Partner sa dlho sprchuje

adela17
24. sep 2014

Ahojte. Môj partner sa poslednom čase (2-3 týždne) dlhšie sprchuje.Nehovorim o 5-10 minutovkach , ale 40minut a viac, raz som prišla do sprchy a sedel v sprchovacom kúte. Nechcem byt paranoidná ale ma depresie?Posledne dva mesiace ma ani nepohladká , ani mi nekúpil žiadnu maličkosť. V telefóne nemá žiadne smsky ani cudzie hovory, na internete mi nesedi,a snikym si nepíše. V prací vravel že je všetko v poriadku aj keď poslednom čase trosku musí dlhšie ostávať lebo majú toho veľa pred odstávkou. Milenku by som vyradila ,keďže mame 3-4 kráť minimálne sex do týždňa. City z jeho strany ochladli prakticky z dna na deň. Keď sa ho niečo opýtam vždy je všetko v poriadku. Neviem čo sním je, ale tie dlhé sprchy sa mi vôbec nepáčia. Stretol sa stým niekto uz?Sme spolu 4 rok.

honey777
26. sep 2014

@elizita to potom ale nesuvisi s depresiou, lebo tu je clovek celkovo psychicky a fyzicky spomaleny a nema chut naozaj na nic, ak teda hovorime o skutocnej depresii, ktoru som ja popisovala. O "ventilovani" co spominas ty, je ked clovek ma vela energie a je nervozny a potrebuje si ulavit... Uprimne, s chlapom, co je nervavy a potrebuje si ulavit svoju nadpriemernu zlu energiu by som moje telo nedala... To nech sa ide radsej von vybehat alebo vykricat do lesa, ci pouzije ine techniky na vyburenie...

honey777
26. sep 2014

Tym samozrejme neodsudzujem teba ci tvojho manzela ! Vyjadrujem len svoj postoj k sexualite a prenosu energie...

lienkafoj
26. sep 2014

@adela17 a nerozmyslala si, ze by ho mohlo nieco boliet? tepla voda vseobecne uvolnuje bolest hlavne v oblasti brucha. ja som tak vystavala pod sprchou ked ma bolelo silno brucho, vv nemocke mi zistili zapal hrubeho creva. po teplej sprche na oblast brucha sa mi vzdy na chvilu ulavilo....

elizita
28. sep 2014

@honey777 viem co je depresia a aj kedy a z coho ju manzel ma. Nehovorim o ziadnej nervavej energii ci co to.Jeho laska a moznost prejavovat mi ju aj sexualne mu pomaha prist na ine myslienky. Urcite si s tym depresiu nelieci ani sa na mne nevyburuje ale sa venuje niecomu co miluje a je skutocnym zmyslom zivota narozdiel od veci ktore mu sposobuju depresiu.

takyna
28. sep 2014

@adela17 toto tu nevyriesis, jedine je spytat sa ho priamo z oci do oci, preco sa tak dlho sprchuje ci ho nieco neboli..., a ako k tebe jeho city ochladli to uz ty vies..., nevieme to posudit my ..., spavate v podstate spolu..., to , ze ti nic nekupuje uz to je take uplne normalne to malokto robi stale...
skus s nim hodit proste debatu

eri28
29. sep 2014

@adela17 porozpravala by som sa zo psychiatrom, uz len koli tomu ze je chory. Skus odbornu pomoc, podla mna to nie je v poriadku.Aj ja som trpěla depresiami nie je to nic prijemne, a hlavne mna nikto nechapal a nevedel mi pomoct, ani rodina a najblissi, az casom sa to upravilo, samozrejme mala som aj liecbu.

mirkava
30. sep 2014

@suem vypnem vodu 😝

suem
30. sep 2014

@mirkava Maximalne trapna rada ☹ On je jej decko, ze mu bude urcovat kolko sa ma sprchovat? Ved to je partner, nie podriadeny! On ma problem, sprcha je len unik do samoty a volanie o pomoc..

kykka
30. sep 2014

@adela17 On ma nieco na rovasi. Nemyslim tym milenky mimovztahovy sex a ine blbosti. On nieco spravil, nieco vazne... K tebe sa tak zrejme chova, lebo ma vycitky svedomia. Mozno si mysli, ze si ta nezasluzi, ze nieje dobry clovek. Nieco v sebe dusi, zeru ho vycitky svedomia za nejaky svoj cin, o ktorom sa boji niekomu povedat, lebo by to malo velmi zle nasledky...Ochladnut zo dna na den sa neda len tak. Urcite ta miluje a chce byt s tebou ako nikdy pred tym, ale boji sa, ze nieje pre teba dost dobry clovek?... Jedine, co mozes urobit, je - povedat mu, ze ty pri nom stale stojis a budes, a ked sa ti chce s hocicim zdoverit, tak si tu pre neho. A ostane to len medzi vami... Nezavrhnes ho, uz nech to bude cokolvek a ulavi sa aj jemu, ze to uz dostal zo seba von...

kiki68
30. sep 2014

ja tiez v sprche vydrzim hodinu, keby neskrachujeme na vode, je mozne ze si pri tom fakt cisti hlavu od depky, ze to pouziva ako miesto na nejake meditovanie. Co tak prist za nim do tej sprchy a mozno si tam otvorene pokecat. Nehovorim,ze to ma skoncit nejakym sexom,ale videli ste tu bondovku,kde si tiez tak nejak pokecali v sprche, tiez sa stastne netvarili. Tak mozno budete mat pustenu vodu aj hodinu,ale ked to ma zachranit vztah,tak nech ten ucet cert berie.... 😉

stano4000
30. sep 2014

ja by som sa tiez rad sprchoval 40 minut a sedel v sprchovom kute.. nemam vsak ani sprchovy kut a ani taky zdroj teplej vody... ked vsak budem mat tak sa urcite 40 minut sprchovat v teplej vode budem.

odstavka znamena co? u nas odstavka znamena ze vse vsetci poriadne zaspineny, pretoze sa teperime kade tade a cistime hocico, sme proste zadrbany ako prasce.. sprchovanie je nutny krok. 🙂

oslo1
30. sep 2014

U nas sa nastastie plati voda pausalne, tak je jedno, kolko minieme (UK).
Ja ked mam velmi stresovy den, tak mam tiez velmi dlhu sprchu, hlavne ked si vlasy a vsetko potom drhnem, kludne aj pol hodinu. Mam to ako relax po robote, a velmi mi to psychicky pomaha.
Skus si s manzelom sadnut a porozpravat. Co sa tyka depresie, tak to ma aj ine priznaky ako dlhe sprchy.
Ono, raz som niekde videla vtip, ze: v sprche stravim 20 minut: 18 minut rozmyslam nad minulostou, pritomnostou a buducnostou, co mohlo a nemuselo byt. Tie posledne 2 minuty stravim sprchovanim.

mirkava
30. sep 2014

@suem ak si to nepochopila, bola to ironia a tak trochu nadnesene povedané, ale rada vysvetlim 😉 a rady prosím ta adresuj autorke témy 😎

elizita
1. okt 2014

@adela17 aj sa to už niekam pohlo? začala si to nejako riešiť?