Partnerka je stále nervózna. Čo mám robiť?

plas
18. nov 2009

Ahojte. Mam problem, partnerka mi stale nieco vycita. Mame 1 babo, 1 rok, chodim do prace,myslim ze zarabam dost, v noci stavam k malej, hravam sa s malou asi 2 az 3 hodiny denne, chodim s nou von. Zene na mne stale nieco vadi. Ked to odstranim, zacne jej vadit nieco ine.Sprava sa slovne utocne, uraza sa aj na nemozne. Pritom nepijem, nefajcim, do barov nechodim. Nechapem to.

mywiel
20. nov 2009

Moderná žena

Je 6 hodín ráno. Budík neprestáva zvoniť a ja nemám síl ani
hodiť ho o stenu. Som v koncoch. Keby som tak mohla dnes neísť do práce.
Chcem zostať doma, variť, počúvať hudbu, spievať si... Hocičo, len
nemusieť vyliezť teraz z postele a naštartovať ďalší deň.
Chcela by som vedieť, kto to bola tá striga, matka feminizmu,
ktorá mala ten nešťastný nápad zrovnoprávniť práva žien a prečo to
spravila nám, čo sme sa narodili po nej.
Všetko bolo skvelé za čias našich starých mám. Celé dni
trávili vyšívaním, vymieňaním receptov so svojimi kamarátkami, učiac
sa spoločné tajomstvá korenín, triky a domáce liečivá, čítaním
dobrých kníh v knižniciach svojich manželov, dekorovaním domu, štepením
stromov, pestovaním kvetín, zberom úrody a výchovou svojich detí.
Až kým neprišla tá ženská, ktorej sa to nepáčilo a nakazila
ostatné nevedomé rebeky divnými myšlienkami ako "získajme svoj
priestor." Aký priestor? Čo za priestor?
Veď sme mali celý dom, celé mesto, celý svet pri nohách. Mali
sme dokonalú nadvládu nad mužmi, boli od nás závislí - čo sa týka
stravy, obliekania sa, pozície v spoločnosti. Aké práva sme
chceli obhájiť?
Oni sú teraz zmätení, nevedia akú úlohu zohrávajú v tejto
spoločnosti, boja sa nás ako diabol kríža. Táto sranda nás
stála kopec povinností.
Prečo, povedzte, prečo pohlavie, ktoré malo
len to najlepšie, ktorého povinnosťou bolo iba byt zraniteľné a nechať
sa viest životom, začalo súťažiť s chlapmi?
Nezvládam viac byť chudá ako metla, ale s veľkými prsiami,
kvôli čomu sa umáram vo fitnesku a zomieram hladom, používať všetky krémy
proti starnutiu a vraskám, aby som nevyzerala sklesnuto, piť vodu v
každý okamih dňa a každé ráno sa bezchybne namaľovať od korienkov
vlasov až po výstrih, mať bezchybné vlasy a nezabudnúť včas si zafarbiť
vlasy,pretože šediny sú horšie ako lepra, vybrať správne oblečenie,
topánky, doplnky, aby som bola v práci reprezentatívna.
Už ma nebaví rozhodovať, ktorý parfém sa hodí k mojej nálade
ani riešiť polovicu vecí cez mobil, obávať sa, že ma niekto
predbehne,tráviť celé dni pred počítačom ako otrok, s telefónom na uchu
riešiac problémy jeden za druhým, a odchádzať s červenými
očami od monitoru, samozrejme, na plač kvôli láske nie je čas).
Platíme vysokú cenu aby sme boli stále vo forme, bez strií, dokonale
depilované,usmievavé, voňavé, s perfektnými nechtami, o perfektnom CV
plného titulov a skúsenosti ani nehovoriac. Stali sme sa
"SUPERŽENAMI"....
ale
Nebolo lepšie, omnoho lepšie naďalej štrikovať na hojdacom
kresle?
Už mám toho dosť!!
Chcem, aby mi niekto otvoril dvere a nechal ma
prejsť, nech sa mi stolička sama podsunie keď si idem sadnúť,
nech mi posielajú kvety, odkazy s básňami, nech mi spievajú serenády
pod oknom...
Veď my sme vedeli, že máme mozog a že ho vieme používať.
Tak prečo sme to museli ukázať ?

sue
20. nov 2009

...ach jaj mywiel,to je taká ppravda čo si sem dala 😔

mywiel
20. nov 2009

No je to paradoxné to len na zasmiatie, lebo ja som predsalen som rada, ze mozem ist volit, ze mame HAK a mozeme sa rozhodnut o svojom tehotenstve, takze vsetko ma dve strany mince, nieze by som sa zastavala vyrazne zien. 😉

mywiel
20. nov 2009

Trosku pritiahnuté za vlasy, ale v dnesnej dobe to odraza realitu vela rodin, ako si MD predstavuju chlapy, ze vlastne mame dovolenku ze...? 😅

Otec rodiny se vrací z práce a vidí, jak jeho děti sedí v pyžamech před domem a hrají si v blátě s prázdnými krabičkami od pizzy a číny, které jsou rozházené po celé zahradě. Vrátka na ulici jsou otevřená dokořán, zrovna tak dveře od auta, uvnitř leží pes čerstvě vyválený v blátě a nikde ani stopa po druhém psu. Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek.
Lampa převrácená a běhoun skrčený u zdi.
Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku.
V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, rádio hrálo na plné kolo, zbytky snídaně rozházené po stole, navrchu na prostírkách leží kočka. Lednice otevřená, psí žrádlo na podlaze, rozbitá sklenička pod stolem a u zadních dveří uplácaná hromádka písku.
Muž rychle vyběhl schody, stoupajíc na další hračky a šlapajíc po oblečení.Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná, nebo se jí něco vážného stalo. Viděl, jak dveřmi koupelny prosakuje voda. Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo v hromadě špinavého prádla a mezi vším další rozházené hračky.
Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo a stěny byly pomalované zubní pastou.

Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu. Podívala se na něj, usmála se a zeptala se ho, jak se měl celý den. Podíval se na ni nedůvěřivě a zeptal se: „Co se tu dnes stalo?"
Usmála se znovu a odpověděla: „ Pamatuješ se, drahý, že každý den, když se vracíš z práce, ptáš se mně: „Co jsi, do prdele, dělala celý den? “
„Ano," odpověděl muž nejistě.
"Tak dnes ........... jsem nedělala nic!“

vieraj
20. nov 2009

mywiel super. vystizne. ja si pripadam ako uklizecka, kucharka, pracka a prebalovačka. a stale dokola. a este mnoho detailov, o ktorych je dlho rozpravat,nie este vykonat. joooj ako mi bolo dobre pri mame. a teraz je uloha mamy na mne. ale hovorim si, mama je mama, nik iny nenahradi jej poziciu. no a preto musi vsetko zvladnut, ved je supermama a este aj supermanželka

vefi89
24. nov 2009

mywiel, to je genialne 😉 mas 100 bodov, kiezby to citalo viacej chlapov 😀 😀

vefi89
27. nov 2009

plas, tvoja partnerka uz nie je nervozna? 😀 😀 😀

plas
autor
16. mar 2010

Ahojte. Tak doma je to už lepšie. Boli sme na víkend preč z domu, malú postrážili obe babky. Chystáme sa v Júni na dovolenku. Hádky občas sú, ale je to o trošku lepšie. Moja polovička sem tam zarypne, ja sem tam vybuchnem, ale je tých konfliktov pomenej. Myslím že je to hlavne zásluhou sebaovládania oboch. Ja nechávam mobily na stole, na kontrolu, a manželka nehovorí, ako stále nestíha. Tak plním svoj slub, že napíšem ako sme dopadli, a manželke som slúbil, že už písat nebudem. Mimochodom, dnes som dostal pochvalu, že som konflikt vyriešil rozhovorom, a nie krikom. Tak snad to vydrží. Ahojte

nice202
26. mar 2010

gratulujem :D

marianka79
30. mar 2010

aj ja 🙂

dadqa86
4. máj 2010

Awojte mozem sa pridat aj ja? 😉 aj ja som nervozna 😀 😀

vefi89
7. jún 2011

@plas ako pokračujete ak smiem vedieť?

lucas33
11. aug 2011

Aj moja partnerka je stale nervozna a podrazdena a vzdy to je pre nieco. ked nie biela tak cierna. najhorsie na tom je ze sa nevieme o tom porozpravat.
partnerka je v 6 mesiaci a nechcem aby sme sa stale hadali, chcem aby oddychovala a tak ale ked jej to nejak nejde ona sa stale len o nieco nepodstatne zaujima.
co robit ?

marianka79
17. sep 2011

je tu ešte niekto nervóózny???ste sa ukludnili nejak 🙂

kingpeter
8. aug 2016

Ja myslim, ze Plas mal na mysli to, ze manzelka na neho cely cas psychicky utoci. A to sice urazkami rodiny, nervozitou, nadavkami, negativnymi vecami roznych druhov, az kym ho nevytoci do nepricetnosti a uz nevie co robi a nadava jej aj on. Jednoducho raz je vsetko v pohode, manzelka rozprava, ako ho velmi miluje a vsetko je super a za dve hodky spusti psychopaticku sprsku negativnych veci a to bez ziadneho dovodu, lebo vsetko je dokonale a nadherne. Lebo toto je moj pripad. Hladal som pomoc na nete, ze co toto moze sposobovat a nasiel som tento clanok. Tak tu pisem. Dnes som skusil novy system, lebo tieto psychopatiny sa striedaju s laskou ako tram kazdy den a uz ma to fakt vytaca. Takze to co som urobil bolo neodpovedat na tie negativne veci, ale len urobit nieco ako psychologicky mur na ktory tieto negativity narazia a nedostanu sa na mna a odpovedat pozitivne. Dlho to fungovalo, ale potom ma aj tak nakoniec vytocila po par hodinach tryznenia, tak neviem ako si poradit. Snad sa tu niektora najde, co mi to vysvetli, ze preco to u nej vznika a ako to riesit. Ja chcem totiz zit v laske a nie kazdy den riesit negativne veci. Dakujem za kazdu radu vopred.

natalym
8. aug 2016

@kingpeter No pozri a skúšal si, že keď začne s negatívnou energiou sa na ňu usmiať a povedať jej niečo milé?

mb269
9. aug 2016

@kingpeter opýtaj sa jej , čo jej v živote chýba, nie si priliš pracovne vyťažený a na ňu nemáš čas ? Môže sa cítiť sama a potrebuje len slová ubezpečenia a útechy...

oldman50plus
9. aug 2016

@kingpeter Pozri, robí to väčšina žien do určitej miery. Síce ako by som povedal forma závisí od duševnej úrovne ale dokonca aj tá moja ktorá je jednou z najznámejších psychiatričiek Slovenska to robí, napriek tomu že v profesionálnom živote práve takéto problémy rieši z zdanlivo by mala byť schopná sa tomu v osobnom živote vyhnúť - ale nie je, v tomto podvedomie je silnejšie ako vedomie. Nereaguješ na správanie tej tvojej správne.
Za prvé si musíš uvedomiť že my muži väčšinou sme ochotní partnerky milovať a akceptovať aké sú aj s ich chybami (pretože ak majú vlastnosti ktoré neprekúsneme tak s nimi nevstúpime do trvalého vzťahu) kým ženy obvykle majú takú intuitívnu potrebu chlapa "vychovávať" a veria že to zvládnu.
Za druhé, nemysli si že na svoju "negativistickú búrku" nemá dôvod. Ten dôvod nebýva pre nás chlapov pochopiteľný, obvykle ho počas toho vyrývania ani nespomenie dokonca si ho ani nemusí sama uvedomovať ("žena síce nevie čo chce ale neprestane kým to nedostane") ale stále je.
Väčšina chlapov nesprávne reaguje tým že takéto správanie ignoruje ale to v princípe nefunguje pretože ženy sú v tomto neuveriteľne vytrvalé, nič viac ich nenaserie ako nezúčastnenosť a preto neprestanú kým toho chlapa nevytočia. Ale zo svojho hľadiska príčinu nespokojnosti majú. Tie príčiny sa dajú rozdeliť do dvoch základných okruhov:
1. Nevenuješ sa jej dostatočne (čo obvykle zahŕňa pozorné počúvanie, spoločne trávený čas, byť duchom prítomný, prejavovať náklonnosť, drobné pozornosti, pochvaly) alebo 2. nezúčastňuješ sa dostatočne na spoločnom fungovaní (nemáš dostatočný/pravidelný príjem aby nemala starosti, nerobíš dosť v domácnosti, robíš veci ktoré jej sťažujú jej vedenie, nevenuješ sa deťom ...). Môže to byť objektívne alebo subjektívne ale v každom prípade musíš to zistiť (pokiaľ jej vadí všetko tak vzťah už býva stratený). Inak veľmi závisí od duševných schopností tvojej partnerky aký prístup použiť, ale zjednodušene správna reakcia ak začne s tirádami je asi nasledovná (po chvíli kedy už je jasné že to nebola len minútový výšplech ale ešte predtým než sa skutočne dostane do ráže):
Ja ťa tiež mám rád (môžeš ju objať a pobozkať), som tu pre teba a počúvam ťa. Povedz mi čo ťa trápi, čo som urobil zle alebo neurobil, pokúsim sa dohodnúť alebo podľa toho zariadiť. Inak počúvať ženu je pre nás chlapov niečo veľmi kontraintuitívne, takých trošku jednoduchších to ani nenapadne ale musíme sa to naučiť. Vo veľmi veľkom percente vzťahov je toto problém, nám mužom stačí byť spolu vedľa "mlčky" a hovoriť len o praktických veciach (zo svojimi problémami sa chlap musí vedieť popasovať sám, o pomoc žiadame len konkrétneho človeka o konkrétnu vec o ktorej vieme že je ju schopný splniť), ženy potrebujú svoje starosti zdieľať a ak nie sú vypočuté majú pocit že nie sú milované. Takže aj keď tebe sa zdá že všetko je fajn musíš proste sa dopátrať kde je problém, musíš sa zaujímať a pýtať.
Ženy ak sú zo vzťahom spokojné sú schopné v ňom robiť neuveriteľne veľa hoci na úkor svojich "koničkov" ale zase stále pociťujú potrebu v ňom niečo zlepšovať a preto do určitej miery tým partnerom manipulovať takže také občasné "negativistické tirády" sú asi nevyhnutné. Tvojou úlohou je to zariadiť tak aby boli len občasné a tých krásnych chvíľ pohody naprostá väčšina.

katkakovac
9. aug 2016

@oldman50plus napis prosim knihu pre muzov. Toto bolo asi najlepsie zhrnutie partnerskych problemov a ich riesenie, ake som kedy citala (a to som toho precitala hodne). Padla mi sanka😀

mb269
9. aug 2016

@oldman50plus asi si prečítal knihu muži sú z marsu a ženy z venuše, že ? Lebo toto tam presne píšu a tiež by som bola najradšej keby si ju ten môj prečital , ale to sa nedočkám nikdy

kingpeter
9. aug 2016

Pekne povedane. Knihu Muzi su z marsu a zeny z venuse som cital a vdaka tomu som vlastne schopny ako tak fungovat. Len ma trosku vytaca, ze zenina uloha je nas muzov vychovavat a srat a my jej na to mame hovorit ako ju milujeme a aka je uzasna, ona nas zasa vytaca a zasa jej mame na to hovorit, ze je uzasna a tak dookola. Moja zena nam vsetko financne zabezpecenie, auto, je na materskej a polku roboty za nu robi moja mama. Takze co keby sme boli na mizine, alebo byvali sami, to co by som musel spachat samovrazdu? ;)

kingpeter
9. aug 2016

oldman50plus, sa mi zda, ze ty si tiez jeden z najlepsich psychiatrov na slovensku. Respekt bracho. Mam otazocku. Ako urobit, aby bola zena stale pozitivna, ked je vsetko ok? Ci vlastne ty si mi uz odpovedal. Tym, ze ma manipuluje, musi byt negativna. Inak by sa jej to nepodarilo. Pochopil som spravbe?

kingpeter
9. aug 2016

Spravne?

oldman50plus
9. aug 2016

@katkakovac Ďakujem. Vieš, mne za rozpadlo dlhoročné manželstvo tým štýlom že moja ex si našla o 10 rokov mladšieho milenca (inak známeho kurevníka) ale v podstate si myslím ako dôsledok určitých problémov, napriek tomu že som ju veľmi miloval. Síce objektívne bola veľmi ťažká povaha (z tých ktoré na náhrobnom kameni budú mať napísané "tu leží žena ktorá sa v celom živote ani raz nepomýlila a preto sa nikdy nemala za čo ospravedlniť") a myslím že 99% chlapov by to nezvládlo tiež, ale pretože si myslím že moje duševné schopnosti sú lepšie ako ako tých 99% veľmi som sa obviňoval z toho že ja som to nezvládol a preto som o tom hodne rozmýšľal a čítal. Dnes, ak by som vedel čas vrátiť niekde do roku 1990 už by som to s bravúrou zvládol ale vtedy a počas nejakých nasledujúcich 15-20 rokov som asi nemal šancu (to je ten paradox že skúsenosti máš už vtedy kedy ich nepotrebuješ) a preto sa tu trochu snažím pomôcť tam kde si myslím že by som mohol. Myslím že rozhodujúcou prekážkou prečo ja som s tým nevedel niečo urobiť bolo že som si neuvedomoval problém jednoducho preto, že mi to moja bývalá nepovedala. A to je moja rada pre všetky ženy - ak aj chlap intuitívne cíti že niečo v poriadku nie je, sme zvyknutí že ak má niekto problém tak ho jasne pomenuje a potom ho riešime a (dúfajme) vyriešime. Správanie "veď ho to musí napadnúť samého" je niečo čo bolo je a bude hrobárom veľkého percenta vzťahov.

lena888
9. aug 2016

ale nie su vsetky zeny negativne a urcite vsetky zeny nemanipuluju muzov. Toto je strasne zovseobecnene.

lena888
9. aug 2016

a druha vec, nepoznam chlapa, co by sa bol schopny ospravedlnit a uznat svoju chybu. Ja uznam chybu v pohode.

emilia25
9. aug 2016

Moj muz sa drzi jedneho hesla zena ma vzdy pravdu aj ked ju nema.tymto ma vzdy zabrzdi rozoberat situaciu dalej povie milacik mas pravdu.

oldman50plus
9. aug 2016

@kingpeter Pozri, sú síce chronickí manipulátori medzi mužmi aj ženami (tým sa síce tiež dá postaviť ale to v podstate vyžaduje školený prístup) ale ak je normálna tak tebou manipuluje pretože s niečím nie je spokojná. Vieš, ženy sú rodené vyjednávačky. Obvykle ak sa porozprávate tak sa dá dosiahnuť dohoda tak aby bola ona spokojná a teba to až toľko úsilia nestálo, často stačia maličkosti. Myslím že ak ju budeš počúvať (zúčastnene) a pýtať sa kde je problém tak ste na dobrej ceste ho vyriešiť. Ak sú partneri k sebe milí a pozorní tak aj tie najväčšie objektívne jestvujúce starosti nie sú také hrozné a spolu ich vyriešite alebo aspoň prežijete.
No a psychiatriu som mal len na škole, je teda už viac ako 30 rokov 😉

duplessis
9. aug 2016

@oldman50plus 100 percentne súhlasím! Si skvelý chlap, že si toto pochopil!
@kingpeter Keď tvoja žena chytí blbú náladu, urob to, (čo sa ti vlastne vôbec nechce v tej chvíli robiť) a prejav jej lásku.
Nesnaž sa problémy ženy slovne "opravovať" ani ich ignorovať. To ženy neznášajú.
Môj tiež často nechápe, že sa mi nálady striedajú, ale keďže má skvelý zmysel pre humor, všimla som si, že často ho používa práve vo chvíli, ked sa nad niečim jedujem. Obráti to nejakým spôsobom na srandu. No a dá sa ďalej hnevať, keď ma rozosmeje na celé kolo? 🙂

duplessis
9. aug 2016

@kingpeter
alebo ešte ma napadlo: kebyže ti aj nepríde na myseľ nič vtipné, môj robí niekedy to, že ma napodobňuje a na mňa to funguje, takže tak do piatich minút mi "problém" (a celá moja zlá nálada) pride tiež na smiech.
Takže ja napr. poviem: Všetko je na hovno. A on ma napodobní: Všetko ja na hovno.
Ja: To je ale bordel, Nemám to ani kedy upratať, do kelu! A on: To je ale bordel. Nemám to ani kedy upratať do kelu! ............ atď, atď.