Partnerova výpomoc. Som na neho prísna?

jankado
26. jún 2009

Ahojte mamicky! Chcela by som vediet vas nazor na pomoc parntera pri starostlivosti o dieta. Moj manzel je totiz sice uzasny vo vsetkom, len pokial ide o venovanie sa nasej malej, to prinajlepsom nevyhladava. Alebo sa jej venuje tak par minut a hned mi ju odovzda a rychlo si vymysli nejaku inu cinnost, ktoru musi urobit. Ja som s nou stale od rana do vecera, zatial s nou bol vonku bezo mna iba dvakrat. Nema s nou trpezlivost a velmi rychlo ho znervozni jej plac. Ohana sa s tym, ze je unaveny z prace, ale ja vidim, ze si k nej nevytvara vztah, aky by podla mna mal mat. Nakupuje jej snad vsetko na svete, rozdal by sa, ale to je vsetko. Som na neho prisna? Mala ma iba par mesiacov, zmeni sa to ked bude starsia? ja neviem...

bubba
26. jún 2009

niektori chlapi to jendoducho s malymi detmi nevedia ..podla mna sa to zlepsi ked vyrastie 😉

chulieta
26. jún 2009

jankado... je to pre teba urcite tazke ked si s malickou cely den sama, ale chlapi su bohuzial uz raz taki, ze ale dieta je pre nich len urcitou zatazou, z psychologickej stranky, chlap vnima dieta ako dietatom ku ktoremu si buduje urcity vztah a dokaze sa o neho postarat je okolo dvoch rokov.. dotial je to obdobie, kedy je to pre nich len placuca vec, ktora stale vyzaduje starosltivost a pozornost.. odporucam vela strpenia 😉

vevusiatko
26. jún 2009

Jankado moj chlap tento problem nema ale mam kamarata ktori ked bol u nas malu nechytil ani za svet na ruky sa bal a podobne veci....Medzi chlapmi su taky co maju nejaky vnutorny blok...Proste strach....Ale to isto neznamena ze ju nema rad...Tak sa neboj a skus sa otvorene s nim porozpravat. drzim palce 🙂

kacenqa
26. jún 2009

janka, neboj, ked mala zacne lozit, viac reagovat, a bude taka 'pouzitelnejsia' 😀 tak sa to podla mna zmeni...ono taki chlapi sa obcas boja, ze tomu krehuckemu babatku ublizia, ale ked ju bude moct steklit, natriasat, nadhadzovat, uvidis, ako zmakne 😉 drzim palce

oscarka3
27. jún 2009

jankado, ja ta nepotešim,u nás sa to nezmenilo.moj nevie ani do kolkej triedy deti chodia.takže pomoc takmer žiadna ☹ ,nebola a nie je

vanja
27. jún 2009

môj manžel sa zase pohrá s deťmi , postráži, ale ani jedno dieťa nikdy neokúpal, prebalenie môžem zrátať na jednej ruke.

jankado
autor
27. jún 2009

dakujem vam vsetkym za nazor, trosku sa mi ulavilo🙂))) tak nebudem na neho tlacit, nech si svoj vztah svoj vytvara pozvolna sam. Ja som sa len bala, aby nedopadol ako moj otec so mnou- mame velmi chladny vztah, nepamätam si, ze by si ma niekedy pritulil a proste, ze by mi bolo "teplo" pri nom. podla neho som totiz mohla byt rada, ze ma zivi a ze mi nic materialne nechybalo. ale ja si myslim, ze to je predsa povinnost rodica- matierialne ho zabezpecit. vytvorit si pekny doverny vztah je ovela tazsie.

janinah
27. jún 2009

poznám aj takých,že doma sa o dieťa neobzrú a na verejnosti vzorný otecko 😠 ,ale čím bude väčšia,tým to bude lepšie,tak to nechaj na nich dvoch 😉

vevusiatko
27. jún 2009

Vanja to su chlapi moj sa s malou kupe ale prebalovat prebaloval len do dvoch mesiacov ..potom vravel ze to smrdi 😀 😀 😀 A nebavi ho davat jej jest lebo mala po nom pluje alebo sa otaca 😀

mamutka
27. jún 2009

moj otec sa nas ani nechytil, aby sme mu z ruky nevypadli a otec inak je to super 😀 len mama sa nadrela za dvoch 😒 moj muzik sa snazi, ale vacsinou az ked poviem co aj ako....hlavne vonku s kocikom sa rad ukazuje, ked babatko nachystam od hlavy po paty 😉

laculik
27. jún 2009

Podla mna od zaciatku sa treba otovrene bavit o participovani jednotlivych clenov rodiny. A od prveho dna muza zapojit do cinnosti okolo babatka. Aj ja som sa bala kupat, hovienko mi smrdi a plac dietata ma otravuje, unavena som viac z vychovy ako z prace atd atd.... Ja by som nemohla zit s partnerom, ktory sa nestara o dieta. To potom uz naco sme partnermi? Treba sa otvorene bavit a ak muz nechce pochopit, nechala by som ho aspon na par hodin sameho s dietatkom, nech vidi aka je to makacka. Neverim, ze normalny chlap nepochopi, ze je to fakt drina a nepomoze. Ale mam okolo seba aj vztahy kde zena robi full service a muz zaraba. Ak to vyhovuje obom, tak potom je to okej, ale az na deti - prednedavnom bola moja znama s malym u psychologa a jasne jej bolo povedane, ze ked muz neparticipuje na vychove a pomoci okolo deti, dieta nema muzsky vzor a nevie a nebude sa vediet spravat...atd atd...

jankado
autor
27. jún 2009

jaj, ale keby ste vedeli ako straaasne chcel mat dieta...a teraz ked ho ma, tak vecer sa nevie dockat, kedy ju dam spat. Ani ho nenapadne, aby si ju zobral na par hodin a siel s nou niekam, aby som si oddychla trocha. A vraj kedy budeme mat dalsie, ze on by chcel aspon 3!!! tak som mu povedala, ze pokial neuvidim, ze sa o nu stara so zaujmom, tak nebude ziadne dalsie. Ano, on teraz zabezpecuje celu rodinu financne, ale ja by som tiez chcela uz pracovat, nie som ten typ zienky domacej, ktoru bavi starat sa iba o domacnost. kym som ho nespoznala, bola som skoro karieristka...a teraz by som sa chcela vratit do starych kolaji, chodit do prace a byt sebestacna. aj preto, aby som mu ukazala, ze aj ked sa vratim z prace, budem mat energiu na moju drobinku. ved ona je taky maly dobijac mojich bateriek🙂))

vanja
29. jún 2009

jankado, moja sestra má tiež manžela, ktorý síce sem tam malého vzal na ruky, ale tiež sa mu veľmmi nevenoval, ale od takých dovch rokov keď už malý behal vonku pri ňom, tak to už bolo niečo iné, teraz má 11 a pomáha mu v dielni, na záhrade a podobne. Takže nie všetci chlapi majú vzťah k malým deťom. Možno sa len toho bojí. Tak ho asi zbytočne nestraš.

laculik
29. jún 2009

to sa ani ja neviem dockat kedy deti ulozime 😀 😀 😀 😀

salomuska
29. jún 2009

jankado, ja by som ti zase doporucila nechat ich obcas samotnych, napr. na hodinku, kym si skocis do obchodu alebo podobne...niekedy maju chlapi zabrany starat sa o male dieta v pritomnosti partnerky, pretoze maju pocit, ze nech budu robit cokolvek, nikdy to nespravia tak dobre, ako matka dietata, neutisia dieta rovnako rychlo...a to je pre muzov neprijemny pocit, ktoremu sa mozu chciet vyhnut. ked su vsak s dietatom sami, su nuteni hladat vlastne metody, a to ich vztahu s dietatom len a len prospieva!

vanja
29. jún 2009

a ešte som zabudla dopísať, že pre malého je teraz otecko všetkým, je dôležitejší ako čokoľvek a ktokoľvek na svete.