Partner kritizuje moju výchovu

ma3jozka
3. apr 2009

ahojte, mam 3 ročne dievčatko , toť v prvej to fáze predpubertálnej 😀 , zaujimalo by ma či aj vaše polovičky si dovolia kritizovať alebo vôbec haniť vas ako vychovavate svoje dieťa? Lebo ten moj za kazdým keď malu chytí truc, tak prva to schyta ona, ked neprestane trucovat, tak jej naloží na zadok alebo osprchuje v zimnej vode 😠 😠 a potom sa na mňa osopí že je to moja vina, že som ju rozmaznala, že som skor nezačala byť prísna a davať jej mantinely /čo si ja osobne myslim že si nenecham od nej skakat po hlave davno/..citim sa neschopna a totalne blba...hoc to vravi ten čo sa rodine venuje tak 5-10% svojho času............. 😠
asi si mysli že keby som ju za kazdým ked si dupne plesla po riti, žeby z nej dnes bolo decko-anjelik??

krasuliak
3. apr 2009

no ma pravdu 😀 😀 😀

jenna7082
3. apr 2009

nemááááááááááá

krasuliak
3. apr 2009

ale nie zartujem my muzi sme taky najprv nalozime a potom nam je luto a hladame vinnika a prva je na rane zena teda matka 😀

krasuliak
3. apr 2009

al aj tak vy zeny rozmaznavate deti si myslim 😝 a potom to tak aj dopadne ale zase ked sa otec nevenuje tak nema co kritizovat 😉 😉

nanku
3. apr 2009

no osprchovat v studenej vode! to je pre mna silna kava, len by to manzel skusil! to by urobil to posledne

krasuliak
3. apr 2009

nanuk ale ved studena voda je dobra a zdrava 😉 😉 a ked ma dieta zachvat?? preco nie 😉

krasuliak
3. apr 2009

jaj sorry nanku 😉 😅

jenna7082
3. apr 2009

no hej , aj ja som zartovala. studena sprcha je moc...ale na druhej strane, plesnut po riti , ked si mala dupne - je samozrejma vec. mala si dupe, lebo skusa svoje hranice. kolko znesiete. treba reagovat primerane. ani studena sprcha, ani prehnane obranovanie . decko bude mat tak akurvat zmatok.

nanku
3. apr 2009

krasuliak a ty ked mas zachvat tak ta manzelka tiez vysprchuje v studenej vode? si myslim ze postaci jedna po zadocku

monkula
3. apr 2009

že studená sprcha... 😠 😠 😠 😠

krasuliak
3. apr 2009

no ved hned len na to hajhorsie myslite 😅 ved staci na uvod len studnou vodou prejst po tvary alebo len tak pofrkat 😉

ale na velku noc aj sprchu 😝

bystricanka
4. apr 2009

no ja si myslím, že studená sprcha nie je na mieste. 😠
ja si myslím, že 3 ročné dieťa už je dosť veľké na to, aby si dalo povedať. A ked si nedá, tak bud si ju nevšímať(čo možno manžel nedokáže, ked takto koná), alebo ju zatvoriť do inej izby a ona sa časom ukludní.Ja už to začínam pomaly praktizovať a fakt to funguje. Bitkou ani sprchou sa absolútne nič nevyrieši. 😒
toť môj názor 🙂

inka04
4. apr 2009

fuha... studena sprcha.... ved to hranici, ked to uz nie je fyzicke tyranie... myslim, ze je to na "dobrej ceste" ako vybudovat dietatku traumy... 3-rocne dieta si uz pamata a velmi dobre... komunikovat- komunikovat s oteckom... dietatko si zasluzi v tomto veku nasu 100% lasku... navyse je to prve obdobie vzdoru, co suvisi so sebauvedomovanim vlastnej osoby... "tvrdohlavost" dietataka je v tomto obdobi na mieste - musime - a ked o tom vieme "vieme" ju tolerovat... tu sa zacina utvarat vlastna osobnost - identita "JA"... drzim palce nech sa to, co najskor vyriesi🙂

bystricanka
4. apr 2009

a ešte niečo...môj muž ma nikdy nekritizoval ako vychovávam dieťa. Kedže je s ním len cez víkendy, tak by si to isto nedovolil, lebo on nevychováva. On už len rozmaznáva. 😒 Ja som tá prísna a zlá. Mna dieťa rešpektuje a vie, že si ku mne nemôže hocičo dovoliť. To, že dá krpec facku otcovi a on to nijako nerieši je jeho vec...je to asi jeho zvláštna výchovná metoda 😒 Ked udrie babku a iných, tak to opäť riešim len ja(a už si to menej dovoluje, lebo som mu určila hranice) 🙂

alon111
4. apr 2009

tak ja mam tri a najstarsia to ma uz za sebou ,syn je prave v tom obdobi ked sa mu nieco nepaci tak trucuje a najmladsia je este drobna.tak buchnutie po zadku je u nas na dennom poriadku ale inac sprchy a podobne vychovne metody nepraktizujeme.manzel mi len raz vytkol ze ako som vychovala dceru a je to moja vina aka je a tak som mu dala na tyzden volnu ruku nech vychovava on a od vtedy mam klud.su to vprvom rade nase deti nie moje alebo jeho.takze ake su je nasa vina a spolocna vychova.zas ked si dam ruku na srdce na 60% je to moja vina ake su moje deti ale on bol ticho a nezasiahol ked videl ze nieco robim zle takze nech mi nic teraz nevycita.on rozmaznal najstarsiu ja syna a najmladsiu rozmaznavame spoloscne.

zuzkafuny
4. apr 2009

Ja si myslím, že nech si trucuje... však má právo vyjadriť si svoj názor 😅 a inak to vyjadriť nevie...
Veď keď sa naučí rozprávať, to bude iné... 😉 🙂
My sme sa dnes kým sme sa dostali do obchodu dva krát pľaskli o zem... som ho vzala za ruku a rúkjúc musel tam, kde ja... 😝 😀 😀 😀

womenne
4. apr 2009

za tu sprchu by som ho asi ..... 🙄 🙄 🙄 to by si vmojej blizkosti vživote nedovolil,ty mu to snad ano??? 😨
Ja mam osvedčne pevne objatie alebo sam v izbe a ked si uvedomi čo sravil može prist a ospravedlnit sa,unas to funguje.Občas dostanu na zadok ak velmi ubližia alebo niečo vyvedu ale to nepomaha aj tak na to zabudne a čau nezaujem.Mna celkom zaujal serial pestunka boli tam rady ktore sa osvečili,škoda že už nieje.

A na vychove sa podielate obaja rodičia tak nechapem prčo to zvalje na teba 😖

Zuzka nam chalani každy vikend vrieskaju v NC že chcu auta ale keby sme im maly zakaždym niečo kupovat nemame kadial chodit bo by boli všade,tiež sa nam obaja praštili ozem ked sme icch nechceli dat na autička tak ležali pokial ich to neomrzelo aj tak nevyhrali,jasne že všetci na nas čumili a tukali si určite na čelo že čo sme za rodičia ale proste všade im ustupovat nebudeme.

edita33
4. apr 2009

studena sprcha je fakt moc,,,to by som asi neurobila,,ale je to dobry napad.. 😀 ked uz ja chytam zachvat hnevu,ked chlapcom zacne sibat,,,vrieskam ako blazniva a nepomaha,, ☹ aj im čapnem poriadnu,,muz ten ich nebije,,ten ide na nich ze ...daco za daco,,,,a pocuvaju,,,ani nikdy sme si nevykrikovali pred detmi vychovne praktiky,,deti to vnimaju a idu na tu lepsiu zachrannu stranu,,,a potom ten co bije je najhorsi,,,,ja ked zbijem niektoreho ,ide sa vyzalovat otcovi,,a ten povie ,,,mal si pocuvat co ti mama povedala ,a nebola by bitka,,, iba raz sa stalo ze starsi syn, ked bol mladsi,,dostal bitku ,uz neviem zaco,,,ale az ja som prestala dychat,,tak mi ho bolo luto,,,tak som povedala ze radsej pojdem na nich ja,,,a on zakroci uz fakt ked som na nervy,,a mladsi ked trucuje necham ho ,nevsimam si ho,,,on zacne bud buchat alebo hadzat na zem veci,,a tak mu idem pomoct,, 😅 hodim aj ja ,,a on v tom trucu to dvihne,,a v obchode na rozdiel od starsieho sedi pekne vo voziku,, s tym ziaden problem,,,tamten babre do vsetkeho,,tak necham ho tam a idem nakupovat a potom ma bud hlada,zacne revat a beha pomedzi regalmi,,,a potom je klud,,na mojich aspon plati to ze si ich nevsimame,jasne ze nie stale,,, 😖 deti su take ze cim viac ich buzerujete tym oni viac provokuju,,,

fifinna
4. apr 2009

pred detmi by sa rodicia veru nemali hadat a dohadovat sa ohladom vychovy. Dieta potom prestane mat uctu k rodicovi. Ked si chcu rodicia nieco vyjasnit o vychove, tak v sukromi. A hlavne, ked jeden rodic dietatu nieco zakaze, druhy to nesmie povolit. Musia byt v tomto spolu. Môj maly , ked nieco vyvedie a niekdo ( manzel alebo babky ... ) ho vyhresia a pride za mnou s placom, tak ho nelutujem. Trha mi to srdce, ale co mam robit. Musim stat na strane pravdy.

ma3jozka, bitkou sa nic nevyriesi, co uz asi vlastne vies. Môze to byt este horsie. Dokonca dieta vidi, ze rodic udrie, tak ono tiez potom skusa udriet bud rodica alebo deti v skôlke. Ale niekedy tie deti vedia fakt vytocit, ze sa neda ostat v pokoji. Porad manzelovi, nech malu da radsej trucovat na nejake bezpecne miesto, mna ked maly vytoci, tak ho zavrem do spalne, tam viem, ze neni nic take s cim by si ublizil. Tak sa bezpecne ukludnia obidve strany. Netreba zabudat, ze deti vsetko opakuju a ucia sa od nas, preto treba zvolit najvhodnejsi trest. Boze , uz som ako psycholog 😀

mufo24
4. apr 2009

Fuj ja neznášam studenú vodu, keď si to predstavím... 😝 Aj naša malá trucuje, aj keď je ešte krpec. Občas si zmyslí, že sa nejde obliekaťa pod.. Môj muž raz začal, že čo ju obliekam nasilu a že vreští. No ale čo ju mám nechať holú mrznúť či ako? O niektorých veciach ju nechám rozhodovať alebo vybrať si ale niektoré veci keď poviem tak sa budú robiť a basta. Ozaj a po zadku u nás vôbec nepomáha, lebo potom trucuje ešte viac. Ja len poviem ideme robiť toto a toto. A keď vymýšľa robíme to aj tak a viac s ňou nediskutujem.

monkula
4. apr 2009

niekde som čítala, že ak dieťe neposlúcha, má sa zavrieť do inej miestnosti, bezpečnej na toľko minút, koľko má rokov.... ja som to uplatňovala pri Jarkovi, darilo sa, Chiara si otvorí a je po treste... 😀

katyl
4. apr 2009

ja kedze mam uz skoro 12rocnu doma, tak som si snou preskakala vselico... 😉 raz sa to dari zvladat lepsie, inokedy horsie, ale nakoniec mam zatial vzdy uspech, lebo mala pride a povie:mami, ty si mala pravdu....to su tie uspechy, ked je rodic na seba pysny 😀
a este si hovorim, po tom co som vystrajala ja, ze neviem co by musela tato nasa spravit, aby urobila nieco horsie ako ja, ja som bola fakt expert, nechcela som jest, spat, chodit do skoly, nachcela som brata, nechodila som nacas domov..dokonca som usla z domu... nasi si teda museli vytrpiet
A teraz aka som super
😎 :- 😎 | ked bola taka mala, a robila cirkusy, pomohlo nevsimanie si, samozrejme aj manzel mal obcas namietky proti mojej vychove, ale malokedy pred nou.
Sprcha..... 😠 😠 😠 brrrrrrr, to neviem co by muselo byt,

sasiki
4. apr 2009

tak tak, pri takom záchvate zúrivosti u dieťaťa skôr pevné objatie, iná miestnosť - na trucovanie, a keď už studená voda, tak JEMNE potrieť tváričku (pre spamätanie sa), nie sprcha, veď to je šok....... 😒 ale najradšej asi to objatie - aj keď nie na všetky deti to platí....
monkula, aj moja si vie otvoriť dvere 😖

monkula
4. apr 2009

hej, nevšímanie funguje aj u nás, teda na jarka... raz som to teda skúsila, tak natvrdo, lebo ma niečím veľmi hneval celý deň, tak som okolo neho chodila 20 minút, tak skákal, kričal, ale ja nič... potom som za ním prišla a spýtala som sa, ako sa cítil, povedal, že ako keby ani nebol ani môj syn.... 😅 tak som mu vysvetlila, že presne tak sa cítim aj ja, keď ma vytrvalo ignoruje a nepočúva akeď to bude chcieť urobiť nabudúce, nech si spomenie, ako sa vtedy cítil... funguje to...

ma3jozka
autor
5. apr 2009

ahojte a dakujem za vsetky reakcie..
Tak v prvom rade - nesprchuje ju v studenej ale v zimnej alebo letnej vode a stalo sa to asi 2 krat, ked som nemala sil ho zastavit, inokedy som na nho kricala nech ju pusti lebo tak zjapala - ale bol tam strach ..musela som to stopnut za cenu hadky s nim...
to je to ze ked som s nou sama a chyti ju truc tak aj ja praktikujem izolaciu v izbe, alebo objatie...ale chytaju ma pochybnosti ci to je stale spravne, lebo chcem aby sa upokojovala SAMA..uz je dost velka nie?
Ked vystraja vonku alebo v obchode, tak ju necham nech sa hadze na zem, ale je to strasne tazke nevsimat si ludi ako na to reaguju, hanbim sa... aj mi vadi to ze druhých jej krik može riadne obťažovať..našťastie toto sa často nedeje...
Horsie je ze ked je s nami jej otec, tak si mysli ze tieto metody nestacia...ked v izbe neprestava kričať tak tam chce vbehnut a nalatat jej...a tym mi to cele skazi...mame kopu inych problemov to je pravda a asi preto tak straca nervy...som z toho na dne...to je velmi zle lebo dobre poznam tu rovnicu: šťastní rodičiia = šťastne dieťa -a to nie sme ☹
MONKULA inak to som ja mazalenka..zdravim ťa- vidiš nič sa u nas nelepší 😖

womenne
5. apr 2009

ma3jožka ludi naokolo si nevšimaj ani ja to nerobim ked maly vyvadzaju v obchode je mi jedno čo si kto mysli ja som rodič 😉 pevne objatie a zavretie v izbe odporučaju aj psychologovia-moja sestra chodila s dcerou kvoli hyperaktivite.

zuzkafuny
5. apr 2009

zatvorenie do inej izbe zaberalo za Zuzanku 😀 ale ona bola supiš dieťa a aj je... tak to nám stačilourobiť asi tri razy... Ale toto besnítko 😅 nevšímať... ale výdrž má poriadnu... už si niekedy myslím, že poľavím... a to objatie... hm... no až by som v návale zlosti mojho synka objala, tak ma zničíííííí 😀 😀 😀

martao
9. apr 2009

Ja som v rodine tá zlá. Jednoducho tato dovolí a ja zakazujem. Nikdy, ale moj manžel nehodnotil moju výchovu.
Jednoducho som urobila jednu vec. Tu máš deti a ja idem do mesta. Odvtedy je pokoj. Pochopil, že ak im všetko dovolí, skáču mu po hlave.
Máme pravidlá. Najstarší syn može hrať počítač 3 dni v týždni. Na začiatku bol krik. Teraz sa opýta aký je deň a vie, či hrá PC alebo nie.

Ešte k hnevaniu na verejnosti. Deti tým musia prejsť. Nákupy sme obmedzili na nevyhnutné. Niekedy som v obchode ostala sama a MM ťahal malého von. Potom zabralo, keď sme mu sľúbili, že si može kúpiť niečo, čo má rád. Samozrejme sme chodili po obchode tak, aby to bolo až na konci.

strunka
9. apr 2009

Ahojte 🙂
nas maly je tiez cislo a skusa kam az moze, takze po zadku dostaval castejsie, ale zistili sme ze ovela lepsie na neho zabera, pslat ho stat k stene a tam je kym sa neukludni a potom sam pride, maminka prepac, alebo tatiko prepac uz budem posluchat 😵

shall
16. apr 2009

Ahoj,
i já mám problém s ruzným přístupem k výchově v naší rodině. U nás jsem ,,zlá a nervozní,,já a zbytek rodiny /včetně tchýně i mojich rodiču/ jsou ti klidní. Moje 5 dcera byla první vnouče na obou stranách. Ještě má i v povaze, že je neuvéřitelné tvrdohlavá, takže jsem si házení o zem užila až až. Teď jí je zase absolutně jedno, když jí něco říkám. Ráno je to na hodinu, než se obleče. Pořád má to svoje ,,počkej,,. Pospícháme k doktorovi a ona si začne hrát. pořád má čas.Myslím, že už má věk na to, aby to trochu chápala. Máme ještě 2 letou dceru a ta je daleko klidnější a ,,rozumější,,Dá si víc vysvětlit, ale samozřejmě opakuje po té starší. takže když je volám k obědu, tak jsem z toho namrtvicu atd.Poslední dobou už neposlechne ani u doktora. Po zadku, to u nás vubec nezabírá, zavřít do místnosti, to jí bylo vždycky jedno, klečet u stěny, to měla takovej záchvat, že byla nepříčetná. Dvakrát jsem jí musela osprchovat, kdo to nezažil, nepochopí. To je takový záchvat, že je uplně mimo sebe a ta sprcha jí pomohla.To už ale poslední 2 roky naštěstí nemáme.Tak strašně se snažím a tyto odezvy mě uplně ubíjejí. Chci s ní jít k psychologovi, ale když jsem 2 krát volala do psychologické poradny, tak mě řekli, že toto chování je v jejím věku normální.