Partner mladší o 13 rokov

mamandyka
16. júl 2018

Ahoj dievčatá, ste tu niektoré také čo máte partnerov mladších o 10 a viac rokov? Mám priateľa o 13 rokov mladšieho, ja 41 on 28 ale neviem či v tom pokračovať alebo nie. Nezaujímajú ma názory a teórie niekoho, kto takýto vzťah nemal, ale skúsenosti dievčat, ktoré to zažili a zažívajú.

marcelkaemmka
26. sep 2019

Podla mna je to velmi tazke pre zenu takyto vstah jednak nasa mentalita nieje na to nastavena a druha vec ze zena sa musi neeeustaaale o seba starat aby nemala tak povediac konkurenciu, aby sa , zajko neobzeral za mladsou mrkvickou

rawmamka
26. sep 2019

@zuzkalujza Začítala som sa do tejto témy, aj keď sa ma priamo netýka (môj muž je odo mňa starší o 3 roky). Myslím, že ak by sa niečo podobné stalo mne, určite by som mladšieho partnera "nepúšťala k vode" len preto, že som o 10-13 rokov staršia..... najmä, ak by sme sa ľúbili a klapalo by nám to vo všetkých oblastiach. Veď ženy vo vašom veku ( @mamandyka , @svetluska131, @zuzkalujza ) sú stále atraktívne, ešte stále schopné priviesť na svet dieťa, sexuálne aktívne (vraví sa, že práve v tomto veku najaktívnejšie 😉 ), takže smelo do toho. Navyše vzťahy sú tak výsostne individuálna záležitosť, že nikto vám nepovie/neporadí, či s mladším mužom vzťah vydrží alebo sa rozpadne práve kvôli vekovému rozdielu. Asi treba využiť tú príležitosť od života, že sa vo vašom živote objavil mladý, zdravý, aktívny muž, ktorý ľúbi staršiu ženu a nerieši to. Áno, možno o 10 rokov to už nebude pravda, ale aj tých 10 rokov môže byť tá najkrajšia časť vášho života a potom na ňu budete už len s láskou spomínať 🙂 . Staršieho partnera si môžete nájsť aj neskôr 😀 , lebo bolo by už (aspoň pre mňa) divné, ak by žena mala po 50tke či 60tke a randila by s 30tnikom (viď Hana Gregorová), stačilo si prečítať jeho vyjadrenia, keď boli rozídení a hovoril od srdca, čo si myslí....
Na druhej strane, dnes je to fajn, ale nebudeme si klamť, keď žena prekročí 50tku, tak aj keď môže vyzerať super a dbá o seba, predsa len vidieť, že je to "pani v rokoch" alebo neviem ako to napísať - jednoducho mladé dievčatá/ženy majú v sebe niečo, čo mužov priťahuje ako magnet a keď žena príde do obdobia prechodu akoby to v nej vyhaslo, aj keď samozrejme aj zrelá žena môže byť krásna, no už to nie je to čo muži vidia, vycítia v mladej žene. A o 10 rokov, keď prekročíte 50tku, tak vaši muži budú čerství 40tnici či na rozhraní 30/40 - muži v tomto období zmužnejú, skrásnejú a pre mladšie ženy sú ideálnymi partnermi pre založenie rodinky. Tam sa ten rozdiel začne prejavovať stále viac a viac......aj keď teraz niektorí vravia, že na vlastnom dieťati netrvajú, tak potom sa to zvykne zlomiť. No opakujem - je to tak individuálne, že práve ten váš nebude túžiť po mladšej žene ako je on sám, že nebude túžiť po deťoch, že sa ho kríza stredného veku (muži ju mávajú okolo 45) nedotkne a všetko bude približne tak ako teraz. Držím vám palce, aby vám to klapalo čo najdlhšie a určite sa svojej lásky nevzdávajte už "preventívne" dopredu 😉.

petkaaa
26. sep 2019

Ja osobne by som do takéto vzťahu nešla. Ono sa to možno nezdá, ale 13 rokov je dosť. Tvoj partner je ešte mladý, nemusí mu to takto vyhovovať večne, môže sa rozhodnúť, že toto nie je pre neho to, čo by chcel, on bude mať čas nájsť si inú partnerku, ty možno už nie. Neviem, no... našla by som si seberovného. Samozrejme, ani tam nemáš 100% istotu, ale predsa...

zuzkalujza
26. sep 2019

@petkaaa
@marcelkaemmka ja som mala 15 ročný vzťah s partnerom o 7 rokov starším ako som ja. A nebolo to ani zďaleka takéto krásne ako teraz. Nudila som sa pri ňom, nemali sme žiadne spoločné koníčky. Po rozchode povedal, že to bolo preňho už utrpenie. Takže istotu nemáte nikdy. Či je mladší, alebo starší. Paradoxne si aj môj bývalí partner našiel partnerku o 13 rokov staršiu od neho!!!! On 45 ona 58 a povedal, že mu to omnoho viac vyhovuje ako keď bol somnou. Takže áno máte pravdu, časom to môže byť problém, no ja žijem teraz. Za 10 rokov tu možno ani už nebudem, človek nikdy nevie. Tak prečo neprežiť niečo krásne?

rawmamka
26. sep 2019

@zuzkalujza Čím viac nad tým premýšľam, tým viac sa mi takýto partnerský model pozdáva 😀 , napriek tomu, že toho môjho neskutočne ľúbim ( a verím tomu, že aj on mňa 🙂 ) a to sme spolu viac ako 20 rokov manželia + 3 roky randenia pred sobášom. Ja mám 41 a manžel 44.... Keď som sa na ten váš "problém" pozrela ešte viac s nadhľadom, pragmaticky, tak mi to vychádza viac ako dobre 😉 - plusy : staršia žena pri mladšom mužovi zväčša iba získa - udržiava ju v kondícii (viacerými spôsobmi 😝 ), keďže mladí muži sú spravidla aktívni (šport, cestovanie, nové výzvy, technológie, témy na rozhovor,.....), žena sa snaží vyzerať mladšie a robí pre to všetko (top je, keď je to v súlade s prírodou, nie vďaka estetickej chirurgii), no najmä cíti sa mladšie (napr. moja 90 ročná babi vraví, že sa cíti (aj vyzerá 😉) na niečo vyše 70 najmä vďaka tomu, že sa stretáva s mladšími ľuďmi ako je ona sama, ona má kamarátky aj 40tničky, no jej hlavnou podmienkou pri výbere priateľov nie je ani tak vek ako skôr pozitívnymi prístup k životu a zmysel pre humor.... ale aj ľudia, ktorí pracujú poväčšine s mladými vravia, že ich udržiavajú fit, v strehu a nemajú tendenciu starnúť tak rýchlo ako ich rovesníci), ak je mladý muž naozaj zdravý, vitálny, tak v sexe nemajú žiadne obmedzenia 😀, . Mladší muž získava tiež - najmä cenné skúsenosti ako to v kvalitnom vzťahu funguje, vidí ako to v bežnom živote ženy s deťmi v rôznom veku funguje (čiže zažije si aj menšie deti, aj puberťákov, možno aj čerstvých dospelákov,...so všetkými plusmi a mínusmi) a potom, keď to takémuto páru nevyjde a rozídu sa, to takýto muž zúročí, keď si so svojou novou partnerkou budú budovať vzťah či vychovávať vlastné deti, myslím, že takýto chlap bude lepšie pripravený ako ten, ktorý si takýmto vzťahom neprešiel. Mladší muž v takomto vzťahu čas nestráca (pre muža nie je problém, ak do manželstva vstúpi na prahu 35-40tky), ale získava cenné skúsenosti. A staršia žena získa tiež, krásne roky po boku muža, ktorý ju ľúbi. A ak by to malo byť aj len tých 10 či 15 rokov naplneného vzťahu, tak to rozhodne nie je málo a už vôbec nie na zahodenie 😉. Po 50tke si nájde vekovo vhodnejšieho/primeranejšieho partnera v pohode, najmä ak sa aj vďaka predchádzajúcemu mladšiemu mužovi udržiavala vo forme a fit. Potom bude dosť času debatovať na terase s pohárom vínka o zmysle života a príprave na dôchodkový vek 😝.
No a ak napriek takému vekovému rozdielu tieto "nerovné" vzťahy vydržia roky rokúce (ideálne až do smrti 🙂) a do rodiny pribudnú spoločné deti, tak potom celé tieto pochybnosti, stereotypné predstavy, neoprávnená kritika, negativizmus,.... nemali žiaden zmysel. Život treba brať tak ako ide a neriešiť zbytočne dopredu, čo sa stane, keď...., lebo o rok tu už ani nemusíme byť 🤐 a medzitým sa môže prihodiť skutočne všeličo, preto netreba zahadzovať lásku, ktorá má na tomto svete najväčší zmysel.

zuzkalujza
26. sep 2019

@rawmamka Hovoríš mi presne z duše. A áno presne takto to aj podľa mňa aj je. Nikdy som sa necítila taká sebaistá ako teraz. Po rokoch mám pocit, že konečne žijem. A to ma veľmi zmenilo. Cítim sa byť milovaná a potrebná, čo v predchádzajúcom vzťahu nebolo. Pre "vekovo" ideálneho partnera som bola "samozrejmosť". Nemenila by som za nič na svete. Každý deň si užívam na 100% a verím, že ešte dlho bude. A ak nie niekdy toho ľutovať nebudem.😍

caelley
26. sep 2019

Moj manzel je odo mna o 15r starsi. Ja mam 27, on 42, mame 6 rocneho syna. Nechystam sa rozviest preto, ze tu niekto napisal, ze taky rozdiel nie je v poriadku :D Len za seba napisem, ze rovesnika si pri sebe predstavit viem, starsieho muza tiez, ale vyrazne mladsieho vobec nie. Ale kazdy sme iny a tak je to dobre 🙂 Nikomu neprislucha pravo rozhodnut, co je spravne a co nie, vztahy nie su iba o veku.

rawmamka
26. sep 2019

@caelley Myslím, že tu sa skôr diskutovalo o tom, ak žena je podstatne staršia ( 10 a viac rokov) ako jej partner, v tvojom prípade je to ok, o 15 rokov starší muž nie je žiadna tragédia 😉 a už vôbec nie dôvod na rozvod..... Skôr ide o postupné starnutie, pri ktorom je matka príroda zhovievavejšia skôr k mužom ako k ženám. Ženy predsa len zažívajú celý život hormonálne búrky a obzvlášť citlivo ich to zasiahne pri klimaktériu/menopauze, takže tesne pred 50tkou a po nej je to veľká záťaž na psychiku a fyzično ako také. V tom období sa žena výrazne mení v každej oblasti a vtedy sa najvýraznejšie prejaví veľký vekový rozdiel, ak je partner 30tnik alebo čerstvý 40tnik a žena je už po prechode. Ten rozdiel sa v tom období prejaví veľmi výrazne, lebo ako vravievala Věra Chytilová "ženy starnú ale muži pekne dozrievajú až si jedného dňa z ničoho nič "chcípnou" 🙂 " . Tým narážala na fakt, ktorý žiadna z nás nerada priznáva, ale je to tak.... Ty si ešte veľmi mladučká a tvoj muž tiež 😉, uvidíš po 40tke budeš na svet nazerať trošku inou optikou 😉 + v tvojom prípade to bude ok stále, ty keď budeš mať vek ako žienky, ktoré v tejto diskusii riešia život s mladým mužom a oni sú už po 40tke, tak tvoj muž bude min. 55 ročný pánko (bez urážky) , ktorý už bude mať krízu stredného veku hádam úspešne za sebou 😀.

oli18
26. sep 2019

Poznam pripad, ked si mama doviedla domov mladsieho partnera. Ked jej dorastla dcera, zalubil sa do dcery a ozenil sa s nou.

rawmamka
26. sep 2019

@oli18 Hej, všeličo sa v živote stáva. Ja zasa poznám prípad (sestrina kolegyňa a jej pomaly už exmanžel), kedy sa chlap žene po vyše 20 ročnom manželstve, v ktorom sa im narodili dve krásne zdravé deti, priznal, že je gay (a to vyzeral ako typický muž - vysoký, svalnatý, zarastený,..., žiadne známky homosexuálnej orientácie v správaní, sexuálne im to klapalo nadpriemerne) a že pomaly dva roky má priateľa, s ktorým by teraz, keď sa deti už viac menej osamostatnili, veľmi rád žil v oficiálnom partnerstve. Takže, aj takéto príbehy píše život 😉.

nina004
26. sep 2019

Moja mamka sa druhykrat vydala za chlapa mladsieho o 10r. Jemu bolo vtedy 24 a mamke 34r. Mamka mala uz mna a sestru a uz sme boli skoro v puberte. Tiez mala obavy ako to dopadne. Ale su spolu uz 13r manzelia a nejakych 16 r.spolu ziju. Su stastni a nemenili by. Mamkin partner nas prijal vpohode, nikdy sme nemali problem. Rozumieme si s nim viac ako s vlastnym otcom. Aj toho pre nas ovela viac urobil. Spolu s mamkou mali po svadbe este tretiu sestru, ta je v puberte teraz a je to nas maznak aj ked uz je velka. 🙂 Tak To je z mojho pohladu ako dietata v takom vztahu. Mamku mladsi chlap doteraz udrzuke v kondicii a urcite sa o seba viac stara, aby mu stacila 🙂

pannama1
26. sep 2019

p=odla mna to nie je o veku, ludia si spolu proste musia sadnut a potom nejaky ten roky hore dole vobec nevadi. niekedy sa stane, ze po case to jednemu zacne vadit, no ako tiez poznam mnoho stastnych parov , kde je zena omnoho starsia ako muz

zuzkalujza
26. sep 2019

@oli18 ja zase poznám opačný prípad. Aj u nás to bolo trošku podobné. Takže stať sa môže všeličo 😉

doly7
26. sep 2019

@viera8410 citas ,nie starsi,ale ladsi potom reaguj.

janulka1802
26. sep 2019

Každý vzťah je svojim spôsobom lotéria neviem si predstaviť partnera o 13 rokov mladšieho po svojom boku ale to neznamená že iným to nemôže vyjst niekedy ten mladší môže byt omnoho vhodnejší ako rovesník alebo potom ísť do vzťahu aj s tým že využijem danú chvíľu užijem všetko krásne čo sa mi ponúka a neriešim čo bude o 10 rokov

derdia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamandyka
autor
27. sep 2019

@petkaaa neuraz sa moja, ale téma nebola, že či by si šla do takého vzťahu alebo nie a popravde ani ma to nezaujíma. Ja som tiež hovorila, že určite nie a život mi priniesol niečo úplne iné. Mala som manžela, ktorý bol odo mňa starší o 7 rokov a podvádzal ma kade chodil. Kde je napísaný aký vekový rozdiel je ideálny? A kde je napísané, že starší, alebo prípadne rovesník nezdrhne za mladšou?

h_petra
27. sep 2019

@caelley myslim, ze to nie je to iste, o com sa tu diskutuje.
Ja mam tiez manzela o 15 rokiv starsieho a je to urcite ine ako keby to bolo opacne.

zuzkalujza
28. jan 2020

@mamandyka ahoj, len pre zaujímavosť ste spolu?

mamandyka
autor
7. apr 2021

@zuzkalujza júj prepáč, ja som si až teraz všimla, že si písala. Áno, sme spolu a je nám veľmi dobre. Je to 5 rokov.

zuzkalujza
7. apr 2021

@mamandyka aj my sme stále spolu a je to ten najlepší vzťah, aký som kedy mala. Nemenila by som za nič na svete. Tak nech sa Vám/nám dobre nažíva aj naďalej ❤🍀

mamandyka
autor
7. apr 2021

@zuzkalujza ďakujem moja, si zlatá. Toto je len môj druhý vzťah, aj napriek veku takže až tak to porovnávať neviem a priateľ je blíženec, ťažká povaha :D ale je nám fajn a to je hlavné. Vy ste tuším riešili aj dieťatko či sa mi to pletie?

kvetinka75
7. apr 2021

Ja by som si pripadala pomaly ako jeho matka. Pre mna je to privela. Ale ak to tebe vyhovuje, preco nie

leuska0910
7. apr 2021

Svokra ma o 16rokov mladsieho, su spolu cez 10rokov. Klape im to

zuzkalujza
7. apr 2021

@mamandyka pre mňa je toto 3 vzťah. Inak aj ja mám tiež blíženca 😂 ale mne toto znamenie celkom "sedí" našťastie. Áno, riešime aj dieťatko, no žiaľ sa nedarí, máme za sebou 4 potraty (3 x sa podarilo prirodzene a 1 x bol ET), ale nevzdávame sa. Ešte ideme v lete na KET, máme ešte jednu zmrzlinku v Brne. Ak to zase nedopadne dobre už to nebudeme siliť a necháme to na prírodu. Sme s tým vyrovnaný a v pohode. Ak nebude nevadí, budeme cestovať, máme už aj vnuka 5 mesačného, takže budeme si užívať s ním, kúpime si ďalšieho psíka... je toho veľmi veľa čo chceme spolu robiť. Od začiatku sme vedeli, že cesta k dieťatku bude ťažká, nie len pre môj vek, ale aj pre priateľov veľmi zlý spermiogram. Tak to berieme tak, že ak sa podarí, bude to krásny "bonus" ku krásnemu vzťahu, ak nie, nič sa nedeje.

mamandyka
autor
7. apr 2021

@kvetinka75 prečo máš pocit, že nás zaujíma tvoj názor? Nezažila si, nevieš. A ako matka si môžeš pripadať aj s rovesníkom. Ja si nemám prečo pripadať ako matka. Môj partner je dospelý a absolútne samostatný a sebestačný človek.

mamandyka
autor
7. apr 2021

@zuzkalujza to je super. Aké znamenie si ty, ak sa smiem spýtať? Aj my práve riešime dieťatko. Mne sa prirodzene zatiaľ nepodarilo ale skúšame IVF a keď nie tak skúsime Brno z darcovských vajíčok.

zuzkalujza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkalujza
7. apr 2021

@mamandyka ja som ryba. Tak to je super, že aj vy riešite dieťatko. My sme tiež rozmýšľali nad darcovským programom, ale neviem, neuzavreli sme to ešte. Ešte ideme teraz na nejaké vyšetrenia, a uvidíme ako dopadnú. Tie čo sme absolvovali doteraz dopadli všetky super, (gnenetika, moja, jeho, párová na 1*, reproimunológia tiež super, endokrinológia, hematológia tak isto) až na ten spermiogram teda. Tak uvidíme. Nemáš FB? že by sme si tam napísali? Ak by ti to nevadilo? Ak áno kľudne napíš sem do súkromnej správy ako ťa nájdem. Ak nebudeš chcieť, je to v pohode samozrejme 🙂

mamandyka
autor
8. apr 2021

@zuzkalujza jasné,poslala som ti správu