Podvadza? Na čo mám nárok, ak nie sme zosobášení?

barboriatko
28. aug 2006

Som tehotna,on ma podvadza.Teda zevraj nie ale horuce smsky a mmsky v jeho mobile ma o tom nepresviedcaju.Babatko sme chceli aj ked mam len 20 rokov a v podstate iba skonceny gympel.Odlozila som vysku aby som sa mohla venovat jemu a dietatku naplno, lenze teraz neviem kam skor.Som uplne na dne aj ked sa snazim kvoli malickej.On vsetko popiera a tvrdi ze ma lubi ale citim ze to nie je ono.Od 25tt som na rizikovom a kvoli tomu sme sa neemohli ani milovat.Takze sa mu ani necudujem.Teraz stojim pred tazkou volbou,nechcem s nim byt lenze z ekonomickeho hladiska musim.Sama babatko neuzivim a na rodicov sa nechcem spoliehat.Neviete mi poradit nejaku organizaciu,kde pomahaju mamickam?Na co vsetko mam narok od partnera pokial nie sme zosobaseni?prosim poradte....

kveta
8. sep 2006

Klea, ak sa ja rozhodujem, či chcem mať "niečo" /mimochodom ja to nazývam "dieťa" 🙂 / s partnerom, tak sa ho snažím spoznať a aj zistiť, či to so mnou myslí skutočne vážne. Keby si ma nezobral za manželku, tak by to bolo pre mňa významné znamenie rizika, že neplánuje so mnou prežiť dlhú dobu. Ak by som sa aj tak rozhodla podstúpiť to riziko, že by som mala dieťa slobodná, tak by som sa do toho pustila až vtedy, keď by som vedela, že to dieťa dokážem uživiť, ak sa partner rozhodne odísť. V manželstve je žena predsalen ekonomicky lepšie "chránená"/myslím našu legislatívu o vzájomnom vyživovaní manželov/, takže preto by som sa za slobodna viac snažila zaistiť si najskôr živobytie a až potom dieťa.

No a teraz, klea, k tej motivácii. Porozprávam Ti, čo som počula od aktérov príbehov:

"Manželka nechcela mať druhé dieťa, ale ja som chcel veľmi kočíkovať. Stále to nedokázala pochopiť, až kým som si nenašiel milenku. Milenka mala pochopenie pre moju túžbu po dieťati a tak sme počali syna. Manželka potom konečne pochopila, že chcem kočíkovať a tak máme ďalšie dieťa a sme spokojní. " Spýtala som sa toho človeka, či kočíkuje oboch novorodencov. Odpoveď: milenkino dieťa ani nevidel, nezaujíma ho.

Druhý príbeh:
Manželia nemohli mať deti. Lekári ale nezistili žiadny problém. On si našiel milenku, s ktorou chodil ešte kedysi pred svadbou. Konalo sa milovanie s milenkou a on nedodržal dohovor o prerušovanej súloži. Počali dieťa. Až vtedy sa on priznal milenke, že len chcel vedieť, či je naozaj plodný. Bol.

Takže približne o tomto som hovorila, klea.

vedvies
8. sep 2006

tsa niektori chlapi su fakt nemozni debili 😠

pikha
8. sep 2006

tieto kvetkine pribehy by si vela zien malo precitat 😒

zab_ka
8. sep 2006

kveta a ty tieto pribehy mas odkial? ja viem, ze chlapi su svine, ale ze az take ..

vedvies
8. sep 2006

ahoj pikha - vraj mas // gratulujem 😀

vedvies
8. sep 2006

zab_ka ja som z toho tiez vedla - neverim, ze taketo nieco su schopni, grazli jedni

zab_ka
8. sep 2006

tak budme rady, ze my sme snad nasli tie lepsie kusy a taketo nieco im snad nenapadne (u mojho som si ista, ale jeden nikdy nevie)

vedvies
8. sep 2006

zabka aj ja by som za mojho dala ruku do ohna, dnes ... ale co bude o par rokov, ked budu deti-kopec prace a na milovanie a neznosti nezostane cas a po detoch mozno ani chut...toho sa trochu bojim ale budem bojovat ... poznam vela nevernych manzelov, ale na druhej strane ti potrebuju aj "protikus" a casto je to vydata baba....

zab_ka
8. sep 2006

ved to, vsetci sa casom menime a ktovie, co nas caka ... snad zostarnutie vo dvojici ruka v ruke 😵

vedvies
8. sep 2006

ano budme optimistky 😀

masinka
8. sep 2006

ako hovori moj kamarat - vsetci ludia su svine, len niektori su dobre svine a niektori zle...takze mi kludne hovorte ze som dobra svina
chcem tym povedat, ze sa najdu baby ktore za vela nestoja, aj chlapi, zial pokial ide o to ze niekto ostane tehotny a sam, tak je to vzdy len a len baba ☹
moja mama dopadla tiez tak, ked cakala braska, foter si nasiel mladsiu, krajsiu, stihlejsiu... kym ona bola v porodnici, on bol s k...rasavicou na dovolenke. za prachy co spolu nasetrili (zarobil ich sice on, ona mu zatial porodila a vychovavala dve starsie deti), kupil milenke byt. mama sa s nim potom rozviedla, on sa nastahoval k tej flandre. bracho bude mat 15 rokov, foter 55. nedavno ho vyhodili z roboty...prisiel domov a bol vymeneny zamok, ostali mu tam vsetky veci, doklady.... teraz byva u babky
a co z toho vyplyva? bozie mlyny melu pomaly, ale na kazdeho raz pride 😠

vedvies
8. sep 2006

masinka to je ako z nejakeho filmu, prisaham, ze som ho niekedy videla 😨
no to fakt, na kazdeho raz pride 😉

klea
8. sep 2006

kveta ja tu urcite nemienim rozptavat nejaku sukromnu vojnu, len si este raz dovolim vyslovit svoj nazor: tym niecim som mala na mysli vseobecne a nie dieta preboha 😨 .a stale si nenapisala, ci mas dieta, ale asi nie.predstav si, ze ja dieta mam, som s partnerom 8 rokov a niesme zobrati!to akoze znamena, ze kedze si ma hned nezobral, raz ma urcite opusti?mne sa nezda, ze by som tym papierom ziskala jeho dozivotnu oddanost alebo lepsie zaopatrenie.A nebudem tu uvadzat kolko manzelstiev sa rozpadlo.prepac, ale z tvojich slov mam dojem akoby si take nieco zazila. To, ze je lepsie byt aspon akotak zabezpecena kym pride babeno suhlasim, ja som tak urobila a od partnera niesom zavisla keby sa nebodaj nieco stalo. ale nie kazdy ma na to podmienky - niektore zeny proste nemaju sancu ziskat vacsie prostriedky a tak nemaju mat nikdy deti?

klea
8. sep 2006

sory to nemalo byt rozptavat, ale ROZPUTAT

kveta
8. sep 2006

Klea, mám pocit, že sa tu o tú súkromnú vojnu snažíš, kedykoľvek si dovolíš vysloviť o mne svoj názor.

mixka
8. sep 2006

kocky nehadajte 😔

ewschen
8. sep 2006

Baby,aj ja mám problém-s mojim chlapom. Sme tehotní...ale nie sme zobratí..Najprv boli reči typu žiadna svadba, na tom sme sa nedohodli..no, ale rodinka zakročila..a svadba bude-snáď..ale o nejaký ten čas, až keď sa bábo narodí..Aspoň dúfam..xi..Ale čo ma najviac mrzí je to...asi 2roky pred tým než sme sa spoznali mal priateľku, rozišli sa, ona si našla druhého, lebo na ňu nemal čas-na mňa samozrejme mááááá....uvedomil si aký bol a teraz to chce v našom vzťahu napraviť..vidím to na ňom..no, ale tá baba má mamu...a jej mama je mu veľmi sympatická-nemyslím tým že po nej ide, ale považuje ju za svoju mamu-dobre si spolu rozumejú.Jeho rodičia boli totiž dosť zlý-otec aj mama alkáči...vôbec sa o svoje deti nestarali. No a on si našiel v ich rodine oporu. Zo začiatku ma to neštvalo..-tolerovala som mu to-keď si rozumejú...no ale teraz ako som tehotná a prišli aj nálady, štve ma to straaaaaasne.....chodí k ním vtedy keď ja neviem-proste, poza chrbát..štve ma to štve ma to...a čo ma najviac vytočilo..robila som mu menší prevraz v tel.zozname-viem že sa to nerobí, ale zvedavosť bola väčšia-tú zlú cudziu tetu má v zozname pod menom -MAMA- a skupina Najmilší...Za to ja....nie som v žiadnej skupinke. som už z toho zúfalá...chcem do neho už trošku nazjapať nech sa uvedomí...ale mám aj strach z toho že nakoniec z toho vyjdem zlá len ja...je strašne tvrdohlavý a zásadový...help me...

aktak
8. sep 2006

nezavidim, neporadim, ale drzim palce, skus mozno investovat energiu (hlavne ked si tehotna) do toho aby si ho pritiahla k sebe a nie aby si ho oddelila od niekoho koho ma rad, drzim palce a netrap sa, babenko v tebe ta lubi a potrebuje 😉

lodia
8. sep 2006

ewschen,

drz sa..myslim, ze trosku haluzis..to, ze ma niekoho oznaceneho v telefone, este neznamena nic. nerob z komara somara..mozno si trochu precitlivena v tehotenstve, to som bola aj ja 😅 neboj sa a hlavne nezufaj, nic mu nehovor, musi sam dojst na urcite veci. a hlavne, ak som dobre rozumela, isto nie si na nejakom druhom mieste, ma s tebou dieta a chce prezit zivot s tebou, tak nevyvadzaj!mas teraz cas, ze ta rozculuju a hnevaju aj taketo blbosti, ale uvidis ako sa bude chovat ako tato a tvoj muz a potom jednaj..vztah sa musi budovat, i ked radi ti ta neprava..mne sa rozpada 😀 ste predsa uz dva roky, tak si musis byt ista jeho zaujmom a mne sa tak zda, ze ste ok. len ta vytacaju iste veci, musis vsak riesit s kludom, tym si ho ziskas..ver mi..napriek tomu, ze mne sa to rozpada, mam dsot skusenosti z okolia a hlavne z mojho manzelstava, ktore fungovalo 13 rokov....ale vsetko sa raz konci 😀 😀 😀
tak hlavu hore...a vpred!

lodia
8. sep 2006

ewschen,

oprava: bude mat s tebou dieta 😀

ewschen
8. sep 2006

baby dík...ja viem že to asi preháňam-ale je v tom aj žiarlivosť-no ako by ste sa cítili vy na mojom mieste keby váš chlap chodil k niekomu, kto býva v spoločnej domácnosti s jeho ex...??? Ja viem na 100 percent že ma ľúbi, chce byť so mnou a starať sa o nás...ale u chlapov je všetko možné-keď im zvrtne..-tak ako mne teraz..boože, radšej končím s touto témou lebo budem nervózna.... ale aj tak dík, že si s vami môžem pokecať

lodia
8. sep 2006

no stat sa moze vsetko, ale naco dopredu hovorit...kasli na take pocity a mysli na babo a na to ako si budete spolocne vsetci traja nazivat a uzivat zivot..na to co sa moze stat sa vykasli, aj ufoni mozu pristat na nasej zemi..nemaj strach, nezosmiesnujem ta...len sa snazim, aby si nemyslela na take hluposti..nestoja za to aby si nad tym rozmyslala a venovala svoju pozornost!

pikha
8. sep 2006

ewschen.. tvojmu priatelovi zjavne ide o spolocnost "tej zlej tety" 🙂 nie jej dcery. Nasiel v nej nahradu matky, rozumie si s nou.. Aj muzi potrebuju maminu a prenho je to zrejme vzacna vec, ked ako pises, jeho vlastna matka je alkoholicka. Vobec to neries a pokial mozno si tehotenske nalady nevybijaj na nom.. on za tie hormonalne vykyvy predsa nemoze 😉 Povedala si, ze ta lubi, ze sa chce o vas starat.. tak co 😵

pikha
8. sep 2006

vedvies.. diiky 😵 ale zatial // neoficialne a len tak potichucky 🙂

peha
11. sep 2006

ahojte babulky velmi vam drzim palce, nech uz akokolvek sa rozhodnete posunut svoje osudy vpred. uprimne vam drzim palce a prajem vela vela sil a pevnych nervov.
a prosim vas, ostatne nehadajte sa, nestoji to za to. ved predsa nemozete odsudzovat niekoho - druhu babulku z fora len za to, ze bola zamilovana a naletela niekomu.
preboha, ked si spomieniem, kolko rozumu - lepsie povedane, aka som bola ja hlupucka a naivna ked som mala 20... ja si myslim, ze skor by sme si tu mali pomahat a vzajomne sa podporovat.
(ved ktora z nas nezazila sklamanie ?)

ja osobne by som asi nemala najlepsi pocit ani s blbych smsiek a mmsiek, aj keby mi bol chlap verny alebo tvrdil ze je verny a pisal si prasacinky s nejakou inou babenkou, ked som prave v tom. takze uplne chapem vase pocity, aj ked mozno este o neveru nejde.
a ze niekto je neverny len preto, ze si skusa, ci je plodny ? ubohost. nemam slov.
nevladzem sa dlhsie rozpisovat, len vam este raz drzim prsty !!! 😵

anuska
11. sep 2006

baby, nedá mi nereagovať po vašich príspevkoch, aj keď váham, či napísať alebo nie. Nechcem sa dotknúť nikoho a hlavne nie tehuliek.
Poznám chlapa, ktorý podviedol svoju manželku. Najlepšie na tom je, že ona privádzala na svet ich prvorodené dieťa a on spal v tom čase s ich susedou.
Že keď treba, tak treba.
To ma tak zasiahlo, keď som to počula, že som bola 2 dni z toho mimo.
Tie chlapské výhovorky, že mi muži sme tak naprogramovaní aj keď nás tak veľmi ľúbia, ale to proste potrebujúúúúú.
Ja naozaj neviem.

anuska
11. sep 2006

Spomenula som si, že aj moja známa sa bude rozvádzať. Po roku a pol. Predtým žili spolu 5 rokov.
Našťastie nemajú deti.
Každý chlap pozerá iba na to, aby bol uspokojený. A keď to nedostane (v takom intervale ako chce) tak si hľadá náhradu. Bez akýchkoľvek zábran.
Veď predsa ide aj o niečo iné nie len o sex, alebo sa mýlim?!?! 😖

konica
11. sep 2006

ahoj zienky, moj svagor ma dlhorocnu znamost a mesacne prechatuje na teletexte- flirt aj 3 tisicky...! Taka zabavka 😒 A pri tom je jej verny.. ?

anuska
11. sep 2006

Pfúúf, to neviem, či by som to tolerovala. To je tiež určitá forma podvádzania. Čo si s ňou toľko píše? Myslíte si, že to zostane alebo zostalo iba pri tom písaní?

konica
11. sep 2006

ja neviem s kym si pise, mozno si len s dievcatami vymiena nejake foto intim...? 😀 😅