Partner mi lezie na nervy

flafi
19. jún 2019

Ahojte, s partnerom sme spolu piaty rok, o rok máme svadbu. Bývame v spoločnej domácnosti dva roky. On 26, ja 25. Pre oboch prvý vzťah. Problém je v tom, že v poslednej dobe mi strašne lezie na nervy. Vadí mi to, že sa správa ako veľké decko a keď príde domov, hrá sa stupídne počítačové hry a rozpráva sa so svojimi virtuálnymi akože kamošmi, vadí mi, že v domácnosti väčšinou vôbec nepomáha, vôbec mu nedopne samému niečo urobiť a musím ho stále napomínať ako jeho matka, ale nebaví ma mať na krku celú domácnosť. Chodím do práce rovnako ako on. Máme asi aj problém v posteli, resp. nikdy to medzi nami nebolo extra vzrušujúce, momentálne máme sex tak 1-2x za mesiac. On by chcel, ja nie. Nebaví ma to. Rozprávali sme sa o všetkom, ale on nikdy neprevezme v ničom iniciatívu. Všetko musím stále riešiť ja (keď treba niečo vybaviť v banke, na úrade, niekam volať, vymýšľať výlety, aby sme nesedeli doma). Strašne mi to vadí. Nechcem, aby to vyznelo, že len on je ten chybný a ja dokonalá, mám tiež svoje chyby, ale neviem čo s tým našim vzťahom. Vieme sa rozprávať, vychádzame spolu fajn, sme si celkom podobní v niektorých veciach, ale tie vyššie spomenuté veci ma strašne vytáčajú. Ja vlastne ani neviem čo čakám, asi som sa len chcela vypísať, nemám sa s kým o tom rozprávať. :(

pribinak
19. jún 2019

Preco si ho chces vlastne zobrať?

flafi
autor
19. jún 2019

@pribinak mám ho rada, záleží mi na ňom, len mám taký pocit, že s niekým vyspelejším by mi bolo lepšie aj keď neviem. Možno by to bolo rovnaké aj s iným, časom každý vzťah zovšednie.

verenna111
19. jún 2019

zrusit svadbu a rozist sa...bude to len horsie.ked uz teraz je taky bol.by to masaker ked by ste mali dieta/deti..noc by nepomohol a vsetko by bolo na tvojej hlave. celkovo vyzera byt nevyzrety nepripraveny na spoluzitie.osobne by som sa na to vybodla.drzim palce

interneta
19. jún 2019

svadbu by som premyslela. je velmi mala pravdepodobnost, ze sa zmeni. mozno na chvilu a potom to zrejme spadne do starych kolaji. ked bude dieta, navala sa toho na zenu ovela viac. ak vam to prekaza teraz, treba utekat. /kamoska prave ukoncuje alebo uz aj ukoncila dlhodoby vztah a jeden z problemov bol aj tento/

pribinak
19. jún 2019

@flafi premysli si tu svadbu, teraz vas nic nespája, ste Mladi, mate kopec casu

evica01
19. jún 2019

No ak chces mat takeho manzela ako si pppisala tak si ho zober. Na vsetko budes sama. Prides s kocikom a nakupom domov a on ani rit v trenkoch nezdvihne od PC.

blunka
19. jún 2019

Rozisť sa. Ty si niekde inde už. On je decko. Toto nebude dobre.

nikpa
19. jún 2019

@flafi hlavne toto všetko povedz aj jemu ale úprimne... myslím, že potrebujes niekoho vyspelejšieho k sebe. Keď prídu deti bude to ešte horšie, na všetko budeš sama, na domácnosť, na deti. Premysli si tu svadbu, ľahšie cúvnuť teraz ako potom

eliska13
19. jún 2019

@flafi nevydávaj sa ešte...to, že neprevezme iniciatívu je je povaha to sa len málo zmení mám podobného je to vo veľa veciach dobre, že si naplánujem ako ja chcem a nikto ma nediriguje😉ale nie každému to môže vyhovovať.Ano budeš ako jeho mama, potrebuje viezť..
Chlap je iný on Ti tak nebude bazirovat na domácnosti, varení ,tak nemá čo robiť a sedí za PC je to detinské môže ísť cvičiť, môžete chodiť von ešte nemáte záväzky užívať si...vlastne si nanho nenapísala nič pozitívne😂pomaly ho smeruj k tomu, že má pomáhať a nie čakať ako na mamu, ktorá príde z roboty a dá mu jesť Ak je to prvý partner a je to takto určite sa nevydavaj.a možno blbý názor, ale podľa mňa je to ešte mladý chalan na zenenie, deti a pod....

lienka1996
19. jún 2019

@flafi mala som podobný problém s mojím priateľom, len hry, počítač, notebooky a neviem čo všetko a jedného dňa som sa pobalila aby o tom vedel a odišla som preč. Keď si všimol že je sám tak už mu ani Pc nepomohol zahnať smútok... úplne sa na to vysral s prepáčením a napísal mi peknú správu.. teraz čakáme spolu dieťa a všetko je tak ako má byť. Čiže skús to tak aj ty spraviť dakam vypadnúť bez jeho vedomia aspoň na týždeň a uvidíš či mu budeš chýbať a ozve sa ti alebo mu bude stačiť PC a ani si nespomenie na to že nie si doma. V každom prípade držím ti palce✊

jamatkaroka
19. jún 2019

Ak chceš zmenu neočakávaj že sa zmení on, ale začni od seba. Zvyčajne sa vo vzťahu jeden správa ako dieťa vtedy, keď sa ten druhý správa ako rodič... Skús pouvažovať ako sa správaš ty keď on sa správa ako dieťa. Možno ťa napadne čo by si mohla robiť inak. Ak ho máš rada nie je riešením rozísť sa. Žiaden vzťah nie je ideálny. Treba na ňom pracovať.

januska20
19. jún 2019

Určite sa ešte nevydávaj !!! Nič ti neujde

charaka
19. jún 2019

Toto vypada na rozchod, nie svadbu... ja som uz mala pozvanky doma a svadbu som zrusila... nelutujem to. Mas zivot pred sebou...

dskjhfdlkdjhl
19. jún 2019

@flafi ked Ti teraz lezie na nervy, tak casom to bude len horsie. Po svadbe zvycajne pridu deti a to je este len zatazova situacia pre vztah, len potom sa uz tazsie rozchadza a hlavne trpia tym deti.

candii
19. jún 2019

Ja len na margo toho, že každý vzťah po čase zovsednie, tak to nie je pravda. Ja som s mojím chlapom vyše 10 rokov a priťahuje má a ľúbim ho ako na začiatku, áno, iné to je, predsa máme deti ale stále je to krásne 🙂🙂

flafi
autor
19. jún 2019

Ahojte, ďakujem vám veľmi pekne za názory. Jedna z vás napísala, že som naňho nenapísala nič pozitívne, ale to je tým, že som asi len negatívne naladená, ale má aj pozitívne vlastnosti. Je starostlivý, zaujíma sa ako sa mám, snaží sa mi pomôcť, keď potrebujem, utešiť ma, keď už sa niekam vyberieme, tak je rád, vtedy sa aj rozprávame, všetko je fajn. Popravde, ja už by som chcela mať dieťa aj keď je to pre niektoré z vás možno skoro, ale cítim sa na to, ale on ešte nie. Povedal, že možno o rok- rok a pol, ale dosť o tom pochybujem. Myslím, že on bude zrelý tak po 30tke, ale dovtedy čakať nechcem. :(

@jamatkaroka, toto si presne hovorím. Veď žiadny vzťah nie je dokonalý, treba na ňom pracovať a nerozchádzať sa hneď, len neviem čo mám zmeniť. :/

@lienka1996, zvažujem to, že vypadnem aspoň na týždeň/ dva niekam preč, nech si od seba oddýchneme a porozmýšľame, čo vlastne chceme a či nám ten vzťah za to stojí.

vendulka80
19. jún 2019

Mozno ty si rozumovo vyspelejšia a niekoho podobného aj hľadáš. Tvoj priateľ by si mozno viac rozumel s nejakou 17 ročnou alebo vystači sam so sebou. A ver mi, ze po svadbe ti toto vsetko bude vadiť este viac. To sa svadbou nezmení akurat skomplikuje. Ja by som sa uz nikdy nevydala za svojho prvého muza lebo riešila som nieco podobne. Ale myslela som si ja trúba naivná, ze som moc náročná... a ze sa to zmení a zľavila som z nárokov. Velka chyba. Takze ak ty vies, ze to nie je dobre, drž sa toho. Lebo intuícia sa nezvykne mýliť. A garantujem ti, ze stretneš niekoho, kto bude pasovať k tebe😉

jamatkaroka
19. jún 2019

@flafi nepoznám vás a preto neviem čo by mohlo pomôcť, no u nás pomohlo keď som zmenila svoje očakávania od neho. Nechcel mi pomáhať s upratovaním, no potom som si uvedomila že na tom či máme každý deň upratané mi záleží menej než na tom aby som mala manžela ktorý má má rád a zaujíma sa o mna. Už som ho nikdy nežiadala aby mi pomohol. Prešlo pár mesiacov a začal mi pomáhať sám od seba. Už do toho nebol tlačený, tak mal väčšiu chuť to robiť.

catherinah
19. jún 2019

Na chvilu si dajte pauzu. Ak sa radikalne nezmeni a casom upadne do tohto isteho stereotypu, zrusila by som svadbu. Dala by som mu sancu, porozpravat sa, co ocakava on od zivota atd.

lucilaines
19. jún 2019

Nechcem ti to privolavat, ale bola som vo velmi podobnej situacii par rokov dozadu. Tiez s prvym prietelom 7 rokov, spolu sme byvali, vsetci uz cakali svadbu. Rozist som sa nedokazala, ale citila som, ze nieco mi chyba a strasne mi liezol na nervy. No a samozrejme sa stalo to, ze casom som sa zabuchla do druheho, laska jak hrom, telenovela, s priatelom som sa rozisla a potom par rokov “dobiehala” mladost, cestovala po svete, uzivala si vsetko co mi s nim chybalo. Teraz uz som vydata a som rada, ze sa to vyvinulo takto, byvalebo priatela si dodnes vazim a myslim, ze je to skvely clovek, len nie pre mna. Potrebovala som proste nejaky impulz co by ma nakopol k tomu, co som vnutri uz davno vedela.

thoughtfulweirdo
19. jún 2019

Aj ja mam partnera, ktory sam od seba neurobi nic, vsetko, ale uplne ze vsetko mu musim povedat. A tiez rad sedi za PC hrou, ale o tom sme sa bavili a mame dohodu, ze ked travime cas spolu, nechame pc a mobily na pokoji, plati to samozrejme aj pre mna. Inak je ale velmi aktivny, takmer kazdy den sportuje, takze ma konickov dost aj mimo PC, ten mu len doma neda pokoja :D co sa tyka domacnosti, naucila som sa, ze mu proste vsetko na rovinu poviem. Vtedy urobi aj nemozne, aby mi vyhovel, akurat mu to samemu nenapadne. Ked ho poprosim, tak bez problemov navari, nakupi (ked mu napisem zoznam), povysava, cokolvek. Len musi dostat jasne a presne instrukcie. Ja som taky direktivnejsi typ vo vztahu, takze mi tato jeho povaha vyhovuje, nedochadza totiz k sporom, kedze on v 90% mile rad ustupi mojmu nazoru. Je to taka povaha, to nijaky cas nezmeni, je ohromny flegmatik a vacsina veci mu je fakt jedno, ku stastiu mu staci, aby som na neho bola vzdy mila a laskava a nechala ho chodit na bicykel :D Sam casto zartuje, ze zrejme potrebuje druhu mamicku. Obcas ma to vie dozrat, ale celkovo si k sebe neviem predstavit inu povahu 🙂 mame aj dieta a ani tam nevidim problem, zvladnu v pohode sami spolu aj cely den a noc, je mi sice jasne, ze neurobi vsetko podla mojich predstav, ale dcerku vzdy udrzi zdravu a stastnu a to je to podstatne 🙂

flafi
autor
19. jún 2019

@thoughtfulweirdo ďakujem za názor. 🙂 Môj priateľ tiež umyje napr. riad, len mu to musím asi 5x povedať, on je strašne lenivý a v týchto situáciách mám pocit, že som ako jeho mama, ktorá ho musí stále napomínať. Kebyže mu nič nepoviem, tak to jednoducho nespraví. Raz som sa jednoducho vykašlala na celú domácnosť, neumývala som riad 5 dní, nech mu dopne a nič. Ale to je podľa mňa z detstva. Jeho rodičia ho vôbec neviedli k domácim prácam, doma nemusel nič robiť, preto je podľa mňa takýto. :( Ale čo sa mi na ňom páči vlastne od začiatku je rozhľad, inteligencia, vždy sme mali o čom rozprávať a aj v dôležitých témach sme mali rovnaké názory. Je fakt, že náš vzťah ako som spomínala už na začiatku nebol nikdy vášnivý, ale vedeli sme si písať/ rozprávať o všetkom možnom a tak je to doteraz, to bolo vždy pre mňa dôležité, preto som tak na vážkach. Ale v podstate som už rozhodnutá a tu som sa utvrdila v tom, že si dáme pauzu. Navrhnem mu to. Pôjdem na pár dní preč, nájdem si niekde ubytko a uvidíme ako sa to vyvinie. Ešte pred tým sa s ním úprimne porozprávam.

nusyk
19. jún 2019

necitala som vsetky komenty ale z vlastnej skusenosti ti radim ber nohy na plecia kym mozes,po svadbe sa nezmeni nicotne nic a s demi sa to stonasobne zhorsi...neurob taku chybu ako ja .dobre si to rozmysli ale teraz to bude stokrat jednoduchsie ako riešiť rozvod lebo toto malokto vydrzi.a prečo by aj mal... úprimne ti drzim palce,ja s tym bojujem uz v manzelstve a je to denno denna makacka...ci to zvladnem netuším

esmet
19. jún 2019

Ako keby si vravela o mojom mužovi, u nás je to to isté domácnosť, vybavovačky na mne, sám nič neurobí a nonstop hrá niečo na pc a to je už 30 ročný starý chren...a to máme ešte dve deti o ktoré sa tiež starám takmer stále ja...už som mu aj pár krát povedala, že si nájdem niekoho iného(toto zaberie na chvíľu, to si ma potom váži a aj všíma, ale o pár dní je všetko po starom a len sa hádame) a keby nemáme spolu deti, tak už s ním ani niesom. Takto to vyzeralo aj pred pár rokmi keď sme len začali spolu bývať. Išlo všetko len k horšiemu. Na tvojom mieste by som si začala hladať niekoho iného.

michelle567
19. jún 2019

A ja by som ti zasa povedala kliiidek 😀 keď niečo chces od chlapa musíš mu to povedať na rovinu. Napr jeho povinnosť každú sobotu bude vysávať a umyť dlážku, spraviť rajon, vyniesť smeti. Ja neznášam riady :D keď ale cez týždeň poprosím muža nech umyje (poviem mu to, nečakám kým mu to napadne) tak nenastojim na tom nech je to hneď ako poviem, len mu to presúvam a nech si to už spraví kedy on chce (ak nikoho nečakáme). Môj tiež hrával hru na Pc ale to kým sme boli sami. Potom keď sa nám narodil syn úplne prestal super sa venuje doteraz, kúpe ho vždy on a tak....pomáha 🙂 chodíme kade tade nech sa doma nenudime. nejakú hru si zahrá kým uspavam večer a to mi nevadí 🙂 výlety veď si sadnite spolu nech kľudne zapne aj ten Pc a dačo hľadajte čo sa vám obom zapáči 🙂 to čo popisujes nie je podľa mňa koniec sveta asi aj trošku zlenivel mladý pán. Neodchadzala by som od neho, najprv sa pokúste vášmu vzťahu dodať nejake vzruso 🙂

bagre
19. jún 2019

@flafi ahoj, no pravdu máš v tom, že z každého vzťahu vyprchá ten zamilovaný ošiaľ a treba sa starať o vzťah, a že každý má chyby. A áno, chlapovi nedocvakne iba tak, musíš mu povedať čo chceš.
Ale... ty nie si jeho mama, si a budeš partnerka - je on viac partnerom alebo chlapcom? Dokedy budeš mať chuť ťahať všetko sama? /mám doma jeden taký exemplár, tak viem čo to stojí/ . Čo keď príde dieťa? Čo keď budeš chorá, unavená ako kôň... Ako ustojíte všetky problémy ktoré prináša život - ak ťa to už teraz nebaví? Čo ak stretneš niekoho pri kom nájdeš to čo tu nemáš? Nevravím, že ten bude 100%, ale potom bude ťažko ostať v takom polo/ne/funkčnom vzťahu.. Porozmýšľaj ešte...veľa záleží aj ako sa k tomu postaví on ak sa budete rozprávať, a HLAVNE aký to bude mať efekt čo sa zmeny týka - pár dní, alebo sa naozaj "prepne" natrvalo... Niekedy je dobre sa vrátiť radšej z kratšej cesty...

samoty
19. jún 2019

Pozerám samé ženské rady...v 25 rokoch sa málokto chce viazať ale ak u bývate 4 rokov spolu je možné citové vychladnutie..nebudem radiť rozchod ale posadiť sa a pozhovárať sa je možné že ste spolu vlastne len zo zotrvačnosti. Skrátka ponorka..

kikaaa444
19. jún 2019

Ešte ste sa ani nezobrali a už mi to tu vonia rozvodom .. dobre si tu svadbu premysli pretože keď prídu deti ešte len vtedy sa začneš sťažovať .. no to už bude o niečom inom

lujza123
19. jún 2019

Tak neviem budto mate krizu alebo je to na rozchod. Cloveka moc nezmenis, stale ho budes hnat do domacich prac, stale vsetko vybavovat (mne osobne by toto nevadilo ja radsej 3 x pozeniem ako by som mala robit nieco sama) ale ten sex ked ta nebavi to je pruser. Taka mlada baba, zivot pred sebou a sex ako v domove dochodcov ...
Ja som bola s mojim ex 10 rokov, stale kriza, stale sa nieco zachranovalo, stale pauzy atd....bol to prvy vztah a ja som fakt nechapala ze to jednoducho tak nema byt. Teraz mam 2 vztah 9ty rok a poviem ti ze sex parada, ziadne odluky, ziadne pochybnosti a ked mi nieco vadi tak fakt drobnosti ze si ani nespomeniem.

vilma7
20. jún 2019

Tak ja som zas názoru (z mojich skúseností), že aj chlap sa zmeniť dá, ale zrejme k tomu musí aj vekovo dozrieť, dospieť. Ja som si brala muža, čo do 40.tky býval doma a nemusel v domácnosti pohnuť ani tanierom, chlapské práce okolo domu, zvierat robil. Ale potom sa nasťahoval ku mne..zo začiatku ho ani len nenapadlo niečo urobiť, odložiť tanier, umyť riaf, povysávať, čo ma samozrejme aj rozčúlilo, ale potom mu došlo, že takto to večne nepôjde...a teraz sa smejem, keď chcem umyť riad, tak ma minule poslal doslovne že nech si pokukäm fb, alebo tak čo mi treba, že veď on umyje, začal žehliť, čo som ani ja veci nežehlila a uź to robí iba on, prať dáva len on, povysáva keď je treba...no odrazu všetko ide, ale muselo mu to docvaknúť "aj" samému a hlavne ho do ničoho nekopať. K vareniu ma takmer nepustí, pomaly sa musím s ním "byť" za nejakú činnosť 🙂 . Ale predpokladám, že priateľ v tvojom veku bude ešte potrebovať "svoj čas", kým bude v takom štádiu.
A to mu doma doteraz rodičia (otec) ešte aj chleba na raňajky natiera...a keď pred svadbou zahlásila jeho mamka, že veď ja mu budem v budúcnosti, tak som jej z fleku odpovedala, že jej syn má predsa zdravé ruky. No niektorí rodičia ozaj "vedia" vychovať svoje dieťa.