Partner nechce druhé bábo

tanicka123456
23. dec 2015

Ahojte. Prosim o radu. Som s partnerom 5 rokov. Mame 2 rocnu dceru. Teraz sme sa snazili o babatko a tento mesiac sa aj zadarilo. No priatel mi vcera vykrical ze pre neho nic neznamenam ani som nikdy neznamenala ze som len obycajna kurva a ze on sa o nas starat nebude ani platit nebude.som z toho strasne nestastna neviem co je za tym .

mima4
24. dec 2015

@siska53 pozitivom je pozehnanie od Boha, ale nesmie sa vstupovat do tohto zavazku z vypocitavosti a vnezrelosti. Ak ma byt pre teba manzelstvo papierom, radsej sa nevydavaj.

cecil36
24. dec 2015

@mima4 nie vsetci co sa sobasia su veriaci. Existuje aj sobas civilny. Ja poznam aj negativa manzelstva...

mima4
24. dec 2015

@cecil36 ale aj do tychto manzelstiev prichadza pozehnanie 🙂

0silvia0
24. dec 2015

@mima4 citujem ťa: "Ak ma byt pre teba manzelstvo papierom, radsej sa nevydavaj" - no veď preto sa nevydávajú, ale nevzdávajú sa partnerstva a detí.

cecil36
24. dec 2015

@mima4 ano? a cim tam prichadza pozehnanie? Obaja ateisti a sobasi ich satrosta? Od Boha? Preco tito ateisti dostanu pozehnanie aj ked neveria ako ti co veria, ale z akychkolvek dovodov sa nezosobasili?

mima4
24. dec 2015

@0silvia0 no ved ano, ja s tebou suhlasim. Manzelstvo nie je len partnerstvo, a to je ten rozdiel, je to rozhodnutie na cely zivot, nie papier... preto ak si na to niekto netrufa, alebo nema zaujem o rozhodnutie na cely zivot, pripadne neda sa (jeho partner nechce), tak to chapem...

@cecil36 pretoze Boh miluje kazdeho cloveka, jeho laska nie je obmedzena a zehna tam, kde sa deje podla Jeho voli, a volou Boha je, aby muz a zena prijali zavazok manzelstva ako zavazok, nie papier, kde ludia si jeden druheho vazia a nemaju problem aj verejne vyznat "patrime k sebe", a nielen "hubou" ale aj tym podpisom toho "papiera". Je to vsak na kazdom cloveku, ako sa rozhodne... pre mna manzelstvo urcite nie je papier, a nikdy nebol a je mi luto..ze niekto to tak pocituje, pre mna je to smutne.... pretoze je skvele nemat partnera ale mat muza-manzela.

charlie1980
24. dec 2015

A to s kym si sa snazila resp.aky Otec bol pri tom, ked ste sa snazili a zrazu odmieta ....? Sused ??? Tak toto skor vyzera na dg.roztriestena osobnost ak je Otec dietata naozaj tvoj partner, s ktorym mas uz 2.r dieta. Ty paaaani, mi porad makovy opekanec zabehol.

cecil36
24. dec 2015

@mima4 vidis a ja prave som za to mat skveleho partnera a je jedno ci som za neho vydata alebo nie. Naopak, keby sa nevydam usetrim si kopec problemov. Pokecame ked zazijes problemy v manzelstve 😉 A ked Boh miluje, tak miluje bez podmienok... inak si dost protirecis: "Boh miluje kazdeho cloveka, jeho laska nie je obmedzena a zehna tam, kde sa deje podla Jeho voli" 😉

siska53
24. dec 2015

@mima4 ani to nemam v plane. Nam.to vyhovuje takto. A my sa neskryvame. Vsetci vedia,ze patrime k sebe.
Uz som to pisala v inej teme - vo svojom okoli nemam vela pozitivnych pripadov,aby ma manzelstvo lakalo.

mima4
24. dec 2015

@cecil36
neprotirecim si, pretoze ak niekto ide mimo Boha v tomto, sam odmieta toto pozehnanie.

Ja ti nechcem menit nazor, je mi luto, ze ti uz druhe manzelstvo skoncilo a preto chapem tvoje momentalne uvazovanie. Mozno casom zmenis nazor, mozno nie.

a inak, kazde manzelstvo ma problemy, dokonale neexistuje...

mima4
24. dec 2015

@siska53
ja ta chapem, ako pises, rodicom to nefunguje, mas zle priklady v okoli, kedze som bola presne taka ako ty, plne ti rozumiem.

Na manzelstvo som musela dozriet, uzdraviet, odpustit...

Prajem ti krasny vztah, a ked raz sa rozhodnes, ze si vies predstavit aj to manzelstvo s tvojim sucasnym pritelom, tak krasne a naplnene manzelstvo.

cecil36
24. dec 2015

@mima4 mne skoncilo prve manzelstvo... Napriek tomu tvrdim, ze si protirecis. Ak ja si kladiem podmienky, za akych budem niekoho lubit, tak moja laska rozhodne nie je neobmedzena.

sono2
24. dec 2015

@cecil36 ale prestaňte incest fuj 😁😁😁

sono2
24. dec 2015

Baby zase ťažké témy hybajte ku kaprom 😀😀😀😀😀

siska53
24. dec 2015

@mima4 dakujem,len ja uz nemam 20,ale dvojnasobok..tak uz neviem,neviem,ci zmenim nazor,ked som.ho tolke roky nezmenila...
Mozno v dakom.dalsom zivote budem aj ja mat taku tuzbu.🙂
Este raz,krasne Vianoce a rodinnu pohodu.

gebeente77
27. dec 2015

@sono2 pisala som a aj pisem z mobilu, takze makcene a dlzne neriesim, lebo by som pisala hodinu 😝