Pekná opatrovateľka. Môže byť pokušením pre manžela?

klea
6. sep 2006

Ahojte vsetky kocky mamulky aj tehulky.sice tu niesom velmi dlho, ale napriek tomu by som chcela prispiet.Neviem, ci ste si vsimli, ale nebyvam momentalne na SK, ale v Uk.Tu som aj na materskej, ktora sa mi ale bohuzial pomaly konci, lebo tu je materska len pol roka! ☹ Takze za chvilu musim nastupit do prace, kedze v Uk nechcem ostat zit natrvalo a musime nasporit nejake tie korunky.A tu je moj kamen urazu.Stala som pred problemom co s babulkom, kedze niekomu cudziemu by som ho strazit nenechala.Nakoniec to dopadlo tak, ze mi ho pride strazit kamaratka, ktora ma mojho krpca rada a vie to s nim.Ale aby som neodbiehala.Moj trosku problem sa tyka tejto kamaratky.Mam trosku obavy aby sa nahodou nestalo nieco co by ma mrzelo.Myslim tym, ze moj priatel ma robotu na smeny, takze dost casu budu sami, kym ja budem v robote.A nieze by som jej neverila, ale mam z toho taky zmiesany pocit, kedze ona nieje vobec na zahodenie.Co si o tom myslite, respektive ma s tym niektora skusenost?A rada, ze som si teda mala najat nejaku spatu je 😝 V prvom rade chcem to najlepsie pre syna, ale nerada by som na to nejako doplatila.

bluebell12sr
4. apr 2007

nie, z moravy.............velmi velmi zlata. za milion....

lasenka
4. apr 2007

bluebell
z Moravy? aj byvala u teba doma?

bluebell12sr
4. apr 2007

ano, ale kedze mala v londyne vela priatelov, od piatka vecera do nedele vecera bola vzdy u nich a tam aj spala. mne to celkom vyhovovalo....ale aj sa som sa jej vzdy snazila vyhoviet ako sa dalo.... takze nieco za nieco.... 😎

escada17
4. apr 2007

hehe, bluebell s tym suhlasim ( nepozicat, nepracovat- overene mam milionkrat 😉)

mimma
5. apr 2007

bývam v malom meste a mám opatrovateľku- zatiaľ v skúšobnej dobe, ale vyzerá to byť milá osôbka. Niekedy, neviem prečo, sa ľudia na to pozerajú, ako keby som bola krkavčia mať. Lenže ja som tu stále sama, rodinu mám v inom meste, mám problém ísť na poriadny nákup, na kozmetiku, ku kaderníčke, len tak do mesta, poupratovať si a pod., tak som si povedala, že keď príde zhruba dvakrát do týždňa na 3-4hodinky, tak sa nič nestane. Som z toho "happy", zrazu stíham, nie som taká nervózna...Myslím,že som urobila dobre. deti sú spokojné,lebo sa im stále venuje a ja tiež, muž ani nehovorím.Tak keď niekedy čítam"ja by som svoje dieťa nikomu nedala a cudziemu už vôbec", tak si tak čudne pripadám.Ale myslím, že na tom ni je nič zlé.

escada17
5. apr 2007

mimma- to dufam, ze ja som tak nevyznela- ja by som nikomu nedala, lebo zijem v cudzej krajine, absolutne bez rodiny a na malu som velmi zyknuta a ona na mna. raz pride cas, ked pojde do skolky a to budem rada, lebo od 3 r. uz kazdy psycholog povie, ze potrebuje kolektiv...ja chapem, ked ma niekto opatrovatelku , lebo ma ine veci -chybaju peniaze- treba do prace, cos vybavit...ale zase take kamosky mam, co si platia nanny, len preto , aby sli parkrat tyzdenne na vinko a zase to mi pride divne...ale mozno ja som divna v tomto ...nevravim raz za cas...

mimma
5. apr 2007

nie, escada, ja som to myslela všetobecne. Ja ju viac menej potrebujem na výpomoc, lebo upratovať, nakupovať a ostatné veci a furt len s deťmi, už mi to šlo na mozog. A chcem chodiť raz týždenne plávať kvôli chrbtici, aj kvôli relaxu a ja sa odtiaľto bez nej nedostanem. A občas veru aj na kávu s kamoškami, alebo len tak povegetiť....Ale nebude to vždy trikrát do týždňa, to by bolo veľa, ale som rada, že už mám aj inú možnosť, ako sedieť stále doma a vyhliadať muža...

escada17
5. apr 2007

mimma- ved presne...rozumiem...ja tym, ze som daleko, tak aj tie kamosky vsetky nie su pri mne a tie, co su- tiez maju deti alebo zvycajne pracuju, takze ja som ozaj len doma a ak-tak aktivity okolo malej..tak mas vde dcerky- jeeej, ja mam tiez dievcatko, dievcata su super 😉

mimma
5. apr 2007

Ja som strašne rada, že ich mám, už by som ich nevymenila za predošlý slobodný život...Ale potrebujem mať aj ja občas trocha kľudu, vypnúť, ja dokonca aj rada upratujem, keď nie sú doma.A na to je tá opatrovateľka super a aj malé majú program. Potrebujem stereotyp, ale všetkého veľa škodí. 😝 🙂

escada17
5. apr 2007

mimma- to i ja, niekedy mam pocit, ze ako mohol ist zivot pred Sofiou...ze to muselo byt asi take prazdne...aj ja by som vypla, keby som mala niekoho , komu verit- sestra, mamka...ale su daleko...sice dnes som bola u zubara a dcerka bola asi 4 hod. s kamosom mojho muza a super- jej od narodenia viac rezi muzi ( chvalabohu ) a taka bola vytesena, vyzerala, ze si na mna ani nespomenula, este ho aj slovensky cosi naucila 😉

mimma
6. apr 2007

Však aj to, že aj tie detičky sú spokojné, lebo stále dookola len mamina...a takto majú zmenu. Marcelka má rada zmenu- napr. dovolenky, občasné víkendové chaty...tak aj toto berie ako niečo fajn. A nechceš a aj ty po nejakej spoľahlivej a zodpovednej opatrovateľke poobzerať?pa

digysa
24. jan 2008

Tak ja mam skusenosti z oboch stran: ked som prisla do USA, tak som robila opatrovatelku pre mlady par. Ona bola realitna agentka (tucna, nie prilis pekna) a on bol lekar (fesak ako hovado 😉 ) a uprimne vasci fesak ako moj manzel .... Boli odomna asi o 5rokov starsi.... Aj ja som travila cas osamote s ocinkom, lebo on klamal manzelku, kedy ma prist domov.....povedal, ze napr. o 16 hod bude doma, tak som mala robit do 16hod, ale on chodil domov vacsinou o hodinu skor...myslim, ze sa hned nechcel venovat detom, ale chcel sa uvolnit, prezliect, nieco si zajest....aj sme sa bavili ale akokolvek ma pritahoval.....nebola by som schopna si s nim nikdy nic zacat....myslim, ze ja to mam v povahe...

A teraz....tiez by som si asi nenajala niekoho, kto je atraktivnejsi ako ja....dokonca som sa s manzelom o tom rozpravala a on povedal, ze "neplanuje" ma v buducnosti podviest, ale naco si zneprijemnovat zivot? Chlap je chlap a ja mu nebudem zjednodusovat jeho zivot a doveziem mu pred nos "potencialnu kocku"...no co by som este nerobila???? 😀 😀 😀
Nastastie sa mi podarilo spoznat s jednou ceskou, co je byvala detska sestra s 20 rocnou praxou a ma okolo 55 rokov....Je skvela...u nas je to naopak- ona uci mna, ako sa mam starat o deti...Teraz ked chodi maly do skoly, tak iba pride pozriet, lebo ma mojho syna velmi rada...ale planujem ju najat,ked sa mi narodi mala (cc za 1,5 mesiaca).

Co sa tyka veku- tak 40-55 rocne zeny nie su ziadne stare babky....moja mama ma 54 ale naozaj nezaostava za kvalitou mladej opatrovatelky.....akurat sa asi nebudu starsie damy doslova "valat po posteli" a nahanat sa a blaznit sa az do spotenia- ako som to zvycajne robila ja, ked som chcela deti unavit 🙂

Ja by som si tu kamaratku asi nenajala....to je moj nazor....je predsa vela zien, ktore maju skvely vztah k detom a maju a referencie z inych rodin, ja by som si k neznamej zene aj nanny-cam dala zaviest...
😨

digysa
12. sep 2008

Baby, ak mate niektore opatrovatelky, prezradte kolko im platite na hodinu? Najde sa tu aj niekto taky, komu opatruje rodinny prislusnik za peniaze?

mindovka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mindovka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aeouliana
22. sep 2010

baby mozno od veci,ale kolko na hodinu platite takej opatrovatelke? mne bude maleho strazit neter a neviem kolko jej mam platit. nechcem ju ukratit 🙂

jankajs
23. sep 2010

@aeouliana, ja dávam 2 Eurá na hodinu, malý tam bol cca 7 hodín, ale okrem jednej fľaše čaju, náhradného oblečenia a príp. plienok som nič nenosila. Takže to bolo aj so stravou (raňajky, obed) a pitím. 😉

aeouliana
24. sep 2010

@jankajs: fiha, tak to je super cena ked aj so stravou! 🙂 odkial si?

jankajs
25. sep 2010

@aeouliana IP 😉