Pes žiarli. Čo s tým?

nikol2208
3. feb 2009

😲

yasmina
3. feb 2009

tak ma smolu...

titkovamiriam
3. feb 2009

musis mu venovat pozornost ako dietatku.neodhanat ho a nehresit.ja som dala deti hned z porodnice psom ovonat aby vedeli ze je dalsi clen svorky a boli v pohode.to si vies predstavit ako som mala obavy pri michalovi,lebo ked som mala milana az potom sme kupili psa-dat ovonat 5 dnove babo pitbulovi.ale pes pochopil ako pochopil ked k nam prisiel chory dedo do domacnosti ze je nas a hotovo.

lindda
3. feb 2009

Ahoj my sme mali tiez pitbula a neviem si to vynachvalit pes je osobnost treba velmi optrane musis mu venovat rovnako lasky ako babetku pomalicky si vzvykne a kde nie aspom sa musi prispôsobiť tak ako clovek bude babo tolerovat ale stale si bude vyzadovat rovnako lasky ktoru si iste zasluzi 🙂 podla veku a podla plemena a a ci je to fenka treba ist nato pomalicky a s laskou 🙂 drzim palce

titkovamiriam
3. feb 2009

linda aspon niekto sa najde kto ich ma rad 😀

denduska
3. feb 2009

my mame fenku, rocnu, cize este taku blaznivu ako stena, tiez ziarlila jak besna, ale pri mne sa naucila ze je na druhom mieste..nijak zvlast som ju necvicila, nemala som na nu jednoducho cas ked som bola sama doma... ale ked vezme malu manzel na ruky, tak nanho skace a ziarli hrozne...ale zas jeho pocuva na slovo, ked na nu zrukne a pohrozi jej prstom, tak si dama sadne a kuka jak puk. Ja stale ked mam cas, tak ju skrabkam, hram sa s nou a uz je to ovela lepsie. A pritom malu strazi, cudzieho nepusti ku kociaru vobec 😎 Psy nas vraj vnimaju ako ludi, u nas je jednoznacne vodca svorky moj muz a my ostatne sme samice tak ona asi mysli ze s nami musi superit o jeho priazen...inak si to neviem vysvetlit...

womenne
3. feb 2009

moja sestra ma obrovseho psa tzv Bethovena to je take rozmaznane obrovske decko 😝 ale straži perfektne,som skoro spadla znoh ked mu davala syrokrem a ine mnamky,občas šunku 🤐 😀
ked sa snim vyvadi alebo mu niečo odmietne on sa normalne urazi ide do kuta a ani si ju nevšimne,uplne ju ignoruje takže sa mus prist liškat ona 😀 je to smiešne ale zlatunke.K tomu žiarleniu aj on žiarlil ked si knej sadol jej priatel alebo si išli lahnut vždy letel do postele prvy museli ho vyhanat do druhej izby.Zaobstarali si druheho psa chvilu bol problem ale podobne ako piše titkovamiriam,onuchaval ho neustale a kedže to bolo štena akoby ho vzalpod svoju ochranu vychadzaju perfektne. 😉 a tiež sa pretekaju v pozornosti 😅

tatolu
3. feb 2009

Ja som dom kúpila aj s dvoma psami. Jeden z nich bol dosť týraný. Podľa mňa mal zlomené skoro všetko.
Keď som ho hneď v prvý deň pustila z reťaze, mala som strach. Podarilo sa mi však to, že od toho dňa by ma nedal za nič na svete.
V deň keď môj terajší manžel prišiel pomôcť mi popíliť drevo, tak ho chňapol do ruky. Veľmi som sa bála ako prijme naše deti, keď sa narodia. Pravdaže žiarlil. Keď som dala malého do kočíka povedala som mu, že je náš.
Dokoca som mu kázala strážiť kočiar. Z okna som s malou dušičkou sledovala čo bude robiť. Podľa mňa bol hrdý na to, že som mu verila. Nikto okolo nemohol preisť. Ani mačka ani ďaľší pes.
Ináč on nemusí ani ostatných ľudí, ale keď príem s človekom bližšie k nemu a poviem on je náš, tak sa tvári že chápe. Teda potom už nemusím dávať taký pozor.

Nikol však nič nenapísala o tom svojom psíkovi. Ako a prejavuje žiarlivosť a čo pre to spravila, aby sa to zlepšilo. Teda ak by totiž zaútočil alebo chňapol po dieťati, neviem, čo by som robila.

expertka8
3. feb 2009

...a ziarlivost ma byt sposobena kym???....cim????...od koho???...od coho???? 😅
....ak ziarli na susedovu "psicu"....myslim...ze kvolu tomu si vrasky robit nemusis 😉 😀 😀 😀

titkovamiriam
3. feb 2009

pes ziarli na dieta-to je bezne

slnieckova
3. feb 2009

tak snad ti je prednejsi pes, nie? Ked psia ziarlivost prerasta az do nebezpecnosti pre dietatko... papa havo....

nechapem co chces riesit... bud vidis, ze je pes na dieta az agresivny, vtedy hadam das prednost dietatu, nie psovi.... ak nie, tak si hold bude musiet pejsanek na dieta zvyknut....

😖 😖

slnieckova
3. feb 2009

oprava: tak snad ti NIE JE prednejsi pes, nie?

dioliana1
3. feb 2009

ja som kvôli detom dala psa preč, je to zviera neriskujem

jankajs
3. feb 2009

my máme doma dvoch - zlatú retrieverku a slovenského čuvača. Ten kvôli mne už dokázal pohrýzť, síce to bol len štípanec, ale otlačky zubov na členku nie sú príjemné nikomu. Tiež som sa bála, čo urobí s malým, keď už človeka /svokru, ktorá sa v mojej blízkosti oháňala papekom a jačala na morky jak na lesy/ napadol.
Najskôr som dala ovoňať plienočku, potom si ovoniavali mňa, keď som prišla von od malého a nakoniec sa zoznámili s drobcom.
Pes prišiel, zakýval chvostom, ovoňal, pozrel na mňa, a šiel preč. Zato fenka sa rúti k malému ako tornádo, a keď je v kočiari, snaží sa doň pomaly vyskočiť, no hrôza. Ja viem, že ho ľúbi, ale napriek svojmu veku sa správa ako nevybláznené šteňa. Takže je to opačne. U čuvača pohoda, retrieverku musím najprv umravniť. Ale nikdy nie sú s malým bez dozoru, to zas oči z nich nespustím. Pes má inú citlivosť /keď sa oni navzájom ohrýzajú a štípu, prosím/, ale môže to mieniť akokoľvek hravo a nevinne, zuby a pokožka dieťaťa sú nebezpečná kombinácia.

lenocka6
3. feb 2009

Ahojte, moji rodicia maju tiez psa, dalmatina, tiez velmi ziarlil, ked sa nam narodila dcera, bola prva vnucka. Na nu si zvykol, lebo mu nerobila zle, vzdy ho len pohladkala a isla prec. Ale neskor sa nam narodil syn a za tri a pol mesiaca neter (sestrina dcera). Ked boli mali to nebolo take, on ich onuchal a isiel prec, ale ako zacali chodit, zacal na neter vrcat. Moj syn ma pred nim respekt, povie havo a dalej si ho nevsima, ale neter je taka vrtulka a ta ho aj za usi a chvost vytaha a potom vrci a bojim sa, aby ju nepohryzol. Ked sa mu vynada, tak si ide lahnut do inej izby, ale aj tak mam strach, aby nieco neurobil.

lindda
3. feb 2009

miriam to ano ja ich priam milujem su super 🙂

kisska
3. feb 2009

jaaaj baby, samozrejme, ze bezpecnost dietata je na prvom mieste. Ale je kopec "vychovnych" metod, ako psovi ukazat, ze pribudol dalsi clen do svorky, v rebricku nad nim. Ja sa citim za psa zodpovedna, ked uz ho mam, dat ho prec je velmi jednoduche... ved ani dieta nedam prec, ked sa nevydari... Ja viem, ja viem, neda sa to porovnavat, chcem len povedat, ze clovek by mal urobit vsetko pre to, aby pes nikoho neohrozoval a je jedno, ci je to male dieta, alebo cudzi clovek prichadzajuci do dvora - majitel je vzdy zodpovedny. Podla mna, pes v domacnosti moze dieta velmi obohatit a je uzasne sledovat, ako sa pes stara o "mlada", ako drzi, ked ho dieta "trapi", ako sa dieta zachadza smiechom, ked ho oblizne, ako ochutnava jeho granule, ked sa nepozorovane dostane k psej miske (vcera sa mi kamaratkyn syn napil zo psej misky - cerstvo nepustenej vodou)... (vsetko z vlastnej skusenosti 😉 ), ale vzdy treba mat napamati bezpecnost dietata, rovnako ako na neho davame pozor v kuchyni, pri elektrospotrebicoch a pod.

lenocka - ma vrcanie pozor, je to varovny signal, ze sa mu nieco nepaci... ked ked mu mala bude robit zle, moze to zle skoncit. Bud treba psa umravnit, nesmie ani vrknut, alebo mu treba nechat priestor aby odisiel... On si len brani svoj klud, ale to nebude nikoho zaujimat, keby sa nedajboze nieco stalo ☹

mirka2710
4. feb 2009

Lenocka....jedna vec je umravnit psa (samozrejme ano), ale na druhej by bolo vhodne aj tej neteri dohovorit, ze pes sa za usi a chvost netaha.
Aj moj Tomino je jasidlo, ale nikdy nasim psom vedome neublizil (ked sa nahodou o nejakeho potkne a spadne na neho neratam 🙂 ) Skuste to malej nejako vysvetlit, lebo naozaj ju ten pes zatial len varuje. Aby sa nestalo nieco horsie.

dana_l
5. feb 2009

neviem ci poznate ale v zahranici je program s Millan Cesar THE DOG WHISPER - on uci ludi ako "ucit" psov posluchat. jeho prve slova su - kto je v dome panom - clovek alebo pes. ak pes nepocuva, tak on je panom a clovek je na druhom mieste. takze ak mate psikov, vy musite byt ten kto povie co a kedy a nie pes. jeho velka rada je, pes musi citit ze clovek sa neboji, je sebavedomy a je "vodca svorky". ak pes neposlucha, tak ho treba prinutit lahnut si na chrbat s hlavou na zemi, a tam musi ostat potom lezat aj dobrovolne, nedvihat hlavu, a vstat len ked sa mu to dovoli. tiez sa musi naucit ze deti su "vo svorke" na rebricku vyssie ako on. niektori psi potrebuju viac "ucenia", niektori to vedia hned. a dalsia vec co odporuca, ak viete ze pes velmi reaguje (bud sa tesi alebo je nazureny) na niektore situacia, veci, ludi - tak ho treba stlmit hned na zaciatku a nenechat ho dosiahnut "bod varu" ked uz nereaguje na ziadne povely.

tuna je jeho stranka na nete http://www.cesarmillaninc.com/ - vrele vam ho odporucam.
ako milan vravi, to nie je pes na vine, ale jeho majitel.

kocurik16
5. feb 2009

naše deti boli väčšie ked sme doniesli psa,s nimi nemá problém,ale naša suka žiarli na mňa.ked je muž doma a chce ma pohladiť musíme jeden aj ju hladkať tak sa tlačí medzi nás. s detskami to nerobí,ale je to sranda,lebo akonáhle sa muž priblíži ku mne,je tam aj ona s ňufáčikom strčeným medzi nami 😀

mata25
5. feb 2009

my mame zlateho retrivra, 2rocnu fenku, s malym je uplne uzasna, najskor mala tendencie stale ho len onuchavat a olizovat, ale uz sa to zlepsilo, teraz si lizne len obcas, ale aj krpec zacal ju ochutnavat, sem tam jej kuse ucho, alebo nufak. vala sa po nej, obcas na nu spadne zo sedacky, ona si vsetko od neho necha a ked uz sa jej nepaci nieco tak sa zdvihne a ide prec. myslim ze lepsieho rodinneho psa som este nevidela, ale je to cisto len rodinny pes, nic neustrazi, ona lubi kazdeho a na kazdeho sa tesi. ale co, na strazenie mame bezpecnostny system. presne to som chcela, rodinne maznatko. a sledovat ich ako sa spolu hraju tak to je lepsie ako telka. len musim striehnut, lebo sa delia aj o jedlo, a maly ma zalusk na psacie granule, minule za sebou pocujem hlasne mnam mnam, pozrem a maly maal jednu granulu v ustach a po jednej v kazdej ruke, taky bol spokojny. tak musim misky vykladat hore aby sa k nim nedostal.
co sa tyka ziarlenia, tak nasa ziarlila tak neagresivne v dobrom slova zmysle, proste sa nam vsade pchala kde sme boli a tesila sa, ona sa tesi celym psom, proste sa cela vrti ako diva tak sme museli davat pozor aby nechtiac malemu neublizila, ale uz na neho dava pozor a netreba ich stale sledovat. 😉

livi
5. feb 2009

mata - to je zlaté. my máme fenku maltezáka a poviem pravdu, že sme si ju dosť rozmaznali. je pravda, že pes inklinuje viac k ženskému pohlaviu (myslím tým človeka) a fenka k mužskému. ako tu písala denduška - aj naša fena zbožňuje manžela a žiarli na mňa, keď ho objímem alebo pobozkám a má pocit, že musí so mnou súperiť o jeho priazeň 😅 to hneď príde a votrie sa medzi nás, začne sa obtierať o manželovu tvár a mňa doslova "odstrčí" 😀 inak takého maznáča, ako je naša lilka som ešte nevidela 🙂
deti má strašne rada, tak si myslím, že keď sa narodí malé, tak nebude problém. len je pravda, že psíka netreba odsúvať na druhú koľaj, lebo z toho bude nešťastný a bude žiarliť ešte viac. treba sa mu venovať, ale tiež mu treba ukázať, že aj dieťa je dôležité, aby to pes rešpektoval.
a dať preč psa kvôli deťom, to určite nie. keď si psa dobre vychovám, tak nikdy nebude agresívny k ľuďom.

livi
5. feb 2009

mata - super motto 😉

peter_schw
31. aug 2015

@titkovamiriam
Draha Miriam Titkova. Neodoll som a musel som sa zaregistrovat, lebo ked som cital ako davas ovonat svoje deti psom, s tym ze su to dalsi clenovia svorky, nevedel som v prvej chvili ci citam dej filmu Vo stvorici po opici, alebo co sa deje... Normalne som si sadol z udivu, ako moze byt dospela zena a matka dvoch deti takato trafena. Uvedom si prosim, ze dieta je CLOVEK, pes je pes a psom zostane. Je to zviera, ktore ma strazit dvor a zrat kosti. Ak k tomuto tvoru prirovnavas svoje dieta, mam sto chuti na teba zavolat socialku.

jana_eyre
31. aug 2015

@peter_schw tak ta to sokovalo, az si si vybral moznost pri registracii ze si zena? 😀

rozdychaj to, pani predsa nepisala ze prirovnava svoje deti ku psom, ale ze psom ovonanim deti dala najavo ze deti patria k ich rodine, aby sa nestalo nic zle.. pes je pes a prave preto sa mu musi "vysvetlovat" psou recou.. ako inak by mali pochopit, ze ked budu na dvore zrat kosti nove dieta nemaju napadnut ako votrelca?

peter_schw
31. aug 2015

@jana_eyre Pohlavie pri registracii som si vobec nevsimol, resp. pravdepodobne mi ho ani neponuklo, preto je tam zena, ale som muz.

horana
31. aug 2015

Pes vacsinou ziarli na dieta ak jeho postavenie v rodine (rodinnej "svorke") nebolo dostatocne podriadene, kedy svojho pana a paniu nebral ako alfa par, na ktoreho deti si ziadny pes so zdravymi instinktami netrufol. Ziarli zvycajne vtedy ak vidi ze si moze vyskakovat, resp. sefom bol dovtedy v skutocnosti on.

maciatkolulu
31. aug 2015

@peter_schw kluuuud, asi nas tu je viac sialenych, lebo aj ja som dala ovonat nasmu chlpatemu členov rodiny nasho asi 5.dnoveho syna. A teraz su zohrana partia. A je to nadherne pozorovat aky vztah maju medzi sebou, ako ked sa poobede maly zobudi, honuz nedockavo caka, myslim pes, ako mu sklbe z ruky vsetko co ma, lebo ziarli a maly ho potom nahana a neuveritelne sa smeje, ako sa mu naucilnhadzat loptu, ako sa snim maly rozprava, je to nieco, co dava dietatu velmi vela. Samozrejme su hranice. Asi si pocul.aj o canisterapii, takze pes nie je len stvorenie, kt.strazi dom a hadzu sa mu kosti. U nas je to plnohodnotny clen rodiny.

sida447
31. aug 2015

@dana_l presne,ja som jeho velkou obdivovatelkou,od neho som sa vela naucila a uplne to funguje,je fakt jedinecny 🙂

ivca88
31. aug 2015

No jednoznačne robíš chybu ty a nie pes.
Uvedom si že pre toho psa si ako boh .
Celý jeho život sa točí okolo teba a zvačša aj ľudia zabudaju na to ze je to zviera, a chovaju sa k nemu ako k decku .
Ciže príchodom dietata si sa na nho vykaslala, a jemu sa zrutil celý svet.

--> situaciu by som prirovnala k tomu, ako keby ste mali o 2 až 5 rokov dalsie dieta a po prichode s novorodencom domov, odsuniete to starsie.
Cize uz sa staršiemu nevenujete, vsetok cas zabera bábo.
no lenze o svoje dieta sa musis postarat, neda sa priviazat na retaz, alebo zavriet do izby a tam bud.
Potom si to starsie dieta zacne vydobíjat pozornost --> zacne byt agresívne, stazuju sa ucitelky v skolke, zacne kricat, ci nicit veci , atd ....

Tak isto to je aj so psom, kedze ste si ho vychovali ako dieta ... cize vydobíja si pozornost, lebo je zufalý ☹
No ludia su sprosty, a namiesto travenia času zo svojim (doteraz) miláčikom, ho odstrkuju, zatvaraju, kričia, zahánaju sa nan, ci privezuju na retaze, a bohuzial aj zvavuju sa ich ☹ ☹

jedine co tvoj pes chce ... je to co mal doteraz ... cize hladkanie... pochvalenie ... prechadzka ..atd ..
Ked sa mu skusite aspon týžden venovat tak ako predtym... tak vsetko bude dobre ... lebo on bude mat zase vsetko v starých kolajoch ...a nebude odstkovany a nebude sa na nho kričať...

ivca88
31. aug 2015

Teraz citam ze forum je z roku 2009 ... !" Och milujem ked nejaký mudrlant otvara XY stare fora ...