Partnerova nevera

ason
21. nov 2012

Vopred dakujem za vase odpovede..No moj problem je ten ze s priatelom sme spolu 8rokov a mame 2rocneho syna...Zo zaciaku bol vztah super az kym som mu neprisla na prvu neveru(aj ja som ho po tyzdni chodenia podviedla tiez/ takze som nemala probem mu to odpustit!!no neskor som prisla nato ze to opakuje stale dookola...stale som mu to odpustila lebo som ho nechcela stratit a milovala som ho!ked som ostala tehotna tak som sa tomu velmi potesila...ani som nerozmyslala aby som si to babo dala zobrat aj napriek tomu aky bol...no pocas tehotenstva aj po nom ma stale podvadzal az kym som nepovedala dost a odisla od neho..ale po 2tyz.som sa vratila lebo ma prisiel odprosti a aby som mu dala este sancu...od vtedy si myslim ze s tym prestal!teraz zijeme v spolocnej domacnosit ale ja sama neviem ci s nim este chcem byt,moje citi ochladli a nedokazem mu to odpustit...keby ze ma nepodvadzal pocas a po mojom tehotenstve tak mozno asi ano...no nechcem nasu rodinku rozdelit ale nechcem uz aj sama seba tolko trapit ked vydim ze nam to nefunguje ako predtym,ako by som mu to mala vsetko odpustit,ked bolo toho tolko vela,sama neviem!!!.prosim napise mi vase názory na to ako by ste to mozno riesili vy dakujem :(

branislava70
19. okt 2013

@darkabarka23
ahoj darkabarka, ty si mi napísala 1x a na rozdiel od ostat. si mi to opísala z úpl.iného pohľadu. ˇano máš sv.pravdu v tom, čo si napísala o tých inter.zoznamkách.nemám 15 a uvedomujem si, že nie všetci sú úprimní a mnoho z nich hľadá cez net hlavne sex na 1noc.vieš ale mňa to nadobro zlomilo v lete, ke´d sme mali to výr.sobáša, proste som zistila, že pre môjho muža som vzduch. tak ma to trápilo, keď sme sa aj rozprávali ( AK mal vôbec čas a chuť sa riozpr. ) to len ja mám problém, mám veľa voľ.času, rozmýšľam nad sprostosťami atď. to, že som si začala s niek. písať cez net, to bolo to posl. aspoň podľa mňa, čo som mohla urobiť. ( Vživote som si nemyslela, že niečo takéto urobím...) a on sa naraz začne meniť, s čím už som ani vo sne nepočítala, povedal mi, že dostal impulz 🙂 a teraz, ked sa mi nechce naraz s ním napr. pomilovať, už chodí, trápi sa , nemôže spávať atď. A kde bol doteraz? ja som sa tiež trápila, nemohla som spávať a všeličo iné, ale podľa neho vtedy som robila z komára somára... takže asi tak, s net. známosťami veľmi nepočítam, aj ke´d možno v kútiku duše si myslím, či ozaj neexistuje nikto, kto by ma ozaj mal rád.. P. S. jeho rozv.brat si našiel cez net priateľku, a vraj - je to asi 4 roky, veľmi spolu vychádazajú... on je rozv. a ona je stále vydatá, jej muž to vraj toleruje...a neviem, či má zmysel zostávať niekde, ke´d ťa už nič nebaví a pretvarovať sa, alebo s tým seknúť... a stále dúfam, že až deti budú staršie, že ma lepšie pochopia, veď aj keby som sa rozviedla, mamou by som hádam mohla ostať, aj ke´d by som pri nich možno už nemohla ostať bývať...a ďakujem za príspevok,aho.Braňa

branislava70
19. okt 2013

@zuriva
na moju situáciu máš asi rovnaký pohľad na vec ako ja.a pravda je tiež, že to mužovi nemôžem odpustiť a stále sa k tomu vraciame a hádame...teraz sa chce stále rozprávať a všeličo naprávať, ale mňa to už nebaví...a hlavne bude dobre, keď budem robiť tak, aby to vyhovovalo aj jemu🙂 ...

branislava70
19. okt 2013

@darkabarka23
P.S. neviem, či je lepšie sa pretvarovať, že je všetko v poriadku, alebo sa teda rozviesť a žiť si podľa seba.Viem, že samému je ťažko, ale ja som si aj pri svojom mužovi pripadala aj pripadám stále ako samost.jednotka, keby sa bol skôr správal tak ako teraz, ja tiež nie som naprogramovaná na gombíky,a keď nie je podľa neho už mu to vadí.A k tomu priateľ., ak by som ho našla bolo by to pre mňa plus, a ak ho aj nenájdem bude to to isté čo teraz v manž. , ono tak ako som ho mala predtým rada a teraz sa nedá ani len zďaleka porovnať.rodičmi si myslím aspoň pri zdrav. rozume by sme mali ostať aj po rozvode, alebo ak budeme spolu v manž. mám sa pretvarovať , že je všetko O.K., lebo: čo povedia ľudia, ...lebo jeho brat je už rozvedený, ..., lebo máme 3 deti, kt. aj tak nebudú s nami celý život a budú si žiť ten svoj, ... lebo taká dobrá rodina to bola,...at´d. xxxx dôvodov, ale ako sa ja cítim, to už je asi jedno...

kveta
19. okt 2013

@branislava70 Si si ista, ze budete korektnymi rodicmi po rozvode? Lebo korektny otec by zakrocil proti reciam dcery vyhadzujucej matku z domu..

kveta
19. okt 2013

@branislava70 Tvoja dcera Tebou manipuluje. A otcovi to vyhovuje. Inak by svoje nevery priznal.

tyssa
19. okt 2013

s kvetou mam vela spolocnych nazorov a suhlasim aj s tym ze dcera tebou manipuluje, ja som dost velka huba a moj otec ked pil teda nemala som problem mu vynadat /ale ak by som ho vyhadzovala z domu, ktory je mamin, ale dost veci tam otec porobil tak schytam od mamy asi poriadnu cez usta,../ dcera ma 19 tak nech si zariaduje svoj zivot, urcite ju trapi vasa situacia, rozvod ale ani ty si nemozes akceptovat toto jej drze spravanie,...

darkabarka23
19. okt 2013

@branislava70 ahoj,určite som nikde nepísala,aby si sa pretvarovala a tak zostala v manželstve,samozrejme,ak si vnútorne presvedčená a rozhodnutá,pre rozvod,treba tak urobiť,ja som len poskytla pohľad aj z druhej strany,ja chápem,že chceš plnohodnotne a šťastne žiť.Sama uvidíš po rozvode,či to bolo naozaj správne.Nesúhlasím,ako tu píšu baby,že dcéra s tebou manipuluje.Tiež sme mali v manželstve rôzne problémy,aj teraz v lete sme stáli na hranici rozchodu.Deti v tom veku,ako tvoja dcéra a môj syn,veľmi citlivo vnímajú rozvod,lebo im už musíš vysvetliť dôvody,prečo sa tak deje,a väčšinou odsúdia rodiča,ktorý je na vine rozpadu rodiny,a tvoje dcéra to vníma teraz,že si to ty,lebo roky nevidela,ako ty trpíš,teraz vidí trpieť svojho otca,ktorý chce rodinu zachrániť,a drží s ním,lebo to by chcela aj ona,asi to urovná čas,aby pochopila,prečo si sa tak rozhodla.V tomto ani sama neviem,ako postupovať,aj náš syn to vnímal v lete veľmi citlivo,myslela som si,že ved aj keby sme sa rozviedli,je veľký a nebude to mať na neho taký dopad.A teraz minulý týždeň sme boli spolu celá rodina na jednej akcii,a on mi potom vraví,že: mami ja som tak rád,že sme tam boli všetci spolu,a ja som bola rada,že naša rodina ostala spolu,tak ale u nás bola situácia iná ako u vás.Myslím,že ty si už vnútorne rozhodnutá pre rozvod,možno si tu ešte potrebovala takú podporu,že robíš správne,v rozvode nevidím taký problém,ako v doriešení vzťahov po rozvode s deťmi,a možnosti osamostatniť sa.Ako to vidíš ty?Pôjdu deti bývať s tebou?Co sa týka tvojho manžela,ak sú tvoje city na bode mrazu,nadarmo bude robiť čokoľvek,to je jasné.

branislava70
19. okt 2013

@kveta
môj manžel to práve vtedy nepočul, ale dnes tu tiež dcéra čosi spomínala ohľadom toho, žeby som sa mala odsťahovať, a on tiež že keby sme sa rozviedli, bývať tam nebudem môcť.ja som dcére povedala, že je to medzi nami dvomi, nech sa do toho nestará, ale muž nepovedal nič. asi mu to vyhovuje, a nahráva do kariet. a dcéra je asi zúfalá z našej situácie, lebo spomínala ,že nech si chodím kde chcem, len nech sa najskôr rozvediem...asi tak. Neviem doteraz, či vlastne pochopila, prečo som začala z domu odchádzať....a ďakujem za príspevok.Braňa

branislava70
19. okt 2013

@tyssa
áno dcéra má 19 má aj chlapca, ale ako som už písala, doteraz ma asi riadne nepochopila, ale dúfam, že ak sa budeme
spolu viac zhovárať a poviem jej všetko, čo ma k tomu viedlo, hádam ma potom pochopí. a manžel? ako som spomínala, počul, nepovedal nič, on sa ma celkove v živote málokedy zastal, viac- menej som sa musela ja sama, ale to už je na inak dlhé rozprávanie.Mám takú skúsenosť, keď sme 3.čakali, rodičom sa ani nepochválil, a ja občas, už si povedal o bábätku? on dnes nie- dnes bola robota, dnes som zabudol, dnes som s nimi nebol, nakoniec som to povedala ja ( bola som v3.mes. a bývali sme na inom mieste, nechcela som byť tajomná, že naraz prídem s veľ.bruchom na jar a že sa nepochválime vopred )pred jeho rodičmi a jeho mama jemu predo mnou vynadala, či nevie dávať pozor, že nemáme dorobený dom, kde budeme, ako budeme? on ten môj pol slova nepovedal, ale ja som jeho mame povedala, že čo mu to rozpráva, že je dosp.chlap, že hádam od hladu neumrieme, a že nech sa pozrie na seba. mali 5 detí.asi toľko. a tento jeho postoj nebol jediný...ďakujem za tvoj názor....Brańa

branislava70
19. okt 2013

@darkabarka23
áno chápem, že pre deti to je ťažké, ale pre mňa je to už tak unavujúce a ubíjaj., že to moment.vidím ako to najvh.riešenie, ono sú tam aj iné dôvody, ( vi´d príspevok pre tyssu.)pretože, ke´d sa sklameš a neprejde ťa to ani po 5 rokoch, vnímaš všetko už len to negatív. pozítív.sa stráca. a mňa 1 otázka napadla, prečo sa on naraz tak bije o to manž., či kvôli mne, alebo kvôli tomu servisu, kt. pri mne vždy mal? neviem, ale už ma to ani nezaujíma...a stým bývan., už som v kt.článku spomínala, že deti nechcú z domu, tak tie star.by asi ostali s ním, a ja by som si asi zohnala 1- iz.byt na úver, a to najml.by asi bolo v str.starostl., pokiaľ by vyslovene nechcelo byť s 1 z nás ... asi takto by sme to riešili, no neviem ako to naozaj bude...ahoj a ´dakujem za radu...Braňa

branislava70
19. okt 2013

@kveta
ešte pre teba kvetka, manž. priamo neveru nepriznal, ale priznal, že urobil chybu a ja som mu vraj mala povedať, že nemá nikde chodiť, ale pretože som bola naivná a slepo som mu dôverovala, takto to dopadlo.......

adri266
19. okt 2013

@branislava70 😀 😀 😀 😠 😠 neviem, ci mam plakat ci sa smiat. To ako vazne toto povedal???? Ze Ty si ho mala strazit? Paneboze, chapi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z toho, co pises, je to maximalny slaboch, nehnevaj sa za moju uprimnost. Nezabudni, ze manzel Ta bude musiet vyplatit, ak ste do domu vrazili obaja peniaze, takze daco by Ti mal na zaciatok dat.
A s dcerou by som radila sadnut si niekedy k poharu vina a vysvetlit jej, aki su chlapi svine, a ze ake rozne situacie sa v zivote mozu stat. Nesnaz sa nakydat na manzela uplne ten najvacsi hnoj, ale aspon tolko, aby pochopila, preco uz vsetkeho mas dost.
Myslim, ze viacmenej si rozhodnuta ist do toho, tak Ti velmi drzim prsty, aby si to co najskor mala za sebou. A este nieco, ver mi, ze akokolvek sa rozhodnes, vzdy budes mat vycitky svedomia a budes rozmyslat, ze co by sa stalo, keby si sa rozhodla pre tu druhu moznost. Je to normalne.

ma77
19. okt 2013

@adri266 ty si nejaka psychologička ? 😀 velmi mudre rady davaš a rada ta čitam 😉

branislava70
19. okt 2013

@adri266
ďakujem ti za radu, budem sa snažiť s dcérou viac rozprávať a aj s tými 2 mladš., aby som nezabudla ani na 1 dieťa.
nechcem na muža kydať, ale presne tak ako si sa vyjadrila, aby dcéra videla, prečo už mám vš.dosť.áno, už som rozhodnutá podať tú žiadosť na 2.týždeň, vlastne teraz po nedeli. len dúfam, že tie výčitky nebudú ešte horšie, ako tie myšlien., keď som nemohla spávať a rozmýšľala som, kde som pochybila. ´dakujem pekne za tvoju podporu.ahoj Braňa

adri266
19. okt 2013

@ma77 si zlata 🙂 Psychologickou som vzdy chcela byt, a na tuto temu mam precitanu kopu knih

@branislava70 rozvod nikdy nie je prijemny, vlastne konci dost dlhe obdobie Tvojho zivota bohate na zazitky. Mate s manzelom vela spolocneho, deti, dom, minulost. Vycitky aj odsudenie budu, ci zo strany rodiny ci znamych, s tym musis ratat. A este jedna vec, nie raz a nie dva x sa stalo to, ze manzelia prave po rozvode nasli cestu k sebe. Takze kto vie, co Ti buducnost donesie. Ale ide o to, ze tu buducnost si budes vytvarat sama podla svojej vole 🙂

irriss
19. okt 2013

@adri266 🙂 😉
Ja Te take rada citam🙂

branislava70
19. okt 2013

@adri266
viem, že rozvod nie je príjemný, a tiež neviem, ako nikto iný, čo budúcnosť prinesie...uvidím...

987654321bbbb
21. okt 2013

@ason ahoj, kolko krat ta podviedol? s kolkymi zenami to bolo? preco si ho podviedla aj ty na zaciatku? vedel o tom
u to podla mna dolezite otazky ak mi napises skusim ti napisat viac

branislava70
5. nov 2013

ahojte dievčatá,
chcem vám napísať , čo u nás nové a počuť váš názor.
komunikácia medzi deťmi a mnou je nulová, hlavne medzi mnou a dcerou. so synmi je to ešte aké také.
komunikácia medzi mnou a mužom - nie je to bohviečo, nevieme sa dohodnúť a sa hádame.
žiadosť na rozvod podaná.
naďalej si píšem na zoznam., ale nesmiem pred mužom, lebo ho to vytáča, nemôžem si už ani sadnúť za poč.,.včera dlho robil papiere a večer si chcel ľahnúť ku mne, na čo som v posl.dobe aler. tak som povedala, že mne sa ešte nechce spať. neskôr som išla na počítač, nemohla som sa tam dostať celý večer. nato prišiel, začal po mne kričať, vypol poč. a a uštedril mi pár buchnátov pred 1 synom.mňa to rozplakalo, a povedala som si, že nechcem s ním už nič v živote mať. radšej budem bývať v 1 kutici, ako s ním vo veľ.dome. za chvíľu sa mi prišiel ospravedlniť, načo som ho vykázala z izby von. preplakala som do 1/2 3 rána.a o 1/2 6 - tej som vstávala do práce.chcel sa mi aj ráno ospravedlniť, aj ma odviesť do práce, ale nemala som vôbec záujem.takže takto pokračujeme.a ešte aj pár dní pred tým zahesloval počítač, ale keď som mu povedala či je normálny, si to rozmyslel. budem rada, ak napíšete svoj názor.vopred vám všetkým ďakujem. Braňa.

kveta
5. nov 2013

@branislava70 Ak mas modriny, chod k svojej dr, aby o nich dpisala zaznam. Povedz jej kto Ti ich urobil.

branislava70
5. nov 2013

@kveta
modriny našťastie nemám, len veľké prázdno a bolesť v duši...

adri266
5. nov 2013

@branislava70 zacni hned riesit osobitne byvanie. Bitkou sa problemy nevyriesia, to co spravil, je chrapunske, ale kto vie, co Ti spravi o tyzden, o dva. Hladaj podnajom, dohodnite sa ohladom deti a majetku, necakaj az na rozvod.

anatalia77
5. nov 2013

@branislava70 ako píše adri266,nečakaj už na nič a začni si aktívne budovať svoj život.