Partner ma kontroluje a neverí mi. Je to normálne?

tinkatin4
17. nov 2009

Ahojte..dnes sa mi cez telefón priznal priatel,že má moje heslo na facebook a že vie o všetkom čo si s kým píšem 😠 ... dnes som si písala po dlhej dobe s dlhoročným priateľom...mám ho rada ako svojho brata a aj on mňa...velmy dobre si rozumieme..ale moja polovička to nevie pochopiť a za každým, keď ho spomeniem(málokedy)sa zmení a začne byť upodozrievavý,taký divný..furt sa ma píta či s ním niečo nemám,či sme ozaj len kamaráti..stále mu vysvetlujem dokola že ozaj ho mám rada,lan ako dobrého kamaráta,že s ním nič nemám a ani nechcem..ale on to nevie pochopiť.už som z neho zúfalá ☹ ...ako som spomínala,dnes sme si chvílku písali a na koniec si zo srandy vždy pošleme (kamarádske cmuk)"veď čo je na tom"... každému koho mám rada posielam na konci cmuk aj kamoškám..no a dnes mi volal že čo to malo znamenať,že vie o všetkom,že prečo mu klamem,že keď príde domov že nech mu to láskavo vysvetlím(najmä to cmuk)....je to podla vás normálne,že takto ma kontroluje..a nedôveruje mi?...aj to,že na každý môj mail,proste na všetko kde je heslo musí mať prístup..nemám ani troška súkromia..doteraz som si myslela že mám aspoň na facebooku,ale dnes som zistila,že ani tam 😠 ☹ ..čo si o tom myslíte?

dzeny2812
18. nov 2009

tak to mas poriadne ziarliveho priatela. ja s manzelom mame na nete svoje vlastne, aj vieme hesla, pozerame si navzajom, ale ziadne vycitky. odtial potial. ak ti môzem poradit, mala by si mu vysvetlit ze ku laske patri aj dôvera. a ked ta lubi mal by ti stopercentne verit. aj ja mam ziarliveho manzela a musi toho vela prehryzt. nic ine mu nezostava.

tinkatin4
autor
18. nov 2009

Ahojte...no tak už je po tom...chcel odo mňa vysvetlenia,priznal sa aj k viacerím správam že o nich vie v ktorých sem-tam boli spomenuté aj chlapské mená(veď viete-babské klebety 😅 )...tak jasná vec chcel vedieť čo a jako 🙄 ..ale kupodivu sa s kludom pítal,nenaliehal až tak na mňa..ale aj tak ma strašne vytočil,že som sa nezmohla na vysvetlenia ale donútil ma len k tomu,že som mu jednoznačne povedala že je koniec,že proste to nemá význam že keď je takýto,že mi nedôveruje...jeho to prekvapilo,zmenil sa o 100°nečakal to..už sa prestal aj vypytovať ,vyšli mu slzy,prosil ma že chce byť s nami...ja som mu na to,že nie ,že som sa rozhodla, že malého môže vydieť kedy len bude chcieť,že odopierať mu to právo nebudem,že skúsim ísť do banky poinformovať sa že čo a ako s tým hú...že či sa s tým niečo dá robyť.....tak velmy ma prosil,aby som mu dala ešte šancu,až nakoniec som mu ju dala... s ultimátom,že ked čo by len náznak nedôvery,tak bude koniec a že môže prosiť kolko len bude chcieť..ale pravdupovediac som mu tú šancu dala len kvôli tomu bytu a z časti synovy,ináč by som mu ju nedala..ja sa najprv musím poinformovať v banke či sa niečo bude dať spraviť v takomto prípade..či preniesť moje bremeno na neho ovšem ked bude súhlasiť a bude sa to dať(hú je na oboch,pretože jemu samému by nedali tolko..ale táák strašne som nechcela ☹ byť spoludlžníkom,akoby som cítila že niečo takéto sa stane 😒 )...alebo predaj bytu..no uvidím

veronika81
18. nov 2009

tinka..úprimne? Podľa mňa sa nezmení 😒 Chvíľu sa vydrží pretvarovať a "sekať dobrotu", ale toto čo si popísala je fakt chorobná žiarlivosť, s tým sa nedá prestať zo dňa na deň.. Samozrejme by som ti priala, aby to tak nebolo. Veď sama uvidíš.
S HÚ ti nepomôžem, nemám skúsenosti.

vieraj
18. nov 2009

tinka, akonahle bude naznak nedovery, odid od neho.
sancu dostal, uvidis....mozno motyka vystreli a on dostal rozum, aj ked tomu moc neverim... 😀

tinkatin4
autor
18. nov 2009

ja tomu tiež neverím,že sa zmení ☹ ... ale som veľmi zvedavá,keď začnem chodiť do práce (ak sa dovtedy bude držať ).....potom sa uvidí...ale už dlhšiu dobu sa postupne zmierňujem s faktom,že náš vzťah nebude mať dlhú životnosť 😒...pretože velmy dobre viem,že on sa v tomto nezmení,aj keby chce on to má bohužial v povahe ☹...ale pravdupovediac,dosť dlho sa držal,ale stačila takáto hlúposť a zase je všetko po starom...sakra-ale nepoviem nič,kebyže mu dávam nejaké závažné dôvody,aby bol takýto 😠

maybee
19. nov 2009

tinka... som v podobnej situácií a to nemáme spolu, chvalabohu, ani syna, ani nie sme manželia. Kontroluje ma na každom kroku, idem sa zabaviť s kamarátkami - to je úplný koniec, slová typu (napíšem to presne ako to povedal on): čo a bola si naje.aná? bola si sa kur.iť... a pritom išlo len o úplne normálne posedenie s kamarátkami, za tričko, ktoré som mala oblečené mi nadával, idem cvičiť, neverí mi, neverí, že som doma a tak 🙂

A keď sa dívam z jeho pohľadu - ja mu nezazlievam nič, že on si ide sadnúť s kolegami do tretej ráno... že robí to a to... nič. Pretože mu dávam aj slobodu. A ja sa sama sebe čuduje, prečo ešte stále ostávam s ním...

Takže Ti nemôžem ani poradiť... ale ja viem, že toto dlho nevydrží, pretože je to strašne veľký nátlak na psychiku a skôr či neskôr ja odídem... A ty by si mala tiež.

jonatanka
19. nov 2009

tinkatin utekaj kym mozes, toto je este len zaciatok, teraz sa zahra, ze mu je luto mesiac dva bude sekat dobrotu a vsetko sa vrati do starych kolaji a este pritvrdi, lebo ty mu zase odpustis, uz vie co na teba plati, dostanes sa do zacarovaneho kruhu a uz nevystupis, ver mi pisem ti z osobnej skusenosti. Moj nevlastny otec bol taky a casom k tej neskutocnej ziarlivosti pridal aj facky, kopance, posilneny alkoholom bol ako nesmrtelny, chces to nechat zajst az tak daleko???

tinkatin4
autor
19. nov 2009

nie nechcem...on praveže vie že som schopná od neho odísť,najmä ak by ma začal mlátiť...šancu som mu dala len kvôli tomu,ako som písala,kvôli bytu kým nezistím nejaké východisko čo sa týka hú..ale on o tom nevie,že si to budem zisťovať...uvidím ako to bude keď budeme osve bývať,možno mu ide na mozog aj to,že sme u našich 5 rokov 😅 ... som pevne rozhodnutá,že ak ešte jedna takáto sytuácia,odchádzam...ešte včera sme si to vysvetlovali a on mi dával také argumenty,že on nechcel mať v našom vzťahu žiadne tajnosti,že aj preto si s nikým ani len nedopisoval,že si nevyhladával žiadnych priateľov cez chat,že nechcel mať tajné registrácie s heslami,atď...takže tak,no uvidím..predsa to nemám také lahké,kebyže aspoň hú neni,ale bohužial je ☹ ..tak preto...ale maybe,mne našťastie až takéto scény nerobý,on mi len to povie "choď potom idem ja s kamošmi"...len sa opíta ako bolo,ale nič také a keď si dám niečo s výstrihom,tak ma len zo srandy podpichne...ale kebyže mi toto robý čo tebe a nemala by som s nim žiadne záväzky hneď ako by mi spravil takúto scénu,bez slov by som ho nechala

katrin21
19. nov 2009

no a ja som si myslela, ze len moj priatel nevie pochopit, ze chcem mat svoje sukromie, aj ked nic pred nim neskrývam, ani tam nemam tajnosti , ale ide o princip. ale zase nie az takto ako pises ty..
ale pokial sa da, babenka moja, utekaj od neho....

katrin21
19. nov 2009

tinak: prosim ta, trochu si pozri gramatiku, nie ze by som chcela buzerovat, na to je tu specialna tema 😀 , ale v motte mas v profile ze " velmy"... tak akoze toto je fakt siné kafe 🙂 orpav si to to! a scény nerobííííí, a opýýýýtať sa, a siiiituacia!!!!
vela stastia inak🙂

tinkatin4
autor
19. nov 2009

ok..sory..už je to opravené...aspoň sa tu aj troška pobavíte 😉 na tej mojej super gramatike 😅

jankaw
20. nov 2009

Tinka, ja som mala tiez priatela, co ma potreboval stale kontrolovat. Ked bol v praci a ja som bola doma tak ma podozrieval ze kym on pracuje ja bohvie co robim... tak sa ma tak "nenapadne" vypytoval co som pozerala v telke a musela som mu porozpravat obsah vsetkych filmov co som videla, aby mal istotu ze som naozaj bola doma. Samozrejme ze ma jeho vypocuvanie urazalo tak som mu naschval tvrdila ze si nepamatam, ze sa mi to tak plete, aby som ho nasrala. Tak sa urazil a aj niekolko dni sa mi neozval. Vrchol bol ked chcel aby som sa prihlasila na booom a pokec ze on si chce pozriet s kym si pisem!!! No a takto sa to stale nabalovalo, az pohar trpezlivosti pretiekol a bol koniec!!! Vobec nelutujem, o com je vztah ked v nom neni dovera? Aby som sa stale bala ze co mu zase preleti hlavou, ze som sa na niekoho pozrela a robit mi bezdovodne sceny. Ziarlivca uz nikdy viac!!! Teraz mam nastastie dobreho muza a len nech vyskusa zacat ziarlit! 😀

pancake
20. nov 2009

no baby ked vas tak citam tak mi vas je aj v celku luto. 😔
ja by som so ziarlivcom nebola ani 5 minut. ani keby som s nim mala 2 deti.
to je choroba ktora sa stupnuje a stupnuje. v ziadnom pripade nikdy neustupi. tak by som sa na takeho vykaslala radsej hned.
😝 😝

marianka79
2. jan 2010

tak toto je tiež moj prípad moj priatel mi neveril nemohla som sa s nikím porozprávat a ani dokonca s niektorými babami cvičit som takisto prestala lebo ma sledoval či ozaj idem aj z práce domov ma sledoval ale priznám sa i ja som žiarlila ale oprávnene kedže jeho minulost sa spojuje s množstvom báb 😠 ktoré po nom idú aj pres to všetko že vedia že chodil so mnou a stále si skovával mobil stále mu tie baby vypisujú takže som spravila rázny koniec vztah bez dovery neni možný a ja neviem milovat ked neverím a ked viem že partner neverí mne ☹

rejocka
2. jan 2010

ahoj,no to ani z ďaleka nieje v norme-také zrniečko žiarlivosti nech je v každom vzťahu,ale toto je moc,také sledovanie a vysvetlovanie,no ale to cmuk by ani Tebe dobre nepadlo 😉 ,keby si on písal s nejakou kamarátkou,no ale jedno je isté,že preháňa dosť 😒

mywiel
2. jan 2010

Ze ta kontroluje normalne nie je, ale ty by si ho kontrolovala tiez keby ti hovorili ze si pise s holkou ako so setrou a posielaju si len zo srandy cmuk. Kolko mas ty a manzel rokov ak sa smiem spytat? 😅 😕 Lebo podla tvojho pravopisu sorry sudim ze nie vela. 🤐 Nerob druhym to co nechces aby robili tebe. A kontroluje ta, lebo mu davas na to dovod aj ked by nemal liezt do tvojej posty, zrejme sa o teba boji a ma ta rad.

mywiel
2. jan 2010

Inac nechapem ako rychlo mozes palit mosty, ked mas tak malé dieta, to fakt chces byt kvoli takémuto nedorozumeniu radsej sama? Ved rieste problémy ako dospeli ludia a nie nastval si ma tak ti dam este jednu sancu inac koniec.... 🙄

maurizia
2. jan 2010

vidis mywiel, preto si slubujem, ze sa nebudem zapajat do takychto diskusii..kazdy 😖 ma tendenciu interpretovat svet podla vlastnych skusenosti a podla mna sa tinka moze iba viac dopliest..lebo mne sa nezda, ze ide iba o jedno cmuk..tiez si myslim, ze ked je niekto privelmi podozrievavy, nie je to o laske ale o problemoch..ktore mozu narastat..keby som bola na tinkinom mieste, urcite by som sa snazila situaciu vydiskutovat ale asi by som sa do svadby neponahlala 😒

mywiel
2. jan 2010

Tazko radit ked mame len jej verziu do ich vztahu nevidime, ale mi pride dost skoda hned mysliet na rozvod ked maju tak malé babo a pritom mozno staci len aby sa naucili komunikovat, ved sa maju hadam radi, ked planovali dietatko teda predpokladam... 😒

mywiel
2. jan 2010

Teraz cytam ze katrin uz upozornovala na gramatyku skor ako ja, tak sorri uz som tycho je to aj tak mymo témi... 😀 😀

mywiel
2. jan 2010

Precitala som si tvoj prispevok tinkatin4 •17. nov 2009 o 19:06 no nemas to lahké ale musite len najst spolocny dialog ak chces kompletnu rodinu pre malého ak nie tak nebudes mat inu moznost ako odist ale budete z toho smutni vsetci si myslim, mozno sa mylim, ale uz ked mate babo daj mu sancu na kompletnu rodinu a chodte napr. do manzelskej poradne ked bude treti neutralny clovek co vas nepozna a bude vediet vam poradit ak to vy dvaja neviete zvladnut, myslim najst riesenie v klude a komunikovat.

dari
3. jan 2010

zaujalo ma z uvodu tot:....zo srandy vždy pošleme (kamarádske cmuk)"veď čo je na tom"...
mne by sa nepacilo, keby mi partner na cmuky dal odpoved ved co je na tom.....ved nech si davaju aj naozajstnu cmuky, ved co je na tom....a tak dalej....to je o postoji k svojmu partnerovi.

ak si sa uz tak obetovala pre maleho a dala si mu sancu, zostala si s partnerom, aby mal maly otca, brala si si hypo.....tak sa pokus dat este neviemkolkatu sancu svojmu partnerovi napr. tym, ze mu das pocitit ze je pre teba dolezitejsi ako nejake cmuky pre kamarata....

bojko77
18. okt 2012

Kocky, ako si zmenim na facebooku heslo?

luba142
16. apr 2016

@tinkatin4 ja mam takyto problem presne ako ty s manzelom. Neviem ako nakoniec ci ste spolu alebo nie? Aj ked som myslela,ze uz je vsetko v pohode vzdy na mba vyrukoval z nejakym podozrenim minimalne raz do tyzdna. Uz neviem ako dalej trva to uz par mesiacov

ave_eva
16. apr 2016

Zmen si hesla,alebo nech ti dá aj on tie svoje,aby si si ho i ty mohla skontrolovať,či mu to bude príjemne...

nikuliak
16. apr 2016

No ja mam asi iny nazor. Ja kebyze priatelovi najdem v smske "cmuk", tak tiez vyletim, lebo podla mna to uz pre niekoho fakt moze byt za hranicou (ak nema 15). Pozeranie sprav ok nie je, ale reakciu na cmuk aj chapem.

lubkavargova1
17. apr 2016

no ja neviem...ale ja by som z takeho vztahu vycuvala....kazdy clovek ma pravo na svoje sukromie...

emily1311
Autor odpoveď zmazal
Zobraz