Partnerka je stále nervózna. Čo mám robiť?

plas
18. nov 2009

Ahojte. Mam problem, partnerka mi stale nieco vycita. Mame 1 babo, 1 rok, chodim do prace,myslim ze zarabam dost, v noci stavam k malej, hravam sa s malou asi 2 az 3 hodiny denne, chodim s nou von. Zene na mne stale nieco vadi. Ked to odstranim, zacne jej vadit nieco ine.Sprava sa slovne utocne, uraza sa aj na nemozne. Pritom nepijem, nefajcim, do barov nechodim. Nechapem to.

leka323
19. nov 2009

Ahoj, podľa mňa chýba medzi vami dorá komunikácia. A tiež jej podľa mňa neprekážaš ty, ale všetko naokolo. Len ty si tá "obeť", ktorá príde domov z práce a ona sa musí vykričať, vyžalovať a ty si po ruke. Nemôže to povedať mame, svokre... tak len tebe. 🙂 Je ťažké zvládať dieťa, školu, rodinu...

leka323
19. nov 2009

Opravujem, teraz som si prečítala aj druhú stranu. Ty zvaľuješ vinu na ňu, ona na teba. Chýba vám dobrá komunikácia, čo chce jeden a čo chce ten druhý. Zamyslieť sa sám, sama nad sebou, čo robím zle, a nie, že to on, ona a nie ja. Po prvých príspevkoch som sa čudovala. Je až taký dokonalý?..... Každý má tú svoju pravdu.

vefi89
19. nov 2009

Vsimli ste si , ze pan dokonaly zmizol? 😀 😀

mywiel
19. nov 2009

Pre plasovu manzelku, netrap sa aj na neho pride ak je to tak ako pises. 😖

mywiel
19. nov 2009

Nie ste dokonali ani jeden ale ked sa mate radi, tak by ste mali toho druhého podrzat ked mu nie je najlepsie a starat sa jeden o druhého, ak este mate zaujem ostat spolu, inac neviem... 😒

plas
autor
19. nov 2009

Nezmizol. Pán dokonalý bol v práci. Nie, ja si nemyslím že som dokonalý, a určite som všetky situácie nezvládol tak, ako som, mal. Ale aj včera ma žena poprosila ked sem písala, aby som jej nestál za chrbtom. Tak som šiel k malej. Ked som ju ja poprosil aby mi nestála za chrbtom, povedala že to je normálne. A toto mi robí často/podobné veci/. A čo sa týka inzerátu, je tam toho viac. To nebol inzerát, že hladám ženu, ale hladám niekoho kto mi vysvetlí správanie tehotnej ženy. Kamarátke som pomohol odniest kachličky, zavolala ma na kávu, zo strachu pred manželkou som odmietol. Ona aj napriek tomu, ju nazývala neslušne. Nie, ja nie som dokonalý. Ale mám iné chyby aké mi vyčíta žena. Ja vychádzam s jej mamou, svojou rodinou. Ja jej mobil nekontrolujem. Ona mne áno. Ona može chodit so spolužiakom sama autom, mne nemože zavolat spolužiačka. Je to fér?

plas
autor
19. nov 2009

Ako vysvetlenie maám od nej že ona mne nemože verit, ja jej áno. Pritom sme spolu už dlho, a ja som nebol sinou ženou ani na čaj, nieto kvoli niečomu inému, ak mi tu niekto verí.

katrin21
19. nov 2009

plas... jednoducha odpoved, ci je to fer...

preco je to tak? lebo ty si jej doveru uz sklamal,a ona sa teraz boji a podozrieva( ja mam opacne garde, priatela opustila zena kvoli kolegovi a teraz je ziarlivy, lebo sa o mna boji) ... ja som sice zazila to iste, ale nezostala som poznacena a partnerovi proste verim...
Ona ta asi nikdy nesklamala v tomto smere, takze nemas dovod ju podozrievat, ona teba asi hej.. preto to robi...

zaklad vasho vzdahu je nefungujuca komunikacia, nedovera(!!!!!) a pod. od otho vsetkeho sa to odvija.... mali by ste si hlavne zacat verit, presvedcit jeden druheho, ze chcete byt spolu, ze nemate dovod nic koncit( ale ty robis skor opak, ked hovoris o rozvode a tym jej davas stale viac chrobaka do hlavy...)..

plas
autor
19. nov 2009

A ešte mi nedá. Manželka mohla uviest dovod prečo nasom navrhoval rozvod. Vždy som jej povedal, že nechcem jej kazit život, a ak si myslí že jej s niekym može byt lepšie, tak jej nechcem stát v ceste, lebo by to aj tak nemalo zmysel.

dominka11
19. nov 2009

nečítala som celu diskusiu, ale klobuk dole, že si na malu najdeš tolko času 😉

katrin21
19. nov 2009

mozno si nebol ani na caj, ale kolko je od inetrentu k stretku??? clovek by sa nemal snazit vyzhladavat situacie, ktore mozu teoreticky viest k niecomu inemu...
Moj ex priatel mi raz povedal: ( lebo nas delilo 1000km a verili sme si a bavili sme sa o tom) :Som muz, mam pevne hodnoty( to hej,m to mal a bol silne veriaci). ale som len muz. Ak by som raz mal spat v tej istej izbe ako napr. Cindy Crawford, dokonca velmivelmi blizko nej, uz je to riziko... preto by som radsej do tej miestnosti nevstupil, lebo clovek nikdy nevie. verit si moze, ale co ak.... ? " mozno blbý priklad, ale vystizny na pochopenie... a je jedno, ci tam bude Cindy, alebo obycana baba, ktorej bude jedno, ze dotycny ma zenu...
Toto sa mi na tom pacilo.. proste vylucit situacie, ktore su potencionalne rizikove.... co ty na to? mozno este nic nerobis, ale naco tam teda chodis, na ten pokec??

katrin21
19. nov 2009

plas: a co ti poviem.. aj ta trochu chapem, ziadrlivost a podozrievanie idu na nervy... ja napr. ked pozeram Mumiu, tak sa mi tam paci ten herec, co je sef tych ochrancov v tych torbanoch s tym tetovanim na licach... a moj DAnko nikdy nikdy nezabudne podpichnut, ze zase idem slintat nad tym.... vzdy ma s tym nastve, lebo neslintam, len raz som povedala, ze ten muz ma charizmu.. no vidis.. a zijem s tym 🙂) a niekedy je to fest tazke prehltat.. hlavne ak som na sluzobke v zahranici a oj mi pise sms-ky, kde som ,co robim, a ci su tí ludia tam okolo fešáci... ale uz si to nevsímam.. raz som pohrozila, ze to tolerovat nebudem, bud si zvykne ze ma atraktívnu zenu, ktorá si vybrala jeho a bude si isty sam sebou, alebo to skoncime skor, nez si zacneme nadavat.. pomohlo. Umiernil sa, ale poznamky si obcas neodpustí.. takze tolko k teme kontrolovania... 😉

dominka11
19. nov 2009

no, už som si prečítala...plasovci, nemali by ste si tu vypisovat, ale radšej sa doma normalne porozprávat. 😉

plas
autor
19. nov 2009

Mne sa to stalo raz, odvtedy na nič take nechodím, okrem toho, že som sa prihlásil sem a o tom som žene povedal. Astalo sa to už rok aj pol dozadu. Súhlasím, tiež som za nevyhladávanie situacíí, ale aby mi niekto kontroloval mobil? Uražal rodinu? To by si tiež mohla odpustit. Ale nelutujem, že som sem napísal. Určite zoberiem v decembri ženu niekde na víkend, malú dame mojej mame/ dúfam, lebo žena neverí nikomu že sa o malú dokáže postarat/, a skúsim viac držat jazyk za zubami. Určite napíšem ako sa nám bude darit. Niekedy ma ale mrzí aj ženina nevdačnost. ked mala prímačky na školu, bola s malou v nemocnici. Tak ja som vybavoval jej mamu k našej malej do nemocnice, aby mohla íst na prímačky. Vytváram jej priestor na učenie. A vdaka žiadná. Naopak ked už hovorí moc o škole, tak jej poviem nech je už ticho, tak sa urazí. Ked som chodil ja na výšku, malú sme ešte nemali, tak mi žiadno nepomohla. Ak sa sem prihlási, spýtajte sa aký odbor som ja študoval, nebude vediet, napíše že ekonomiku, ale odbor nebude vediet, lebo o tom ani nechcela počúvat. Tak zatial a držte palce, niekto mne, niekto žene.

katrin21
19. nov 2009

neverí nikomu.. no takze som mala pravdu , ze je uzkostliva.. ot nech sa snazi zmenit, treba sa trochu odosobnit a vediet uvoilnit... a ty ju nevolaj " zena".... ale co tak " moja polovicka"🙂 znie to milsie.. zena... to mi pride ako po 25rokoch manzelstva a ani vtedy by sa mi to nepacilo 😉

adrzim palce obom, obaja mate co robit 🙂))))

mywiel
19. nov 2009

Tvoja zena ti neveri a preco je to tak, vzdy bola taka, kedy nastal prelom? Skuste sa nad tym zamysliet obaja... 😕

vefi89
19. nov 2009

este by som dodala, ze by ste nemali kvitnut tu na koniku, ani v inych forach, ale v prvom rade si to vysvetlit medzi sebou a mozno stanovit nejake pravidla

krasulka
19. nov 2009

No neviem neviem ale mam taky pocit ze plas uz ma bokom iny vztah tak hlada argument ako a preco sa zbavit manzelky 😔

vefi89
19. nov 2009

Krasulka a nemyslis, ze to moze byt aj opacne, ked jeho zena kontroluje vsetko a on nemoze???
Nie som na nikoho strane, ale mozne to je 😲

krasulka
19. nov 2009

vefi ani ja niesom, len mi to tak vyznelo citala som to cele 😒 Nuz ona asi vie preco ho kontroluje, bez vetra sa listok nepohne..a nieco na tom je podla mna.

womenne
19. nov 2009

nepripominava to asi 2 predchadzajuce temy,kde manželia takisto rozoberali podobne prolemy?a čo ztoho nakoniec vzišlo? 😖
Každopadne ak je to pravda tak je super že sa tolko venuješ dcerke....a k problemom nieje dobre riešit o takto na fore mali by ste si to vyriešit samy takto len prehlbujete hadky lebo riešite otazky typu:Prečo si to napisal takto ...Chodte niekde na vikend a vyriešte si to sami a hlavne v klude.

dzio2
19. nov 2009

urcite sa pekne porozpravajte chodte niekde spolu 😉 venujte sa jeden druhemu

leniciatko
19. nov 2009

ja som tiež nervózna,už 10 rokov- od svadby, a zo všetkého. nuž čo, to tak asi býva. chlapi majú svoje dni aj ja mám svoje dni.... 🙂 🙂

pancake
19. nov 2009

hej plasovci chodte k psychologovi vo vasom meste je to zdarma a porozpravajte mu toto vsetko co nam. my kedze vas nevidime,nemozeme vycitit kto a ako klame, kto a ako sa sprava. on vam pomoze. a ak sa naozaj lubite, tak si to tam vsetko vykricite a pojdete ako hrdlicky spolu domov.

tym vam chcem len povedat ze nazory nas obycajnych mamiciek su vsemozne. ako citate.len odbornik vam moze poradit. myslim ze vas nezaujimaju rady nas, ale hladate pomoc. a to vam bohuzial nepomozeme. ☹

dali4
19. nov 2009

Dobrý večer, plasovci... ja si tiež myslím že psycholog, manželská poradňa by určite pomohla. Toto tu... je fajn, na vykecanie sa, odventilovanie... ale riešenie tu nenájdete.

marianka79
19. nov 2009

mne to teda je celé divné to určite píše jedna a tá istá osoba plas ako sa manželka dozvedela tvoj nick a heslo?

no comment na tuto tému

vefi89
20. nov 2009

marianka, ja som napriklad stale prihlasena, dala som si automaticke prihlasovanie...mne nevadi, ked esm muz zbehne citat, ale viem, ze na to by nemal odvahu 😀 😀 😀 a strasne nerad cita. a keby zacal pisat, tak na to aj tak vsetci moji oblubeny pridu, lebo on pise vsade iba i a na to druhe y zabuda 😀 😀 😀

mamutka
20. nov 2009

no, ked chces zobrat zenu na vikend, tak jej urcite nenavrhni ze malu date tvojej mame!!! pises totiz ze tvoju mamu nema rada, chces vyvolat dalsi problem? a je tvoja mama taka mila k tvojej zene a plne ju respektuje, ked ty sa cudujes, preco na nu tvoja zena nadava? moj muz tiez velmi pomaly zacina chapat co jeho matka stvara, jej by som nezverila ani laboratornu krysu, nie este vlastne dieta. aj u vas sa iste daco najde, ta moja by nechala dieta plakat hole pri otvorenom okne len aby sa mohla pomodlit vo svojom presne stanovenom case, tieto starsie zeny vedia byt riadne mimo....

ak si takyto, tak sa vobec necudujem ze to u vas neklape, zena uzkostliva, so svokrou si nerozumie a ty povies ze dieta bude u svokry ked pojdete von....potom hras ukrivdeneho, ze si ju volal von a ona nesla, no preco by sla, ked ignorujes jej nazor na nechavanie dietata u svokry? najskor sa jej opytaj, komu dostatocne veri, kto by malu mohol postrazit a potom ju ber von;

brondos
20. nov 2009

najprv krasulka: aj bez vetra sa hybe list, clovek moze mat psychicke problemy, ale sam si to uznat nedokaze a vsetci do jedneho okolo neho su prenho ti divni, jedine on je v poriadku.

celkom pekne to zhrnula mamutka, ja to skusim takto: podla mna to bude od oboch vyzadovat vela sebareflexie. musia potlacit do uzadia svoje ego a pokusit sa pozriet na seba ocami partnera. v problemoch hladat pohlad a dovody toho druheho. potom moze zacat fungovat MY miesto ON a ONA.

co sa tyka dovery, tak bez nej to nejde. ja poznam zhruba hesla mojej polovicky, ona pozna moje, a napriek tomu si nemusime navzajom nic kontrolovat. vela krat spolocne citame maily, alebo tunajsie prispevky oboch.

s tym inzeratom je to tiez divne. ak on iba hladal radu ako pochopit a riesit stavy jeho polovicky, tak to nie je nic zle. ak ale ona vedela iba tolko ze si dal inzerat Hladam zenu.. a nevedela presne dovody, mohla sa na ne spytat. on zase mal hned ako na to prisla jej to vysvetlit, alebo sa o to aspon pokusit. hlavne komunikovat.

celkovo vidim teda problem v obojstrannej chybe v sposobe komunikacie a hlavne to chce snahu veci riesit, nie len na problemy poukazovat.

elize
20. nov 2009

velky suhlas s brondosom ...

my sme si s manzelom mysleli aky mame perfektny vztah, az kym sa nam po skoro 10.tich rokoch nenarodil syncek. Potom sa len problemy zacali. A az vtedy sme sa zacali ucit riesit "skutocne" problemy. Najdolezitejsie je rozpravat, rozpravat a rozpravat. A rovnako dolezite pocuvat, pocuvat a pocuvat.
A hlavne obcas nech drobca niekto postrazi, staci na par hodin, a niekam spolu vypadnut. Tiez studujem, sama sa staram o domacnost a viem, ze tych par hodin co stravime len mi dvaja spolu, mi urcite nikde chybat nebude 🙂

Drzim palce, aby ste nasli sposob ako si to vsetko vydiskutovat. 😉