Partnerka je stále nervózna. Čo mám robiť?

plas
18. nov 2009

Ahojte. Mam problem, partnerka mi stale nieco vycita. Mame 1 babo, 1 rok, chodim do prace,myslim ze zarabam dost, v noci stavam k malej, hravam sa s malou asi 2 az 3 hodiny denne, chodim s nou von. Zene na mne stale nieco vadi. Ked to odstranim, zacne jej vadit nieco ine.Sprava sa slovne utocne, uraza sa aj na nemozne. Pritom nepijem, nefajcim, do barov nechodim. Nechapem to.

tatolu
18. nov 2009

Ja tiež často na mm vyletím. Nie je to tým, že by som ho mala menej rada. Nikedy sa stane, že deťom povolí to, čo som celý deň zakazovala 😒 . On o tom nevie a tak, keď poprosia, tak im to dá 😔
Tiež som prosti sladkostiam a vytáča ma, keď sa im dáva napr. také lízatko aj 3 x za deň 😠.
Plas, teraz ma tak napadlo, či náhodou aj trošku nežiarli, že malá Ťa má rada a možno aj radšej ako ju. Možno ju to tak v podvedomí škrie a potom je nervózna

denisocka
18. nov 2009

nečítala som to cele,ale myslím si, že to aj tak nevyriešia tieto prispevky , vyriešiť v SEBE to musi PLASova žena a určite veci si musi vyriešiť v sebe on . praje správne rozhodnutia a vela lasky

denisocka
18. nov 2009

a ešte jo,aby to nebolo len o prázdnych slovách - tak aj ja som mala take nervozne obdobie, sice moj muž nerobil tolko,čo robíš ty-ale zas robil ine veci ,ale stale mi niečo vadilo ... a nakoniec cesta k uspechu bola celkom jednoducha - ZAMYSIET sa nad SEBOU ,pretože ten čo na teba utoči ma v sebe vela veci nevyriešene

bambusko
18. nov 2009

plas, mozno, ked si partnerku zacal vnimat ako matku, ustupila do uzadia jej predchadzajuca rola a to jej chyba 😒 skusil si dat jej najavo, ze je pre teba stale krasna, uzasna zena? nielen kucharka, upratovacka, opatrovatelka... ale aj vzrusujuca milenka - moznoze aktualne s nejakymi kilami navyse, doverna priatelka a najblizsia osoba? prichodom dietata sa vela medzi partnermi meni, treba si zvyknut na nove roly, a zaroven neudupat tie povodne, na ktore je logicky menej casu, kedze pribudli starosti

denisocka
18. nov 2009

neda mi ešte - tvoja žena je neskokojna so sebou, s niečim v sebe , niečo ju tam žerie a to sa snaži hodiť na teba aby sa raz citila ako víťaz

flamenga
18. nov 2009

je nervózna, sklamaná, predstavovala si to inak... bla bla bla 🙂 🤐 Ani jedno z toho jej nedáva právo vyskakovať bezdôvodne a nezmyselne na chlapa, ktorý sa snaží, robí čo sa dá... a nevie, čo sa deje... ak mi niečo vadí, tak to poviem, riešim, diskutujem....

aj keď.... ešte je otázka, či je zakladateľ témy naozaj taký "dokonalý" ako píše 🙂 ale to vie len on... takže každopádne... diskutovať 😉

dzio2
18. nov 2009

hrozne mi to pripomina uz jeden prispevok z MKten isty problem, dufam ze to nieje ten isty clovek 😠

plas
autor
18. nov 2009

Nie, neriešil som tento problem. Ale súhlasím s tým že nie som len dokonalý, aj ja bývam náladový, nervozny, podla manželky málo rozprávam a málo sa jej venujem, takže dokonalý nie som.

plas
autor
18. nov 2009

A naviac mi hovorí že som necitlivý, málo prejavujem lásku, ale ja snažím. Aj jej poviem že ju mam rád, aj kvety donesiem. Ale pravdu má že som domased

vefi89
18. nov 2009

😀 😀 jeeej, aj ja by chcela takeho muza 😅

denisocka
18. nov 2009

aj moj je domased, kolkí by za zato život dali,keby ich žena tak kopala do spoločnosti ako ja svojho,a on nejde 😀

plas
autor
18. nov 2009

dobrý večer.Som plasova manželka a rada by som aj ja podala svoj príspevok.brali sme sa ked som bola tehotná a mala som velké nádeje na manželstvo.Myslela som si že budem pre mojho muža jediná no už počas tehotenstva si podal inzerát -muž hladá ženu.je to pracovitý muž rodinne založený ktorý mi rád pomáha ale je taký výbušný že ked ho to chytí tak by som najradšej niekde ušla na bezpečné miesto.v prvom rade si myslím že si ma vobec neváži a nepodáva tu pravdivé údaje pretože ked rozpráva o tom že bývam na neho nervozna,že dobre študujem,som na meterskej zabudol ešte spomenut ze popri tom chodím aj do práce ale nie na osem hodín no snažím sa ako sa dá.vždy som sa mu snažila pomoct so všetkým čo som mu videla na očiach no ja som sa jemu musela vžy doprosovat a aj ked slubil tak skoro vždy zabudol.velmi sa mi prieci že podava len jednostranné udaje a rozprava len o tom že ved on sa snaží.Ja tiež viem že sa snažim a nevypisujem niekde ako on a nevykreslujem samu seba v ružových okuliaroch.On si je vždy sam sebou taký istý že nevidí tých ostatných okolo seba tak ako na mna zabudol že ma má ked som bola tehotná a rozmýšlal nad inými.Jeho nezaujímalo ako sa ja cítim a či sa mám s kým porozprávat.Vždy ked som potrebovala pomoc tak bol unavený ele je zaujimavé že na komunikáciu s inými ženami si našiel vždy čas a dovod.Koho by to nebolelo,na kom by to nezanechalo stopy ked som prave vtedy ostala nepovšimnutá a jeho záujem o mužsku pomoc na chalupe bol nulový.Snažit sa vážnejšie začal až nedávno ale výsmechy a opovrhovanie voci mojej osobe su na dennom poriadku.Aku cenu ma potom taká pomoc?

mamutka
18. nov 2009

vedela som ze v tomto pripade naozaj bude stat zato citat aj pohlad druhej strany........nemam slov ☹

denisocka
18. nov 2009

😕 no comment

muriel293
18. nov 2009

eeeh no tak tu by som už upadla do totálnej depresii alebo šialenosti!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

denisocka
18. nov 2009

u plasovoch je asi veselo po tomto ... hold , každy nech hlada odpovede v sebe

tatolu
18. nov 2009

vždy je dobré počuť verziu oboch a až potom do niečoho zasahovať 😔

dzio2
18. nov 2009

tak to je sila

vieraj
18. nov 2009

sila,a fakt neviem co povedat obom....

plas
autor
18. nov 2009

plasova manželka.Velmi som rada že tu pišete každá svoj názor a som tiež rada že aj na mna niekto regoval.Musela som sa ozvat na to ked som videla kde plas piše.Ja tiež nikdy neuznavam sud kde je len jedna strana vypočutá.Je to minimálne nespravodlivé.Viete moj manžel ma vždy posielal za kamarátkou ked sme mali krízu a nikdy sa vážne necítil v našom vztahu zainteresovaný.O manželskej poradni nechcel ani počut a všetko chcel vždy riešit rozvodom.Poviete mi aká je tá jeho láska ked nechce a nedokáže riešit svoj vlastný vztah?Kde je ucta ked jednostaj používa na mna ten výsmešný úškrn?Je pravda že mi vie pomoct a rád o tom rozpráva ako mi pomáha ale nechápem ako je možné že zabúda rozprávat o tom ako mu ja pomáham popri svojich povinnostiach.Práca,materská,škola...to mu nestačí?Velmi sa rád zo mna smeje,som z toho hotová.Ako mu može byt na posmech niekto koho si vzal,s kým má dieta,kto mu varí,perie,robí za neho doma aj mužské práce?Ako može byt taký chladný?Nechápem ako ma može kritizovat ako varím ked všetci okrem neho ma chvália?Nieje to čudné?Nech si myslí kto chce čo chce ale ja si myslím že ked niekto stále ukazuje jedným prstom na druhého,že stále chybí aj tak dalšie tri prsty ukazujú práve na toho prvého- sudcu.Ako može plas o sebe rozprávat že nefajčí,nepije akoby som ja pila a fajcila?Nechapem co tym chcel povedat?Naozaj nechápem ako sa mohol plas obráti s našimi problémami na niekoho kto nás nepozná a preto tažko može vidiet do celého problému a neporozpráva sa s tým koho sa to týka?Na čo mu je tá falošná hrdost pred manželkou?Na čo sa snaží vyzerat niekde lepší ako ja?čože ja sa nestarám o chod domácnosti,či nechodím do práce aj do školy?Ja niesom superžena z rozprávky nečakám že budem mat doma supermoderného chlapa.Chcela som len trocha ucty a pozornosti od muža ktorý sa so mnou dokáže porozprávat o niektorých spoločných veciach,muža ktorý má o mna úprimný záujem a ktorý nazýva ženu vlastným menom alebo možno nejakou zdrobneninou ktorú jej sám vymyslel.ked muž nemá osobný záujem o ženu ako može byt žena štastná?-ked ma popisuje ako stále nespokojnú a nervoznu?zabudol dopísat- aj smutnú.

silvia123
18. nov 2009

Hm, je to zaujímavé takto riešiť svoj problém, každopádne nikto nevie kto vlastne ho rieši a možno vám to obom prospeje, keď si tu vylejete srdce a navzájom si to prečítate, je to niečo ako keby spolu diskutujete, ale veľa krát je to jednoduchšie napísať... Teraz aby si to prečítal tvoj manžel a má odpovede na všetky jeho otázky. Potom si to môžete už prebrať pekne medzi štyrmi očami, možno je dobre že vás to tu nakoplo. Možno to vášmu vzťahu prospeje a vyriešite súčasnú krízu, tým že zmeníte niektoré svoje postoje, teda hlavne manžel. Držím palce

plas
autor
19. nov 2009

No, moja manželka zabudla spomenut, že ked sme sa zoznamili, brala tabletky proti depresii. Prve 2 mesiace spoločného bývania vypadali tak, že ja som bol 12 hodin v robote, a ona celý čas pozerala telku. Faktom je, že má problemy aj s svojou i mojou rodinou, pričom vždy sme mi ti zlí. Do roboty mi cho dí pomáhat na cca 10 hodín týždenne. A čo sa týka toho že ja som si hladal druhú, problem nastal až jej otehotnením. Ked som sa dozvedel že budeme rodičmi, kúpil som kvety, bonbonieru, uvaril večeru, zapálil sviečky. Ona prišla, povedala že jide spat, a ja som večeral sám. To je začiatok našich problemov.

ksivcova
19. nov 2009

Ja nechapem,prečo jej stale navrhuješ rozvod :tym jej ai velku istotu nedavaš....Mne by tiež nebavilo keby mi manžel pre každu hadku alebo nedorozumenie navrhoval rozvod..mne to skor pripada akoby si si tu chcel upokojit svoje svedomie...čakaš na to že Ti tu kočky napišu že maš pravdu..aku maš Ty zlu ženu atd.ale pozri sa aj na seba,važne si taky dokonaly aj svojmu svedomiu to možeš tvrdit ??? ☹

jonki
19. nov 2009

plas citala som to tu cele od zaciatku

na ten inzerat si podal dost divny argument....to ako ked zena nechce z nejakeho dovodu s tebou mat pekny vecer tak to je dovod na hladanie novej partnerky?????

v praci mi pomaha 10 hodin tyzdenne...to znie akoby si chcel naznacit, ze ti pomaha malo....a kto ti vari, perie, zehli, upratuje, plne sa stara o VASE spolocne dieta, popritom chodi do skoly?????? Vravel si ze sa staras o vasu malu 3 hodiny denne...co to znamena....hrajes sa s nou a prebalis ju ked treba.....alebo odbremenis manzelku aj od dalsich povinnosti ohladom starostlivosti?

brat antidepresiva nie je hanba/je to len velke tabu pre slovakom.....depresia je len dalsia choroba....ludia beru lieky na vselico mozne...a hold antidepresiva maju prave taketo neziaduce ucinky, ze clovek je z nich mimo...ty si zene nesluboval v dobrom a zlom, v zdravi a chorobe....?

teraz ked sem napisala aj Tvoja manzelka tak to cele zacina vyznievat trochu inak ako predtym, ked si sem prispieval len ty sam. A pokial je naozaj pravda, ze si svoje problemy odmietol riesit s nou a riesis ich tu s cudzimi ludmi tak sa mi to zda voci tvojej manzelke nefer.

katrin21
19. nov 2009

no tak, milý plas....

chyby ste asi porobili obaja... podla mna by si sa mal a ty zamysliet, ze preco ju zhadzujes, preco si sa zacal pozerat po inych.. zena ked je tohotna je ina... vola sa to HORMONY!
Nuz co, nikto to za vas nevyriesi.. v prvom prispevku tvojej manzelky som si vsimla, ze ma na teba dost tazke srdce a mozno ma v mnohych veciach pravdu.Mal by si sa aj ty vazne zamysliet, ze asi nie si taky dokonaly ako si myslis... a vyhovarat sa na antidepresiva... nehnevaj sa , kde je ucta k nej? potrbujes na nu hadzat spoinu, aby si si ubranil svoj post? no neviem... nic dobre mi z toho nevychadza.. ale aj tak vam drzim palce..

P.S: podla stylistiky toho textu mi pride tvoja manzelka ako inteligentna zena, takze skus ju aj ty pocuvat a mozno sa kamsi poohnete.....

denisocka
19. nov 2009

velmi zaujímave , z toho vyplíva ponaučenie , že sa treba z každeho fora odhaliť,aby to nevyzeralo takto 😅 .ja len dufam,že to nepíše jedna osoba za dve strany . a ak nepíše , tak vidm pekne chyby na oboch a nechápem a problem v kominácii . možno keby si vtedy otvoril usta a vravel jej,že sa ťa to dotklo,že to s tebou neoslávila - to že je tehotna,možno by ti nato dala dobry dovod prečo tak regovala . hold , nebol si tehotny a nevieš,čo všetko chodi v hlave buducej matky a ako rýchlo može človeka zmôcť unava a ma mnohokrát take prkotiny u zadku a ide nabrať energie do postele tým,že sa dobre vyspí .

ale aj tak si myslím,že my to nevyriešime

denisocka
19. nov 2009

no pekný preklep v prvej vete !!! alebo žeby nie nahoda ???? mala som na mysli odhlásiť ale boli mi asi dane iné písmena 😀

denisocka
19. nov 2009

moj muž mi doteraz s usmevom v tvári vraví,že počas tehotenstva som bola ako harpia 😀 (už len nechápem ,prečo mu občas vadím teraz - ved už by mal byť vycvičený 😀 )

vefi89
19. nov 2009

este ze som pisala, ze chcem takeho muza 😲 som si to asi prerozmyslela 😀

Ako zacat, aby som bola strucna. Plas, mozno si neuvedomujes, aku mas dobru zenu pri sebe. Robi naraz tolko veci, ze polovica z nas to nestiha. Klobuk dole pred pani manzelkou. Dalsia vec, riesit vsetko rozvodom sa mi nezda byt normalne, ja som tiez kedysi robila unahlene zavery, ale casom som sa naucila, ze najprv si treba premysliet, az potom jednat. Mozno by si sa mohol zamysliet nad tym, a najst ine riesenia ako rozvod. Tvoja zena ta mozno sklamala, ked sa chcela venovat posteli ako tebe. Urcite si sa snazil s pripravenim tej vecere, a teda toto by nahnevalo aj mna. Ale pokial vies, ake mala tvoja zeny problemy (depresie, tehotenstvo a tak) mohol si sa premoct a stat pri nej. Urcite to neurobila naschval, aj ked bolo od nej hlupe, ze sa ti neospravedlnila, ale ako spravny manzel si mal stat pri nej a podporovat ju!
Zase na druhej strane, aj tvoja pani manzelka sa ti mohla ospravedlnit, resp. snazit sa ti to vynahradit.Ale zase sadnut za pocitac a hned si hladat inu sa mi tiez nezda byt v poriadku.
Chyby mate urcite obaja. Ale mozno je vas najvacsi problem, ze si jeden druheho nevazite??

katrin21
19. nov 2009

ved ot som napisala aj ja... ze kde je vzajomna ucta???? 😲