Partnerka je stále nervózna. Čo mám robiť?

plas
18. nov 2009

Ahojte. Mam problem, partnerka mi stale nieco vycita. Mame 1 babo, 1 rok, chodim do prace,myslim ze zarabam dost, v noci stavam k malej, hravam sa s malou asi 2 az 3 hodiny denne, chodim s nou von. Zene na mne stale nieco vadi. Ked to odstranim, zacne jej vadit nieco ine.Sprava sa slovne utocne, uraza sa aj na nemozne. Pritom nepijem, nefajcim, do barov nechodim. Nechapem to.

salamistka
12. aug 2016

@berika áno, uznávam, že sa mi veľmi ťažko žije sama so sebou a ľuďom v mojom okolí asi tiež...hoci sa nervózne správam len s rodinou, v práci ani kamarátky mi ani po dlhých rokoch neverili, že som nervák...lebo inak sa správam kľudne...som ten typ tichá voda brehy myje...ale zas sa hovorí, že najviac trestáme toho, koho najviac milujeme...každé ráno sa budím s tým, že by som chcela byť pokojnej povahy, ako môj muž alebo moja dcéra, tú nič na svete nerozhádže...ale potom si po sebe neuložia veci alebo nestíham a zisťujem, že keď ich kľudne poprosím, tak si ma nevšímajú, najúčinnejšie je zdvihnúť hlas, aby ma počuli...a nakoniec je z toho krik a oni nechápu, ako ma môžu napríklad ponožky na zemi rozčúliť...

berika
12. aug 2016

@salamistka moja dcéra je v škole najlepšia v správaní, nikdy nevyrušuje, vždy presne vie čo sa smie a čo nie, nikdy by nič nespravila čím by niekomu ublížila ... ale keď ju niečo vyvedie z miery v tom momente plače a poriadne nahlas, niekedy stačí že sa jej odkotúľa ceruzka a nevidí ju. A potom až doma má sprosté reči, niekedy si ani neuvedomí aké veci mi povie, zúri a o desať minúť keď sa vykričí a vyplače príde ku mne s úsmevom a objíme ma a už je všetko v poriadku. Muž to isté, v robote maximalista, medzi priateľmi takmer dokonalý ale tiež potrebuje vypustiť paru, doma ho dokáže rozhádzať neuveriteľná drobnosť, a ak ho prejde hnev, sám nechápe ako mohol kvôli takej maličkosti vybuchnúť. Kebyže vidí niekoho v podobnej situácii ako on sám povie že nie je normálny

salamistka
12. aug 2016

@berika a ako to zvládaš ty?

emilia25
12. aug 2016

Ja som typ co by sa od rana do vecera smial.v duchom som stale dieta a toto mnohy zabudaju vediet sa smiat blaznit sa santit.a takeho isteho mam muza mi sa furt blaznime smejeme.tancujeme spolu na parkovisku a je nam jedno.je to super.nemam rada ked su ludia v depkach zlej nalade na cloveka to potom strasne vplyva.ja ked mam depku poviem muzovy a ten vzdy vie co ma povedat urobit a je hned po zlej nalade.alebo opacne tam to je tak ze ja dlho odolavam ale ked je toho vela tak tiez poviem vtom sa ale moj muz zbada a otoci sa o sto stupnov ale ja sa s nim uz nerozpravam tak zas povie ci urobi tomu sa proste neda nezasmiat.ale to je u nas raz za uhorsky rok inak sme obaja blazni blaznivy.preto sa tak milujeme uz vyse 10rokov a pri 4 detoch.

liv1
12. aug 2016

A venujes sa svojej zene? Mate sukromnie niekedy? Spravite si pekny vecer, objimes ju? Pochvalis? Prinesies nejaku drobnost? Alebo sa len staras o pracu a o malu? Nezmenil si sa prichodom babatka aj ty vo vztahu k nej? Pritahuje ta? Mate sex? Mas ju rad? To su moje otazky...🙂

liv1
12. aug 2016

Hmm troska som este viac pocitala tvoje dalsie komenty a uz mam troska jasnejsie. Taka ako tvoja zenicka som bola ja, ked som mala 20 rokov. Furt zduta, urazena, frflava. Ale verna, milujuca na druhej strane. Kontrolovala som telefon, vsetko. A dostala som po pysku (neviem ake i😂), nasiel si druhu a hoc velmi tazko rozlucili sme sa. On chcel obe no to neslo ze ano takze som to musela skoncit. Ale vela som vdaka tomu pochopila a VELMI som sa zmenila. Otvoril mi oci v mojom spravani. Snad tvojej nepomoze az vas rozchod. Lebo skutocne potvrdzujem ze s takou frflanou sa neda v pokoji zit dlho 😀. Mozno potrebuje riadnu facku, zbal sa na par dni, mozno jej docvakne. A ked nedocvakne, tak velmi odporucam psychologa inak to bude iba horsie.

liv1
12. aug 2016

Jeeej ved to je storocna tema😂😂😂

kingpeter
12. aug 2016

Trosku som sa zamyslel a uz mam aj riesenie problemu. Teda aspon mne to uz od rana vyborne funguje. Vsetko sa mi podarilo vratit do pociatocneho stavu, ako pred svadbou len touto definiciou: Zakladny rozdiel medzi muzom a zenou je ten, ze zena potrebuje veci neustale zlepsovat, hoci su uz aj dokonale a muz si mysli, ze napriklad vztah medzi muzom a zenou po svadbe musi byt dokonaly. Vsak sa prave vzali. A zena sa prave snazi ho zlepsovat, aby bol este dokonalejsi. Obe veci su pekne, ak o tom vieme, ako to funguje, lebo ak o tom nevieme a zena po svadbe zacne zlepsovat vztah, muz zisti, ze z jej strany vztah dokonaly neni, kedze sa ho snazi zena zlepsit a rozmysla nad tym, co ho mohlo skazit. Zacne hladat mozne priciny(uz ho nemiluje, ma druheho, chcela ho len pre peniaze...) Smutne nie? V tomto pripade presvedcenie, ze je to chora psychopatka na hlavu, ktora pred svadbou schovavala svoju pravu tvar a potom sa ukazala aka naozaj je je tym najnizsim, co moze nepochopenie systemu ako to funguje vo vztahu sposobit. Dajte vediet, ci to niekomu pomohlo ;)

mandala77
13. aug 2016

@kingpeter neviem o čo Ti ide Tvojimi otázkami ale prečítaj si knihu Cesta pravého muža od Davida Deidu a nájdeš odpovede na svoje otázky.

jana_eyre
13. aug 2016

@salamistka kokso akoby som o sebe citala.. Ja som presne taká istá ako pises.. teraz v tehotenstve je to este intenzívnejšie.. Môj muž je flegma, syn tiez, dcéra pomne.. Ja sa často trapim s tým ako niekedy reagujem, ale časom som sa akosi viac vyrovnala s tým, ze som zápalka.. Tak ako som sa vyrovnala s tým, ze môj muž je trocha spomaleny a tiez ma všetci ignoruju ak nezvysim hlas.. On sa zas vyrovnal s mojou povahou, podľa mňa sa dobre doplname..

berika
13. aug 2016

@salamistka no kedy ako, niekedy s nadhladom a niekedy zúrim. Zvykla som si, ale nie vždy viem na nich spravne reagovať, väčšinou však mám už svoje finty

kingpeter
14. aug 2016

Myslim, ze vasi partneri sa este celkom drzia a este ste ich nestihli uplne dozrat, tu pisala kopa ludi, co nemaju paru o nicom, kam az vztah moze zajst. Nenavist, bitky, psychopatie atd. Ja reagujem na prvy podnet toho cloveka, co zacal tuto temu a asi som to napisal hore trosku skomolene, lebo to bola prvotna myslienka. Tak tu mam vylepsenu a skratenu definiciu toho, co som chcel v poslednom clanku napisat a myslim, ze to vsetkym pomoze, lebo uz som to stihol aj otestovat na jednom pariku manzelkinych rodicov a ty vyzeraju ako cerstvo zamilovany parik.
Obojpohlavna definicia dokonaleho vztahu:"Nas vztah je dokonaly, ale vzdy je na nom nejaka malickost, ktora sa da este vylepsit" ;)
Vysvetlenie: muz potrebuje vediet, ze vztah je dokonaly a zena ho potrebuje stale vylepsovat. Viac polopatisticky to uz vysvetlit neviem. Dalej je nutne tuto definiciu partnerovi povedat. Ak to nebude chapat, nebude to na plno fungovat.
Dajte vediet, ci sa mate fajne. Lebo ja hej ;)))

kingpeter
14. aug 2016

Teda su dve zakladne chyby, ktore ludia robia: zeny sa snazia vylepsovat cely vztah, namiesto len nejakej malej konkretnej veci vo vztahu a muzi bojuju proti akemukolvek vylepsovaniu vztahu.

liv1
14. aug 2016

@kingpeter hovori sa, ze skor zeny sa snazia muzov zmenit a muzi dufaju ze zeny ostanu rovnake ako pred svadbou. Na vztahu treba pracovat. Ale nie tak ze chcem niekoho zmenit. Ale ani tak ze ho (vztah) nechavam plavat. Su to len "drobnosti", ktore vtah ozivuju a daju mu silu, iskru, aby sa z neho nestala samozrejmost, nuda, stereotyp, bez prejavov lasky a porozumenia. Pripadne len priestor pre riesenie problemov. A o tie drobnosti by sa mali snazit obaja. Dokazat urobit kompromisy, stale si najst cas na toho druheho, nemala by sa medzi nimi vytratit intimita, mali by sa tesit zo vzajomnych uspechov, zariven podporit sa pri problemoch. Podla mna ak clovek ostava rovnaky (podobny) ako predtym, a stale ma o vztah zaujem, fungovat to moze dlho. Navzdy? Ale stale je to iba teoria, kazdy sme iny. Niekomu viac bude vyhovovat jedno, druhemu ine 🙂.

madeline1
14. aug 2016

@plas tak rozvod jej nespomynaj, mate 1 rocne dieta...uvedom sa..

madeline1
14. aug 2016

podla mna je tvoja zena prilis mlada...ma este skolu, uz ma manzela a dieta...a ty, uzasny partner jej len tak povies, ze sa mozte rozviest...podla mna, to ju nepovzbudi...

kingpeter
14. aug 2016

Toto posledne bolo adresovane komu? 🙂
Ak pochopite definiciu, co som napisal, nie ze vam vztah vydrzi na vzdy, ale este aj budete dokonale stastni. Skuste to. ;)

liv1
14. aug 2016

@madeline1 tema stara 7 rokov, zakladatel je neaktivny 😉.

kingpeter
15. aug 2016

No hej. Snad to plas dako zvladol ;)

martinenka886
18. aug 2016

@liesik lenze mnohe si to neuvedomujeme. Ja som to tiez nejako pri mojom chlapovi neriesila ze on sa moze trapit kvoli tomu ze som smutna, alebo ze niekam nechcem ist. Ja som myslela ze nad tym mavne len rukou a teraz prichadzam na to ze to v nom dlho bolo a trapilo ho to

liesik
12. sep 2016

@martinenka886 ono asi treba čas aby nám to všetko došlo. Aj nám aj naším chlapom. Inak to už asi ani nevidím.