Pohodlnosť otca mojej dcérky

koran
11. jún 2013

Ahojte. S otcom dcérky som sa začiatkom januára rozišla, on prerába dom a vtedy ho mal ešte v hroznom stave, tak u nás doteraz ostal bývať, nedávno sa odsťahoval. Snažila som sa s ním dobre vychádzať, už len kvôli malej. Druhá by mu po rozchode zbalila kufre a dovidenia. On ešte skoro pol roka mal kde byť a nie v rozrobenom dome. Musím upresniť kde býva (koli tomu vlastne o čom tu chcem písať aby ste boli v obraze) - predstavte si bod A-tu bývam ja, potom 15min. autom v bode B má prácu a v bode C ďalších 15min. býva už teraz on v tom dome čo prerába. Čiže odomňa do jeho domu je to tá pol hodina autom. Teraz so mnou býva mama a trochu mi pomáha, ale aj tak toho mám už "plné kecky" a potrebujem si od malej odpočinúť sem tam a mať čas aj pre seba + máme velký pozemok a tiež rekonštruujeme dom a všetko okolo a ja potrebujem aj porobiť isté veci. Dcérka má 15 mesiacov a už len jeden spánok za deň a ja tým pádom nič nespravím. A teraz k veci. Včera som mu volala a povedala mu, že mu zajtra malú doveziem do práce až bude končiť o cca 15h , nech si ju vezme k sebe domov (môže tam ísť na ihrisko a pod. (proste sa aj trochu starať!) a potom mi ju večer dovezie, povedzme okolo 20h. Že takto by som to chcela robiť tak 2x do týždňa počas pracovných dní a potom jeden deň cez víkend si ju vždy zoberie na celý. To by sa mu páčilo ten víkend, pretože to ide na celý deň k mame a sestre, popýši sa s dcérou a má to bez starostí kedže na ňu nie je sám. Potom som mu povedala, že moji rodičia pôjdu 8.7. na dva týždne na dovolenku a budem potrebovať počas tej doby každý druhý deň berie po práci, lebo ja sa budem musieť aj osprchovať niekedy, navariť aby sme mali čo jesť atd atd... V podstate súhlasil dokým som mu nepovedala to, že potom večer mi ju vlastne dovezie. Ćo by bolo pol hodina ku mne od jeho domu a potom vlastne pol hodina naspäť. Najprv povedal " a to mám akože chodiť hore dole?" ja na to "a do ........... (mesta kde býva jeho mama s jeho sestrou) môžeš chodiť hore dole? (má ešte dcéru z predošlého manželstva a velmi často ju vozil tam a späť). Hovorím mu že keď je to zaťažko koli malej chodiť hore dole, tak ju môžem mať 7dní v týždni a nemusíš ju vidieť vôbec. Tešiť sa to by sa mu páčilo, ale to že ja chodím jak cigaňa lebo sa nemám ani kedy upraviť osprchovať a podobne, to je v poriadku. Dobre viete všetky mamičky (len tí chlapi to nevedia!!!) že materstvo je náročnejšie než chodenie do práce, to nemusím nikomu asi objasňovať že... Potom to otočil na to, že "to si ju budeme prehadzovať jak nejakého psa?" a ja hovorím - ako to chceš akože riešiť? on že to nemôžem prísť tam (akože ku mne) a byť s ňou tam? na to som mu povedala, že mne nevadí ked sem príde samozrejme, ale ako to chce akože riešiť do budúcna? že ja si nenájdem dom v dedine kde býva on! na to mi už nededel odpovedať, že ako to vyriešime, čo navrhuje. stále si potom mlel to, že si ju budeme prehadzovať ako nejakých psov? že chuďato. ale aké chuďato??? cestovať autom je zvyknutá, byť so svojím otcom je zvyknutá, tak aké chuďato??? ja som sa doteraz snažila s ním vychádzať, na deň detí som ho zavolala do ZOO ked som s malou išla, pár vecí som mu do jeho domu doniesla ked som za ním prišla s malou na návštevu, lebo ešte ani kuchyňu tam nemá, len spálňu hotovú... proste som na neho myslela že mu je tam asi aj smutno a nemá tam vybavenie ešte atd. A on? Myslí len na seba a na to čo vyhovuje jemu. Pekne sme sa poštekali do toho telefonu a ja som z toho nešťastná, na víkend to ano to by si pre malú prišiel keď by mal namierené k mame a sestre, to by mu pasovalo ale ja nebudem tolerovať to, že si bude robiť len tak aby to vyhovovalo jemu. Chcela som si rozdeliť povinnosti, ale jemu je to zaťažko doviezť mi večer malú. Ale keby som povedala, že si pre ňu prídem, to už by bolo v poriadku a iste by nevyrukoval s tým že si ju budeme prehadzovať ako psa. A na to som sa ho ešte spýtala že čo sú toto za reči, čo to vypráva za blbosti a on mi na to povedal že to je asi tak ako celý môj životný štýl (nechápem ako to myslel, ale on ked nevie čo má už povedať tak vyrukuje proste s niečím uplne nezmyselným, proste zbrojí). On sa stará do môjho životného štýlu, ale to že jeho nechali už dve matky jeho detí, to asi o niečom svedčí že... S deťmi nie sú len radosti ale aj velké starosti ale on odkedy sa narodila tak mi s ničím nepomohol, ani v noci keď plakala koli kolikám alebo zúbkom, nikdy ani len nevstal a neprišiel sa spýtať či niečo nepotrebujem, proste nič, nikdy si ju nevzal aby som si odpočinula, to som mu musela "prikázať" ale keď sem prišla jeho dcéra (už velká) tak si ju hned vzal do kočíka a išiel na prechádzku. Proste len čo sa hodí jemu! Nehnevajte sa som naštvaná, píšem trochu chaoticky, ale píšem tak ako to mám na srdci. Som nešťastná lebo viem že touto hádkou sa celé naše dobré vychádzanie pokazilo, ja som to tak nechcela ale nenechám si zase so sebou kývať a nemienim tolerovať jeho laxnosť. Vyjadrite sa mi prosím čo by ste vy robili na mojom mieste. On v podstate nepovedal že nemá záujem o malú, to zas nechcem takto tvrdiť, ale ja som chcela proste aby si ju vzal niekde preč, vyznie to teraz tak blbo, ale aby som si od nej úplne oddýchla, lebo keď je tu tak aj tak sa stále za mnou hrnie a aj tak nemám klud. Chápete ako to myslím 😒 Navyše ja bývam na takej polosamote takže tu môže ísť akurát na prechádzku niekde to okolo, nie je tu nič kde by ju mohol zobrať inde. Jedine autom.

koran
autor
12. jún 2013

@dejnas ok dakujem, vo vela veciach mas viac menej pravdu, trochu som uz polavila... ale na noc mu ju dat nemozem (kojim) a aj keby som nekojila, nedala by som mu ju. poznam ju a viem ze 3x do tyzdna by bolo pre nu v pohode, ved ho pozna a ma ho rada a dlhsie sme spolu zili vsetci traja a viem co mozem a co nie. na noc mu ju dam az na to bude ona aj ja pripravena, ale viem ze tak skoro to nebude, mozno tak po 3. roku. skôr určite nie.

victory1
13. jún 2013

@koran 😠 Tak co uz, zivot je taky, nie kazda s tebou suhlasi... nie kazda to vidi tvojimi ocami a nie kazda si mysli, ze ze chlap je opica na gume, ktora musi skakat, ako ty budes potrebovat...Opisala som ti ako to vidim ja...ale ak sa ta to dotklo, sorry....aj ked sposob tvojej komunikacie vela naznacuje... 😝

mawka
13. jún 2013

@koran to som netusila, ze fera mas prec. ja ze je s tebou ☹

jabadaba
13. jún 2013

@vroni ano, s tymto s tebou mozem len a len suhlasit. Vsetko stoji a pada na vybere partnera.

lenusiatko
13. jún 2013

@koran
Tak sa nerozchadzajte, ked mate dieta, ja viem, ze to hovorim jednoducho, urobte si jeden dom a budte spolu stastni v trojici, ja deti davam svokre tiez iba 1x za rok a vzdy to dopadne zle. Mne toto je vzdy najviac luto kvoli detom, preco to dospeli robia, ale mas urcite svoje dovody, vela stastia, aj ja dakujem.

evarak
13. jún 2013

na to si sa mala pripravit hned po rozvode,ze vacsina prace a starostlivosti o a oklo malej bude na tebe,to je uplne normalne 😒 a na druhej stranke nemozes od exmanzela pozadovat aby si ju zobral cez tyzden ked ty potrebujes a jemu sa to nehodi a na papyri zo sudu ma predsa urcene kedy a na ako dlho sa s nou moze styka a v tom je to jasne ze si pre nu musi prist a aj ju doniest naspat,ale vsetko navyse si musite predsa vydiskutovat medzi sebou a snazit sa prisposobit,a predovsetkym mysliet na vasu dceru,sama uvidis,ze ked bude trosku vacsia zvladnes toho doma viac,dovtedy musis len vydrzat 😉

panarka
13. jún 2013

@koran vies niektori ľudia si myslia ze zozrali mudrost sveta a keby sa pozrieme na ich rodiny ak vôbec nejaké majú tak to by tu boli iné diskusie 🙂 neviem na co tu píšu hlúposti buď nech ti poradia alebo si svoje stupidne názory ktoré tebe vôbec nepomôžu nechajú pre seba. lebo oni nechápu ze ty chceš poradiť nie poucovat ako keby si nemala svoj rozum a bola si nesvojpravna. ja by som im ani neodpisovala, ušetris si energiu na odpisovanie pre ľudí ktorí majú záujem ti pomoct 🙂

wena
13. jún 2013

Ja ho chápem, mne sa to tiež nepáčilo tak, ako to chceš. A ďalšia vec je, že keď ju proste nechce mať cez týždeň, tak ho nenúť. Je lepšie keď s ňou strávi jeden plnohodnotný deň (víkend) ako viac dní a nasilu.
Keď chceš mať čas pre seba, tak si najmite opatrovateľku a plaťte ju na polovicu.

koran
autor
13. jún 2013

@evarak nemame sudom nic urcene je to zatial bez sudu na nasej "dohode"

koran
autor
13. jún 2013

@panarka 😀

koran
autor
13. jún 2013

@wena díky, opatrovatelku by som si nenajala aj keby som na ňu mala. to s malou budem radsej 24/7 ja...

koran
autor
13. jún 2013

kočky končím túto diskusiu, ja si to už nejako poriešim, vdaka za Vaše rady a názory...

koran
autor
14. jún 2013

a viete čo... doteraz som bola k sebe aj kritická, vstúpila som si do seba, ale po dnešku nie. ked mala jeho prva dcera z predošleho manželstva 10rokov, bral si ju len čo ex potrebovala. behal na vačšie vzdialenosti hore dole, nikdy ani slovo o tom, že by mu to nepasovalo a vela krát nepasovalo, to viem. ale ona už bola velká, mala rozum a mohla by si myslieť, že ju nechce alebo nebodaj nelúbi. kdežto moja malá je ešte maličká a teda myslieť si to nemôže. je to od neho vychcanosť, pardon za výraz ale je to tak. presvedčila som sa o tom dnes po tom ako som sa snažila dohodnúť na jeden deň cez víkend. nebudem to rozoberať ale je mi z toho smutno. už sa ho prosiť nebudem, zariadim sa tak akoby nebol.

sissmiss
15. jún 2013

@koran ja len skusim... Ked si predstavim ze by som bola chlap a mam sa starat o 10 rocnu dceru a 15 mesacnu, vidim v tom rozdiel. Nemyslim ze preto, ze 10rocna by si myslela ze ju nemam rad, a ta 15mesacna zatial nerozmysla takto... ale s desatrocnou je to pohoda, jednoduche, nemusim nic riesit, je samostatna, nie je to take pracne, kdezto 15mesacna je uplne narocne, vycerpavajuce, to je makacka, drina. Takze mozno nejaka pohodlnost v tom je, ale vychcanost to hned nemusi byt. Tym to nezlahcujem, ze ma problem sa postarat, len mozno je dolezite vediet ten pravy dovod a vychcanost to byt nemusi