušný, milý, chodievajú aj do Egypta k jeho rodine. Veľa záleží od jeho rodiny, ako žijú, ako ho vychovali. Väčšinou tí, čo prídu sem na SK pochádzajú z chudobných dedín, kde sa moslimské zvyky dosť dodržiavajú. Sú však aj takí, čo sem prídu študovať, alebo v rámci svojej práci. Možno by si si mohla trochu pozisťovať o ňom. Nemusí to byť zlý človek, ale ako píšem, ja by som do toho nešla..

alobalka
11. máj 2018

Ani ja by som do toho nešla.

danyb
11. máj 2018

chápem tvoje obavy aj opatrnosť ako k tomuto vzťahu pristupuješ 🙂 na jednej strane je tu medializovaných veľa veľmi nešťastných príbehov slovenských žien s moslimami ale o tých dobrých sa nejako nepíše 🙂 prečo asi? ak neplánuješ založiť rodinu a mať s ním deti, určite by som tomu vzťahu dala šancu ak je ti s ním dobre a je k tebe milý.. pomaličky sa spoznávať a získavať dôveru 🙂
ja mám vo svojom okolí naopak veľmi pozitívne príbehy, mojej sesternici dcéra sa vydala za moslima a dokonca sa odsťahovala do saudskej arábie, zatiaľ sú spolu len zopár rokov ale veľmi si sadli a je veľmi šťastná, zatiaľ deti nemajú aj keby veľmi chceli, nedarí sa im..
a moja veľmi dobrá kamarátka sa po rozvode vydala za moslima, s ktorým má dcérku, žijú tu na Slovensku a povedala, že by iného chlapa nikdy nechcela, je veľmi šťastná, je oddaný rodine a veľmi starostlivý a milujúci manžel..
ja by som neškatuľkovala, čo sa týka viery a kultúry, rozhodne je opatrnosť na mieste, ale ak máš naraziť na debila môže to byť kľudne aj Slovák 😉
vyskúšaj, spoznávaj 🙂 držím palce 😉

dominika6
11. máj 2018

@macickavrr ved sa nejdeš vydávať tak to nemôžeš mať kamoša araba s výhodami?
uži si kým môžeš,malé deti nemáš,záväzky tiež nie,uniesť ťa hádam neplánuje 😀..
neviem čo riešiš..ešte si sa s ním ani nerozprávala a už hladáš negatíva

littleslovak
11. máj 2018

@danyb ja zas poznam dve co maju "len" turkov a podla mna hotova katastrofa. ony sa tvaria sice ake su stastne, ale jedna totalne zmenila satnik - tzn uz nic kratsie ako po kolena, ziadne vystrihy a same tlmene farby... toto ma nosit baba co ma cerstvych 30? druha ma zas takeho experta co ani ziarovku nevymeni. a tiez zistila ze z majitela firmy ze ktoreho sa vydaval je len obycajny zamestnanec.
cize nie je moslim ako moslim, ano par zien moze byt aj stastnych, ale vacsina to nebude...

lujza123
11. máj 2018

Nedovol predsudkom aby ti ukradli stastie. Ano, moze sa z neho vyklut blbec, rovnako ako aj zo Slovaka

radusiq
11. máj 2018

Myslim ze mas dost zivotnych skusenosti na to aby si videla co sa okolo teba deje a nenechala sa opantat pubertackou zamilovanostou. A vzhladom na to, nie je dovod aby si cuvla od vztahu ktory sa dobre vyvija len kvoli predsudkom. Zijem vo velmi multi kulti prostredi, manzel (Slovak) robi v Indickej firme, ja som posledne 4 roky robila pre ropny priemysel takze Arabov som si uzila az az. Su to ludia ako kazdy iny, su lepsi aj horsi, su radikalnejsi aj benevolentnejsi. No z mnohych takych vztahov v mojom okoli hadam nikto nema problem akeho sa bojis. Ano, kulturne rozdiely su a budu - svet by bol velmi smutne miesto ak by bol kazdy rovnaky. Pokial nie si zaryta krestanka a nebudes trvat na jeho prijati svojej viery, nebudes ho nutit pit ak je to proti jeho presvedceniu a pod, a on bude rovnaky k tebe, nevidim problem to neskusit. Myslim ze je vacsi predpoklad ze sa rozidete kvoli niecomu inemu ako tisicky inych parov ako kvoli tomu ze je Arab

pietrins
11. máj 2018

Ja by som do toho nešla nech mi akokoľvek chýba mužská prítomnosť. Je tam rozdiel v kultúrach a hlavne toho vierovyznania by som sa dosť obávala...je síce pekné že teraz je milý a rozumiete si, ale čo ak? Čo ak to teraz hrá? Jasné že sa to môže stať aj pri slovenskom mužovi, ale stále by som mala väčšiu obavu z toho že je to cudzinec. Skôr by som si ho nechala len na zábavu, ale žiadne citové viazanie sa a už tobôž nie svadba a v poslednom rade deti

sissy27
11. máj 2018

@macickavrr máš 43 rokov, chceš sa ešte vydávať, rodiť deti? Ak nie, tak v pohode to skús. Veľmi rýchlo zistíš, ak to nebude ono - ak začne naliehať na svadbu, lebo mu končia víza alebo špekulovať, že mu končí nájom a bolo by lepšie, keby ste bývali spolu, alebo ťa akokoľvek obmedzovať v obliekaní, jedle, v čomkoľvek, tak to proste ukončíš. Ani pri rodenom slovákovi nemáš istotu, že nebude chuj, hoci by mal mať podobné zmýšľanie ako ty, keďže ste z jednej kultúry. Ak sa ti páči, je ti s ním príjemne, tak to nezahadzuj kvôli predsudkom alebo nejakému "čo ak", ak ti to nebude vyhovovať, tak sa s ním rozlúčiš a život pôjde ďalej.

macickavrr
autor
11. máj 2018

@zuzanka.zuzu; @sissy27 @dominika6 - ano mam 43, rozhodne do stareho zeleza nepatrim. Vydavat sa ? preboha to nie, v ziadnom pripade a rodit deti uz nebudem ... takze do uvahy prichadza skor aspon na cas uzit, aj ked ja som taka divna ... citovo sa naviazem stale,.
btw - Blbcov je naokolo dost, moze byt aj on a nemusi.

Predsudky nemam vseobecne, v blizkej rodine mame romku ktoru si zobral bratranec. Vychadzame spolu velmi dobre,

Dam tomu sancu a uvidim.

marusia12
11. máj 2018

@macickavrr Jeeej, toto bude velice zaujímavá životná poučka 😀 Píš ďalej, ako sa to vyvíja... 😀

marusia12
11. máj 2018

@zuzanka.zuzu no ty si inak dobre mimo 😀

marusia12
11. máj 2018

@macickavrr Nenapadlo ťa, že nebude problém v tých chlapoch ale v tebe? Nepozrela si sa, aké chyby si robila v každom vzťahu a prečo sa to deje? A prečo ti prišiel teraz do života takýto chlap?

kittykat22
11. máj 2018

@macickavrr mám v okolí ženy ktoré mali vzťahy s mužmi z maroka, turecka, egypta a na začiatku to bolo super. Ale potom 🙄 Žiarlivostné scény, hysterické výstupy, krik, obmedzovanie najskôr času medzi priateľmi, neskôr so všetkými ktorí pre ten vzťah nemali pochopenie. Vždy to bolo nakoniec tak, že tá žena bola osamotená v tom vťahu pretože ich partner im vysvetlil, že on je vo vzťahu a ostatní ich chcú rozoštvať. Hrozné to bolo. Psycho level 1200. A žiadny z nich nepraktikoval islám, žiadny z nich toto a a tamto a veľmi otvorený kultúre. Ale to boli kecy v kleci.

kittykat22
11. máj 2018

@macickavrr inak niesom si istá, že tu nájdeš moc pochopenie, ako jedna maminka z koníka bola zavraždená moderným muslimským manželom pretože si ho dovolila nielen opustiť ale nájsť si nového partnera. Zostali po nej 2 deti - boli toho plné noviny a aj koník

marusia12
11. máj 2018

@kittykat22 Faktom je, že pre nich sú ženy handry a je úplne jedno, či praktikujú alebo nie. Oni to tam majú v sebe, vidia to okolo seba... a vyžadujú to vo svojom živote.

petulda333
11. máj 2018

Mam sesternicu kt zije s moslimom viac ako 18r,ani raz ju neudrel ani jej nedal pocitit,ze je nieco menej. Prave naopak,ona je ta divokejsia kt s nim toci. Jej sestra zije 11r s kurdom,takisto bez problemov,bez utokov,vazi si ju a cti. Ano beriem,mnoho ma zlych skusenosti. No blbci,tyrani sa najdu aj medzi slovakmi. Ved aj tu na koniku je xy tem o terorizovani zo strany muza a ku podivu su to slovaci a krestania!! Takze tak. Ak si chces uzit tak do toho,drzim palce

sissy27
11. máj 2018

@marusia12 a koľko je slovákov, kresťanov, pre ktorých je žena handra, slúžka, fackovací panák a matrac...toto absolútne nie je otázka národnosti, vierovyznania, pôvodu...
@macickavrr veď ja ťa ani do starého železa neposielam 😀 len už si niekde inde ako o 10 či 20 rokov mladšia žena, tam ešte je vysoký predpoklad na svadbu či ďalšie deti. Keď nič iné, tak si aspoň chvíľu užiješ (nemyslím len sex, ale celkovo nejakú pozornosť, zábavu, príjemnú spoločnosť) a budeš mať raz na čo spomínať 😀

meandbaby
11. máj 2018

@marusia12 to nie je uplne tak.Napr v Quatare je zena ctena a ked jej muz zomrie, jeho bratia sa musia o nu a deti postarat, pracuju, pekne sa obliekaju v kruhu zien sa pysia krasnym makeupm a oblecenim.Su spokojne a vazene.Moja teta tam robila lekarku 10 rokov a sestricky boli muslimky aj kolegyne.To nie vsade je prisna saria alebo teror ako napr v Indii.

negymama
11. máj 2018

zaujimave , ze si 35 rocny mlady muz /teraz nechajme bokom ze je moslim/ , pravdepodobne i dobre vyzerajuci, vybral starsiu zenu, ktora sa nechce vydavat a neplanuje uz deti /ano vyzeras mlado to ti neberiem .../ Opat neberiem do uvahy kadejake strasidelne pripady...ale tym ze je z takej kultury , oni su rodinne a tradicnejsie zalozeni, ked nie on, tak jeho rodina po case bude robit tlak na mladeho muza aby zalozil rodinu vychovaval deti, najradsej synov. Je preto dost pravdepodobne ze po par rokoch vztahu opat budes sama , citovo sa naviazes a on si zalozi rodinu s inou...
Ak toto tebe vyhovuje , tak OK.
Este taka poznamka k tomu ze si v beznych veciach rozumiete... nebudt naivna, 8 z 10 muzov si bude s tebou vyborne rozumiet , za podmienky ze vztah nie je skusany ziadnou skuskou. Zlato sa skusa v ohni, spolocna domacnost, financne zdravotne problemy, deti, svokrovci, stavba domu, stahovanie, atd. to su skusky nie zvasty na zoznamke a nahodne stretnutia. takzet o "rozumieme si , ber s rezervou,

cecilia68
11. máj 2018

@marusia12 Presne tak...ženy sú pre nich len živá vagína a živá maternica....a aby som nezabudla, ešte slúžka a vo väčšine prípadoch živiteľka a obeť bitiek 😢

catherinah
11. máj 2018

@kittykat22 to sa kedy stalo?