Podporujú otcovia vašich detí vaše bývanie?

magda22
10. okt 2009

Ahojte,
zaujimalo by ma ako ste riesili vy takyto problem... Ci vas otcovia vasich deti financne podporuju co sa byvania tyka, ako.. Ci mate vlastne byvanie alebo ste v prenajatom alebo u rodicov...
Ja som cerstvo rozidena, zijem v Bratislave, kde byvanie lacne nie je, denne studujem a cakaju ma este styri roky, nemozem pracovat, som cezpolna, cize u rodicov nemozem byvat a v BA musim ostat kvoli skole., od rodicov ma tiez vela financnej pomoci necaka...
Otec dietata ignoruje fakt, ze musim platit drahe byvanie v prenajatom byte, dokonca mi tvrdi, ze podla zakona nie je povinny mi prispievat na byvanie. Vlastny byt mi nehrozi...
V akej situacii ste vy?
Dakujem za vase reakcie.
Magdus

rybka7826
21. feb 2010

ahoj mamicky, ja byvam v 1i byte - som tu uz niekolko rokov aj ked byt je napisany na meno mojej mamy....nechcela som, aby som napisany na mna a je to tak lepsie. co nevidiet - dufam, ze tento tyzden - tu uz budeme dve. aj som hladala este v minulom roku vacsie byvanie, ale sama by som to asi nezvladla, tak som sa rozhodla ostat tam, kde som teraz.....ved s drobcom nejaky cas vydrzime, podelime sa......netusim zatial, ci to budem financne zvladat, ale snad 🙂

laila22
22. júl 2010

ahojte ja som sa rozviedla a vsetko co som vybudovala je nenavratne prec...zostala mi len dcerka moje slniecko. momentalne riesim nove byvanie, pracu , vsetko.. rodicia ma presviedcaju, ze sa mam s malou nastahovat ku nim a ze tam mozme byvat, ze to bude lahsie po financnej stranke a ked pojdem do prace, postrazia, resp. odnesu malu do skolky.. ale je tu velke ale.. mne sa moc nechce u nich byvat.. ano z tejto stranky by som nemala problem.. ale z druhej stranky mam pocit, ze pridem o svoje sukromie, ze mi budu zasahovat do vychovy dcery, ze budem mat nervy kazdy den.. lebo byvam v ich dome a platia tam ich pravidla.. a to nehovoriac o tom ak by som zacala nejaky novy vztah ako to budem riesit...
ja by som chcela svoje byvanie, svoje sukromie, vychovavat dcerku sama, pripadne ak by som stretla vhodeho partnera urcite by som sa vztahu nebranila... stale premyslam o tom, ked si najdem pracu a musela by som zacinat napr o 6:00 ako by som vyriesila ,,nosenie,, malej do skolky, resp. keby musim osat dlhsie v praci... urcite su maminky co su na vsetko same...a zvladaju to. mozte mi napisat nejake vase skusenosti? budem vdacna za kazdu radu...

prezdivkos
22. júl 2010

@laila22 Ahoj lailo, tak to vyřeš jako my, taky jsem s malou sama a koupila jsem byt kousíček od našich, takže mám soukromí a zároven hlídaní kdykoliv potřebuji. Doufám, že až malá bude chodit do školky, babička ji bude minimálně vyzvedávat. 😉 Myslím, že je to ideální řešení 🙂 Držte se. Monča

sylvie
22. júl 2010

laila, ja mam pracu,kde mam umoznene pracovat z domu.. dali mi notebook s pripojenim a v pripade potreby mozem robit doma.. tiez byvam blizko rodicov, takze ked treba postrazia..

nina41
22. júl 2010

@laila22 maš pravdu najlepšie je byvať samej ,ja tak isto žijem sama s detmi v byte,ked som v praci ,pri detoch je babka,

dajna11
23. júl 2010

@laila22 ja som tiež po rozvode šla ku našim,lebo nemala som kde. no pomáhali to ano,aj s malou....ž mi to niekedy pripadá akoby si ju nejao adoptovali...čo ja zakážem,oni dovolia,ked utekala sa k nim vyplakať že nemože to či ono,oni jej dovolili. leizlo mi to na nervy,no bola som u nich tak som bola ticho.
neskor som dostala jednoizbák od obce,taký nájomný.....no a to bolo lepšie,svoje sukromie a tak.a naši bývali len dva kroky od tial takže presne koli školke a škole mi to vyhovovalo kedže som dochádzala a musela som skor odhcádzať a oni boli po ruke.....ale to zas bolo furt....malu volali aby šla k nim spať na vikend a tak,tam nič nemusela,bola rozhýčkana....no ale pomáhali mi.len toto mi vadilo že sa starali do výchovy dcerky a neskor ked som si našla priatela,tak všetko kontrolovali,kam ideme,čo robíme,prečo sme na výlete a nevaríme a hovadiny......

laila22
23. júl 2010

@dajna11-ved prave.. mi ked sme u nich, tak tiez dovolia malej vsetko a mna to vytaca a mala potom cvici so vsetkymi...co nedovolim ja.. tak obehne babku, dedka a skusa kto povoli.. no a ja zvazujem byvanie v blizkosti rodicov, ale bolo mi povedane, ci som sa spytala mami ci mi bude kazde rano chodit vystrajat malu do skolky, resp. chodit si ju bravat, ked ja budem musiet ist napr. o 6:00 do prace.. tak ked si to tak preberam a mam si to vsetko ,,zariadit sama,, kludne sa mozem odstahovat aj do mesta... pride mi to od nich ako nejake ,,vydieranie ci manipulacia.. tak preto som chcela vediet vase nazory... dakujem 😉

laila22
23. júl 2010

@nina41 to mas super.. lebo mne to pripada, ze ked maju vynalozit trocha usila, tak ich to bude obtazovat.. keby som byvala u nich, neni problem... asi tak...

nina41
23. júl 2010

@laila22 ja som byvala u rodičov a nebolo to dobre,

laila22
23. júl 2010

@nina41 viem si to predstavit.. 😒

laila22
23. júl 2010

@nina41 ty mas 5 deticiek, teraz som si vsimla 🙂 stary rodicia mali veselo 🙂

nina41
23. júl 2010

@laila22 unich sme žili kym sme mali tri deti

laila22
23. júl 2010

@nina41 1, 3 alebo 5 podla mna to nerobi dobrotu... tak ale to znamena, ze si stratla niekoho, kto stal za to... 🙂 ja by som chccela este jedno babo 🙂

dajna11
23. júl 2010

@laila22 no myslím si že to su len silné slová.....ale chodiť by chodili neboj sa. to aj moji mali reči že čo a ako...ale ked som povedala že ok,mala bude od rána v družine aje....och tak to nie.....to aby tak nemusela skoro vstavať tak oni radšej dobehnu

anatanka
29. júl 2010

Kdybych nemela rodice, tak jsme s malou na ulici a to bez prehaneni, manzel nas zaobstaral jedine milionovyma dluhama. Taky skola zivota... 🙂

zuzkafuny
4. aug 2010

Pridám sa ku vám aj ja... za chvíľu sa idem sťahovať do jednoizbového z domu... 2deti, "mini" pes a ja... Ako sa tam pomestíme??? 😖

dajna11
4. aug 2010

@zuzkafuny ťažko sa pomestíte....ale pomestíte lebo čo iné vám ostáva?my sme boli 3 v jednoizbáku a ked som otehotnela tak sme to museli riešiť.....to už som mala mužíka...najhoršie je to že nič väčšie a iné som si nemohla ako matak s dieťaťom dovoliť....ale vraj som barala obrovské výživne....podla niekoho ☹

jonatanka
5. aug 2010

@zuzkafuny co ti poviem odila som z trojizboveho do 1+1 ja moje dve deti, pes v byte byvaju este moji dvaja bratia 😖

jeden chodi domov iba raz za dva tyzdne a druhy je cele dni v praci, je to tazke ale da sa to, deti maju aj svoj kutik na hranie 😉 😉 😉 😉

takze radsej takto ako z muzom ktory ma podvadzal

astrane
5. aug 2010

zuzkafuny-vlezete se,neboj-my máme taky 1+1 a jsme tady standartně 4-2 dospělí a 2 děti -8 a 3 roky a k tomu každej druhej víkend ještě dítě 7 let-prozměnu holčička a taky to zatím zvládáme-děti spí v obýváko-pokojíčku a my v kuchyni(máme jen klasickou matraci a tu na zemi 😀 🙂 -a jak je nám krásně 😵 )

strawberry1
13. aug 2010

mne v septembri konci materska, som slobodna matka, byvaly neplati, pomoc od rodiny ziadna, od oktobra budeme asi na ulici 😝 neviem co robit...v BA z 250e nezaplatim byvanie a vsetko co treba...kazda rada dobra, dakujem

buducamama
17. aug 2010

strawberry1, fakt ostava asi len podnajom a pripadne si privyrabat niecim. Na opatrovatelku asi mat nebudes, jedine kamaratka alebo nejaka susedka by sa mozno rada postarala na par hodin.
Ono je to s tym byvanim jedna velka hroza.
Anatanka-milionove dlhy? 😖 Prepana... A ako to zvladate platit?

whi
18. aug 2010

ahojte, my sme sa s manzelom vcera dohodli ze sa rozvedieme lebo po niekolkych krizach sme zistili ze to nejde. pozname sa 8 rokov, 7 rokov spolu zijeme a skoro 3 roky sme manzelia. brali sme sa s lasky, romanticka svadba....bohuzial ked sa nam narodil syn zacali sme mat obidvaja rozlicne hodnoty a nazory na nas spolocny zivot sa zacali radikalne lisit.
strasne to boli, mam pocit ze som zlyhala. ja som vyrastala v priam dokonalej rodine, bohuzial mi ostala uz len mama ktora je moja obrovska opora a neviem ako by som to bez nej zvladla.
chcela som sa opytat ako zvladate ten pocit ze ste uz len vy a vase slniecka...... narodeniny, vianoce....
vysvetlili ste to nejako vasim detom, ze tata bude len o vikendoch (adamko bude mat v decembri 2 roky)
ja som zatial na materskej a este rok urcite budem, financna situacia mi to doboluje a "byvaly" manzel sa o nas financne postara.

kveta
18. aug 2010

@whi Treba si dohovoriť na takéto citlivé dátumy blízkych ľudí.. vianoce s mamou, narodky s najlepšou kamoškou.
.. výročie rozvodu s kamarátom nad sklenkou čaju.. proste nebyť sama, len s bábom...

kveta
18. aug 2010

@whi Ešte jedna vec.. vysvetliť by ste to mali s manželom spoločne a v pokojnej atmosfére... aj keď fakt neviem, či to dvojročný drobec pochopí..